Terapi Kulübü

Terapi Kulübü ruh sağlığı uzmanlarıyla üyeleri bir araya getiren psikolojik bir sosyal ağdır. C ve Sistem Programcıları Derneği tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak yaşama geçirildi. Proje dernek bünyesinde oluşturulan Terapi Kulübü Proje Ekibi tarafından gerçekleştirildi ve sürdürümü de aynı ekip tarafından yapılıyor. Eğer ruh sağlığı uzmanı iseniz Terapi Kulübünde danışanlara ve üyelere gönüllü yardımcı olabilirsiniz. Kulüp aracılığı ile iletişim kurduğunuz danışanlara çevrimiçi profesyonel terapi hizmetleri verebilirsiniz.

Terapi Kulübünde terapi sürecinde ruh sağlığı uzmanlarının faydalanacağı pek çok araç da bulunuyor. Size sağlanan tüm araçları içeren sanal ofisimizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eğer uzman olmayan bir üyeyseniz Terapi Kulübündeki samimi ortamda sorunlarınızı paylaşabilir, uzmanların görüşlerinden faydalanabilirsiniz. İsterseniz, Terapi Kulübünde hizmet veren pek çok uzman içinden sizin için en uygun olanını bulabilir ve ondan çevrimiçi profesyonel terapi hizmeti de alabilirsiniz.

Terapi Kulübünün açık bir ruhsal şikâyeti olmayan üyelere de pozitif psikoloji bağlamında katkılarının olacağına inanıyoruz. Burada yeni farkındalıklar keşfedebilirsiniz. Kulübümüzdeki iletişim ortamında kendi potansiyelinizi artıracak ipuçları yakalayabilir ve kulüp tarafından sağlanan çok sayıda araçtan faydalanabilirsiniz.

Terapi Kulübü ruh sağlığı uzmanlarından, danışanlardan ve yazılımcılardan aldığı geri bildirimlerle sürekli güncellenen ve geliştirilen bir site. Terapi Kulübü Proje Ekibi tüm katılımcılarına yoğun fayda sağlayacak yeni işlevler ve araçlar üzerinde sürekli kafa yoruyor ve bunların yaşama geçirilmesi için gönüllü olarak çalışıyor…

Terapi Kulübüne kimler üye olabilir?

Terapi Kulübüne dileyen herkes üye olabilir. Üyelik biçimi “uzman olanlar” ve “uzman olmayanlar” biçiminde ikiye ayrılmaktadır. Uzmanlar ruh sağlığı alanının çeşitli dallarında eğitim almış olan ve bu eğitimleri Terapi Kulübü ekibi tarafından belgelerle doğrulanmış olan kişilerden (örneğin psikiyatristler, klinik psikologlar, psikolojik danışmanlar gibi), uzman olmayan üyeler ise sorunlarına çözüm arayan ya da kulübün içerisinde potansiyelini yükseltmek isteyen kişilerden oluşmaktadır.

Üye olarak kaydolurken gerçek kimliğimi belirtmek zorunda mıyım?

Hayır. Üyeler hiçbir biçimde gerçek kimliklerini belirtmek zorunda değiller. Üyeler kaydolurken birer kullanıcı ismi seçiyorlar. Profillerini de istedikleri zaman istedikleri kadar bilgiyi içerecek biçimde dolduruyorlar. Zaten Terapi Kulübü de üyelerinin gerçek kimliklerini bilmiyor.

Başlangıçta ya da daha sonra üyelerden bir ücret talep ediliyor mu?

Hayır. Ne başlangıçta ne de daha sonra üyelerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ancak kulüp içerisinde uzmanlarla yapacağınız profesyonel terapi ya da benzeri seanslar ücretli olabilir. Terapi Kulübü uzmanlarla üyeler arasındaki profesyonel hizmetlere karışmıyor ve bu ilişkiden bir kazanç sağlamıyor. Yalnızca ilişki ortamını oluşturuyor.

Uzman Üyelerden başlangıçta ya da daha sonra herhangi bir ücret talep ediliyor mu?

Hayır. Terapi Kulübünde ne başlangıçta ne de daha sonra uzman üyelerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Uzmanlar kulüp ortamdaki her türlü olanaktan ücretsiz faydalanmaktadır.

Uzman üyelik süreci nasıl işletiliyor? Kulübe uzman olarak üye olmak istediğimde benden hangi belgeler istenecek?

Kulübe uzman olarak üye olmak istediğinizde önce Kulüp tarafından size bir bilgilendirme e-postası gönderiliyor. Sonra Terapi Kulübü ekibi sizi telefonla arıyor ve uzmanlık alanınıza ilişkin belgelerin taranmış halini göndermenizi istiyor. Belgeler incelendikten sonra hemen üyeliğiniz aktif hale getiriliyor. Örneğin Klinik Psikologsanız sizden “lisans diplomanızın (ya da onaylı örneğinin) ve klinik psikoloji yüksek lisans diplomanızın (ya da onaylı örneğinin) taranmış halleri istenecektir.

Uzmansanız, şikayetleriniz ya da konuya ilginiz varsa sizleri de http://terapikulubu.com sayfasına bekleriz.

Bu yazı 911 kez okunmuştur.