iPad’in Eksiklikleri

Buna göre, cihazın en büyük hatası, "çok fonksiyonlu" olmaması, yani aynı anda farklı işlevlerin yerine getirilememesi. Örneğin, iPad kullanıcılarının tıpkı iPhone'daki gibi, bir yandan radyo dinlerken diğer yandan fotoğraflarını düzenlemeyeceği belirtiliyor.
Artık cep telefonlarının bile vazgeçilmezi olan kameranın iPad'de olmaması da büyük eksiklik olarak görülüyor. Bunun yanında, cihazda USB girişi bulunmamasının kullanıcıları en zorlayacak konulardan biri olduğu ifade ediliyor. Kullanıcıların, iPad'ler arası veya diğer cihazlardan dosya aktarımı için ayrı olarak bir USB adaptörü de alması gerekiyor.
Ürün satılmaya başlanınca iPad kullanıcılarının bir diğer şikayeti de Disney ve Farmwille gibi çevrimiçi oyunlara bağlanamamaları olacak. Çünkü, iPad, "flash player"ı desteklemiyor.

MİGRENLİLER iPAD EKRANINDAN UZAK DURSUN

 
iPad'ın ekranı da güç verimliliği yönünden eksik bulunuyor. Bunun yanında ekranının özellikle migren gibi hastalıkları olan okuyucuları rahatsız edeceği ifade ediliyor.
Apple'ın patronu Steve Jobs'un "birçok insanın elinde bu cihazı görmek istediğini" belirtmesine rağmen cihazın fiyatı yüksek bulunuyor. Ayrıca, cihazı alacakların hala buna niçin ihtiyaç duyacağını ve nasıl kullanacağını tam olarak bilemediği kaydediliyor.
iPad'de daha çok "uygulama" indirilebileceği, ancak Apple'ın uygulamalara yönelik kısıtlamaları nedeniyle bunun ürünü "özgürlükler için iKötü" haline dönüştürdüğü eleştirileri yapılıyor.
Ürünün adı da eleştiriler altında. "Tablet" adının kadınların hijyenik ürünlerine benzetilmesi nedeniyle cihaz için "iPeriod", "iMaxiped", "iTampon" ve "kanatlı iPad" gibi yakıştırmalar yapılıyor.

iPAD'IN ÖZELLİKLERİ

 
Birkaç gün önce tanıtılan, büyük boy bir bloknot ölçülerindeki iPad, wi-fi veya 3G mobil telefon ağı aracılığıyla internet erişimi sağlayabiliyor, elektronik postaları gönderme ve okuma, fotoğraf ve video izleyebilme, ayrıca video oyun oynayabilme imkanı tanıyor.
ABD'deki satış fiyatı tipine göre, Apple'ın MP3 ve MP4 çalarlar ve bilgisayarları arasında yer alan 499 ila 829 dolar olacağı belirtilen bu yeni cihazın Mart ayı sonundan itibaren satışa sunulacağı belirtiliyor.
Gazete sayfasını, reklamsız şekilde gerçeği gibi gösterebilen iPad'ın bilgisayar pazarını "epey karıştıracağı" ifade ediliyor.
Dergi büyüklüğündeki bir iPhone'a benzer bu cihaz, bir santimetreden biraz daha fazla kalınlığa ve 700 gramdan az ağırlığa sahip. Tek bir düğmesi bulunan iPad'in dokunmatik ekranının boyutu köşeden köşeye 24,6 santim olarak ölçülüyor. AA

Bu yazı 339 kez okunmuştur.