Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir'de İklim Risk Yönetimi Paneli Düzenleniyor (29.11.2016)
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Ataşehir İlçesi Hava Kalitesinin İzlenmesi ve Modellemesi” çalışmaları kapsamında “Ataşehir’de İklim Risk Yönetimi Paneli” düzenlenecek. İklim değişikliğinin yaratacağı olumsuzlukların en aza indirilmesi ve iklim değişikliğiyle mücadelede bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla düzenlenen panel 29 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’te Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak.İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Doç. Dr. Hüseyin Toros ile AES Mühendislik Ltd. Şti. Genel Müdürü Kerem Anbarcı’nın konuşmacı olarak katılacağı panel, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek.
Devamını oku...
 
Usta Yönetmen Atıf Yılmaz Türkam Şoray'la Ataşehir'de Anıldı
ImageYeşilçam’ın sultanı Türkan Şoray, sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ve oyuncu Deniz Türkali’nin katıldığı söyleşiye Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi. Mustafa Saffet Kültür Merkezi İnal Aydınoğlu Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte Selvi Boylum Al Yazmalım, Kibar Feyzo, Mine, Adı Vasfiye, Aaahh Belinda, Hayallerim Aşkım ve Sen gibi 110’dan fazla filmin yönetmeni Atıf Yılmaz’ın hayatı, filmleri ve yönetmenliği üzerine söyleşi düzenlendi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Komşular Günü Etkiliği
ImageAtaşehir Belediyesi’nin ilçede yaşayan vatandaşların komşuluk ilişkilerini geliştirmek için 17 Kasım Dünya Komşular Günü'ne özel düzenlediği etkinlikte evlere tabak dağıtıldı. Komşuların birbirlerine ikramlarda bulunmalarını artırmak için özellikle yüksek katlı apartmanlar ve siteler hedeflenirken, etkinlikte 8 bin haneye ulaşıldı. “Bu Tabak Hiç Boş Kalmadı” sloganıyla hazırlanan özel günde, Ataşehir’deki evler ziyaret edilerek, “Birbirimizi tanımasak da gelin 17 Kasım Dünya Komşular Günü'nde boş tabakları dolduralım ve komşumuza ikram edelim” denildi. En az komşuluk ilişkisi 10 kat ve üstü apartmanlar ile sitelerde...
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi TEOG Sınavına Girecek Öğrenciler İçin TEOG ve Motivasyon Semineri Düzenliyor
Image23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak TEOG sınavına girecek ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı “TEOG ve Motivasyon” seminerlerinde öğrencilere motivasyonlarını yüksek tutmalarının ve sınav kaygılarını azaltmalarının yöntemleri anlatılıyor. Piri Reis, İhsan Kurşunluoğlu, Yenisahra İmam Hatip, Mustafa Öncel Ortaokulları ile Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa, İnönü, Kayışdağı Lions, Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Ataevleri’nde düzenlenen seminerlerde bine yakın öğrenciye ulaşıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Renkli Hafta Sonu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından kültür-sanat mekânı haline getirilen Ataşehir’de bu hafta sonu birbirinden renkli etkinliklerle geçti. Vedat Türkali Anıldı Usta yazar Vedat Türkali’nin anısına düzenlenen “Sinema ve Edebiyatta Vedat Türkali” söyleşisi Neşet Ertaş Kültür Evi’nde düzenlendi. Sinema yazarı Vecdi Sayar ve eleştirmen Ahmet Ergenç’in katılımıyla gerçekleşen söyleşi, aynı zamanda kısa süre önce hizmet vermeye başlayan Neşet Ertaş Kültür Evi’nde düzenlenen ilk söyleşi oldu. Sayar ve Ergenç, Vedat Türkali’nin sinema ve edebiyattaki yerini anlatıp, katılımcıların sorularını yanıtladılar. Çocuklar için Muhteşem İllüzyon Gösterisi Eğlendirerek Öğretti
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Minyatür Atatürk Müzersi'nde
ImageAtaşehir Belediyesi’nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Minyatür Atatürk Müzesi" sergisine Ataşehir’deki minikler yoğun ilgi gösteriyor. Minyatür Atatürk Müzesi’ni 9 Kasım Çarşamba günü Kayışdağı Arifpaşa İlkokulu, Ata İlkokulu ve Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu’ndan gelen 400 çocuk ziyaret etti. Atatürk araştırmacısı yazar S. Eriş Ülger’in arşivinden oluşan, Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafları ve özel eşyalarının yer aldığı sergiyi gezen Ataşehirli çocuklar heyecanla ve ilgiyle fotoğraf ve eşyaları incelediler. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 10 Kasım Özel Konseri
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği eserlerden oluşan bir repertuarla Ataşehirlilerle buluşuyor. Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde düzenlenecek “10 Kasım Özel Konseri” 9 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.30’da başlayacak. Şef Hulusi Yücebıyık’ın yöneteceği konserde Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Atatürk’ün beğenerek dinlediği ve hafızalara kazınan eserleri bu konserle günümüze taşıyacak.
Devamını oku...
 
Yazarlık Atölyesi ve Okuma Günleri Ataşehir'de Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Lions 118 Y Anadolu Yakası Şubesi’nin işbirliğiyle kadınlara yönelik “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” ve “Okuma Günleri” Kayışdağı Lions Ataevi’ne başlıyor. 2 ay sürecek “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”, her Salı 10.00 – 12.00 saatleri arasında eğitmen ve editör Elif Ece Kırımlı ile 8 Kasım’da başlıyor. Atölye çalışmaları yeni gruplar kurularak yıl boyu çalışmalarına devam edecek. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nde edebiyat yapıtlarının nasıl üretildiği konusunda bilgiler aktarılacak; hikâyenin unsurları, metinde zamanın kullanımı, mekânın işlevi, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması, edebi türler gibi yazma tekniğine ilişkin konular üzerinde tartışılacak.
Devamını oku...
 
Yalvaç Ural Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Kafe’deydi
ImageYalvaç Ural, Görkem Yeltan, Barış İnce ve Gülşah Elikbank edebiyat yolculuklarını, masal ve hayal gücünün çocuklar üzerindeki zihin gelişimini nasıl etkilediklerini Mustafa Saffet Kültür Merkezi Kitap Kafe’de düzenlenen panelde anlattılar. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de izlediği etkinlikte anne babaların yanı sıra çocuklar da yer aldı. Yoğun katılımın sağlandığı panelde Yalvaç Ural, hem yetişkinlerle, hem de çocuklarla dikkat toplama üzerine oyunlar oynadı.
Devamını oku...
 
Minyatür Atatürk Müzesi 14 Kasım Tarihine Kadar Ataşehir'de
ImageAtaşehir Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği Ataşehir Şubesi'nin, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Minyatür Atatürk Müzesi" sergisi Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi ve Etkinlik Salonu'nda  açıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaveri Salih Bozok’un oğlu Cemil Salih Bozok ve Sabiha Gökçen’in manevi oğlu olan Atatürk araştırmacısı yazar S. Eriş Ülger’in arşivinden oluşan, Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafları ve özel eşyalarının yer aldığı sergi 14 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Çarşambalar Tiyatro ve Konser Günü
ImageKonser 09 Kasım Çarşamba - 20.30
"Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu"
Şef Hulusi Yücebıyık’ın yönettiği Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında Gazi Mustafa Kemal’in sevdiği eserlerden oluşan repertuarı ile sizlerle buluşuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Rotary Anıtkabir Gezisi
ImageRotary Ataşehir 2420 bökgenin düzenlediği Anıtkabir Gezisi 3-4 Kasım tarihlerinde yapıldı. 33 otobüs, 1300 öğtenci ile yapılan geziye ekonomik sıkıntı sebebi ile daha önce Anıtkabir'i görmemiş öğrenciler seçildi.
 
Mustafa Kemal Atatürk'ün Hiçbir Yerde Görülmemiş Arşivi Ataşehir'de
ImageMustafa Kemal Atatürk’ün yaveri Salih Bozok’un oğlu Cemil Salih Bozok ve Sabiha Gökçen’in manevi oğlu olan Atatürk araştırmacısı yazar S. Eriş Ülger’in arşivinden oluşan, Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafları ve özel eşyalarının yer aldığı sergi 5 Kasım 2016 günü saat 14.00’de Novada Kültür Merkezi’nde açılacak. Ataşehir Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği Ataşehir Şubesi işbirliğinde dokuz gün boyunca vatandaşlarımızla buluşacak olan ‘Minyatür Atatürk Müzesi’ araştırmacı yazar S.Eriş Ülger’in söyleşisi ile ayrı bir anlam kazanacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Mesleki Eğitim Kurs Kayıtları Başlıyor
Imageİşsizlikle mücadele için kurulan Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi’nde (ABİM) mesleki eğitim kurs kayıtları alınmaya başlanıyor. Firmalara işgücü, iş hayatına atılmak isteyenlere ise meslek edinme imkânı sunan ABİM projesi ile; Ataşehir’de yaşayan her vatandaşın bir iş sahibi olması ve kendisini geliştirerek hedeflediği kariyere ulaşması amaçlanıyor. Bugüne kadar 10 binin üzerinde işsiz vatandaşın özgeçmiş kaydını yapan ABİM projesine, firmalardan da 1758 işgücü talebi geldi. Yapılan görüşmelerde bugüne kadar ABİM projesi sayesinde 170 kişi iş sahibi oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Seçmeleri Başlıyor
ImageOrkestra Sınavı Bilgileri: 9 – 18 yaş arası gençlerimizden oluşturulacak “Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası sınavı; yaylı çalgılar (keman, viyola, çello, kontrbas) ve tahta üflemeliler (klarinet, flüt, obua, fagot) branşlarında 31 Ekim Pazartesi – 19 Kasım Cumartesi arası Atamem, Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Neşet Ertaş Kültür Evi ve İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır. Kayıt yaptıran tüm kursiyerler 20 Kasım 2016 Pazar  günü saat 17:00’da ATAMEM’de sınava katılmak zorundadır. Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Sınav İçeriği;
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2073

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20223

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement