Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Kısa Film Atölyesi Başladı
Image3. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması kapsamında düzenlenen Ataşehir Kısa Film Atölyesi başladı. Atölye süresince katılımcılar belgesel ve kurmaca kısa film çalışmaları yapacaklar. Ücretsiz olarak düzenlenecek atölye çalışmalarında, sinema alanında isim yapmış eğitmenler tarafından; senaryo, çekim teknikleri ve kurgu gibi konularda dersler verilecek. 15 kişi ile sınırlı tutulması planlanan atölye çalışmaları için 100’den fazla kişi başvurdu. 
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Şanlı Zaferin Yüzüncü Yılına Özel Sergi
ImageSergi 23 Mart tarihine kadar açık olacak. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “100. Yılın Ardından Çanakkale Sergisi” adlı resim sergisi açılış töreni Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi’ni 100.yılında resim sanatı ile bir kez daha yaşamak ve yaşatabilmek adına düzenlenen serginin açılış törenine; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Ataşehir Belediyesi Birim Müdürleri, eser sahipleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Kısa Film Atölyesi Başvuruları Başladı
ImageSon başvuru tarihi 3 Nisan 2015. 3. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması kapsamında düzenlenen Ataşehir Kısa Film Atölyesi için başvurular başladı. Atölye süresince katılımcılar belgesel ve/veya kurmaca kısa film çalışmaları yapacaklar. Sinema alanında isim yapmış eğitmenler tarafından; senaryo, çekim teknikleri ve kurgu gibi konularda dersler verilecek atölye çalışmalarına katılmak için son başvuru tarihi 3 Nisan 2015. Atölyeye katılmak isteyenler için öncesinde bir sinema eğitimi alınmış olması şartı aranmıyor. Ücretsiz olarak düzenlenecek atölye çalışmalarında katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlı tutulacak.
Devamını oku...
 
“100 Yılın Ardından Çanakkale Sergisi”
ImageSergi 15 - 23 Mart tarihleri arasında açık olacak. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla “100 Yılın Ardından Çanakkale Sergisi” düzenleniyor. Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen hikayelerinin gün yüzüne çıkarıldığı sergi, uzun süren kapsamlı bir tarih araştırmasının ardından hayat buldu. 15 - 23 Mart tarihleri arasında halka açık olacak sergi için 18 Mart’ta açılış töreni düzenlenecek. Açılış töreninde Öğretim Görevlisi Zafer Çınar’ın konuşmacı olacağı bir söyleşi yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Kadın Çalışanları 8 Mart'ı Kutladı
ImageKESK ve TÜMBELSEN, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla Ataşehir Belediyesi kadın çalışanları için kutlama düzenledi. Kutlama öncesi düzenlenen toplantı, kadın cinayetlerinde ve iş başında hayatını kaybeden emekçi kadınlar için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. “Yaşasın Kadın Dayanışması” sloganıyla hazırlanan toplantıda; kadın çalışanların haklarının tüm ülkede artırılması talebinde bulunuldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Gençlik Merkezi Projesi Hayata Geçirildi
ImageAtaşehir Belediyesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı ortaklığıyla, Ataşehir’de yaşayan gençlerin, yoksunluk durumunun azaltılması, sosyal ve kültürel fırsatlardan diğer akranları ile eşit yararlanmaları için “Ataşehir Gençlik Merkezi” projesi hayata geçirildi. Proje hedefleri doğrultusunda, Şubat ve Mart ayları içerisinde, Ataşehir’deki liseler ziyaret edilerek “Sınav ve Meslek Seçimi Kaygısı” isimli seminer yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geri Dönüşmez Filmler Yarışıyor
Image“3. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı. Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin hızla yaşandığı günümüzde; çevre bilincini arttırarak, ilerleyen yıllarda daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreye kavuşma hedefiyle hareket eden Ataşehir Belediyesi, “Ataşehir Ulusal Kısa Film Yarışması” ile Ataşehirlilerin yaşadıkları çevreye daha duyarlı olmalarına katkıda bulunacak. Geri Dönüşmez Filmler ismiyle anılan ve çevre konulu kısa filmlerin yarışacağı yarışmaya 04 Mayıs 2015 tarihine kadar başvurular yapılabilinecek.
Devamını oku...
 
Nostaljik Tranvayda Nikah Kıyıldı
Image14 Şubat Sevgililer Günü’nde İstiklal Caddesi’nde sefer yapan nostaljik tramvayda bir çiftin nikahı kıyıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 14 Şubat saat 14’de kıyılan nikah, renkli görüntülere sahne oldu. 14 Şubat Sevgililer Günü’nün en güzel mekânlarından biri olan İstiklal Caddesi, bu yıl da çok renkli görüntülere sahne oldu. Beyoğlu Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel “Beyoğlu Aşk Dolu” sloganıyla 101 yıllık nostaljik tramvayda Nazlı ile Emrah çiftinin nikahı kıyıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Öğrenciler İstanbul Arkeoloji Müzesini Gezdiler
ImageAtaşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Ataevleri bünyesinde eğitim gören öğrenciler, İstanbul Arkeoloji Müzesini öğretmenleri eşliğinde ziyaret etti. Yaklaşık 80 kişilik öğrenci grubu burada sergilenen eserleri meraklı gözlerle inceledi. Ayrıca öğrencilere müze ve tarihi eserler hakkında bilgi verildi. 1891 yılında arkeolog Osman Hamdi Bey tarafından kurulan, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk müzesi olma özelliğine sahip İstanbul Arkeoloji Müzelerinde; Arkaik dönemden Roma dönemine, İstanbul’un çevre kültürlerinin anlatıldığı bölümden Anadolu ve Trakya’ya, Bizans’tan eski Suriye, Filistin ve Kıbrıs eserlerine kadar birbirinden eşsiz tarihi eserler sergileniyor.
Devamını oku...
 
Avşar Kızı, Ilıcalı’ya Fark Attı
ImageHazırladığı bültenler ile magazin dünyasının nabzını tutan Medya Takip Merkezi ve Magazin Gazetecileri Derneği, "Ocak ayının parlayan yıldızı Hülya Avşar" dedi. Yeni yılın magazin gündemi listesi tanıdık isimleri bir araya getirdi. 2015'in ilk ayında magazin dünyasında sular durulmazken, ilk üç için rekabet eden isimler Hülya Avşar, Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Perdelerini Açtı
ImageÇocuk Tiyatroları Festivali “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu ile başladı. Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 27 Ocak Salı günü Tiyatro Mie’nin sahneye koyduğu “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu ile açıldı. 5.Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali’nin açılışında konuşan Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sağlık İşleri Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, “ Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Tiyatro Festivali’ni son iki yıldır uluslararası bir platforma taşıdık. İsviçre ve Gürcistan’dan gelecek misafir tiyatro grupları, ülkelerinin oyunlarını sahneleme imkanına sahip olacaklar” dedi.
Devamını oku...
 
5. Uluslararası Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Tiyatroları Festivali 27 Ocak’ta başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda, Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan Festivalde toplam 11 tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak. “Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro” sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 15 Şubat’a kadar devam edecek. Şimdiye kadar yaklaşık 40 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan festivalde bu yıl da 10 bin çocuğun tiyatroyla buluşması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Nazım Hikmet Ataşehir'de Anıldı
ImageUsta Şair Nazım Hikmet Ran, doğumunun 113. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İyi ki Doğdun Nazım” isimli bir panel ile anıldı. Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen panele Ataşehir Belediyesi Sağlık ve Kültür İşleri Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, belediye birim müdürleri ile çok sayıda şiir sever katıldı. Düzenlenen panele konuşmacı olarak Yazar Orhan Karaveli, Yazar-Şair Ahmet Özer, Yazar Derman Bayladı ve Gazeteci-Yazar Alaettin Bahçekapılı katıldı. Nazım Hikmet’in kendi sesinden şiirlerin dinletildiği panelde Müzisyen Namık Kemal Yıldırım tarafından da şiirler seslendirildi.
Devamını oku...
 
Siyasetçilerin Elini Güçlendiren Silah: Etkili İletişim Becerileri
Imageİmaj, beden dili ve hitabet gibi unsurlar hayatımızın hemen her alanında doğru algılanabilmek ve etkili iletişim kurmak açısından oldukça önemli bir noktada yer alıyor; özellikle de geniş kitlelere mesajlarını doğru ve en etkili şekilde aktarmak durumunda olan “siyasetçiler” için.  Genel seçimler öncesi meydanlara çıkacak olan siyasetçilerin kendilerini en iyi şekilde ifade etmek için nelere dikkat etmeleri gerektiği ile ilgili olarak Beden Dili, Diksiyon ve İmaj Uzmanı Funda Bilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını oku...
 
Muhteşem Yüzyıl Bitti ama 2014'te O Konuşuldu
ImageMedya Takip Merkezi’nin araştırmasına göre 2014'ün en çok konuşulan dizisi, geçen haziran ayında 139'uncu bölümü ile sona eren Muhteşem Yüzyıl oldu. Kamuoyu, reyting rekorları kıran dizi kadar oyuncuları ile de ilgilendi. Dizi kahramanları çok sayıda magazin olayı ve haberde yer aldı.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1917

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 19 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19619

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

19.04.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

EDA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. EDA KÖYMEN
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yücel Sokak, 4A İçerenköy
Tel :2165742260
Fax :2165742261

FLORA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NİLGÜN ÖNCEBE
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 10/A Küçükbakkalköy
Tel :2165774218
Fax :2165774217

OLCAY ECZANESİ
Eczacı :Ecz. AYSEL OLCAY
Adres :Atatürk Mahallesi, Meriç Caddesi, 21/B
Tel :2164552172
Fax :2164563809

SAYGIN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SAİT SUNGUR
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Nihat Sokak, 59 Kayışdağı
Tel :2163643653

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement