Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir'de Binlerce Çocuk Tiyatro ve Kitapla Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından çocuklar için 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı ara tatilinde düzenlenen “Çocuk Tiyatroları Festivali” ve “Çocuk Kitapları Günleri” son buldu. İlk yarıyıl karnelerini alan çocukların keyifli bir tatil geçirmeleri için onlara yönelik hazırlanan etkinlikler Ataşehirli çocukların sosyal, kültürel ve sanatsal yönden gelişimlerine katkı sağladı. Bu yıl altıncısı düzenlenen ve 23 Ocak’ta başlayan “Çocuk Tiyatroları Festivali” her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturdu. 07 Şubat’ta son bulan ve 12 oyunun sergilendiği Festivalde binlerce çocuk tiyatro oyunlarıyla tanıştı. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Engelliliğe Doğru Yaklaşım Eğitimi Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi ve Düşler Akademisi işbirliğiyle “Engelliliğe Doğru Yaklaşım” konulu eğitim semineri düzenlendi. Ataşehir Belediyesi'nin desteği ile yürüttüğü projelerde engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere kültür ve sanat alanında ücretsiz eğitimler veren Düşler Akademisi’nde, engelli gençlerin atölyelere ulaştırılmasında görevli Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'ne bağlı personellere “Engelliliğe Doğru Yaklaşım” konulu eğitim semineri verildi.
Devamını oku...
 
Çocuk Tiyatroları Festivali Başladı
ImageAtaşehir 6. Çocuk Tiyatroları Festivali ilk oyunuyla karnelerini alan çocuklarla buluştu. 22 Ocak’ta karnelerini alan çocuklar 23 Ocak’ta Ataşehir 6. Çocuk Tiyatroları Festivali’nin ilk oyunu olan “Kırmızı Başlıklı Kaz” isimli oyunu izlediler. Daha çok insan ve hayvan tarafından tanınmak isteyen bir kazın, Kırmızı Başlıklı Kız’ın popülaritesinden yararlanma hikayesinin ve başı ile kuyruğu sürekli kavga eden bir yılanın hikayesinin anlatıldığı oyun çocuklar tarafından büyük beğeni ile izlendi.
Devamını oku...
 
Camın Geri Dönüşüm Serüveni Ataşehirlilere Anlatıldı
ImageAtaşehir Belediyesi ve Şişecam Cam Ambalaj işbirliğiyle “Camın Dünyası Aktivitesi” düzenlendi. Geri dönüşümde farkındalık yaratan projelere imza atan Ataşehir Belediyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini gerçekleştiren Şişecam Cam Ambalaj işbirliğiyle düzenlenen “Camın Dünyası Aktivitesi”, Palladium AVM’de Ataşehirlilerle buluştu.  Camın geri dönüşümünün önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Camın Dünyası Aktivitesi”, 23-24 Ocak tarihlerinde Ataşehir Palladium Alışveriş Merkezi Küre Alanı’nda büyük küçük her yaştan birçok Ataşehirlinin katılımıyla gerçekleşti.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocukları Tatil Etkinlikleri Bekliyor
Image2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemi sona ererken, Ataşehir Belediyesi karnelerini alan çocuklara tatil hediyesi sunuyor. Çocukların keyifli bir tatil geçirmeleri için onlara yönelik hazırlanan etkinlikler kapsamında hem çocuk tiyatroları festivali hem de çocuk kitapları günleri yapılacak. Ayrıca ara yıl tatili boyunca Düştepe Oyun Müzesi ile Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi de açık olacak.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklara Karne Hediyesi
Image2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemi sona ererken, Ataşehir Belediyesi karnelerini alan çocuklara tatil hediyesi sunuyor. Çocukların keyifli bir tatil geçirmeleri için onlara yönelik hazırlanan etkinlikler kapsamında hem çocuk tiyatroları festivali hem de çocuk kitapları günleri yapılacak. Ayrıca ara yıl tatili boyunca Düştepe Oyun Müzesi ile Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi de açık olacak.  Yaşasın Tatil, Yaşasın Tiyatro.Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 23 Ocak’ta başlıyor. “Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro” sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 07 Şubat’a kadar devam edecek.
Devamını oku...
 
Getir Boş Cam Şişeyi, Kurtar Geleceği
ImageDoğayı koruyan ve geri dönüşümde farkındalık yaratan projelere imza atan Ataşehir Belediyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini gerçekleştiren Şişecam Cam Ambalaj işbirliğiyle “Camın Dünyası Aktivitesi” düzenleniyor. Cam Yeniden Cam projesi kapsamında camın geri dönüşümü ve geri dönüşümün faydalarının anlatıldığı “Camın Dünyası Aktivitesi” Palladium’da ziyaretçilerle buluşacak. Camın geri dönüşümünün önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek Camın Dünyası Aktivitesi’nde; camın cam kumbarasına atılmasından, yeniden üretime katılmasına kadar geçen süreç deneyimlenebilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Çocuk Tiyatro Günleri Perdelerini Kapadı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Tiyatro Günleri 17 Ocak Pazar günü Tiyatro Mie’nin sahneye koyduğu “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu ile kapandı. 21 Kasım 2015'de başlayıp her haftasonu cumartesi ve pazar günleri birer oyun sahnelenen Çocuk Tiyatrosu Günleri, yaklaşık 50 bin çocuğa ulaştı. Kasım ayından bu güne kadar birbirinden eğlenceli ve eğitici oyunlarla çocukları buluşturan ve Tatlı Rüyalar, Kül Kedisi Harikalar Diyarında, Küçük Balık Bam Bam, Ali Babanın Çiftliği gibi birbirinden neşeli 18 oyunu sahnelere taşıyan Ataşehir Çocuk Tiyatro Günleri kapanışı “Bremen Mızıkacıları” ile yaptı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Nazım Hikmet’i Anıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından Büyük Şair Nazım Hikmet’in 114. doğum günü dolayısıyla hazırlanan etkinliklerde İlhan Şeşen ve Vedat Sakman konser verecek.114. doğum gününde ünlü şairimizin Türk ve Dünya Edebiyatında yer almış önemli eserlerini bir kez daha Ataşehir’deki vatandaşlarımızla birlikte hatırlamak ve ünlü şairi anmak amacıyla bir araya geliyoruz. 15 Ocak 2016 Cuma günü Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenecek tören ve konserler saat 20:00’da başlayacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Yeni Yılda İlk Konserini Verdi
ImageŞef Hulusi Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Hicazkar ve Nihavend makamlarındaki 20 parçadan oluşan repertuarıyla dinleyicilerle buluştu. “Unutulmayan Şarkılar” isimli konseri Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayten Kartal ile yüzlerce müziksever izledi.
Devamını oku...
 
Yeni Hayat Projesi Seminerleri Ataşehir'de Düzenlendi
ImageAtaşehir Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yürüttüğü “Yeni Hayat Projesi” kapsamında, Ataşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik madde bağımlılığı seminerleri düzenlendi. Ebeveynlere yönelik hazırlanan ve “Yeni Hayat Projesi” ismiyle önleme hizmetlerini konu alan seminerlerde; özellikle çocuk sahibi ailelerin, çocuklarının uyuşturucu maddelere bağımlılığı olup olmadığını anlamalarının yolları anlatıldı. “Yeni Hayat Projesi” kapsamında “Madde Bağımlılığı ve Anne Baba Tutumları” konulu seminer Psikolog Sarp Şenol tarafından, “Çocuklarda ve Gençlerde Olumlu Kişilik Gelişimi” konulu seminer ise Uzman Psikolog Fatoş Kınay tarafından verildi.
Devamını oku...
 
TSM’den Ataşehir'de Unutulmayan Şarkılar Konseri
ImageŞef Hulusi Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında seçmeler yapılarak kurulan Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, yeni yılda Ataşehirli müzik severlerle buluşacak. Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu; Segah Şarkılar, Nihavend Şarkılar, Rast Şarkılar ve Mahur Şarkılardan oluşan 20 parçalık repertuarıyla 9 Ocak Cumartesi günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Sınırlı sayıdaki konser davetiyeleri, Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilir.
Devamını oku...
 
Türkan Şoray Ataşehir'de
ImageTürk Sineması'nın Sultan'ı Türkan Şoray'ın ilk ve son albümü "Türkan Şoray Söylüyor" un ilk imza günü 15 Ocak Cuma günü Saat:19:30'da Brandium'da.
Türkan Şoray'ın yer almış olduğu sinema filmlerinde giydiği kıyafetlerden oluşan "Türkan Şoray Kostümleri Sergisi" ise 08 - 15 Ocak Tarihleri arasında sergilenecektir.
 
Ataşehir'de Engeller Tiyatro ile Aşılıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Çocuk Tiyatrosu Günleri kapsamında tiyatro perdesi bu kez engelli çocuklar için açıldı. 24 Aralık Perşembe günü Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda Tiyatro Mie tarafından sahnelenen “Küçük Balık Bam Bam” isimli oyun, engelli çocuklar tarafından büyük beğeni ile izlendi. Çevre konusunu işleyen ve dekor ile kostümleriyle de ilgi çeken “Küçük Balık Bam Bam” isimli müzikal tiyatro oyununu engelli çocuklar aileleriyle  birlikte keyifle seyrettiler.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Mevlid Kandili’nde Simit Dağıtıldı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından, Mevlid Kandili dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı. Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından, Hz. Muhammed (SAV)’in doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili sebebiyle ilçede vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde kandil simidi ikramı yapıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehirlilerin Mevlid Kandili’ni kutlayarak,“Mevlid Kandili’nin tüm İslam Alemine ve Türk Milletine hayırlı olması temennisinde bulunuyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice kandiller yaşamayı diliyorum ”dedi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1974

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19936

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

13.02.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

 

 

AHU ECZANESİ
Adres     İnönü Mahallesi, Badem Sokak, 2/1 Kayışdağı
Tel     0 216 469 63 51
Fax     2164696351
Adres Tarifi     Darülaceze Ön Göbekten Başıbüyük Yolu Üzeri

BARIŞ ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi, Ortabahar Sokak, 33/A Yenisahra
Tel     0 216 472 63 66
Fax     2164726296
Adres Tarifi     Palladium Alışveriş Merkezi Karşısı

EMREM ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi Adem Sok. 57/B İçerenköy
Tel     0 216 572 36 09
Fax     2165722061
Adres Tarifi     Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi Arka Caddesi, Piramit Pastanesi Karşısı, BİM Market Yanı

YUSUF REYYAN ECZANESİ

Adres     Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 36
Tel     0 216 456 57 93
Fax     2164563614
Adres Tarifi     Ataşehir Atatürk Mahallesi sağlık ocağı karşısı

Advertisement
Advertisement
Advertisement