Teknoloji Çağında Çocukları Nasıl Yetiştirmeli?

Tara Kitap’tan çıkan ve 4. baskısını yapan ‘Neyi nasıl söylemeli?’ kitabı, modern dünyada ebeveynlerin başucu kitabı oldu. Amerikalı çocuk gelişimi ve davranış uzmanı Betsy Brown Braun’un kitabı, teknoloji çağında çocuk yetiştirmenin şifrelerini veriyor… Aslında hayatımızı kolaylaştırması gereken teknolojinin, işleri bir o kadar da karmaşık hale getirdiği günümüzde; en önemli konulardan biri doğru çocuk yetiştirmek. İnsanlığın yüzlerce yıldır doğru yapmaya çalıştığı bu iş, modern dünyanın beraberinde getirdiği karmaşa ve bilgi kirliliğinde, artık neredeyse imkansız bir misyona dönüşmüş durumda. Amerikalı çocuk gelişimi ve davranış uzmanı Betsy Brown Braun’unTara Kitap’tan çıkan ve 4. baskısını yapan kitabı, bu konuda ebeveynlere ışık tutuyor. Aynı zamanda tüm dünyada çok satan ‘çocuk eğitimi’ kitaplarının yazarı Braun’un, meslek hayatı boyunca kendisine danışan ebeveynlerin ısrarlı taleplerinden yola çıkarak yazdığı ‘Neyi Nasıl Söylemeli?’; ilişkileri yönetmenin giderek zorlaştığı günümüzde, çocuklarımızla nasıl daha düzgün iletişim kuracağımızın şifrelerini veriyor. Ebeveynler ayrıca çocukların vıdı vıdıları ve öfke krizleri karşılığında paniğe kapılmamanın ve ‘zor’ durumlarla baş edebilmenin ipuçlarını da ‘Neyi Nasıl Söylemeli?’ kitabında bulabiliyor.

Tüm soruların yanıtları bu kitapta

Ebeveynlik yolculuğunuzda başucu kitabınız olacak ‘Neyi Nasıl Söylemeli?’nin başlıklarından bazıları ise; Çocuklarla İletişimin 4 Yolu, Kardeşler Arası Rekabet ve Kavgalar, Yemek Seçen Çocuklar ve Abur Cubur Alışkanlığı, Burun Karıştırma, Geğirme ve Osuruklarla Başa Çıkmak, İlk Cinsel Bilgiler, Ciddi Hastalıklar Hakkında Konuşmak, Ölümü Öğrenmek, Boşanmayı Anlatmak, Doğal Afetler, Terörizm ve Savaş Hakkındaki Sorulara Yanıt Vermek.


Yazdığı yazılar ve kitaplarıyla, daha önce pek çok kez New York Times, The Wall Street Journal, USA Today gibi yayınlarda yer bulan, sayısız radyo ve TV programına katılan Braun; şu anda eğitim konferanslarında, okullarda ve işyerlerinde uzmanlığıyla ilgili konuşmalar yapıyor ve Palisadian-Post için ebeveynlikle ilgili köşe yazıyor.

 

Neyi Nasıl Söylemeli?
Aklı Karışmış Ebeveynlere Pratik Öneriler
Betys Brown Braun
Editör:Setenay Nil Doğan
Kapak ve Sayfa Tasarım: fatfish kreatif
4. Baskı Yayın Tarihi: Şubat 2019
Fiyat: 16 TL
İletişim 0 212 347 83 70
www.tarakitap.com

Bu yazı 1570 kez okunmuştur.