Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
“ALS - IceBucketChallenge” Kampanyasına Okan Üniversitesi Öğrencilerinden Destek
ImageALS hastalığına farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen #IceBucketChallenge kampanyası, dünyanın en popüler sosyal medya kampanyası olma yolunda ilerliyor. Türkiye’de de kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyaya üniversite öğrencileri sessiz kalmadı. Okan Üniversitesi öğrencileri Türkiye’deki ALS Derneği’ne 1000 TL bağışta bulunduktan sonra başlarından aşağı bir kova dolusu buzlu su döküp Koç, Sabancı ve Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine meydan okudular.
Devamını oku...
 
Efsane Yıldız, Büyülü Ses Lara Fabian Harbiye Açıkhava’da
Image“ Je t’aime” adlı şarkısıyla tüm dünyada gönüllere taht kuran ünlü sanatçı Lara Fabian, Mustafa Ceceli’nin 13 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde vereceği konserin özel konuğu olarak İstanbul’a geliyor. Je t’aime” şarkısı ile Türkiye’de çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan ve “Adagio” gibi dünyanın en çok satan Fransızca şarkılarına da imza atan Lara Fabian, İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Belçikalı sanatçı, Mustafa Ceceli’nin 13 Ağustos'ta Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konserinin özel konuğu…
Devamını oku...
 
Eğitimin Öncüleri Güçlerini Birleştirdi
ImageKöklü geçmişi 1453 yılına dayanan İstanbul Üniversitesi’ne bağlı İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı, bu yıl 10.yılını kutlayan ve kuruluşundan bu yana ilklere imza atan Adıgüzel Eğitim Kurumları ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliğiyle birlikte Adıgüzel Eğitim Kurumları eğitim hayatına “İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları” olarak devam edecek.
Devamını oku...
 
Acun Ilıcalı Zirvedeki Yerini Korudu
ImageMagazin Gazetecileri Derneği (MGD) için gerçekleştirilen araştırma, Temmuz ayında magazin dünyasında öne çıkan isimlerin nabzını tuttu. Araştırmaya göre, ayın en çok konuşulan ismi Acun Ilıcalı olurken; onu Murat Göğebakan ve Orhan Gencebay izledi. İşte araştırmanın detayları…
Devamını oku...
 
Ataşehirliler Açık Hava İftarında Buluşuyor
ImageAtaşehirliler bu yılın Ataşehir'deki son açık hava iftarında biraraya gelecek. Ataşehirli sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlar 25 Temmuz Cuma günü Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde iftarda buluşacak. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanacak açık hava iftarı sonrasında saat 21:00’da başlayacak etkinlikte önce semazenler ve ardından da semah orkestrası sahne alacak.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar, İstanbul Modern’de
Imageİstanbul Modern Sanat Atölyesi’nde boya kalemleriyle resim ve heykelin buluştuğu atölye çalışması yaparak etkinliği tamamladı. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği yaz atölyelerinde eğitim gören çocuklar İstanbul Modern Sanat Müzesini ziyaret ederek “Resim mi, Heykel mi?” konulu atölye çalışmasına katıldı. Ataşehir Belediyesi Yaz Atölyeleri, çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlayarak sanatsal alanda estetik duygularını geliştirmeleri açısında önem taşıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Çorlu Belediyesinin Halk Oyunları Şöleninde Yer Aldı
ImageAtaşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisi büyük beğeni topladı. Çorlu Belediyesi tarafından Ramazan şenlikleri kapsamında düzenlenen Türk Halk Oyunları Gecesinde Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi büyük beğeni topladı. Başarılı performanslarıyla beğeni toplayan halk oyuncuları ve eğitmenleri izleyenler tarafından coşkulu bir şekilde alkışlandı. Gecenin sonunda Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, organizasyonda görev alan kurumların yöneticileri ve halk oyunları eğitmenlerine plaket takdim etti.
Devamını oku...
 
Dershaneler Yazılı Basını Tercih Etti
ImageSon bir yıldır en çok tartışılan konuların başında gelen dershaneler, bir yandan sınavlar ve sınav sonuçları, öte yandan yeni dönem kayıtları ve iletişim çalışmaları nedeniyle medyada yer alıyor. Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından gerçekleştirilen ve özel dershanelerin medyadaki görünürlüklerini ele alan bir araştırmaya göre, Fem Dershaneleri yazılı basında hem haberde hem ilanda ilk sırada yer alırken, görsel basında da en çok haber olan dershane oldu. Dershanelerin, reklam çalışmalarında görsel basını kullanmadığı ortaya çıktı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Yaz Atölyelerinde Yeteneklerini Sergiliyor
ImageYaz atölye çalışmaları 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği yaz atölye çalışmaları; ATAMEM, Kayışdağı Lions, İnönü, Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca, 30 Ağustos ve Aşık Veysel Ataevi Sosyal Hizmet merkezlerinde devam ediyor. 07-13 yaş arasındaki çocukların katıldığı ve 29 Ağustos’a kadar devam edecek çalışmalar kapsamında; Müzik, Resim, Heykel, Dans, Drama, Halk oyunları, Perküsyon, Satranç, Mucitler, Becerikli Eller, Akıl ve Zekâ oyunları branşlarında atölye çalışmaları yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Erol Parlak’la Türkü Gecesi
ImageErol Parlak ve Usta İzler Orkestrası Ataşehirlilere unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı. Ataşehir’deki Ramazan etkinlikleri kapsamında 10 Temmuz Perşembe günü Ferhatpaşa Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı’nda önce açık hava iftar sofraları kuruldu ve binlerce Ataşehirli birlikte hep bir ağızdan dua ederek oruçlarını açtı. İftarın ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Erol Parlak’ın verdiği konseri de binlerce kişi dinledi. Türkiye'nin en önde gelen bağlama virtüözlerinden Türk Halk Müziği sanatçısı ve aynı zamanda İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Parlak ve Usta İzler Orkestrası Ataşehirlilere unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı.
Devamını oku...
 
Okan Üniversitesi Fikri Mülkiyette Türkiye’nin en başarılı Vakıf Üniversitesi Oldu
ImageBu yıl 15. kuruluş yıldönümünü 15 bin öğrencisiyle kutlayan Okan Üniversitesi, her yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ndeki alınan patent sayısına göre belirlenen “Fikri Mülkiyet Havuzu” sıralamasında en başarılı vakıf üniversitesi oldu. Türkiye’deki diğer tüm vakıf üniversitelerini geride bırakan Okan Üniversitesi’nin sürücüsüz araç projesi OKANOM’u geliştirmesi Türkiye’de ve tüm dünyada yankı uyandırmış, üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahu Arslan Yıldız “L’Oréal-UNESCO Ödülleri” bursunu kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.
Devamını oku...
 
Devlet Üniversiteleri Haber Oldu, Özel Üniversiteler Reklam Verdi
ImageÜniversite yarışının sınav stresi sona ererken şimdi de kayıt süreci başladı. Devlet üniversiteleri haberlere konu olurken, başarılı öğrencileri çekmek isteyen özel üniversiteler daha çok reklama yöneldi. (MTM) Medya Takip Merkezi de üniversitelerin bu yarıştaki medya performansını ele aldı. Araştırmaya göre; yazılı basında en çok habere konu olan üniversite Ankara Üniversitesi, görsel basında ise Marmara Üniversitesi oldu. En çok ilanı ise yazılı basına Medipol Üniversitesi verirken, görsel basında ise en çok Nişantaşı Üniversitesi’nin reklamlarının yer aldığı görüldü.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesinden LYS Tercih Danışmalığı
ImageFerhatpaşa Gençlik Merkezi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nde rehber öğretmenler LYS’ye giren tüm öğrencilere yardımcı oluyor. Ataşehir Belediyesi, öğrencilere üniversite tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)Tercih Merkezi oluşturdu. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nde rehber öğretmenler LYS’ye giren tüm öğrencilere yardımcı oluyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Ramazan Coşkusu Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan eğlenceleri büyük coşkuyla devam ediyor. Ataşehir’deki Ramazan etkinlikleri kapsamında 07 Temmuz Pazartesi günü Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde önce açık hava iftar sofraları kuruldu ve binlerce Ataşehirli oruçlarını birlikte açtılar, daha sonra da Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedri Ayseli’nin verdiği konsere katıldılar.
Devamını oku...
 
Ataşehirliler İftar Sofrasında Buluşuyor
ImageAtaşehir'de 17 mahallede açık hava iftar sofraları kuruluyor. Ataşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla 17 mahallede açık hava iftar sofraları kuruluyor. Ataşehir Belediyesi tarafından mahallelerde verilecek açık hava iftar yemeklerinin ilki, 30 Haziran Pazartesi günü İçerenköy Mahallesi’nde gerçekleşecek.
Açık Hava İftar Programı:
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1875

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 17 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19336

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.08.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE NAR
Eczacı :Ecz. ÖZLEM YILDIZ
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, Atayol Plaza, 45 Küçükbakkalköy
Tel :2165761542
Fax :2165761502

EREN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. BEYHAN KARAMAN
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi, 40/C Kayışdağı
Tel :2163651831
Fax :2163651831

GÜN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜNTÜLÜ BÜYÜK MORGİL
Adres :Yeniçamlıca Mahallesi, Dursunbey Caddesi, 13/C Yeniçamlıca
Tel :2166610906
Fax :2166610731

ÜRÜN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. M. GÜLGÜN ARAL
Adres :İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 12/2/A İçerenköy
Tel :2165737015
Fax :2165731866

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement