Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer Ataşehir’e Ses Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserleri kapsamında bu yılki ilk konser Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil ile başlıyor. İki farklı jenerasyonun duygularına, kendi duygularını yansıttıkları şarkılarıyla ortak olan Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil, en güzel şarkılarını 11 Mayıs’ta Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Merkezi'nde seslendirecek. 11 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da başlayacak konser, Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil’in doyumsuz şarkılarıyla Ataşehirlilere müzik ziyafeti yaşatacak.“Bir kitap, bir bilet” sloganıyla hazırlanan “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserinin biletlerine, okunmuş birer kitap bağışlanarak sahip olunacak.
Devamını oku...
 
7. Ataşehir Tiyatro Festivali Sona Erdi
Image27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nden başlayan 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, sahnelenen 16. oyun ile birlikte perdelerini gelecek yıla kadar kapadı. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Festivalde, okunmuş kitaplardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla tiyatro oyunlarının biletleri tiyatroseverlere birer kitap karşılığında verildi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen Markopaşa isimli oyun ile açılan ve 24 Nisan’a kadar devam eden 7. Ataşehir Tiyatro Festivali’nde; Moda Sahnesi tarafından “Köpek Kadın Erkek”,  Aysa Prodüksiyon tarafından  “Kurusıkı”, Tedbil-i Mekan Prodüksiyon tarafından “Shirly”, Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez”,
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’ı Neşeyle Kutladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı. Ataşehir’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları sabah 8.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının çelenk sunmasıyla başladı. Sonraki etkinliklerde Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı 23 Nisan Çocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında Ataşehir’deki parklar bayram yerine döndü. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için oyun alanları kuruldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 23 Nisan için Çocuk Başkanları Ağırladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar yurt genelinde birer gün boyunca yöneticilerinin koltuklarına oturuyorlar. Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Azra Ece Öztürk oturdu. Ataşehir’in bir günlük başkanı Azra Ece Öztürk yaptığı konuşmada; Öncelikle bu makamın asıl sahibi, Ataşehir halkına güzel hizmetlerde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye bu makama oturma fırsatını bana verdiği için çok teşekkür ederim. Şu an içimde büyük bir mutluluk ve gurur taşıyorum. Çünkü Ataşehir ilçesindeki ve özellikle de okulum olan Halil Atamavcı İlkokulu’ndaki arkadaşlarımı temsil ediyorum. Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e çok teşekkür ediyor, izinden ayrılmayacağımızı belirterek saygı ve özlemle anıyorum. Sevginin gücüyle tüm sorunların aşılacağını, dünyada barış ve dostluğun hakim olacağına inanıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güzel ülkemin güzel çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun” dedi. 
Devamını oku...
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de Çok Renkli Geçecek
ImageÇocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında devam eden “Düştepe Oyun Müzesi’nde atölye çalışmaları”, “Çocuk Tiyatroları Günleri” ve “Sokak Tiyatrosu” gösterimlerinin yanında 23 Nisan’a özel bir çok etkinlik yapılacak. 23 Nisan Cumartesi günü Ataşehir’deki parklar bayram yerine dönecek. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için; sihirbazlık gösterisi, karaoke yarışması, karikatür çizimler, kum boyama atölyesi, palyaço şov, uçurtma şenliği, eğlence parkurları, zıp zıp gösterileri ile çeşitli sürpriz aktiviteler olacak. Ayrıca çocuklara ücretsiz popcorn dağıtılacak. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Parklarında Çocuk Tiyatrosu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 23 Nisan eğlenceleri kapsamında; Çocuk Tiyatroları Günleri ile Ataşehir Parklarında Sokak Tiyatrosu gösterimleri başladı. Ataşehir Sokaklarında “Birlikte Oynayalım” sloganıyla hazırlanan çocuklara yönelik müzikli danslı sokak tiyatrolarının ilk oyunu 16 Nisan Cumartesi günü Ataşehir Meskenler Parkı’nda yapıldı. Çocuk Tiyatrosu Günleri kapsamında; 16 Nisan Cumartesi günü İstanbul Kumpanyası tarafından “Aslan ile Fare Kurnaz Tilki’ye Karşı”, 17 Nisan Pazar günü de yine İstanbul Kumpanyası tarafından “Kurbağa ile Tavşan” isimli oyunlar sahnelendi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Sokak Tiyatrosunda Buluşuyor
ImageAtaşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri Nisan ayında çocuklar için birbirinden güzel yeni etkinlikleriyle devam ediyor. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 23 Nisan eğlenceleri kapsamında; hem Çocuk Tiyatroları Günleri yeniden başlayacak hem de Sokak Tiyatrosu gösterimleri düzenlenecek. Ataşehir Sokaklarında “Birlikte Oynayalım” sloganıyla hazırlanan çocuklara yönelik müzikli danslı sokak tiyatroları 16-30 Nisan tarihleri arasında 15 farklı mahalledeki parklarda çocuklar için tiyatro gösterimleri yapılacak.
Devamını oku...
 
23 Nisan Coşkusu Brandium Ataşehir’de Atiye Konseri ile Yaşanacak
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Pop müziğinin en sevilen isimlerinden, çocukların sevgilisi Atiye’nin renkli konseri ile kutlanacak. Bugüne kadar söylediği birbirinden güzel şarkılarla, ekrandaki sempatik tavırları, yer aldığı reklam filmleri ile milyonlarca insanın kalbinde taht kuran Atiye, bu özel konser organizasyonuyla, yeni single’ının ilk büyük konserini de Brandium Ataşehir ziyaretçileri için vermiş olacak. Etkinlik ücretsizdir.
 
Ataşehir’de 7. Tiyatro Festivali Sevilen Oyunlarıyla Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, Ataşehirli Tiyatro severlerle sevilen oyunları buluşturmaya devam ediyor. Tiyatro severler tarafından büyük beğeni gören Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun oyunu “Frankenstein” Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda seyircisiyle buluştu. Başrollerini Kerem Alışık, Cansel Elçin ve Deniz Uğur'un paylaştığı, Yılmaz Gruda ve Engin Gürman gibi usta oyuncuların da rol aldığı tiyatro oyununda, farklı oldukları ve farklı göründükleri için toplum dışına itilen, kendi mücadelelerini vermek zorunda kalan insanların acıklı öyküsü anlatılıyor.
Devamını oku...
 
“Çocuklar Mutlu Olsun Diye” Şenlik Var
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle  Ataşehir'de Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği tarafından Çocuk Şenliği düzenleniyor. 23-24 Nisan 2016, Cumartesi–Pazar tarihlerinde iki gün sürecek etkinlikte çok sayıda atölye ile  Ataşehir'de Çocuklar Hepimizin Derneği tarafından bir “Çocuk Şenliği” düzenleneceği bildirildi. Çocukların eğitim ve sosyal hayatlarına katkı amacıyla projeler üreten Çocuklar Hepimizin Derneği yöneticileri bu yıl 23 Nisan'da çocuklar için çalışan ve üreten firmalar ile çocukları bir araya  getirmeyi amaçladıklarını belirtti.
Devamını oku...
 
Düştepe Oyun Müzesi’nde Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Çocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında hazırlanan atölye çalışmaları başladı. Çocuklar için, 02-30 Nisan tarihleri arasında haftasonları Düştepe Oyun Müzesi’nde günde iki seans olarak düzenlenecek; Gölge Oyunu Atölyesi, Oyuncak Boyama Atölyesi ve Kukla Atölyesi’nin ilki geçtiğimiz haftasonu yapıldı. 2 Nisan Cumartesi günü Gölge Oyun Atölyelerinde Tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil’in eğitmenliğinde, her çocuk kendi hayal kahramanlarını tasarlayarak gölge kuklaları yaptı.
Devamını oku...
 
Çocuklar Nisan’da Ataşehir’de Eğlenecek
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de Nisan ayı boyunca onlarca aktivite ile kutlanacak. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 23 Nisan eğlenceleri kapsamında; Düştepe Oyun Müzesi’nde çeşitli atölyeler düzenlenirken hem Çocuk Tiyatroları Günleri devam edecek hem de Sokak Tiyatrosu gösterimleri yapılacak. 02-30 Nisan tarihleri arasında çocuklar için Düştepe Oyun Müzesi’nde günde iki seans olarak; Gölge Oyunu Atölyesi, Oyuncak Boyama Atölyesi ve Kukla Atölyesi yapılacak.
Devamını oku...
 
Dünya Tiyatrolar Günü’nde Markopaşa Ataşehir’deydi
Image7. Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde perdelerini tiyatroseverlere açtı. 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen Markopaşa isimli oyun ile başladı. Oyun biletleri ücretsiz olan festival için Ataşehir Belediyesi, oyunlara bilet alacak tiyatro severlerden birer adet okunmuş kitap bağışlamalarını talep ediyor. Okunmuş kitaplardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla hazırlanan kampanyayla, okunmuş kitaplar tiyatro biletleri ile takas edilecek ve o kitaplar elden ele, nesilden nesile okunabilecekler.
Devamını oku...
 
4.Ataşehir Kısa Film Atölye Çalışmaları Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanan 4. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması kapsamında düzenlenen “Ataşehir Kısa Film Atölyesi” çalışmalarına başladı. Atölye çalışmaları kapsamında sinema alanında isim yapmış yerli ve yabancı eğitmenler tarafından; senaryo, çekim teknikleri ve kurgu gibi konularda dersler verilecek. Atölye süresince katılımcılar belgesel ve/veya kurmaca kısa film çalışmaları da yapacaklar. 29 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek atölye çalışmalarının sonunda katılımcılara sertifika verilecek.
Devamını oku...
 
Dünya Tiyatrolar Günü’nde Markopaşa Ataşehir’deydi
Image7. Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde perdelerini tiyatroseverlere açtı. 27 Mart ve 24 Nisan tarihleri arasında toplam 16 oyunun izleyiciyle buluşacağı 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen Markopaşa isimli oyun ile başladı. Oyun biletleri ücretsiz olan festival için Ataşehir Belediyesi, oyunlara bilet alacak tiyatro severlerden birer adet okunmuş kitap bağışlamalarını talep ediyor. Okunmuş kitaplardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla hazırlanan kampanyayla, okunmuş kitaplar tiyatro biletleri ile takas edilecek ve o kitaplar elden ele, nesilden nesile okunabilecekler.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2006

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 22 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20020

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

02.05.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

ATAŞEHİR ŞİFA ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 31 Küçükbakkalköy
Tel     0 216 577 47 57
Fax     2165774758
Adres Tarifi     Ataşehir Şifa Hastanesi Karşısı

HÜLYAM ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Uslu Caddesi, 116/C Kayışdağı
Tel     0 216 660 19 18
Fax     2166601916
Adres Tarifi     Kayışdağı Sağlık Ocağı Karşısı, Hakmar Karşısı

SAKARYA ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Sonbahar Sokak, 46/B İçerenköy
Tel     0 216 999 31 32
Fax     2169993132
Adres Tarifi     Şimşek Fırını ve Ziraat Bankasının Karşı Meydanı

ŞULE ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi 51/B Küçükbakkalköy
Tel     0 216 577 29 66
Fax     2165772966
Adres Tarifi     Ataşehir Acıbadem Üniversitesi karşısı
Advertisement
Advertisement
Advertisement