Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
İlk Günkü Heyecan Okul Fobisine Dönüşmesin
ImageYaz döneminde tatil ve okul seçiminin ardından okulların açılmasına kısa bir süre kala hem çocukları hem de aileleri okul heyecanı sardı. Okula yeni başlayan çocuklar için bu deneyim alışkın olduğu ve bildiği bir çevreden farklı bir dünyaya geçiş demektir. Bu da heyecan verici ve merak uyandırıcı olduğu kadar kaygı verici de olabilir. US Psikiyatri Enstitüsü’nden Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Didem Öztop, çocuklarda yaşanan okul fobisi ve ailelere düşen görevler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nden Öğrencilere YGS ve LYS Desteği
ImageAtaşehir Belediyesi, geleceğin üniversite öğrencilerine destek vermeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi'nce öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) yönelik hazırlık ders ve etüt desteği verilecek. İlçedeki eğitim standardını yükseltmek, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla 11. ve 12. sınıf ile mezun olan öğrencilere yönelik eğitimler Ataşehir Gençlik Merkezi'nde yapılacak. Öğrenciler için Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilimler branşlarında hazırlık ders ve etüt desteği verilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Düştepe Oyun Müzesi Bayram’da Kapalı Olacak
Imageİstanbul'un en çok ziyaret edilen müzeleri arasında yer alan Türkiye’nin ilk oyun müzesi olan “ Ataşehir Belediyesi Düştepe Oyun Müzesi ”, 21-27 Eylül tarihleri arasında kapalı olacak. Düştepe Oyun Müzesi, Kurban Bayramı sonrası Pazartesi günü hariç hafta içi 09.00-17.00 hafta sonu 09.00-18.00  saatleri arasında Ataşehir ve İstanbullulara ücretsiz olarak hizmet vermeye devam edecek.
Devamını oku...
 
Mesleğimizde Artık Çırak Yetişmiyor
ImageEl emeği göz nuru el sanatları 10. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali ile geleceğe taşınıyor. Festivalin bu yılki konuklarından Bakır Kakma Ustası Battal Yakut, “Beyoğlu Belediyesi’nden Allah razı olsun. Bu tarz festivaller geleneksel el sanatlarımızın gelecek nesillere aktarılması için vesile oluyor,” dedi. Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 10. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali 10 gün boyunca vatandaşlarla geleneksel el sanatları ustalarını buluşturdu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Eylül Ayı Etkinliklerini İptal Etti
ImageArtan terör olayları ve her gün gelen şehit haberleri nedeniyle Eylül ayında yapmayı planladığımız “Sünnet Şöleni” ve “Kardeş Kültürlerin Festivali” dahil tüm etkinliklerimizi iptal ettiğimizi duyurur, şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı dilerim.
Battal İLGEZDİ
Ataşehir Belediye Başkanı
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yaz Sanat Okulları Öğrencilerinden Sergi
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği Yaz Sanat Okullarında eğitim alan çocuklar çalışmalarını sergileyecek. Yaz Sanat Okulları Sergi Açılış Kokteyli 3 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda yapılacak. Yaz Sanat Okullarında; Müzik, Resim, Heykel, Kâğıt Mozaik, Enstrüman Yapımı, Drama, Satranç, Becerikli Eller, İngilizce Oyun ve Farkındalık Eğitimi branşlarında atölye çalışmaları yapıldı. Yaz Dönemi boyunca sanat okullarında eğitim gören çocukların çalışmaları 03-11 Eylül gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Gençlik Merkezi’nin Yeni Dönem Açılışı Yapıldı
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Atasehir Gençlik Merkezi’nin yeni dönem açılısı yapıldı. Geçen yıl aktif olarak hizmet vermeye başlayan ve 1 yılda 5 bin 700 gence ulaşan Ataşehir Gençlik Merkezi’nin yeni dönem açılısı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile kızları Turnam ilgezdi, İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Yetkilisi Gökhan Çoban, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan 1. Vekili Sadi Özata ve Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da gönderdiği bir mesajla, açılışı tebrik etti.   
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Ata'ya Çelenk Sunuldu
ImageAtaşehir’deki 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenkler bırakıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Garnizon Komutan Vekili Ümit Engin Ufuk tarafından bırakılan çelenkler sonrası İstiklal Marşı okundu. Resmi tören bölümünün sonrasında; Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Vatan Partisi ile ilçedeki sivil toplum örgütlerinin yetkilileri de Atatürk Anıtına çelenk sundu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Yeni Hizmet Merkezlerine Kavuşuyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Mustafa Saffet Kültür Merkezi çok yakında Örnek Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayacak. Dış inşaat çalışmaları tamamen biten, iç dekorasyonda da sona yaklaşılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi içerisinde bulunacak bölümler şunlar;
220 m² konferans salonu,
446 m² tiyatro salonu,
100 m² restoran,
350 m²’lik 4 adet fuaye,
Devamını oku...
 
Suriyeli Sanatçıların Dilinden Savaş ve İstanbul
ImageÇarşamba günü haber bültenleri ve sosyal ağlarda gündeme düşen Selam adlı belgesel medyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Selam adlı belgeselin ekip çalışmasıyla yürüttüğü proje Suriyeli sanatçıların ülkelerinde devam eden savaş sürecinin üzerlerindeki olumsuz etkisini kırarak sanatlarını nasıl sürdüklerini anlatıyor. Savaşın yıkıcılığını üzerlerinden atmak için İstanbul’a gelen Suriyeli sanatçılar yepyeni bir umutla tekrar sanatlarına sarılıyorlar.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklara Çevre Bilinci Eğitimleri Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ATAMEM ve 7 Ataevi’nde, “Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm” konulu eğitimler kapsamında 6-15 Temmuz tarihleri arasında günde 2 seanstan toplam 16 eğitim verildi. Eğitimlerde ATAMEM ile Kayışdağı Lions, İnönü, Yeni Çamlıca, 30 Ağustos, Ferhatpaşa, Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Ataevleri’ndeki kurslarda eğitim gören çocuklar; bitkisel atık yağların, ambalaj atıklarının, elektronik atıkların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanması konularında bilgilendirildi.
Devamını oku...
 
Medya 2015'i Nasıl Gördü?
ImageHazırladığı raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press; 2015’in ilk yarısında medyada en çok haber olan 10 konuyu araştırdı. Başlıkların pek çoğu hala konuşulmakla birlikte, Türkiye’nin yakın gelecekteki gündemini de belirleyecek gibi görünüyor. Sene başından itibaren Türkiye’nin bir numaralı gündemi Milletvekili Genel Seçimleriydi. Ak Parti’nin 13 yıllık tek başına iktidarlığının sona ermesiyle birlikte, Türkiye’yi bekleyen olası koalisyon senaryoları 40 bin 84 haberle medyanın en çok yer verdiği konu oldu. Tüm dünyanın yakından takip ettiği Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD)’nin Irak ve Suriye’de izlediği yayılmacı ve savaşçı politika, Türk basını tarafından da kaygıyla izlendi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Masal, Oyun, Ebru ve Gölge Oyunları Birarada
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından Barbaros Mahallesi Mimar Sinan Parkı’nda açılan Düştepe Oyun Müzesi’nin bahçesi Ramazan eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin yapılacağı Düştepe Oyun Bahçesi’nde; 26 Haziran Cuma günü Ebru Cündübeyoğlu, 10 Temmuz Cuma günü ise Levent Üzümcü, “Bir Varmış Bir Yokmuş, Ataşehir’de Masal Geceleri Olurmuş” isimli masal dinletilerinde Ataşehirlilerle buluşacak.
Devamını oku...
 
Geleceğin Minik Sanatçılarının Ataşehir Konseri
ImageAtaşehir Belediyesi’nin "Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz" projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda çeşitli branşlarda eğitim alan çocuklar yılsonu konseriyle sezonu kapattılar. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesinde 2014-2015 eğitim döneminde öğrenim gören öğrenciler yılsonu performanslarını Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde sergilediler.
Devamını oku...
 
Zorlu Çocuk Tiyatrosu 1000 Oyun Sahneledi, 600 Bin Çocuk Sanatla Tanıştı
ImageZorlu Çocuk Tiyatrosu, 2014-2015 döneminde sahnelediği “Karlar Ülkesi” Müzikli-Danslı Çocuk Oyunu, post-modern müzikal “Kibritçi Kız” ve Kurbağa Prens Anadolu turnesi ile 12. sezonunu tamamladı.  Sezon boyunca Karlar Ülkesi Oyunu ve Kibritçi Kız Müzikali Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşurken, Kurbağa Prens müzikli oyunu ise turne kapsamında birçok ilde sahnelendi. Bu kapsamda, Türkiye’nin dört bir tarafındaki çocukları sanatla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun oyunları, 2014-2015 sezonunda 65 bin çocuğa ulaştı. Bununla birlikte, bugüne kadar sahneye konan 1000’e yakın oyunu, 600 bin çocuk izledi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1940

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 15 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19787

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

04.10.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

    
ECZANE BUTİK
Adres     Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 53/B
Tel     2164562634
Fax     2164562635
Adres Tarifi     Atatürk Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı

FELİF ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayısdagı Caddesi, No:24B
Tel     2164698644
Fax     2164698645
Adres Tarifi     Avicenne Hastanesi karşısı

SEVGİPEREST ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Oyacı Sokak 23/B İçerenköy
Tel     2164698788
Fax     2164698854
Advertisement
Advertisement