Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
“2015 Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası”
Imageİçerdiği egzersizler ve motive edici sözlerle kişilerin gün içinde kendini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor ve bu becerilerini geliştirmede yol gösteriyor.  Ajandayı  kullananlar, her gün oluşturdukları kayıtlarla, haftalık, aylık, yıllık veya istedikleri bir zaman aralığında duygu durumlarını olumlu ve olumsuz ölçekte takip edebiliyor, bu sayede hayatlarının nasıl ilerlediğine dair kendi farkındalıklarını yaratabiliyorlar. Gün içindeki enerjinin yükselmesine yardımcı olan bilimsel temelli egzersizler ajanda sayfalarında gün gün sıralanmış. Ajanda kullanıcıları, her gün kısa bir süre de olsa iyi hissedebilmeyi sağlayan, mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olan gülümseme, hareket, güzel bir söz, müzik, telefon görüşmesi gibi birçok egzersizden dilediklerini seçebiliyorlar.
Devamını oku...
 
Türk Filmleri Afişleri Novada AVM'de
ImageNovada Ataşehir AVM, Türk Sineması’nın 100. yıldönümünü, Türk insanının ortak belleğinde yer etmiş Yeşilçam filmlerinin afişlerinden oluşan bir sergi ve Avşar Sinemaları’nın açılışıyla kutluyor. “Film Afişleri Sergisi” kapsamında, Türkiye’nin gerçeklerini yakalamış usta yönetmenleri ve başrollerindeki önemli yıldızları ile klasikleşmiş 1960, 1970 ve 1980’li yıllara damgasını vurmuş filmlerin afişleri yer alıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklardan Başkan İlgezdi’ye Ziyaret
ImageAtaşehirli çocuklar, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Başkan İlgezdi’ye taleplerini ilettiler. Ataşehirli çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret ettiler. Ataşehir’de eğitim ve öğretim veren Hasan Leyli Ortaokulu, Cemile Besler Ortaokulu, Şehit Öğretmen Mehmet Fidan Ortaokulu, Mustafa Öncel Ortaokulu, Fetih İMKB Ortaokulu, Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu, Ali Nihat Tarlan Ortaokulu ve Ataşehir Belediyesi Ataevi Sosyal Hizmet Merkezlerinden gelen 160 öğrenci, çocuk haklarını dile getirdiler.
Devamını oku...
 
Çocuklar İçin Ataşehir ve Monheim Kardeş Şehir Olacaklar
ImageMonheim Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Almanya’nın Köln eyaletine bağlı Monheim’ın Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Monhain SPD (Sosyal Demokrat Parti) Parti Başkanı Goller ve Monheim CDU (Hristiyan Demokrat Parti) Başkanı Gronauer ile birlikte Ataşehir’i ziyarete gelen Monheim Belediye Başkanı Zimmerman, Ataşehir ve Monheim’ın kardeş şehir olması için çalıştıklarını söyledi.
Devamını oku...
 
Sanatın Rengi Ataşehir'de 23 Kasım’a Kadar Devam Edecek
ImageSergi 45 eser sahibi tarafından oluşturuldu. Ataşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında düzenlenen “Sanatın Rengi” Resim Sergisi’nin açılışı 14 Kasım Cuma günü yapıldı. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılış törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Turnam ile katıldı. Geceye ayrıca Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Belediye Birim Müdürleri ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda Ataşehirli sanatsever katıldı.
Devamını oku...
 
Sanatın Renkleri Ataşehir’de Buluşuyor
Image14 Kasım'da açılacak sergi 23 Kasım’a kadar devam edecek. Ataşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında düzenlenen “Sanatın Rengi” Resim Sergisi 14 Kasım Cuma günü açılışını yapıyor. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda düzenlenecek serginin açılış kokteyli saat: 18.00’da başlayacak. 23 Kasım’a kadar devam edecek serginin 14 Kasım’daki açılış gecesinde “Türkiye’de Sanat Eğitimi” konulu bir de söyleşi düzenlenecek. Saat: 19.00’da başlayacak söyleşide Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Ressam Yusuf Ziya Aygen ile Ataşehir Belediyesi Görsel Sanatlar Koordinatörü ve Ressam Birsen Altunsaray tarafından “Türkiye’de Sanat Eğitimi” üzerine konuşma yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Aşıklar Atışacak
ImageDostluk ve Kardeşlik Gecesi'nde 12 Aşık atışmalarla yarışacaklar. Ataşehir’de Aşık Summani ve Aşık Şenlik'i Anma, Dostluk ve Kardeşlik Gecesi düzenlenecek. Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Erzurumlulular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin birlikte organize edeceği gecede 12 Aşık atışmalarla yarışacaklar. Yarışma sonrası Jürinin değerlendirmesi ile birinci seçilecek. Etkinlik 15 Kasım Cumartesi günü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde saat: 17.00’de başlayacak.
Devamını oku...
 
Brand is You “Değişimin Ustaları” Konferansı 28 Kasım günü Boğaziçi Üniversitesi’nde
ImageSaffron Brand Consultants katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Brand is You Konferansı “Değişimin Ustaları” temasıyla 28 Kasım 2014 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Salonu’nda gerçekleştirilecek. İş dünyası, sivil toplum kuruluşlarından Başkan, CEO ve üst düzey yöneticilerin yanı sıra, çok sayıda sıra dışı girişimci, sanatçı ve aktiviste ev sahipliği yapacak konferans, tüm yıla yayılan bir dizi yurtiçi ve yurtdışı etkinlik ile geniş bir kitleye seslenecek. Saffron Brand Consultants katkılarıyla gerçekleşecek konferansta, marka ve markalaşma sürecinde değişimin ve farklılaşmanın önemi tartışılacak ve günümüze dair marka serüvenlerinin ve değişimin yarattığı yeniliklerin başarı hikâyeleri paylaşılacak.
Devamını oku...
 
Kazanan Antalya Altın Portakal
ImageSayıları gittikçe artan Film Festivalleri, sektöre emek verenler için düzenlenen ödül törenleri de kendi aralarında da bir yarış halinde.  Film-Dizi yapımlarındaki başarılarımız, Van Gölü Film Festivalinden, Bozcaada Film Festivaline kadar Türkiye’nin dört bir yanında ödüllendirilmekte. Ajans Press’ten alınan verilere göre en popüler film festival ve ödülleri ise şu şekilde;
Devamını oku...
 
Ataşehir, Cumhuriyet Bayramı’nı Sıla Konseri ile Kutlayacak
Image29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ataşehir'de Fener Alayı Yürüyüşü ve Sıla Konseri ile kutlanacak. Cumhuriyet’in ilanının 91. yıldönümü Ataşehir’de şölen havasında kutlanacak. Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar Fener Alayı ile başlayacak, yürüyüş esnasında yol kenarlarına kurulacak sahnelerde Cumhuriyet tarihinin önemli fotoğrafları canlandırılacak. Yürüyüş sonrası Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan vatandaşlar, alana kurulan sahnelerde güzel sürprizlerle karşılaşacak ve hemen ardından Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Sıla’nın vereceği konser ve havai fişek gösterileriyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacaklar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Meclis’i Ziyaret Etti
ImageAtaşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi, kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ ye teşekkür etti. Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Ataşehir Belediye Meclisi'ni ziyaret etti. Aldıkları ödüller ve performanslarıyla dünyaya açılan Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi, kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür etti. Halk Oyunları çalışmalarında Başkan Battal İlgezdi’nin kendilerine tüm imkânları sunduğunu belirten halk oyunları ekibi, Ataşehir Belediyesi'nin verdiği bu destekle ulusal ve uluslararası başarılarının devam edeceğini vurguladı.
Devamını oku...
 
Jack Nicholson’ın Rölü Oktay Kaynarca’nın
ImageKen Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan ve beyaz perdenin kült filmleri arasında yer alan 1975 yapımı “Guguk Kuşu”, Şakir Gürzumar yönetiminde Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenmeye hazırlanıyor. Dev kadrosunun provalara başladığı oyun da Oktay Kaynarca, Jack Nicholson’ın başrolünü oynadığı filmdeki McMurphy karakterini canlandıracak olmanın heyecanı içinde. 13 Aralık’ta Zorlu Center PSM’de prömiyerinin yapılması planlanan oyun ve rolü ile ilgili ünlü oyuncu Oktay Kaynarca şunları söyledi;
Devamını oku...
 
Meme Kanserine Karşı Pembe İzler Sokağı’nda Buluştuk
ImageMeme kanserine karşı “Pembe İzler Sokağı”nda bir araya geldik! Türkiye’den ve dünyadan efsane kadın basketbolcuların gerçekleştirdiği şut maçı, HakanKa moderatörlüğünde Işın Karaca ve sürpriz isimlerin katılımıyla halk söyleşileri, ünlü simaların katılımıyla “Hayattan Pembe Kareler” Fotoğraf Sergisi’nin açılışı... Breastanbul Konferası’nın halk gününde Hilton İstanbul Bosphorus’ta Acıbadem Sağlık Grubu sponsorluğu ile gerçekleştirilen “Pembe İzler Sokağı”; hayata pembe bir iz bırakmak isteyenleri ve kendi pembe izleri sayesinde kanseri yenenleri bir araya getirdi.
Devamını oku...
 
Seda Sayan Programıyla Eylül Ayına Damga Vurdu
ImageMedya Takip Merkezi, Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) için magazin basınında çıkan haberleri inceleyerek, ay genelinde öne çıkan isimleri sıraladı. Araştırmaya göre, Eylül ayında en çok konuşulan ünlü isim Seda Sayan olurken; onu Sezen Aksu ve Gülben Ergen takip etti. Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı rapora göre, Eylül ayında en çok konuşulan ünlü isim, 4 bin 73 haberle Seda Sayan oldu. Programına iki eşini öldüren Sefer Çalınak’ı konuk eden Seda Sayan, toplumun birçok kesiminden tepkilerle karşılaştı. Ay genelinde çıkardığı konuk ile ilgili eleştirilere maruz kalan Sayan, CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka ile girdiği polemikle de gündemde yer aldı. Ayrıca Seda Sayan'ın programının çekildiği stüdyoda yangın çıkması, ünlü programcı ile ilgili çıkan haberleri beraberinde getirdi.
Devamını oku...
 
Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Adı Değişti
Image19 yıldır sanatı ve sanatseveri onlarca oyunda buluşturan Sadri Alışık Tiyatrosu, acı kaybı Çolpan İlhan’ın anısını yaşatmak amacıyla artık yoluna Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu olarak devam etme kararı aldı. Kerem Alışık, “Acısını hala derinden hissettiğimiz Sadri Alışık Tiyatromuzun kurucusu, hocamız,annemiz Çolpan İlhan’ımızın ismini bundan böyle Sadri Alışık adının yanına ekleyerek tiyatroseverlere hizmet etmeye devam edeceğiz.Onların ışığının hiç sönmeden bizi aydınlatması için gerekli tüm çalışmaları ve çabaları artarak sürdüreceğiz’’ diye konuştu.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1899

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 12 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19494

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

18.12.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

AKTAN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. VAHAP NADİR AKTAN
Adres :Örnek Mahallesi, Şehit Cahar Dudayev (G-35) Caddesi, 90-A Örnek
Tel :2163172702
Fax :2163172702

DEFNE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NUMAN YILMAZ
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yücel Sokak, 4/1 İçerenköy
Tel :2165743804
Fax :2165743905

DENİZ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. DENİZ GÜNGÖR
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karaman Çiftligi Yolu Caddesi, 42/A İçerenköy
Tel :2165744841
Fax :2165744841

MELİSA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MERAL BAŞBUĞ ÇEMBER
Adres :Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, 12/R Atatürk
Tel :2164554886
Fax :2164554488

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement