Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir’de Düzenlenen Kıvırcık Ali’yi Anma Gecesine 30’a Yakın Sanatçı Katıldı
ImageMuhteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı, Kıvırcık Ali’nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi. 6 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), “vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocukları, babaları için birlikte sahne aldılar. Ali ve Ecem Özütemiz, “Bizler de babamızın izinden yürüyoruz” dediler. Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali için gerçekleştirdiği organizasyonda, duygusal anlar yaşandı. Kıvırcık Ali’nin sanatçı dostlarından bazılarının gözyaşlarını tutmakta güçlük çektikleri gözlendi. Sanatçı dostları yaptıkları konuşmalarda, bir sahnede ilk kez bu kadar heyecanlandıklarını, hem sevindiklerini hem de büyük bir acı yaşadıklarını ve iki duygunun birbirine karıştığını söylediler.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Başarı Hikayeleri Kitaplaştırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren hizmete açtığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü. Ataşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan farklı yaş grubundan bireylerin sanat ve kültürün her alanından yararlanması, eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve yetişkin herkesi bir meslek ve uğraş sahibi edindirmek amacıyla hayata geçirdiği; Ataevleri, Meslek Edindirme Birimleri ve Kültür Merkezleri’nde sadece 2016 yılında 15 bin yetişkin, genç ve çocuk eğitim aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisi'nin Yeni Sayısı Yine Dopdolu
ImageDerginin kapak konusunu Ataşehir'in dört mahallesinin yıllardır beklediği imar planlarının onayı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin konu ile ilgili söyleşisi oluşturdu. Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan Fidan Kalpler Gündüz Bakım Merkezi'nin tanıtıldığı sayfalar ise miniklerin renkli görüntüleriyle cıvıl cıvıl. Mustafa Kemal Mahallesi'nde yapımı süren ve Ataşehir'deki bütün sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak olan Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi'nin detayları yine derginin bu ayki sayısında.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nin Kültür Sanat Etkinlikleri Yeni Yılda da Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Image2017’nin Ocak ayında düzenlenecek; Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali, 6. Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali, 5. Ataşehir Çocuk Kitapları Günleri,  Mete Çubukçu ve Ayşe Kulin ile söyleşi, Mehmet Erdem ve Jehan Barbur konserleri Ataşehirlileri bekliyor. İlk defa düzenlenecek olan “Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” ile sanatseverlere; dünya klasiklerinden yerele, modern müzikten çağdaş yapıtlara, unutamayacakları geniş bir program hazırlandı. Festival kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Macaristan ve Belçika’dan katılacak dünyaca ünlü müzisyenler Ataşehir’in ilk klasik müzik festivalinde sahne alacaklar.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi Fidan Kalplerin Yeni Yılını Kutladı
ImageAtaşehirli minikler, Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen yılbaşı etkinliğinde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinlikte, minikler birbirinden güzel aktivitelerle doyasıya eğlenirken aynı zamanda İlgezdi’ye 2017’den beklentilerini söylediler. Dans edip, oyunlar oynayan çocuklar, ardından ünlü yıldızların kukla gösterilerini izlediler. Ayrıca yeni yıl etkinliğinde yüzlerini boyatarak olmak istedikleri kahramanlara bürünen minikleri en çok sevindiren olay sihirbaz gösterisi oldu. Gösteriyi izlerken hayretler içerisinde kalan minikler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Devamını oku...
 
Yeni Yılın İlk Festivali Ataşehir'de
Image“Kültür ve Sanat Burada” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk ayında Uluslararası Klasik Müzik Festivali düzenliyor. Festival ilçede bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Ataşehir sakinlerinin bu tür özel festivalleri sürekli ilçe dışında takip etmek zorunda kaldığını belirten Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yeni hizmete giren Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) ile akustik düzene sahip konser salonu ve koltuk kapasitesinin arttırılması sonucu ilçenin uluslararası festivallere ev sahipliği yapabilecek aşamaya geldiğini bildirdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Cinecity Trio Sineması Kapanıyor
ImageFirma tarafından yapılan yazılı açıklamada Ataşehir Cinecity Trio Sineması’nın  işletme anlaşmasının sona ermesi sebebiyle 30.12.2016 tarihi itibariyle hizmetine sonlandıracağı açıklandı. Cinecity sinemaları Deniz Private Cinecity Etiler, Deniz Cinecity Olivium ve Kipa’da devam ediyor. Ataşehir en beğenilen sinemalarından birine yeni yılda veda ediyoruz.
 
Ataşehir'de Öğrencilere Bağımlılık Semineri Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Bağımlılık Nedir?” ve “Hayır Diyebilme Becerileri” konulu bilgilendirici seminerde madde bağımlılığının zararları ve bağımlılıkla mücadelede izlenecek metotlar anlatıldı. Düzenlenen seminerde 304 öğrenciye ulaşıldı. Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürütülen “Yeni Hayat Projesi” kapsamında öğrencilere yönelik “Bağımlılık Nedir?” ve “Hayır Diyebilme Becerileri” konulu seminer 20 Aralık Salı günü İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi. Psikolog Dostcan Kazak tarafından bir sunum eşliğinde verilen seminerde, öğrencilere bağımlılık nedir, fizyolojik bağımlılık süreci nasıl oluşur ve bağımlılık döngüsü ve süresi anlatıldı.
Devamını oku...
 
Türk Sineması Hollwood'u Solladı
ImageBeyaz perdede yerli yapımlar, Hollywood yapımlarıyla kıyasıya rekabetten galip çıktı. 2016 yılında 55 milyon sinema seyircisinden 29 milyonu vizyondaki 169 Türk filmini izlemeyi tercih etti. Özellikle son yıllarda başarılı yerli yapımların ardı ardına vizyona girmesi, Türk sinema seyircisinin ibreyi yerli yapımlara çevirmesini sağladı. 2016 yılı içerisinde en çok izlenen film ise yine bir Türk yapımı oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli çekilen Dağ 2 filmi yaklaşık 2 buçuk milyon kişi tarafından izlenerek bu yılın en çok izlenen filmi oldu. Medya takibinin lider kuruluşu Ajans Press 2016 yılının sinema raporunu çıkardı. Ajans Press’in ulusal ve yerel yayınları inceleyerek çıkardığı medya raporunda sinema haberleri yıl boyunca 11 bin 566 habere konu olurken özellikle Kasım ayında sinema haberlerinin zirve yaptığı saptandı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Minik Kitap Kurtlarına Özel Alan
ImageAhmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi, Ataşehirli miniklere daha iyi hizmet verebilmek için Çocuk Bölümü’nü hizmete açtı. Önceleri ortak alanı kullanan yetişkin ve çocuklar kütüphanenin yeni düzenlenen kısımları ile bağımsız bölümlere sahip oldular.  Çocuklar için hizmete açılan bu yeni bölüm sayesinde, Ataşehirli küçük okurlar, diledikleri kitaplara daha kolay erişebilecek, bu bölümde yer alan bilgisayarlar ile elektronik ve yazılı medya kullanımı becerilerini de geliştirebilecekler. Erken yaşlardan itibaren okuma-yazma alışkanlığının aşılanması konusunda çocuklara özel önem veren Ataşehir Belediyesi, birer yetişkin olduklarında da bu alışkanlıklarının devam etmesini amaçlıyor.
Devamını oku...
 
İnal Aydınoğlu ile Bir Gönül Yolculuğu
Image1978’den beri “Gönüllülük” yolculuğunun yaşamına kattığı sevinci, coşkuyu ve heyecanı başka insanlara da aktarmayı misyon edinen İnal Aydınoğlu, Gönüllülük Haftası kapsamında Ataşehirlilerle buluştu. Geçtiğimiz hafta sonu Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde “Bir Gönül Yolculuğu” isimli söyleşi programına katılan ve aynı zamanda bir Ataşehir gönüllüsü olan Aydınoğlu, “gönüllülük” kavramı üzerinde durduğu konuşmasında şöyle dedi: “Gönüllülük karşılıksız vermektir. Onun karşılığı vermekten duyduğunuz sevinç ve kalbinizdeki huzurdur. Cömertliğin ve sevmenin insana kattıklarını keşfedecek ve bir yaşamın bunlarla nasıl zenginleştiğine tanık olacaksınız.”.
Devamını oku...
 
Yılın Son Ayında Ataşehir Kültür ve Sanat Soluyacak
ImageAtaşehir Belediyesi Aralık ayında Tarık Akan’ı doğum gününde, Ruhi Su’yu ise ölüm yıldönümünde anıyor. Arif Sağ,  Burhan Öçal, İpek Çalışlar, Hıfzı Topuz, Deniz Türkali, Nilgün Belgün, Arif Keskiner, Umur Bugay, Burak Göral Ataşehir’de Aralık ayının konukları. Mustafa Kemal’le Bin Gün – Latife, İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu? ve Kuşlar isimli tiyatro oyunları da Aralık ayında Ataşehirli sanatseverlerle bulaşacak. Ataşehir Belediyesi kültür - sanat etkinlikleri bu ay da dopdolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Müzik, edebiyat, söyleşi, sergi, tiyatro, atölye çalışmaları, seminer ve panellerden oluşan Aralık ayı, Ataşehirliler için farklı seçenekler sunarken, çocuklara da eğlence dolu saatler vaat ediyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de İklim Risk Yönetimi Paneli Düzenleniyor (29.11.2016)
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Ataşehir İlçesi Hava Kalitesinin İzlenmesi ve Modellemesi” çalışmaları kapsamında “Ataşehir’de İklim Risk Yönetimi Paneli” düzenlenecek. İklim değişikliğinin yaratacağı olumsuzlukların en aza indirilmesi ve iklim değişikliğiyle mücadelede bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla düzenlenen panel 29 Kasım 2016 Salı günü saat 14:00’te Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak.İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Doç. Dr. Hüseyin Toros ile AES Mühendislik Ltd. Şti. Genel Müdürü Kerem Anbarcı’nın konuşmacı olarak katılacağı panel, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek.
Devamını oku...
 
Usta Yönetmen Atıf Yılmaz Türkam Şoray'la Ataşehir'de Anıldı
ImageYeşilçam’ın sultanı Türkan Şoray, sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ve oyuncu Deniz Türkali’nin katıldığı söyleşiye Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi. Mustafa Saffet Kültür Merkezi İnal Aydınoğlu Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte Selvi Boylum Al Yazmalım, Kibar Feyzo, Mine, Adı Vasfiye, Aaahh Belinda, Hayallerim Aşkım ve Sen gibi 110’dan fazla filmin yönetmeni Atıf Yılmaz’ın hayatı, filmleri ve yönetmenliği üzerine söyleşi düzenlendi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Komşular Günü Etkiliği
ImageAtaşehir Belediyesi’nin ilçede yaşayan vatandaşların komşuluk ilişkilerini geliştirmek için 17 Kasım Dünya Komşular Günü'ne özel düzenlediği etkinlikte evlere tabak dağıtıldı. Komşuların birbirlerine ikramlarda bulunmalarını artırmak için özellikle yüksek katlı apartmanlar ve siteler hedeflenirken, etkinlikte 8 bin haneye ulaşıldı. “Bu Tabak Hiç Boş Kalmadı” sloganıyla hazırlanan özel günde, Ataşehir’deki evler ziyaret edilerek, “Birbirimizi tanımasak da gelin 17 Kasım Dünya Komşular Günü'nde boş tabakları dolduralım ve komşumuza ikram edelim” denildi. En az komşuluk ilişkisi 10 kat ve üstü apartmanlar ile sitelerde...
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2085

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20268

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement