Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehirli Çocuklar, İstanbul Modern’de
Imageİstanbul Modern Sanat Atölyesi’nde boya kalemleriyle resim ve heykelin buluştuğu atölye çalışması yaparak etkinliği tamamladı. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği yaz atölyelerinde eğitim gören çocuklar İstanbul Modern Sanat Müzesini ziyaret ederek “Resim mi, Heykel mi?” konulu atölye çalışmasına katıldı. Ataşehir Belediyesi Yaz Atölyeleri, çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve kendilerini özgürce ifade etmelerini sağlayarak sanatsal alanda estetik duygularını geliştirmeleri açısında önem taşıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Çorlu Belediyesinin Halk Oyunları Şöleninde Yer Aldı
ImageAtaşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisi büyük beğeni topladı. Çorlu Belediyesi tarafından Ramazan şenlikleri kapsamında düzenlenen Türk Halk Oyunları Gecesinde Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi büyük beğeni topladı. Başarılı performanslarıyla beğeni toplayan halk oyuncuları ve eğitmenleri izleyenler tarafından coşkulu bir şekilde alkışlandı. Gecenin sonunda Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, organizasyonda görev alan kurumların yöneticileri ve halk oyunları eğitmenlerine plaket takdim etti.
Devamını oku...
 
Dershaneler Yazılı Basını Tercih Etti
ImageSon bir yıldır en çok tartışılan konuların başında gelen dershaneler, bir yandan sınavlar ve sınav sonuçları, öte yandan yeni dönem kayıtları ve iletişim çalışmaları nedeniyle medyada yer alıyor. Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından gerçekleştirilen ve özel dershanelerin medyadaki görünürlüklerini ele alan bir araştırmaya göre, Fem Dershaneleri yazılı basında hem haberde hem ilanda ilk sırada yer alırken, görsel basında da en çok haber olan dershane oldu. Dershanelerin, reklam çalışmalarında görsel basını kullanmadığı ortaya çıktı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Yaz Atölyelerinde Yeteneklerini Sergiliyor
ImageYaz atölye çalışmaları 29 Ağustos’a kadar devam edecek. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği yaz atölye çalışmaları; ATAMEM, Kayışdağı Lions, İnönü, Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca, 30 Ağustos ve Aşık Veysel Ataevi Sosyal Hizmet merkezlerinde devam ediyor. 07-13 yaş arasındaki çocukların katıldığı ve 29 Ağustos’a kadar devam edecek çalışmalar kapsamında; Müzik, Resim, Heykel, Dans, Drama, Halk oyunları, Perküsyon, Satranç, Mucitler, Becerikli Eller, Akıl ve Zekâ oyunları branşlarında atölye çalışmaları yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Erol Parlak’la Türkü Gecesi
ImageErol Parlak ve Usta İzler Orkestrası Ataşehirlilere unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı. Ataşehir’deki Ramazan etkinlikleri kapsamında 10 Temmuz Perşembe günü Ferhatpaşa Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı’nda önce açık hava iftar sofraları kuruldu ve binlerce Ataşehirli birlikte hep bir ağızdan dua ederek oruçlarını açtı. İftarın ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Erol Parlak’ın verdiği konseri de binlerce kişi dinledi. Türkiye'nin en önde gelen bağlama virtüözlerinden Türk Halk Müziği sanatçısı ve aynı zamanda İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Parlak ve Usta İzler Orkestrası Ataşehirlilere unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı.
Devamını oku...
 
Okan Üniversitesi Fikri Mülkiyette Türkiye’nin en başarılı Vakıf Üniversitesi Oldu
ImageBu yıl 15. kuruluş yıldönümünü 15 bin öğrencisiyle kutlayan Okan Üniversitesi, her yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından hazırlanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ndeki alınan patent sayısına göre belirlenen “Fikri Mülkiyet Havuzu” sıralamasında en başarılı vakıf üniversitesi oldu. Türkiye’deki diğer tüm vakıf üniversitelerini geride bırakan Okan Üniversitesi’nin sürücüsüz araç projesi OKANOM’u geliştirmesi Türkiye’de ve tüm dünyada yankı uyandırmış, üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahu Arslan Yıldız “L’Oréal-UNESCO Ödülleri” bursunu kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.
Devamını oku...
 
Devlet Üniversiteleri Haber Oldu, Özel Üniversiteler Reklam Verdi
ImageÜniversite yarışının sınav stresi sona ererken şimdi de kayıt süreci başladı. Devlet üniversiteleri haberlere konu olurken, başarılı öğrencileri çekmek isteyen özel üniversiteler daha çok reklama yöneldi. (MTM) Medya Takip Merkezi de üniversitelerin bu yarıştaki medya performansını ele aldı. Araştırmaya göre; yazılı basında en çok habere konu olan üniversite Ankara Üniversitesi, görsel basında ise Marmara Üniversitesi oldu. En çok ilanı ise yazılı basına Medipol Üniversitesi verirken, görsel basında ise en çok Nişantaşı Üniversitesi’nin reklamlarının yer aldığı görüldü.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesinden LYS Tercih Danışmalığı
ImageFerhatpaşa Gençlik Merkezi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nde rehber öğretmenler LYS’ye giren tüm öğrencilere yardımcı oluyor. Ataşehir Belediyesi, öğrencilere üniversite tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)Tercih Merkezi oluşturdu. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’nde rehber öğretmenler LYS’ye giren tüm öğrencilere yardımcı oluyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Ramazan Coşkusu Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan eğlenceleri büyük coşkuyla devam ediyor. Ataşehir’deki Ramazan etkinlikleri kapsamında 07 Temmuz Pazartesi günü Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde önce açık hava iftar sofraları kuruldu ve binlerce Ataşehirli oruçlarını birlikte açtılar, daha sonra da Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedri Ayseli’nin verdiği konsere katıldılar.
Devamını oku...
 
Ataşehirliler İftar Sofrasında Buluşuyor
ImageAtaşehir'de 17 mahallede açık hava iftar sofraları kuruluyor. Ataşehir Belediyesi tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla 17 mahallede açık hava iftar sofraları kuruluyor. Ataşehir Belediyesi tarafından mahallelerde verilecek açık hava iftar yemeklerinin ilki, 30 Haziran Pazartesi günü İçerenköy Mahallesi’nde gerçekleşecek.
Açık Hava İftar Programı:
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Sanatla Buluşturdu
ImageAtaşehir Belediyesi Sanat Eğitim Grupları 2013-20104 Eğitim Dönemini Bitirdiler. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda 2013-2014 eğitim dönemi öğrencileri Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda performanslarını sergilediler.
Devamını oku...
 
Serdar Ortaç’ın Sağlık Durumu
ImageSerdar Ortaç’ın MS tanısı almasından sonra bir açıklama yapan Acıbadem Maslak Hastanesi Nöroloji uzmanı Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman, Multipl Skleroz (MS) ile ilgili basında yer alan ‘amansız bir kas hastalığı’ olduğu şeklindeki haberlere dikkat çekerek şunları söyledi: “MS, bağışıklık sisteminin merkezi sinir sistemini etkilemesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastalığın farklı türleri olmakla birlikte en sık görülen türü, atak ve düzelmelerle seyretmektedir. MS’in atak ve düzelmelerle seyreden formunda, atakların oluşturduğu nörolojik belirtiler kortizon tedavisi düzeltilebilir ve atakların gelmesi de çeşitli tedavi yöntemleriyle önlenebilir.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de 33 Temizlik İşçisi Okuma-Yazma Sertifikası Aldı
ImageHiç okula gidemeyen veya başlayıp ilkokulu yarıda bırakan 33 temizlik işçisi okur yazarlık sertifikası sahibi oldu. Ataşehir Belediyesi Temizlik İşlerinde görevli 33 temizlik personeli okuma-yazma sertifikası aldı. Çeşitli nedenlerle hiç okula gidemeyen veya başlayıp ilkokulu yarıda bırakan 22 ile 54 yaşları arasındaki 33 temizlik işçisi, Halk Eğitim Merkezi ile yapılan protokolle aldıkları kurs sonrası 1. Kademe Okur-Yazar Belgesi sahibi oldular. Sertifikalarını Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Çağnış’ın elinden alan temizlik işçileri büyük mutluluk yaşadılar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Kız Öğrenci Konuk Evi’nde Mezuniyet Gururu
ImageKız Öğrenci Konuk Evi’nde kalan öğrenciler için mezuniyet kutlaması düzenlendi. Kültürden sanata, eğitimden sağlığa kadar her alanda sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini sergileyen Ataşehir Belediyesi tarafından 2011 yılının Ağustos ayında hizmete açılan Kız Öğrenci Konuk Evi’nde kalan öğrenciler için mezuniyet kutlaması düzenlendi.
Devamını oku...
 
Yaz Tatili Çocuğunuzu Tembelleştirmesin
ImageYaz mevsiminin gelmesi ile birlikte okullar kapanıyor ve eğitim- öğretim sürecine 3 aylık bir ara veriliyor. Ancak çocukların kendini geliştirmesi için iyi bir fırsat olan yaz tatilinin iyi değerlendirilmesi ile ilgili en önemli görev ebeveynlere düşüyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Bölümü’nden Uzman Psikolog Özge Merve Türk, yaz tatilinde anne babaların dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1870

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 25 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19292

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

23.07.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

EDA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. EDA KÖYMEN
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yücel Sokak, 4A İçerenköy
Tel :2165742260
Fax :2165742261

FLORA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NİLGÜN ÖNCEBE
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 10/A Küçükbakkalköy
Tel :2165774218
Fax :2165774217

OLCAY ECZANESİ
Eczacı :Ecz. AYSEL OLCAY
Adres :Atatürk Mahallesi, Meriç Caddesi, 21B Atatürk
Tel :2164552172
Fax :2164563809

SAYGIN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SAİT SUNGUR
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Nihat Sokak, 59 Kayışdağı
Tel :2163643653

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement