Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow GÜZELLİK
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
GÜZELLİK
Şişmanlıkla Mücadele İçin 15 İpucu
ImageGünümüzde şişmanlık "harcadığından fazla kalori almanın kaçınılmaz sonucu" gibi görülse de aslında bu söylem büyük bir problemi basite indirgemektir. Tüketilen besinlerin içindeki gizli düşmanlar da kilo almayı sağlamakta ve başta obezite olmak üzere birçok hastalığın kapılarını açmaktadır. Memorial Ataşehir Hastanesi ve Etiler Tıp Merkezi Endokrinoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Gökhan Özışık, şişmanlıkla baş etmenin yolları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Cilt Sarkmasını Önlemenin Püf Noktaları
ImageCilt  sarkması  30’lu  yaşlardan itibaren  başlıyor ve 35 yaş sonrasında belirginleşiyor. Sarkma yüzümüze yorgun, mutsuz bir ifade veriyor ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteriyor. Yüzümüzün sarkmasında cildimize nasıl davrandığımız, genetik  özellikler, hastalıklarımız ile çevresel  faktörler  etkili oluyor. Neyse ki erken dönemde müdahale edildiğinde ameliyat dışı yöntemler yaşlanmayı uzun yıllar geciktirebiliyor ve bize ışıl ışıl bir cilt vaat ediyor. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, cilt sarkmasını önlemek için yaşam alışkanlıklarımızda dikkat etmemiz gerekenler ile bu soruna karşı uygulanan yöntemleri anlattı. 
Devamını oku...
 
Medisana Ayak Masaj Cihazı ile Canlanın
ImageYorucu ve yoğun bir günün ardından akşam eve geldiğinde dinlenmek ve rahatlamak isteyenler için, Medisana ayak masaj cihazı ayaklarınıza titreşimli masaj yaparak tüm yorgunluğunuzu alıyor. Türkiye Distribütörlüğünü GoldMaster’ın üstlendiği Medisana WBE ayak masaj cihazı hem titreşim özelliği  hem de basınçlı suyun etkisi ile ayaklarınıza masaj yapıyor, kaslarınızı rahatlatıyor. Hava kabarcıklı, su püskürtmeli ıslak veya kuru olarak kullanabileceğiniz WBE ayak masaj cihazı ayaklarınıza masaj yaparak günün yorgunluğunu gideriyor.
Devamını oku...
 
Hotiç Yaya ile Birlikte Yürü
ImageYAYA HOTİÇ, 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu “Benimle yürü” konseptinde, konforlu şıklığıyla sosyal medya trendlerini yakalıyor. İlhamını sokaktan alan YAYA HOTİÇ, instagram temalı ilan konseptiyle sosyal medya trendini reklam kampanyasına taşıyor. Yürümeyi seven ve kentli hissedenlerin markası YAYA HOTİÇ, 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu “Benimle Yürü” konseptinde, çarpıcı rahatlık ön planda.
Devamını oku...
 
Aşırı Kilolarınız Yaşamınızı Kısıtlamasın
ImageYüzyılın halk sağlığı problemi olarak tanımlanan obezite günümüzde hızla artmaktadır. Diyabet, yüksek tansiyon, kalp ve böbrek hastalıklarına zemin hazırlamakla kalmayıp hayati tehlikeye neden olabilen obeziteden cerrahi teknikler ile kurtulmak mümkün. Memorial Şişli Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Bölümü’nden Doç. Dr. Halil Coşkun, “Obezite cerrahisindeki modern yöntemler” hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Büyük Gögsün Faturası: Bel, Boyun Fıtığı, Sırt Ağrısı
ImageStandart ölçülerin dışındaki büyüklükte göğse sahip kadınlar günlük hayatta kısıtlanıyor. İri göğüsler kadınlarda psikolojik travmaya neden olmanın yanısıra fiziksel olarak da sıkıntılara yol açıyor. En başta vücut şeklini, omurganın duruşunu etkiliyor. Kadınlar da çevredeki rahatsız edici  bakışlardan kurtulmak için öncelikle iri göğüslerini saklamak isteyerek eğiliyor, omuzlar içe dönüyor. Sırtta kamburluk oluşabiliyor. International Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Mithat Ulay, “İri göğüse sahip kadınlar özellikle de yazın gelmesini, denize gitmeyi istemezler. Çünkü bütün bakışlar üzerlerinde toplanır, bu da rahatsızlık verir. Kışı daha çok severler çünkü kışın kıyafetler ile olumsuz bulduklarını görüntüyü kolaylıkla saklayabilirler. Büyük göğüs, kadınlarda bel ve boyun fıtığına, yaygın sırt ağrılarına da yol açar” diyor.
Devamını oku...
 
Rafinera’dan İlham Verici Diyet Rehberi
ImageRafinera hazırladığı mini rehberle sağlıklı beslenme ve diyet yolculuğunda hedefe doğru emin adımlarla yürümenin püf noktalarını verirken, nefis diyet tarifleriyle diyetinize heyecan katıyor. Tamamen sağlıklı bir birey ele alındığında, her ne kadar kişiye göre değişiklik gösterse de günlük kalori miktarları belirlenmiştir. Örneğin kadınlar için boy, kilo, yaş ve fiziksel aktivite durumuna göre 1000-1500kkal erkeklerde ise 1500-1900 kkal'lik beslenme planları benimsenebilir. Ama tabii yine de başarılı bir diyet için sadece kalori miktarını bilmek yeterli değil, uygun besinlere ulaşma, fiziksel aktivite ve moral bu yolculukta çok önemli yer tutuyor.
Devamını oku...
 
Aşırı Kilo Alıp Vermenizin Nedeni Tiroid Olabilir
ImageAz ya da çok çalışması durumunda vücuttaki birçok sistemi olumsuz etkileyebilen tiroid hormonlarının yaşam boyu kontrol altında tutulması gerekiyor. Belirtilerin tiroidin tipine göre değiştiği bu rahatsızlıklarla mücadelede erken tanı, tedavi ve düzenli takip öne çıkıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. A. Ender Yılmaz, tiroid ile ilgili bilinmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Kurban Bayramında Doğru Beslenerek Bel Çevrenizi Genişletmeyin
ImageBel çevresinin erkeklerde 94 cm, kadınlarda ise 80 cm den fazla olması sağlık açısından önemli riskler taşımaktadır. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam sonucunda karın bölgesinde yerleşen fazla yağ “Metabolik Sendrom” hastalığının en gözle görülür belirtisidir. İnsülin direnciyle başlayan, şeker hastalığı, kan yağlarında bozukluk, hipertansiyon ve koroner kalp hastalığına yol açabilen Metabolik Sendrom doğru beslenme ve düzenli egzersiz içeren bir yaşam tarzı değişikliğini zorunlu kılmaktadır. Et ve tatlı tüketiminin arttığı Kurban Bayramı ise Metabolik Sendrom tehdidi altında olan kişilerin daha dikkatli olmasını gerektirir.
Devamını oku...
 
Ne Yediğiniz Kadar Nasıl Pişirdiğiniz de Önemli
ImageSağlıklı beslenmek ve form tutmak konusunda yaptığı çalışmalarla takipçilerini bilgilendiren, farkındalık yaratan Rafinera bu kez, düdüklü tencere sağlıklı mı, toprak pişirme kapları ne kadar güvenli, hamur işlerini daha düşük kalorili hazırlamak mümkün mü, hangi besinler nasıl hazırlanmalı konularına dikkat çekiyor. Üyelerine gönderdiği tüm öğünlerin hazırlık ve pişirme aşamalarında dikkat ettiği püf noktalarını paylaşan Rafinera’nın öneri ve uyarılarıyla lezzetten ödün vermeden sağlıklı yemekler pişirmek mümkün.
Devamını oku...
 
Moda Ateşi Miss Poem ile Hayat Buluyor
ImageMiss Poem’in, gösteri sanatlarının en renkli ve en eğlencelisi olan sirkten esinlenerek hazırladığı 2013/14 Sonbahar – Kış koleksiyonu “Magic World” vitrinlerde sergilenmeye başladı. İçinde barındırdığı sıra dışılıkla her zaman heyecan uyandıran sirkler, Miss Poem’in 2013/14 Sonbahar-Kış koleksiyonunun temasını oluşturuyor. “Magic World” sezonun en iddialı renklerini sıra dışı kullanımı ile dikkat çekiyor.  Sezonun trendy renkleri olan bordo, ördekbaşı, vizon, karamel ve gri tonlarını sofistike tasarımlarına uygulayan Miss Poem, hayatın vazgeçilmezi olan siyah ve beyazı da sıra dışı kullanarak genç kızların dünyasını renklendiriyor.
Devamını oku...
 
Hakan Akkaya ile Dolabınızı Baştan Aşağıya Yenileyin

Image13 yılı aşkın süredir moda tasarım sektörüne öncülük eden ünlü modacı Hakan Akkaya,  kişiye özel koleksiyonlarıyla dolabınızı baştan aşağıya yeniliyor. Başarılı moda tasarım kariyeri boyunca Boyner Holding, Altınyıldız ve Sarar gibi sektörün öncü markalarının Tasarım Departman Yöneticiliğini üstlenen Hakan Akkaya, Nişantaşı'nda bulunan ofisinde kendi markasıyla “pret a porter” olarak adlandırılan şık hazır giyim koleksiyonları hazırlıyor.


 

Devamını oku...
 
Vaktinin Çoğunu Ayna Karşısında Geçirenlere Dikkat

ImageBurnunuzu kemerli, bacaklarınızı çarpık buluyor, kendinize ve çevrenize daha güzel görünmek istiyor olabilirsiniz. Her insanın bedeninde beğenmediği yanları olabilir; ancak bu durumu abartmak psikolojik hatta psikiyatrik sorunlara işaret edebilir. Kişinin görünümünde gerçek olmayan, imgesel bir kusur ile sürekli meşgul olması olarak tanımlanan “beden dismorfofobik bozukluğu” hastaların kendilerini günlük yaşamdan soyutlamasına neden oluyor.  Memorial Şişli Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nden Uz. Dr. Cem Hızlan, dismorfofobi bozukluğu hakkında bilgi verdi.

Devamını oku...
 
Saç Yaşlanmasının Önüne Geçecek 5 Öneri
ImageSağlığın ve gençliğin göstergesi saçlar…  Yaz aylarında güneşin, denizin ve klorlu havuz suyunun etkisiyle kuruyor, yıpranıyor ve yaşlanıyor. Saçları korumanın yolu ise tıpkı ciltte olduğu gibi alınacak bazı önlemlerden geçiyor. Güneş ve denizin pek çok faydası var. Ancak bu faydaların yanı sıra gerekli önlemler alınmadığı takdirde bazı olumsuzlukları da beraberinde getirebiliyor. Ciltte yaşlanma belirtilerinin yaşanmasına neden olan bu etkenler, saçları da yaşlandırıyor. Bu nedenle cildimizi korumak için nasıl önlem alıyorsak aynı şekilde saç sağlığı için de dikkatli olmak gerekiyor.
Devamını oku...
 
Yazın Ayak ve Tırnak Bakımına 2 Kat Özen Gösterin
ImageAyak bakımı ve sağlığı kişisel hijyenin en önemli göstergelerinden biridir. Günün büyük bir kısmının ayakta, yürüyerek ya da bir yere yetişebilmek için koşarak geçirildiği düşünüldüğünde ayak sağlığının önemi daha iyi anlaşılabilmektedir. Hareketsizlik, aşırı kilo, yaz aylarına uygun olmayan ayakkabı seçimleri ve bazı kronik hastalıklar ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir. Memorial Hizmet Hastanesi Dermotoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hande Ulusal, ayak ve tırnak sağlığı hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 41 - 80 Toplam: 501

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19302

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

29.07.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ATAŞEHİR ŞİFA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. AYŞE NERİMAN PİLAVCI
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 31 Küçükbakkalköy
Tel :2165774757
Fax :2165774758

CANŞİFA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HACER SARILI
Adres :İçerenköy Mahallesi Postacılar Sokak 23/A İçerenköy
Tel :2165744241
Fax :2165744240

HÜLYAM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HÜLYA ÖNER
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Uslu Caddesi, 116/C Kayışdağı
Tel :2166601918
Fax :2166601916

SAKARYA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ORHAN MANAV
Adres :İçerenköy Mahallesi, Sonbahar Sokak, 46/B İçerenköy
Tel :2165751262
Fax :2165751963

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement