Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Gençlik Merkezi Projesi Hayata Geçirildi
ImageAtaşehir Belediyesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı ortaklığıyla, Ataşehir’de yaşayan gençlerin, yoksunluk durumunun azaltılması, sosyal ve kültürel fırsatlardan diğer akranları ile eşit yararlanmaları için “Ataşehir Gençlik Merkezi” projesi hayata geçirildi. Proje hedefleri doğrultusunda, Şubat ve Mart ayları içerisinde, Ataşehir’deki liseler ziyaret edilerek “Sınav ve Meslek Seçimi Kaygısı” isimli seminer yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geri Dönüşmez Filmler Yarışıyor
Image“3. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı. Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedefiyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, “Ataşehir Ulusal Kısa Film Yarışması” ile Ataşehirlilerin yaşadıkları çevreye daha duyarlı olmalarına katkıda bulunacak. Geri Dönüşmez Filmler ismiyle anılan ve çevre konulu kısa filmlerin yarışacağı yarışmaya 04 Mayıs 2015 tarihine kadar başvurular yapılabilinecek.
Devamını oku...
 
Nostaljik Tranvayda Nikah Kıyıldı
Image14 Şubat Sevgililer Günü’nde İstiklal Caddesi’nde sefer yapan nostaljik tramvayda bir çiftin nikahı kıyıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 14 Şubat saat 14’de kıyılan nikah, renkli görüntülere sahne oldu. 14 Şubat Sevgililer Günü’nün en güzel mekânlarından biri olan İstiklal Caddesi, bu yıl da çok renkli görüntülere sahne oldu. Beyoğlu Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel “Beyoğlu Aşk Dolu” sloganıyla 101 yıllık nostaljik tramvayda Nazlı ile Emrah çiftinin nikahı kıyıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Öğrenciler İstanbul Arkeoloji Müzesini Gezdiler
ImageAtaşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Ataevleri bünyesinde eğitim gören öğrenciler, İstanbul Arkeoloji Müzesini öğretmenleri eşliğinde ziyaret etti. Yaklaşık 80 kişilik öğrenci grubu burada sergilenen eserleri meraklı gözlerle inceledi. Ayrıca öğrencilere müze ve tarihi eserler hakkında bilgi verildi. 1891 yılında arkeolog Osman Hamdi Bey tarafından kurulan, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk müzesi olma özelliğine sahip İstanbul Arkeoloji Müzelerinde; Arkaik dönemden Roma dönemine, İstanbul’un çevre kültürlerinin anlatıldığı bölümden Anadolu ve Trakya’ya, Bizans’tan eski Suriye, Filistin ve Kıbrıs eserlerine kadar birbirinden eşsiz tarihi eserler sergileniyor.
Devamını oku...
 
Avşar Kızı, Ilıcalı’ya Fark Attı
ImageHazırladığı bültenler ile magazin dünyasının nabzını tutan Medya Takip Merkezi ve Magazin Gazetecileri Derneği, "Ocak ayının parlayan yıldızı Hülya Avşar" dedi. Yeni yılın magazin gündemi listesi tanıdık isimleri bir araya getirdi. 2015'in ilk ayında magazin dünyasında sular durulmazken, ilk üç için rekabet eden isimler Hülya Avşar, Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Perdelerini Açtı
ImageÇocuk Tiyatroları Festivali “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu ile başladı. Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 27 Ocak Salı günü Tiyatro Mie’nin sahneye koyduğu “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu ile açıldı. 5.Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali’nin açılışında konuşan Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sağlık İşleri Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, “ Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Tiyatro Festivali’ni son iki yıldır uluslararası bir platforma taşıdık. İsviçre ve Gürcistan’dan gelecek misafir tiyatro grupları, ülkelerinin oyunlarını sahneleme imkanına sahip olacaklar” dedi.
Devamını oku...
 
5. Uluslararası Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 27 Ocak’ta başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda, Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan Festivalde toplam 11 tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak. “Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro” sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 15 Şubat’a kadar devam edecek. Şimdiye kadar yaklaşık 40 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan festivalde bu yıl da 10 bin çocuğun tiyatroyla buluşması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Nazım Hikmet Ataşehir'de Anıldı
ImageUsta Şair Nazım Hikmet Ran, doğumunun 113. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İyi ki Doğdun Nazım” isimli bir panel ile anıldı. Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen panele Ataşehir Belediyesi Sağlık ve Kültür İşleri Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, belediye birim müdürleri ile çok sayıda şiir sever katıldı. Düzenlenen panele konuşmacı olarak Yazar Orhan Karaveli, Yazar-Şair Ahmet Özer, Yazar Derman Bayladı ve Gazeteci-Yazar Alaettin Bahçekapılı katıldı. Nazım Hikmet’in kendi sesinden şiirlerin dinletildiği panelde Müzisyen Namık Kemal Yıldırım tarafından da şiirler seslendirildi.
Devamını oku...
 
Siyasetçilerin Elini Güçlendiren Silah: Etkili İletişim Becerileri
Imageİmaj, beden dili ve hitabet gibi unsurlar hayatımızın hemen her alanında doğru algılanabilmek ve etkili iletişim kurmak açısından oldukça önemli bir noktada yer alıyor; özellikle de geniş kitlelere mesajlarını doğru ve en etkili şekilde aktarmak durumunda olan “siyasetçiler” için.  Genel seçimler öncesi meydanlara çıkacak olan siyasetçilerin kendilerini en iyi şekilde ifade etmek için nelere dikkat etmeleri gerektiği ile ilgili olarak Beden Dili, Diksiyon ve İmaj Uzmanı Funda Bilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını oku...
 
Muhteşem Yüzyıl Bitti ama 2014'te O Konuşuldu
ImageMedya Takip Merkezi’nin araştırmasına göre 2014'ün en çok konuşulan dizisi, geçen haziran ayında 139'uncu bölümü ile sona eren Muhteşem Yüzyıl oldu. Kamuoyu, reyting rekorları kıran dizi kadar oyuncuları ile de ilgilendi. Dizi kahramanları çok sayıda magazin olayı ve haberde yer aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de En Yeşil Okul Seçiliyor
ImageAtaşehir'deki en yeşil okul belirlenecek. Ataşehir Belediyesi 6. Çevre Şöleni kapsamında En Yeşil Okul Yarışması düzenliyor. İlkokul ve ortaokul olmak üzere 2 kategori bulunan yarışmada dereceye giren ilk üç ilkokul ve ortaokula “Yeşil Okul Sertifikası” ve çeşitli ödüller verilecek. Yarışma kapsamında; okullarda düzenlenen çevre etkinlikleri ve çalışmaları, okulların çevre kulüplerinin faaliyetleri, okulların enerji verimliliğine verdiği önem, okulların geri dönüşüme katkıları gibi kriterler değerlendirilecek. Yarışmanın son katılım tarihi 4 Mayıs 2015’tir.
Devamını oku...
 
2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü Okan Üniversitesi’nde Düzenlenen Etkinlikle Anıldı
ImageOkan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “İnönü’nün Bilim ve Demokrasiye Katkıları” başlıklı “2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü Anma Toplantısı”na katılan İsmet İnönü’nün kızı ve İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, “Babamı, ölümünün 41. yılında anmak için bir aradayız. Kendimi evimde hissettiğim için mutluyum. Yaşadıklarımızı siz gençlerle paylaşmamız lazım. Ağabeyim Erdal İnönü bu yüzden İnönü Vakfı’nı kurmamızı istemişti. Cumhuriyetin ilk yıllarını, zorluklarını yaşadık. O yılları yaşadığımız için bir sorumluluğumuz var” diye konuştu. Toplantıya, Gazeteci Yazar Altan Öymen, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Aydın Uğur ve Prof. Dr. Semih Baskan konuşmacı olarak katılırken 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eşi Sevil Başbuğ, etkinliği ilgiyle takip etti.
Devamını oku...
 
Show Dünyasında 2014’ün En Medyatik İsimleri Açıklandı
ImageÜnlü olmak, özel hayat gizliliği açısından dünyanın her yerinde zor olsa da; iyi ya da kötü, kariyerinle ilgili veya değil, medyada haber olmak, toplu iletişimin en geçerli yollarından biri. En yeni toplu iletişim yolu Sosyal Medya ise, artık ünlü isimlerin yeni “basın açıklaması” platformu olmuş durumda. Ünlü simaları takip eden gazeteciler, sosyal medya bildirimlerinden hemen yeni haberler üretmekte. Bir yandan sanatçı hayranları da bu hızlı iletişimden memnun. Elektronik haberleşmenin ağlarını ördüğü günden bu yana bu anlamda ünlüler dünyasının bir yandan kolaylaşırken, asılsız söylentilerin hızla yayılması sebebiyle bir yandan da zorlaşıyor.
Devamını oku...
 
“2015 Kişisel Gelişim Mutluluk Ajandası”
Imageİçerdiği egzersizler ve motive edici sözlerle kişilerin gün içinde kendini daha iyi hissetmelerine yardımcı oluyor ve bu becerilerini geliştirmede yol gösteriyor.  Ajandayı  kullananlar, her gün oluşturdukları kayıtlarla, haftalık, aylık, yıllık veya istedikleri bir zaman aralığında duygu durumlarını olumlu ve olumsuz ölçekte takip edebiliyor, bu sayede hayatlarının nasıl ilerlediğine dair kendi farkındalıklarını yaratabiliyorlar. Gün içindeki enerjinin yükselmesine yardımcı olan bilimsel temelli egzersizler ajanda sayfalarında gün gün sıralanmış. Ajanda kullanıcıları, her gün kısa bir süre de olsa iyi hissedebilmeyi sağlayan, mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olan gülümseme, hareket, güzel bir söz, müzik, telefon görüşmesi gibi birçok egzersizden dilediklerini seçebiliyorlar.
Devamını oku...
 
Türk Filmleri Afişleri Novada AVM'de
ImageNovada Ataşehir AVM, Türk Sineması’nın 100. yıldönümünü, Türk insanının ortak belleğinde yer etmiş Yeşilçam filmlerinin afişlerinden oluşan bir sergi ve Avşar Sinemaları’nın açılışıyla kutluyor. “Film Afişleri Sergisi” kapsamında, Türkiye’nin gerçeklerini yakalamış usta yönetmenleri ve başrollerindeki önemli yıldızları ile klasikleşmiş 1960, 1970 ve 1980’li yıllara damgasını vurmuş filmlerin afişleri yer alıyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1912

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 20 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19570

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.02.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. METİN SEVAL
Adres :Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 42 Atatürk
Tel :2164554921
Fax :2164554921

EVREN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. FİLİZ ÖZCAN
Adres :İçerenköy Mahallesi, Mezarlık Sokak, Evren Sitesi İçi, C Blok, 1-14/H İçerenköy
Tel :2165735857
Fax :2165756570

GAZİ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HASAN AKMAN
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Altınkaynak Sokak, 4/A Küçükbakkalköy
Tel :5332448068
Fax :2165755881

SAĞLIK ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ZEKİ ÇATIKKAYA
Adres :Örnek Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, 1-A Örnek
Tel :2163243485
Fax :2164726065

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement