Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Neşet Ertaş Ataşehir'de Yaşıyor
ImageBesteleri dilden dileydi. Konserlerine on binler sığmıyordu. Bozkırın Tezenesi çıktı mı sazıyla sahneye, şarkılarına eşlik ediyorduk ama en çok da düşünüyorduk. Bir 25 Eylül günü “benden bu kadar” dedi ve gitti. Büyük usta için “O Ataşehir’e döndü” desek abartmış olmayız. Çünkü Ataşehir Belediyesi’nin İçerenköy Mahallesi’ne kazandırılan Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemiyle “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Eğitim Programı” ile hizmet vermeye başladı. Bağlamadan dansa, dramadan gitara, halk oyunlarından kemana, perküsyondan tiyatroya ve zumbaya kadar sanat eğitimlerinden 800 öğrenci faydalanıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kursunu Seç, Eğitime Başla
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’nde (ATAMEM) yeni dönem mesleki kurslar ve eğitimler başladı. Kurslar ve eğitimler, Ataşehirlilerin mesleki ve sosyal açıdan gelişmelerine katkıda bulunmak, aktif, üretken, yaşama tam donanımlı ve yeterli birer birey olarak katılımlarını sağlamak; yoksulluğu ve yoksunluğu önlemek; ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda, ekonomik, psiko-sosyal ve kültürel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla düzenleniyor. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı olarak yıl boyunca ücretsiz hizmet veren ATAMEM’de; Kültür Sanat Eğitimleri kapsamında yetişkinler ve çocuklar için; temel müzik eğitimi, bağlama, şan, keman, gitar, drama, dans, orkestra, Türk halk müziği, zumba, tiyatro ve halk oyunları alanında eğitimler veriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Perdeler Açıldı
ImageCem Davran ve Erkan Can gibi usta isimlerin rol aldığı “Alevli Günler” adlı tiyatro oyunu, güçlü bir oyunla perde açtı. İstanbul Halk Tiyatrosu’nun Alevli Günler adlı komedi tiyatro oyunu, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Salonu’nu dolduran tiyatro severlere muhteşem bir komedi gecesi yaşattı. Oyunda, kanser olduğunu ve yakın zamanda öleceğini öğrenen bir adamın, öldükten sonra inancı gereği yakılmak istemesi ve bunun sonucunda devlet kurumlarıyla çatışmaya girmesi, komik bir dille seyirciye aktarılıyor. Irmak Bahçeci’nin yazıp Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyunda, başarılı performanslarıyla beğeni toplayan oyuncular, Cem Devran, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin, Simge Defne ve Erkan Can'ı tiyatro severler ayakta alkışladılar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Cafe’nin İlk Konuğu Tuna Kiremitçi Oldu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin düzenlediği Pazar Sohbetleri’ne konuk olan Tuna Kiremitçi, ‘Müziğin Edebiyatı, Edebiyatın Müziği’ konulu söyleşide Ataşehirlilerle buluştu. Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye katılan Tuna Kiremitçi, “Geldiğimden beri bu kültür merkezinin buraya yapılmasına karşı şaşkınlık ve hayranlık içerisindeyim. Ataşehir gibi bir yerde bu alana bir AVM veya otel yapılabilecekken bu araziyi bir kültür merkezi yapılması için bağışladıklarından dolayı Mustafa Saffet Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.
Devamını oku...
 
Dünya’nın Gözü İstanbul’da
ImageTarihinde ilk kez 1977 yılında 10. Dünya Enerji Kongresi’nin gerçekleştirildiği İstanbul, bu kez 23. Dünya Enerji Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. “Yeni Ufukları Kucaklamak”  temasıyla gerçekleştirilen Enerji Zirvesi’ne 82 ülkeden üst düzey katılım gerçekleşti. 23. Dünya Enerji Zirvesi’nde, sanayinin önde gelen liderlerinin yanı sıra uluslararası örgütler, medya kuruluşları, üniversiteler ve enerji sanayi birliklerinden gelen, 10.000’den fazla enerji lideri İstanbul’da buluştu.  Medyanın da yoğun ilgi gösterdiği zirve 4 gün sürecek. Medya takibinin lider kuruluşu Ajans Press 23. Dünya Enerji Zirvesi’nin medyaya yansımalarını inceledi. Ajans Press’in hazırladığı Enerji Raporu’nda üç başlık öne çıktı;
Devamını oku...
 
Radyo Ataşehir, Ataşehir'in Sesi Açıldı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından açılan Ataşehir'in internet radyosu Ataşehir'in Sesi yayına başladı. Chrome ve Mozilla tarayıcıları tarafından online dinlenilebilen Ataşehir'in internet radyosuna ulaşmak için tıklayınız...
 
Ataşehir Yeni Yetenekler Avında
ImageSiz belki de keşfedilmemiş bir Mozartsınız! Belki yeteneklerinizin farkındasınız, belki de değil. O zaman yeteneklerinizi keşfetmenin belki de tam zamanı. Keşfedilmeyi beklemek yerine yeteneklerinizi ortaya koymaktan korkmamak için “Ataşehir Belediyesi Çocuk Korosu” sizi müzikle buluşmaya davet ediyor.
“Sanat eğitimi insan duyarlılığının eğitilmesidir” felsefesinden hareketle, insana ve doğaya karşı daha hassas, empati yeteneğine sahip nesiller yetiştirmek amacıyla Ataşehir Belediyesi bu yıl ilkini kuracağı Ataşehir Çocuk Korosu’na katılmanızı bekliyor. Çocukların müzik yeteneklerini geliştirdiği, estetik beklentileri yüksek, seçici müzik dinleyicilerini oluşturmak amacıyla Ataşehir Çocuk Korosu yeni seslerini bulmayı amaçlıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Ekim Ayına Dikkat
ImageAtaşehir ekim ayında birbirinden renkli ve eğlenceli kültürel aktivitelerle dolu. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü konserler, yetişkin ve çocuk tiyatroları, yazar imza günleri, çocuk sinemaları, seminerler, atölyeler ve daha birçok etkinliğe imza atıyor. Yeni sanat sezonunda dolu dolu hazırlanan programda Erkan Oğur’dan İsmail Hakkı Demircioğlu’na, Özgür Mumcu’dan Tuna Kiremitçi’ye, Altan Öymen’den Onur Behramoğlu’na, Ayhan Sicimoğlu’ndan Gülşah Elikbank’a birbirinden değerli konuklar ağırlanacak. Türk Halk Müziği’nin iki usta sanatçısı, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu 5 Ekim Çarşamba günü saat 20.30’da Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı Ataşehirli sevenleri için seslendirecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Kış Sanat Okulları
Image2016-2017 yılı Kış Sanat Eğitim programında bu yıl Keman, Piyano, Gitar, Bağlama, Dans, Zumba, Halk Oyunları, Perküsyon, Tiyatro, Drama, Temel Müzik Eğitimi, Bale, Şan, çocuklar için Resim, ev hanımları için Resim dersleri verilecek. Eğitimler ve kayıtlar; Mustafa Saffet Kültür Merkezi, ATAMEM, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, İnönü Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi ve Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde yapılacaktır. Kayıtlar 19 Eylül Pazartesi - 7 Ekim Cuma tarihleri arasında eğitimlerin de verileceği bu yedi merkezde gerçekleştirilecektir.
Devamını oku...
 
Neşet Ertaş Kültür Evi Yeni Dönemle Birlikte Hizmete Geçiyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından İçerenköy Mahallesi’ne kazandırılan Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemi ile birlikte hizmet vermeye başlıyor. 2 bin 900 m2’lik kullanım alanı olan Neşet Ertaş Kültür Evi’nde; 4 adet derslik, 250 m2’lik dans salonu, 120 kişilik çok amaçlı konferans salonu bulunuyor. Neşet Ertaş Kültür Evi; “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Kurs Programı” ile ilk faaliyetlerine Ekim ayı başında başlıyor. Üniversite Ders Destek Programı kapsamında lise öğrencilerine ve mezunlarına ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları verilirken, Kültür Sanat Kurs Programı kapsamında da 15 yaş üstü Ataşehirlilere ve ev kadınlarına sanat kursları düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali Goran Bregoviç Konseri ile Son Buldu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin düzenlediği “5. Uluslararası Kardeş Kültürlerin Festivali” Goran Bregoviç konseri ile son buldu. Balkan Müziği’nin dünyaca ünlü müzisyeni Goran Bregoviç’e konserde Wedding and Funeral Band eşlik etti. Ataşehir Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda binlerce Ataşehirli ve İstanbullunun yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde şarkılar barış için seslendirildi. Goran Bregoviç ve Wedding and Funeral Band birlikte, çingene müziğinin hareketli ritimleri ile Ataşehirlileri coştururken, yaklaşık iki saat süren konser boyunca Bregoviç’in Ederlezi’den Kalaşnikof’a kadar bilinen tüm şarkılarını söylediler.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali'nden Muhteşem Gala
Image“5. Kardeş Kültürlerin Festivali" kapsamında Ataşehir’e gelen halk oyunları ekipleri  muhteşem bir gösteri sundu. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konseriyle başlayan Festival, mahallelerde gerçekleştirilen halk oyunları gösterileriyle devam etti. 5. Kardeş Kültürlerin Festivali’nde; Trabzonlular Derneği Trabzon Yöresi, Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kafkas Yöresi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kadıköy Şubesi Semah Grubu, Sinop SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Sinop Yöresi, Ataşehir Tüm Çankırılılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çankırı Yöresi Yaren Ekibi, Ataşehir Gönüllüleri Derneği Artvin Yöresi ve Sirtaki Grubu, Ataşehir Bayburtlular Derneği Bayburt Yöresi, Sinop İli Göller Köyü Yardımlaşma Derneği Sinop Yöresi, Ordulular Derneği Ordu Yöresi, Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Hakkâri Yöresi halk oyunları gösterilerini sundu.
Devamını oku...
 
Ataşehir’in Minik Sanatçılarından Yılsonu Sergisi
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri Yaz Sanat Okullarında eğitim alan çocuklar çalışmalarını Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda sergiledi. “Yaz Sanat Okulları” serginin açılışına kurs eğitmenleri, öğrencileri ve aileleriyle birlikte; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ve Sadık Kayhan, Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Battal Sarıkaya da katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Büyük Zafere Özel Konser
Image30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünde Ataşehir’de özel bir konser düzenlendi. Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erdem Özgen, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan bir repertuar seslendirdi. Konsere Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Belediye Birim Müdürleri, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin yapımına katkı sağlayan İnal Aydınoğlu ve çok sayıda Ataşehirli katıldı. “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “Havada Bulut Yok”, “Yanık Ömer” gibi eserlerin seslendirildiği konserde Milli Marşlara da yer verildi.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali Kemaş Kılıçdaroğlu ile Ataşehir'de Başlıyor
Image1 Eylül Dünya Barış Günü’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de düzenlenecek Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konserine katılacak. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başlayacak “5. Kardeş Kültürlerin Festivali”nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in sahne alacağı ilk gün konseri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşecek. 01 Eylül Perşembe günü Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda saat 21.00’da başlayacak konserden önce Türkiye'nin farklı yörelilerinden ve altı ülkeden gelen ekiplerin katıldığı halk dansları gösterileri yapılacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2056

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20178

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.10.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

EREN ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi, 40/C Kayışdağı
Tel     0 216 365 18 31
Fax     2163651831
Adres Tarifi     Kayışdağı Dörtyol, Özkuruşlar Market Karşısı

GÜN ECZANESİ
Adres     Yeniçamlıca Mahallesi, Dursunbey Caddesi, 13/C Yeniçamlıca
Tel     0 216 661 09 06
Fax     2166610731
Adres Tarifi     Yedpaya Çıkan Yokuş Üzerinde Modern Tıp Merkezi Yanı

HAKAN ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi Barbaros Caddesi 223 Yenisahra
Tel     0 216 324 04 44
Fax     2163240444
Adres Tarifi     Paladium AVM aşağısı, Eser Balıkçısının iki sokak üstü, Ovalı Restoran yanı

ÜRÜN ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 12/2/A İçerenköy
Tel     0 216 573 70 15
Fax     2165731866
Adres Tarifi     İçerenköy Işıklar Tatbak ve Tüylüoğlu Fırını Arası
Advertisement
Advertisement
Advertisement