Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
5. Uluslararası Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 27 Ocak’ta başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda, Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan Festivalde toplam 11 tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak. “Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro” sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 15 Şubat’a kadar devam edecek. Şimdiye kadar yaklaşık 40 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan festivalde bu yıl da 10 bin çocuğun tiyatroyla buluşması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Nazım Hikmet Ataşehir'de Anıldı
ImageUsta Şair Nazım Hikmet Ran, doğumunun 113. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İyi ki Doğdun Nazım” isimli bir panel ile anıldı. Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen panele Ataşehir Belediyesi Sağlık ve Kültür İşleri Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, belediye birim müdürleri ile çok sayıda şiir sever katıldı. Düzenlenen panele konuşmacı olarak Yazar Orhan Karaveli, Yazar-Şair Ahmet Özer, Yazar Derman Bayladı ve Gazeteci-Yazar Alaettin Bahçekapılı katıldı. Nazım Hikmet’in kendi sesinden şiirlerin dinletildiği panelde Müzisyen Namık Kemal Yıldırım tarafından da şiirler seslendirildi.
Devamını oku...
 
Siyasetçilerin Elini Güçlendiren Silah: Etkili İletişim Becerileri
Imageİmaj, beden dili ve hitabet gibi unsurlar hayatımızın hemen her alanında doğru algılanabilmek ve etkili iletişim kurmak açısından oldukça önemli bir noktada yer alıyor; özellikle de geniş kitlelere mesajlarını doğru ve en etkili şekilde aktarmak durumunda olan “siyasetçiler” için.  Genel seçimler öncesi meydanlara çıkacak olan siyasetçilerin kendilerini en iyi şekilde ifade etmek için nelere dikkat etmeleri gerektiği ile ilgili olarak Beden Dili, Diksiyon ve İmaj Uzmanı Funda Bilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını oku...
 
Muhteşem Yüzyıl Bitti ama 2014'te O Konuşuldu
ImageMedya Takip Merkezi’nin araştırmasına göre 2014'ün en çok konuşulan dizisi, geçen haziran ayında 139'uncu bölümü ile sona eren Muhteşem Yüzyıl oldu. Kamuoyu, reyting rekorları kıran dizi kadar oyuncuları ile de ilgilendi. Dizi kahramanları çok sayıda magazin olayı ve haberde yer aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de En Yeşil Okul Seçiliyor
ImageAtaşehir'deki en yeşil okul belirlenecek. Ataşehir Belediyesi 6. Çevre Şöleni kapsamında En Yeşil Okul Yarışması düzenliyor. İlkokul ve ortaokul olmak üzere 2 kategori bulunan yarışmada dereceye giren ilk üç ilkokul ve ortaokula “Yeşil Okul Sertifikası” ve çeşitli ödüller verilecek. Yarışma kapsamında; okullarda düzenlenen çevre etkinlikleri ve çalışmaları, okulların çevre kulüplerinin faaliyetleri, okulların enerji verimliliğine verdiği önem, okulların geri dönüşüme katkıları gibi kriterler değerlendirilecek. Yarışmanın son katılım tarihi 4 Mayıs 2015’tir.
Devamını oku...
 
2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü Okan Üniversitesi’nde Düzenlenen Etkinlikle Anıldı
ImageOkan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “İnönü’nün Bilim ve Demokrasiye Katkıları” başlıklı “2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü Anma Toplantısı”na katılan İsmet İnönü’nün kızı ve İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, “Babamı, ölümünün 41. yılında anmak için bir aradayız. Kendimi evimde hissettiğim için mutluyum. Yaşadıklarımızı siz gençlerle paylaşmamız lazım. Ağabeyim Erdal İnönü bu yüzden İnönü Vakfı’nı kurmamızı istemişti. Cumhuriyetin ilk yıllarını, zorluklarını yaşadık. O yılları yaşadığımız için bir sorumluluğumuz var” diye konuştu. Toplantıya, Gazeteci Yazar Altan Öymen, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Aydın Uğur ve Prof. Dr. Semih Baskan konuşmacı olarak katılırken 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eşi Sevil Başbuğ, etkinliği ilgiyle takip etti.
Devamını oku...
 
Show Dünyasında 2014’ün En Medyatik İsimleri Açıklandı
ImageÜnlü olmak, özel hayat gizliliği açısından dünyanın her yerinde zor olsa da; iyi ya da kötü, kariyerinle ilgili veya değil, medyada haber olmak, toplu iletişimin en geçerli yollarından biri. En yeni toplu iletişim yolu Sosyal Medya ise, artık ünlü isimlerin yeni “basın açıklaması” platformu olmuş durumda. Ünlü simaları takip eden gazeteciler, sosyal medya bildirimlerinden hemen yeni haberler üretmekte. Bir yandan sanatçı hayranları da bu hızlı iletişimden memnun. Elektronik haberleşmenin ağlarını ördüğü günden bu yana bu anlamda ünlüler dünyasının bir yandan kolaylaşırken, asılsız söylentilerin hızla yayılması sebebiyle bir yandan da zorlaşıyor.
Devamını oku...
 
“2015 Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası”
Imageİçerdiği egzersizler ve motive edici sözlerle kişilerin gün içinde kendini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor ve bu becerilerini geliştirmede yol gösteriyor.  Ajandayı  kullananlar, her gün oluşturdukları kayıtlarla, haftalık, aylık, yıllık veya istedikleri bir zaman aralığında duygu durumlarını olumlu ve olumsuz ölçekte takip edebiliyor, bu sayede hayatlarının nasıl ilerlediğine dair kendi farkındalıklarını yaratabiliyorlar. Gün içindeki enerjinin yükselmesine yardımcı olan bilimsel temelli egzersizler ajanda sayfalarında gün gün sıralanmış. Ajanda kullanıcıları, her gün kısa bir süre de olsa iyi hissedebilmeyi sağlayan, mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olan gülümseme, hareket, güzel bir söz, müzik, telefon görüşmesi gibi birçok egzersizden dilediklerini seçebiliyorlar.
Devamını oku...
 
Türk Filmleri Afişleri Novada AVM'de
ImageNovada Ataşehir AVM, Türk Sineması’nın 100. yıldönümünü, Türk insanının ortak belleğinde yer etmiş Yeşilçam filmlerinin afişlerinden oluşan bir sergi ve Avşar Sinemaları’nın açılışıyla kutluyor. “Film Afişleri Sergisi” kapsamında, Türkiye’nin gerçeklerini yakalamış usta yönetmenleri ve başrollerindeki önemli yıldızları ile klasikleşmiş 1960, 1970 ve 1980’li yıllara damgasını vurmuş filmlerin afişleri yer alıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklardan Başkan İlgezdi’ye Ziyaret
ImageAtaşehirli çocuklar, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Başkan İlgezdi’ye taleplerini ilettiler. Ataşehirli çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret ettiler. Ataşehir’de eğitim ve öğretim veren Hasan Leyli Ortaokulu, Cemile Besler Ortaokulu, Şehit Öğretmen Mehmet Fidan Ortaokulu, Mustafa Öncel Ortaokulu, Fetih İMKB Ortaokulu, Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu, Ali Nihat Tarlan Ortaokulu ve Ataşehir Belediyesi Ataevi Sosyal Hizmet Merkezlerinden gelen 160 öğrenci, çocuk haklarını dile getirdiler.
Devamını oku...
 
Çocuklar İçin Ataşehir ve Monheim Kardeş Şehir Olacaklar
ImageMonheim Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Almanya’nın Köln eyaletine bağlı Monheim’ın Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Monhain SPD (Sosyal Demokrat Parti) Parti Başkanı Goller ve Monheim CDU (Hristiyan Demokrat Parti) Başkanı Gronauer ile birlikte Ataşehir’i ziyarete gelen Monheim Belediye Başkanı Zimmerman, Ataşehir ve Monheim’ın kardeş şehir olması için çalıştıklarını söyledi.
Devamını oku...
 
Sanatın Rengi Ataşehir'de 23 Kasım’a Kadar Devam Edecek
ImageSergi 45 eser sahibi tarafından oluşturuldu. Ataşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında düzenlenen “Sanatın Rengi” Resim Sergisi’nin açılışı 14 Kasım Cuma günü yapıldı. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılış törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Turnam ile katıldı. Geceye ayrıca Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Belediye Birim Müdürleri ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda Ataşehirli sanatsever katıldı.
Devamını oku...
 
Sanatın Renkleri Ataşehir’de Buluşuyor
Image14 Kasım'da açılacak sergi 23 Kasım’a kadar devam edecek. Ataşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında düzenlenen “Sanatın Rengi” Resim Sergisi 14 Kasım Cuma günü açılışını yapıyor. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda düzenlenecek serginin açılış kokteyli saat: 18.00’da başlayacak. 23 Kasım’a kadar devam edecek serginin 14 Kasım’daki açılış gecesinde “Türkiye’de Sanat Eğitimi” konulu bir de söyleşi düzenlenecek. Saat: 19.00’da başlayacak söyleşide Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Ressam Yusuf Ziya Aygen ile Ataşehir Belediyesi Görsel Sanatlar Koordinatörü ve Ressam Birsen Altunsaray tarafından “Türkiye’de Sanat Eğitimi” üzerine konuşma yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Aşıklar Atışacak
ImageDostluk ve Kardeşlik Gecesi'nde 12 Aşık atışmalarla yarışacaklar. Ataşehir’de Aşık Summani ve Aşık Şenlik'i Anma, Dostluk ve Kardeşlik Gecesi düzenlenecek. Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Erzurumlulular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin birlikte organize edeceği gecede 12 Aşık atışmalarla yarışacaklar. Yarışma sonrası Jürinin değerlendirmesi ile birinci seçilecek. Etkinlik 15 Kasım Cumartesi günü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde saat: 17.00’de başlayacak.
Devamını oku...
 
Brand is You “Değişimin Ustaları” Konferansı 28 Kasım günü Boğaziçi Üniversitesi’nde
ImageSaffron Brand Consultants katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Brand is You Konferansı “Değişimin Ustaları” temasıyla 28 Kasım 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Salonu’nda gerçekleştirilecek. İş dünyası, sivil toplum kuruluşlarından Başkan, CEO ve üst düzey yöneticilerin yanı sıra, çok sayıda sıra dışı girişimci, sanatçı ve aktiviste ev sahipliği yapacak konferans, tüm yıla yayılan bir dizi yurtiçi ve yurtdışı etkinlik ile geniş bir kitleye seslenecek. Saffron Brand Consultants katkılarıyla gerçekleşecek konferansta, marka ve markalaşma sürecinde değişimin ve farklılaşmanın önemi tartışılacak ve günümüze dair marka serüvenlerinin ve değişimin yarattığı yeniliklerin başarı hikâyeleri paylaşılacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1906

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 17 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19542

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.01.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

AKAR ECZANESİ
Eczacı :Ecz. DENİZ AKAR
Adres :İçerenköy Mahallesi, Üsküdar-İçerenköy Yolu Caddesi, 29 İçerenköy
Tel :2165757168
Fax :2165757168

ANNEM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜLEN FÜSUN DOLKAY
Adres :İçerenköy Mahallesi, Kayısdagı Caddesi, 5/96 İçerenköy
Tel :2165776610
Fax :2165776609

ATINÇ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SEVGİ ATINÇ
Adres :Mevlana Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, 23 Yeniçamlıca
Tel :2164713736
Fax :2164714586

POLEN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. FERİDE BURÇİN SARIALİOĞLU
Adres :Atatürk Mahallesi, Meriç Caddesi, 3 Atatürk
Tel :2164563384
Fax :2164563385

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement