Ticari Araç Pazarı Durgunluğunu Sürdürüyor

Otomotiv sektörünü değerlendiren Avia Türkiye yetkilileri; ''2013 yılı farklı formüllerin denendiği adeta bir geçiş yılı olmuştur. Döviz kurlarında yaşanan çalkalanma ve banka faiz oranlarındaki artışın sektörümüze olumsuz etkileri oldu. Mevcut bu durumun 2014 yılı ilk ayı içerisinde de devam edeceği olasılığı yüksek görünüyor. Ayrıca Euro IV – Euro V emisyon geçiş döneminin de kısmi derecede olumsuz etkileri olmuştur. Toplam pazar bazında baktığımızda mevcut durumdan en çok olumsuz etkilenen ticari araç pazarı olmuştur. Fakat bizler AVIA olarak günümüz teknolojisine sahip ve EURO V Emisyon seviyesinde yeni nesil bir ürün yelpazesine sahip olduğumuz için yaşanan olumsuzluklardan pek etkilenmedik açıkçası. 2013 yılının son ayı olan Aralık ayında da ticari araç pazarındaki düşüşün kısmi oranda devam edeceğini beklemekteyiz. Fakat 2014 yılı itibariyle ticari araç pazarında toparlanmanın başlayabileceği ve bunun özellikle 2014 yılı ikinci yarısı itibariyle görülebileceği kanaatindeyiz'' şeklinde ifade ettiler.

Yine şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; ''Sektörümüzdeki oyuncular kıya sıya bir rekabet içinde ve herkes tabiki ortadaki pastadan mümkün olduğunca fazla pay almaya çalışıyor. Buda beraberinde standart ve kriterlerin artmasını getiriyor. Çevre dostu bir marka olan AVIA, olarak bizler bu duruma gayet pozitif bakıyoruz ve bu bağlamda üretici firmamız bünyesinde EURO VI emisyon seviyesine sahip modellerin çalışmalarına şimdiden başlanmıştır.'' şeklinde açıklandı.

 
AVIA HAKKINDA

Kategorisinde 7.5, 10 ve 12 Ton olmak üzere 3 farklı tonajda yataklı, yataksız ve körüklü olmak üzere 5 tip şase seçeneği bulunmakla beraber şase yapısıyla da sınıfının en dayanıklı kamyon markalarından biri olan AVIA havalı koltuk, ABS ve klima donanımları ile ev konforunda şehir içi ya da şehirler arası seyahat yapma olanağı sunmaya devam etmektedir. Ulubaşlar Holding bünyesindeki Ulucar Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünde ülkemizin yol şartlarına uygun olma niteliği ile özel olarak dizayn edilen AVIA Avrupa’ nın önde gelen diğer kamyon üreticilerinin de kullanmakta olduğu Albion dingillerini kullanmaktadır. Güçlü ve uzun ömürlü Euro5 emisyon seviyesinde cummins motora, Wabco fren sistemi ve ZF şanzımana sahip olan AVIA kamyonlarının zorlu koşullarda kullanım için 4×4 versiyonu da bulunmaktadır.

 
Garanti Ve Yol Yardım

Türkiye genelinde geçerli olmak üzere ücretsiz 7/24 Yol Yardımı ve Mobil Servis Hizmeti imkânları ile birlikte periyodik bakımlarda hesaplı fiyatlamalar, uygun ve yaygın yedek parça seçenekleri sunan AVIA 3 yıl sınırsız km ve 8 yıllık paslanmazlık garantili olup tüm modellerinde %15 yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
ULUBAŞLAR HOLDİNG'E BAĞLI ULUCAR OTOMOTİV HAKKINDA

1971 yılında kurulan Ulubaşlar Holding günümüzde PROTON marka otomobil ve AVIA marka kamyonların Türkiye Distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmekte ayrıca Ulusigorta, Ulukasa, vasitam.com, Ulubilişim, Ulumod, Ulu Oto Kiralama’ nın yanı sıra  Ulumotor ve Ulucar şirketlerine bağlı olarak toplam 38 bayi ve yetkili servis ile birlikte çalışmakta ve 1992 yılından bu yana da KIA marka araçların yetkili bayiliğini bünyesinde bulundurmaktadır

Bu yazı 202 kez okunmuştur.