Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow GÜZELLİK
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
GÜZELLİK
Hotiç Yaya ile Birlikte Yürü
ImageYAYA HOTİÇ, 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu “Benimle yürü” konseptinde, konforlu şıklığıyla sosyal medya trendlerini yakalıyor. İlhamını sokaktan alan YAYA HOTİÇ, instagram temalı ilan konseptiyle sosyal medya trendini reklam kampanyasına taşıyor. Yürümeyi seven ve kentli hissedenlerin markası YAYA HOTİÇ, 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu “Benimle Yürü” konseptinde, çarpıcı rahatlık ön planda.
Devamını oku...
 
Aşırı Kilolarınız Yaşamınızı Kısıtlamasın
ImageYüzyılın halk sağlığı problemi olarak tanımlanan obezite günümüzde hızla artmaktadır. Diyabet, yüksek tansiyon, kalp ve böbrek hastalıklarına zemin hazırlamakla kalmayıp hayati tehlikeye neden olabilen obeziteden cerrahi teknikler ile kurtulmak mümkün. Memorial Şişli Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Bölümü’nden Doç. Dr. Halil Coşkun, “Obezite cerrahisindeki modern yöntemler” hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Büyük Gögsün Faturası: Bel, Boyun Fıtığı, Sırt Ağrısı
ImageStandart ölçülerin dışındaki büyüklükte göğse sahip kadınlar günlük hayatta kısıtlanıyor. İri göğüsler kadınlarda psikolojik travmaya neden olmanın yanısıra fiziksel olarak da sıkıntılara yol açıyor. En başta vücut şeklini, omurganın duruşunu etkiliyor. Kadınlar da çevredeki rahatsız edici  bakışlardan kurtulmak için öncelikle iri göğüslerini saklamak isteyerek eğiliyor, omuzlar içe dönüyor. Sırtta kamburluk oluşabiliyor. International Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Mithat Ulay, “İri göğüse sahip kadınlar özellikle de yazın gelmesini, denize gitmeyi istemezler. Çünkü bütün bakışlar üzerlerinde toplanır, bu da rahatsızlık verir. Kışı daha çok severler çünkü kışın kıyafetler ile olumsuz bulduklarını görüntüyü kolaylıkla saklayabilirler. Büyük göğüs, kadınlarda bel ve boyun fıtığına, yaygın sırt ağrılarına da yol açar” diyor.
Devamını oku...
 
Rafinera’dan İlham Verici Diyet Rehberi
ImageRafinera hazırladığı mini rehberle sağlıklı beslenme ve diyet yolculuğunda hedefe doğru emin adımlarla yürümenin püf noktalarını verirken, nefis diyet tarifleriyle diyetinize heyecan katıyor. Tamamen sağlıklı bir birey ele alındığında, her ne kadar kişiye göre değişiklik gösterse de günlük kalori miktarları belirlenmiştir. Örneğin kadınlar için boy, kilo, yaş ve fiziksel aktivite durumuna göre 1000-1500kkal erkeklerde ise 1500-1900 kkal'lik beslenme planları benimsenebilir. Ama tabii yine de başarılı bir diyet için sadece kalori miktarını bilmek yeterli değil, uygun besinlere ulaşma, fiziksel aktivite ve moral bu yolculukta çok önemli yer tutuyor.
Devamını oku...
 
Aşırı Kilo Alıp Vermenizin Nedeni Tiroid Olabilir
ImageAz ya da çok çalışması durumunda vücuttaki birçok sistemi olumsuz etkileyebilen tiroid hormonlarının yaşam boyu kontrol altında tutulması gerekiyor. Belirtilerin tiroidin tipine göre değiştiği bu rahatsızlıklarla mücadelede erken tanı, tedavi ve düzenli takip öne çıkıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. A. Ender Yılmaz, tiroid ile ilgili bilinmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Kurban Bayramında Doğru Beslenerek Bel Çevrenizi Genişletmeyin
ImageBel çevresinin erkeklerde 94 cm, kadınlarda ise 80 cm den fazla olması sağlık açısından önemli riskler taşımaktadır. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam sonucunda karın bölgesinde yerleşen fazla yağ “Metabolik Sendrom” hastalığının en gözle görülür belirtisidir. İnsülin direnciyle başlayan, şeker hastalığı, kan yağlarında bozukluk, hipertansiyon ve koroner kalp hastalığına yol açabilen Metabolik Sendrom doğru beslenme ve düzenli egzersiz içeren bir yaşam tarzı değişikliğini zorunlu kılmaktadır. Et ve tatlı tüketiminin arttığı Kurban Bayramı ise Metabolik Sendrom tehdidi altında olan kişilerin daha dikkatli olmasını gerektirir.
Devamını oku...
 
Ne Yediğiniz Kadar Nasıl Pişirdiğiniz de Önemli
ImageSağlıklı beslenmek ve form tutmak konusunda yaptığı çalışmalarla takipçilerini bilgilendiren, farkındalık yaratan Rafinera bu kez, düdüklü tencere sağlıklı mı, toprak pişirme kapları ne kadar güvenli, hamur işlerini daha düşük kalorili hazırlamak mümkün mü, hangi besinler nasıl hazırlanmalı konularına dikkat çekiyor. Üyelerine gönderdiği tüm öğünlerin hazırlık ve pişirme aşamalarında dikkat ettiği püf noktalarını paylaşan Rafinera’nın öneri ve uyarılarıyla lezzetten ödün vermeden sağlıklı yemekler pişirmek mümkün.
Devamını oku...
 
Moda Ateşi Miss Poem ile Hayat Buluyor
ImageMiss Poem’in, gösteri sanatlarının en renkli ve en eğlencelisi olan sirkten esinlenerek hazırladığı 2013/14 Sonbahar – Kış koleksiyonu “Magic World” vitrinlerde sergilenmeye başladı. İçinde barındırdığı sıra dışılıkla her zaman heyecan uyandıran sirkler, Miss Poem’in 2013/14 Sonbahar-Kış koleksiyonunun temasını oluşturuyor. “Magic World” sezonun en iddialı renklerini sıra dışı kullanımı ile dikkat çekiyor.  Sezonun trendy renkleri olan bordo, ördekbaşı, vizon, karamel ve gri tonlarını sofistike tasarımlarına uygulayan Miss Poem, hayatın vazgeçilmezi olan siyah ve beyazı da sıra dışı kullanarak genç kızların dünyasını renklendiriyor.
Devamını oku...
 
Hakan Akkaya ile Dolabınızı Baştan Aşağıya Yenileyin

Image13 yılı aşkın süredir moda tasarım sektörüne öncülük eden ünlü modacı Hakan Akkaya,  kişiye özel koleksiyonlarıyla dolabınızı baştan aşağıya yeniliyor. Başarılı moda tasarım kariyeri boyunca Boyner Holding, Altınyıldız ve Sarar gibi sektörün öncü markalarının Tasarım Departman Yöneticiliğini üstlenen Hakan Akkaya, Nişantaşı'nda bulunan ofisinde kendi markasıyla “pret a porter” olarak adlandırılan şık hazır giyim koleksiyonları hazırlıyor.


 

Devamını oku...
 
Vaktinin Çoğunu Ayna Karşısında Geçirenlere Dikkat

ImageBurnunuzu kemerli, bacaklarınızı çarpık buluyor, kendinize ve çevrenize daha güzel görünmek istiyor olabilirsiniz. Her insanın bedeninde beğenmediği yanları olabilir; ancak bu durumu abartmak psikolojik hatta psikiyatrik sorunlara işaret edebilir. Kişinin görünümünde gerçek olmayan, imgesel bir kusur ile sürekli meşgul olması olarak tanımlanan “beden dismorfofobik bozukluğu” hastaların kendilerini günlük yaşamdan soyutlamasına neden oluyor.  Memorial Şişli Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nden Uz. Dr. Cem Hızlan, dismorfofobi bozukluğu hakkında bilgi verdi.

Devamını oku...
 
Saç Yaşlanmasının Önüne Geçecek 5 Öneri
ImageSağlığın ve gençliğin göstergesi saçlar…  Yaz aylarında güneşin, denizin ve klorlu havuz suyunun etkisiyle kuruyor, yıpranıyor ve yaşlanıyor. Saçları korumanın yolu ise tıpkı ciltte olduğu gibi alınacak bazı önlemlerden geçiyor. Güneş ve denizin pek çok faydası var. Ancak bu faydaların yanı sıra gerekli önlemler alınmadığı takdirde bazı olumsuzlukları da beraberinde getirebiliyor. Ciltte yaşlanma belirtilerinin yaşanmasına neden olan bu etkenler, saçları da yaşlandırıyor. Bu nedenle cildimizi korumak için nasıl önlem alıyorsak aynı şekilde saç sağlığı için de dikkatli olmak gerekiyor.
Devamını oku...
 
Yazın Ayak ve Tırnak Bakımına 2 Kat Özen Gösterin
ImageAyak bakımı ve sağlığı kişisel hijyenin en önemli göstergelerinden biridir. Günün büyük bir kısmının ayakta, yürüyerek ya da bir yere yetişebilmek için koşarak geçirildiği düşünüldüğünde ayak sağlığının önemi daha iyi anlaşılabilmektedir. Hareketsizlik, aşırı kilo, yaz aylarına uygun olmayan ayakkabı seçimleri ve bazı kronik hastalıklar ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir. Memorial Hizmet Hastanesi Dermotoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hande Ulusal, ayak ve tırnak sağlığı hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
“Ne Kadar Yersem Yiyeyim Kilo Alamıyorum” Diyorsanız
ImageKilo sorunu denince akla ilk olarak obezite gelir. Kilo vermeye yardımcı diyet ve egzersiz programlarına her gün bir yenisi daha eklenmektedir. Oysa zayıflıktan şikayet edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. İhtiyacı olandan fazla yemek yemek; çikolata, hamur işleri ve fast food gibi yüksek kalorili ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmesi kilo almak için en kolay ve eğlenceli yöntem olarak kabul edilir. Oysa amaç sağlıklı ve dengeli kilo almak olmalıdır. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın Selçuk, kilo almak isteyenlere sağlıklı kilo kontrolü ile ilgili önerilerde bulundu.
Devamını oku...
 
Bugün Hangi Şehirde Uyanmak İsterdiniz?
ImageKaraca Home, City Koleksiyonu ile nevresim dünyasına farklı bir bakış getiriyor ve sizi uyanmak istediğiniz şehrin dokusuyla sarmalıyor. Birbirinden güzel tasarımlarıyla, yatak odalarına etkileyici bir hava katmak isteyenler Karaca Home City Koleksiyonu tam da sizlere göre. Nerede uyanmak istiyorsanız aşıklar şehri Paris’te mi, dünyanın en güzel şehri İstanbul’da mı, metropol New York’ta mı yoksa Lighthouse’ta mı? Siz yeter ki kararınızı verin. Karaca Home mağazalarından ve online satış sitesinden kolayca ulaşabileceğiniz tasarım harikası City Koleksiyonu mutlu uykularınızın en şık tamamlayıcı olacak. Güne sevdiğiniz şehrin görüntüsüyle uyanmak ta keyfinize keyif katacak.
Devamını oku...
 
Tırnak Mantarı İhmal Edilmemeli
ImageAyak tırnağı mantarı (onikomikoz) mantarların neden olduğu tırnak yüzeyinin altında bir enfeksiyondur. Bu yalnızca bir kozmetik sorun değil, tırnak yatağı ve plağını tutan bir enfeksiyondur. Tüm tırnak hastalıklarının yaklaşık % 50'sini oluşturur. Podimer Ayak Sağlığı Uzmanı Saliha Gündüz,Tırnak genellikle koyu renkli olur ve kötü kokar. Tırnak plağının altında toplanabilir, beyaz lekeler sıklıkla tırnak plağının üzerinde görünür ve enfeksiyon hatta diğer ayak tırnaklarını, deri veya tırnak yayılma yeteneğine sahiptir. İhmal ederseniz yürüme yeteneğinizi bozabilir.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 41 - 80 Toplam: 498

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 27 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19289

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

22.07.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

EMREM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. METİN BOBAROĞLU
Adres :İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi Adem Sok. 57/B İçerenköy
Tel :2165723609
Fax :2165722061

SANTE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SERDAR TEKER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 32/B Küçükbakkalköy
Tel :2165774600
Fax :2165774601

VURAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. VURAL İNCE
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yeşilvadi Sokak, 2 İçerenköy
Tel :2165722257
Fax :2165722257

YAŞAM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHMET KURTARAN
Adres :Mevlana Mahallesi, Türkiş B Blk. 7293. Sokak, 1 Yeniçamlıca
Tel :2163640402
Fax :2163640402

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement