Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Çanakkale Zaferi Kahramanlık Türküleri ve Ağıtları (18 Mart 2017 - Ataşehir)
ImageTürkiye halkının birliğini, beraberliğini ve zekâsını tüm dünyaya ilan eden ve tarihin akışını Anadolu’dan şekillendiren bu büyük zaferi türkülerimizle anacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu zamanı da göz önünde bulundurursak; çok ağır bedeller ödenerek elde edilen bu zafer, bize Mustafa Kemal’i dolayısıyla da Cumhuriyeti müjdeler. Koromuz bir kez daha bu tarihsel mirasın önemini hatırlamak ve hatırlatmak için bu konsere hazırlandı.
Devamını oku...
 
Beyaz Perdede Yerli Film Rüzgarı
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, 2017’nin en çok izlenen filmlerinin medya karnesine çıkardı. Ajans Press’in Box Office’ten derlediği verilere göre 2017’nin en çok izlenen yapımı, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 5 filmi oldu. 16 Şubat’ta vizyona giren film 5 milyon 748 bin kişi tarafından izlendi. Yılın en çok izlenen ikinci yapımı Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi İkimiz filmi oldu. Film 2 milyon 784 bin seyirci rakamına ulaştı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Müzikali - 10 Mart 2017
ImageAtaşehir’de yaşayan tiyatro sanatçısı Veysel Diker’in Ataşehir Müzikali, Ataşehir sosyal yaşamından çarpıcı kesitleri barındıran müzikli ve danslı bir gösteri olarak sahnelerde yerini alıyor. Müziklerini Cemal Yön’ün yaptığı, danslarını Esra Saçar’ın kurguladığı oyun eleştirel komedi türü olarak sahnelerdeki yerini alıyor.
Yazan – Yöneten: Veysel Diker
Müzik: Cemal Yön
Koreografi: Esra Saçar
Devamını oku...
 
Gamze Akkuş İlgezdi'den Kadın ve Siyaset Söyleşisi
ImageAtaşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı “Kadın Buuşmaları” etkinliklerinin söyleşi bölümünde; Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, “Kadın ve Siyaset” üzerine konuştu. Kadın-erkek eşitsizliğini irdeleyerek, hem siyasi hem de toplumsal yaşamdan örnekler veren Gamze Akkuş İlgezdi, tarihsel yolculukta ise ilk çağlardan itibaren Anadolu’da filizlenen kadın ve erkek arasındaki eşitlik anlayışını anlattı. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kadınların kazandıkları haklardan da bahseden İlgezdi, sonrasında kadınların nasıl olup da toplumsal yaşamdan, iş hayatından ve politika sahnesinden dışlandığını tartıştı. Konuşmasının son bölümünde de kadına yönelik şiddetin acımasız boyutlarını anlattı.
Devamını oku...
 
Mart Ayı Ataşehir'de Sıcacık Geçecek
ImageAtaşehir Belediyesi Mart ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, kadın- erkek, genç-yaşlı-çocuk; kısacası her yaştan herkes için dolu dolu bir program hazırladı. Ataşehir Belediyesi kültür-sanat etkinliklerinin Mart ayı ana temasını 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü oluşturuyor. Türkiye’nin dört köşesinden kadınlar, “Kadın Buluşmaları” projesi kapsamında Ataşehir’de bir araya gelerek, el emeklerini, göz nurlarını tanıtacaklar. Çiniler, ehram dokumalar, ahşap kakmalar, organik tarım ürünleri gibi pek çok ürünün sergileneceği etkinlikte, 2014 yılında büyük maden faciasına tanık olan Somalı kadınların “Kömürün İsi, Sabunun Misi” sloganıyla sundukları ürünler, kokularıyla olduğu kadar anılarıyla da yüreklere işleyecek. Bir diğer etkinlikte, Kadınlar Tiyatro Topluluğu, bin kilometre yol kat ederek geldikleri Ataşehir’de, 4 Mart günü saat 15.00’da, MSKM’de “Baba Ben Geldim” isimli oyunu sergileyecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) Ek Hizmet Binası Yenisahra Mahallesi’nde Kadın
ImageSadece kadınlara yönelik hizmet sunacak ATAMEM Yenisahra Ek Hizmet Binası’nda yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı mesleki kurslar verilecek. Kuaförlük, Pasta Çıraklığı, İğne Oyası ve Manikür-Pedikür kursları ile eğitim dönemine başlayan merkezde 100 kursiyer kadın bulunuyor. Kontenjanın kısıtlı olduğu kurslara kayıtlar 6 Mart 2017 tarihine kadar sürecek. Kursiyerlerin çocukları için oyun alanı da bulunan merkezde, mesleki kurslar haricinde kadın sağlığı, kadın ve çocuk, iletişim gibi talep edilen konularda eğitim seminerleri verilecek. Henüz hizmet vermeye başlayan merkezde, bir yıl içerisinde mesleki eğitimler ile eğitim seminerlerinden 600 kadının faydalanması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Feridun Düzağaç Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Ataşehirli Hayranlarıyla Buluştu
ImageMüzik hayatına üniversite yıllarında başlayan şarkıcı Feridun Düzağaç Ataşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.  Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin Halit Akçatepe Sahnesi’nde gerçekleşen konserde, sanatçı “Alev Alev”, “Düşler Sokağı”, “Beni Bırakma” gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. “Yazdığım şarkılar ömrümün kara kutusu” diyen Feridun Düzağaç’ın şarkılarına konser boyunca hayranları da katıldı. İki saat süren konser sonunda sanatçıya Ataşehir Belediyesi çiçek takdim edildi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Medyayı Fethetti
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen "Horeca Cam Dostu İşletme Projesi"nin basın tanıtım çalışmaları Ataşehirli miniklerin desteğiyle yürütülüyor. Günümüzde çevre kirliği her geçen gün artarken, çevreci kuruluşlar da çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratacak projeler üretiyor. Ataşehir Belediyesi ile Çevko, Şişecam ve Özen Cam işbirliğiyle; yüzde 100 geri dönüşebilen tek malzeme olan cam atıklarının diğer ambalaj atıklarını kirletmeden ve zarar görmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla Horeca (Hotel, Restaurant, Cafe) Cam Dostu İşletme Projesi” başlatıldı. Projenin lansman toplantısında; hak kazanan işletmelere, otellere ve avm’lere "Işıklı Cam Dostu İşletme Tabelaları" verilecek.
Devamını oku...
 
Çocuklar ve Anneleri İçin Yaratıcı Drama Atölyeleri Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen çocuklar ve anneleri için “Yaratıcı Drama” atölyeleri başladı. Yaratıcı drama atölye çalışmalarıyla çocukların ve annelerinin sosyal iletişimlerinin güçlendirilerek; farkındalıklarının geliştirilmesi, özgüvenlerinin ve kendini ifade edebilme yeteneklerinin artırılması amaçlanıyor. Oyun, Aile Terapisti ve Psikolojik Danışman Nurhan Ünder tarafından verilen atölye çalışmalarında, anneler, nasıl annelik yaptıklarını, çocuğunu büyütürken nasıl davrandıklarını, kendilerine ve çocuklarına verdikleri değeri fark ederek sergiledikleri olumlu ve olumsuz tutumları öğrenip bunları değiştirmeyi sorguluyor.
Devamını oku...
 
Şubat Ayı Ataşehir'e İyi Gelecek
ImageAtaşehir Belediyesi, Barış Manço ve Cem Karaca’yı unutulmaz şarkılarıyla anıyor. Kurtalan Ekspres, Feridun Düzağaç, Yekta Kopan, Dünyaca ünlü gitaristler Thu Le, Davinia Ballestros, Mirta Alvarez, Örsan K. Öymen ve Hilmi Tezgör Ataşehir’de Şubat ayının konukları. Ataşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri, yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor. Barış Manço ve Cem Karaca, Kurtalan Ekspres’in vereceği özel bir konserle ölüm yıl dönümlerinde unutulmaz şarkılarıyla anılacak. “Çile Bülbülüm Çile”, “Ağla Gözlerim Ağla”, “Telli Turnam” gibi dillerden düşmeyen bestelerin sahibi ve Türk Sanat Müziği’nin en kıymetli isimlerinden olan Sadettin Kaynak için de anma konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Düzenlenen Kıvırcık Ali’yi Anma Gecesine 30’a Yakın Sanatçı Katıldı
ImageMuhteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı, Kıvırcık Ali’nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi. 6 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), “vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocukları, babaları için birlikte sahne aldılar. Ali ve Ecem Özütemiz, “Bizler de babamızın izinden yürüyoruz” dediler. Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali için gerçekleştirdiği organizasyonda, duygusal anlar yaşandı. Kıvırcık Ali’nin sanatçı dostlarından bazılarının gözyaşlarını tutmakta güçlük çektikleri gözlendi. Sanatçı dostları yaptıkları konuşmalarda, bir sahnede ilk kez bu kadar heyecanlandıklarını, hem sevindiklerini hem de büyük bir acı yaşadıklarını ve iki duygunun birbirine karıştığını söylediler.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Başarı Hikayeleri Kitaplaştırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren hizmete açtığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü. Ataşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan farklı yaş grubundan bireylerin sanat ve kültürün her alanından yararlanması, eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve yetişkin herkesi bir meslek ve uğraş sahibi edindirmek amacıyla hayata geçirdiği; Ataevleri, Meslek Edindirme Birimleri ve Kültür Merkezleri’nde sadece 2016 yılında 15 bin yetişkin, genç ve çocuk eğitim aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisi'nin Yeni Sayısı Yine Dopdolu
ImageDerginin kapak konusunu Ataşehir'in dört mahallesinin yıllardır beklediği imar planlarının onayı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin konu ile ilgili söyleşisi oluşturdu. Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan Fidan Kalpler Gündüz Bakım Merkezi'nin tanıtıldığı sayfalar ise miniklerin renkli görüntüleriyle cıvıl cıvıl. Mustafa Kemal Mahallesi'nde yapımı süren ve Ataşehir'deki bütün sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak olan Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi'nin detayları yine derginin bu ayki sayısında.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nin Kültür Sanat Etkinlikleri Yeni Yılda da Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Image2017’nin Ocak ayında düzenlenecek; Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali, 6. Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali, 5. Ataşehir Çocuk Kitapları Günleri,  Mete Çubukçu ve Ayşe Kulin ile söyleşi, Mehmet Erdem ve Jehan Barbur konserleri Ataşehirlileri bekliyor. İlk defa düzenlenecek olan “Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” ile sanatseverlere; dünya klasiklerinden yerele, modern müzikten çağdaş yapıtlara, unutamayacakları geniş bir program hazırlandı. Festival kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Macaristan ve Belçika’dan katılacak dünyaca ünlü müzisyenler Ataşehir’in ilk klasik müzik festivalinde sahne alacaklar.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi Fidan Kalplerin Yeni Yılını Kutladı
ImageAtaşehirli minikler, Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen yılbaşı etkinliğinde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinlikte, minikler birbirinden güzel aktivitelerle doyasıya eğlenirken aynı zamanda İlgezdi’ye 2017’den beklentilerini söylediler. Dans edip, oyunlar oynayan çocuklar, ardından ünlü yıldızların kukla gösterilerini izlediler. Ayrıca yeni yıl etkinliğinde yüzlerini boyatarak olmak istedikleri kahramanlara bürünen minikleri en çok sevindiren olay sihirbaz gösterisi oldu. Gösteriyi izlerken hayretler içerisinde kalan minikler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2095

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20307

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement