Kardan Adam Şenliği Yapıldı

Yarışmada dereceye giren katılımcılara, ödül olarak Anzer balı ve çeşitli armağanlar verildi. Ayrıca dereceye girenler, yörede 1 haftalık ücretsiz konaklama ödülünün de sahibi oldu.
Kaymakam Çiçek, Ayder Yaylası'nı, yaz turizminin yanı sıra kış turizminde de iddialı duruma getirmek istediklerini ifade ederek, ''Ayder'de bu potansiyel var. Bu nedenle kış turizmini geliştirmek için çalışma yapıyoruz'' dedi.
Ayder'in, diğer ülkelerdeki kış turizmi merkezlerinden doğal güzellik olarak hiçbir eksiğinin olmadığını vurgulayan Çiçek, ''Yapmamız gereken iyi tanıtım ve vatandaşların turizme inanmasını sağlamak. Bunun için bu tür festivallerin önemini biliyoruz'' diye konuştu.
Ödüllerin verilmesinin ardından bazı vatandaşlar mangal yakarak ve horon oynayarak şenliğin tadını çıkarttı. Bazı vatandaşlar ise naylon ya da otomobil lastiklerine binerek kaymaya çalıştı.
Bu sırada, bir grubun bindiği otomobil lastiğinin, kayak yapılan alandaki ahşap platforma çarpması sonucu ayağı kırılan Hamza Özkahraman (19) ile Burak Sütlüoğlu (19) yaralandı.
Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar, olay yerindeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Çamlıhemşin Sağlık Merkezine kaldırıldı. AA

Bu yazı 352 kez okunmuştur.