Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir'de Öğretmenler Günü'nü Kutlandı
ImageAtaşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimizi unutmadı. Öğretmenler Günü’nü Öğretmenlere özel bir Kokteyl ve Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Işın Karaca Konseri ile taçlandıracak Ataşehir Belediyesi, öğretmenlerin bu özel günlerini onlarla birlikte kutluyor.  Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve Birim Müdürlerinin katıldığı ekipler tarafından, Öğretmenler Günü’nde İlçedeki okullar ziyaret edilerek, öğretmenlere karanfil, çikolata ve ajanda hediye edildi. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Çocuklar Tiyatroya Doyacak
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ataşehir Belediyesi Çocuk Tiyatro Günleri başladı. Etkinlik kapsamında 17 Ocak 2016’ya kadar her haftasonu çocuklar için tiyatro gösterimleri yapılacak. Çocuk Tiyatro Günlerinin ilk oyununda, 21 Kasım Cumartesi günü İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu tarafından “Ağustos Böceği ile Karınca” isimli oyun sahnelendi. Etkinliğin ikinci gününde ise 22 Kasım Pazar günü, Tiyatro 3023 tarafından  “Ya Canlılar Olmazsa” isimli oyun sahnelendi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Okul Müdürleri Çevre Konulu Kahvaltıda Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İlçede bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmaları ve bundan sonraki yeni projelerini düzenlenen bir kahvaltı ile okul müdürlerine ve okul yöneticilerine sundu. Çevre konulu kahvaltı toplantısına; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Orhan Kuzu ve Cemalettin Saydam, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Ataşehir Belediyesi Zabıta Amiri Mehmet Şahin, Marmara Belediyeler Birliği Çevre Koordinatörü Ahmet Cihat Kahraman, TAP Derneği Eğitim Sorumlusu Savaş Arna, Deha Biodizel Müdür Yardımcısı Nihal Karakuş, Özen Cam Genel Müdürü Eylem Öztürk, ÇEVKO Çevre Mühendisi Gonca Gül Çiçek, Taşlar Kağıt Proje Müdürü Ayşegül Bozkurt, Ülker Sports Arena Pazarlama Yöneticisi Esra Tezel katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” Konseriyle Atatürk’ü Andı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası” etkinlikleri kapsamında, Ünlü Sanatçı Erol Evgin’in hazırlayıp sunduğu “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” isimli Atatürk temalı konser düzenlendi. Ulusal bağımsızlığımızın sembolü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’mızı; yüksek tempolu ve heyecan verici bir konser atmosferinde dinleyicilerle buluşturan Erol Evgin, özel orkestra eşliğinde şarkılar, türküler ve şiirler seslendirdi.
Devamını oku...
 
Ulu Önder Ataşehir'de Anıldı
ImageUlu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde tüm yurtta ve Ataşehir’de saygı ve özlemle anıldı. Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma töreni Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Abdülkadir Fehmi Bilgin ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Protokolün ardından siyasi parti ilçe örgütleri ve sivil toplum kuruluşları da çelenk bırakarak saygılarını sundular.  
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Öğrencilere “Temel Afet Bilinci” Eğitimi Veriliyor
Image12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü etkinlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi, Akut Enstitüsü ve Afet Koordinasyon Merkezi’nin işbirliğiyle öğrencilere “Temel Afet Bilinci” eğitimi verildi. Deprem felaketine karşı “sosyal bilinç” anlayışıyla hareket eden Ataşehir Belediyesi ile AKUT arasında, 2012 yılında Ataşehir Belediyesi AKUT Özel Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü kurulmuştu. Deprem ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ve bilimsel araştırmalar yapan Enstitüde; profesyonel arama-kurtarma ekipleri yetiştiriliyor,  ayrıca çocuklara ve yetişkinlere temel afet bilinci eğitimleri veriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de “Yaşanabilir Çevre İçin El Ele” Konulu Konferanslar Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Ataşehirli öğrencilere verilen “Yaşanabilir Çevre İçin El Ele” konulu konferanslar başladı. Prof. Dr. Orhan Kural’ın “Yaşanabilir Çevre İçin Elele” isimli konferanslarının ilki 04 Kasım 2015 Çarşamba günü İbrahim Müteferrika Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
Mustafa Kemal Atatürk Ataşehir’de Saygı Konseri ile Anılacak
ImageTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi anma konseri düzenliyor. Ünlü Sanatçı Erol Evgin’in hazırlayıp sunacağı “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” isimli Atatürk temalı konser, Adını Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Üç Şehitler Destanı” ndan alıyor. Ata’mız için hazırlanan saygı konserinde Erol Evgin, özel orkestra eşliğinde şarkılar, türküler ve şiirler seslendirecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Gençlik Orkestrası Seçiliyor
Image9 – 16 yaş arası gençlerimizden oluşturulacak “Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası”nda Yaylı çalgılar (keman, viyola, çello, kontrbas) ve Tahta üflemeliler (klarinet, yan flüt, obua, fagot) branşlarında 15 Kasım 2015 Pazar günü saat 17:00’da ATAMEM’de sınav gerçekleştirilecektir. Sınav son başvuru tarihi 14 Kasım 2015 Cumartesi günüdür.Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Sınav İçeriği aşağıdaki gibidir:
Devamını oku...
 
Cumhuriyet’in İlanının 92. Yıldönümü Ataşehir’de Resmi Törenlerle Kutlandı
ImageAtaşehir Bulvarı’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Abdülkadir Fehmi Bilgin ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin törene katılan öğrencileri ve vatandaşları selamlamasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenleri; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve çok sayıda vatandaş izledi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ataevleri Yeni Eğitim-Öğretim Dönemine Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi’ne bağlı Ataevleri, “Öğrenmek-Paylaşmak İstiyorsan Sen de Gel” sloganıyla yeni eğitim-öğretim dönemine başladı. Aşık Veysel Ataevi, Ferhatpaşa Ataevi, İnönü Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi, Mustafa Kemal Ataevi, 30 Ağustos Ataevi, ATAMEM ve Yenisahra Ek Hizmet Binası’nda sürecek eğitimlerde, her yaş ve herkes için ücretsiz bir ders bulunuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de İlkokullarda “Cam Dostum” Eğitimleri Yapılıyor
ImageAtaşehir Belediyesi, ÇEVKO ve Şişecam işbirliğiyle Ataşehir’de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilkokullarda 3. ve 4. sınıf öğrencilerine geri dönüşüm ile ilgili eğitim semineri veriliyor. Öğrencilere çevre bilincini aşılamak, geri dönüşümün önemini anlatmak, kullanılmış cam ambalajların kaynağında evsel atıklardan ayrı toplanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bu eğitimler, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı içerisinde 20 okulda yapılacak. Eğitim çalışması kapsamında ilk seminer, Ataşehir Ata İlkokulu’nda 360 öğrencinin katılımıyla yapıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Bez Bebek Atölyesi Başladı
ImageAtaşehir’deki kadınlara yönelik düzenlenen “Bez Bebek Atölyesi” başladı. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 2 günlük atölye çalışmaları toplam 8 hafta sürecek. Kayışdağı Lions Ataevi ile Yenisahra Hizmet Binası'nda 09.00-17.00 saatleri arasında verilen eğitimlerde, Waldorf ve Tilda türü bez bebek çeşitleri yapılıyor.  10’arlı gruplar halinde, hafta içi 2 tam gün, 2 farklı eğitimci tarafından eğitim alan kadınlar, atölye çalışmalarında sadece bir çeşit Bez Bebek Atölyesi’ne katılabiliyor.
Devamını oku...
 
İstila Ataşehir Palladium AVM'de
ImageAtaşehir Palladium AVM'de açılan İstila isimli serginin teması bilimkurfu. Popüler Hollywood yapımlarının kahramanlarını ağırlayan Invasion / İstila isimli sergiye ilgi büyük.
 
İlk Günkü Heyecan Okul Fobisine Dönüşmesin
ImageYaz döneminde tatil ve okul seçiminin ardından okulların açılmasına kısa bir süre kala hem çocukları hem de aileleri okul heyecanı sardı. Okula yeni başlayan çocuklar için bu deneyim alışkın olduğu ve bildiği bir çevreden farklı bir dünyaya geçiş demektir. Bu da heyecan verici ve merak uyandırıcı olduğu kadar kaygı verici de olabilir. US Psikiyatri Enstitüsü’nden Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Didem Öztop, çocuklarda yaşanan okul fobisi ve ailelere düşen görevler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1954

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 20 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19842

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

26.11.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


BULVAR 216 ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi, Mor Zambak Sokak, 9/A13
Tel     2164554747
Adres Tarifi     Bulvar 216 AVM (Mimar Sinan Cami Yanı)

ÇINAR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, 38 Küçükbakkalköy
Tel     2165722829

HANDAN ECZANESİ
Adres     Fetih Mahallesi, Libadiye (Örnek Mah) Caddesi, 10/1A Örnek
Tel     2163244696
Adres Tarifi     Göztepe Soyak Sitesi Karşısı (Bağkur Sitesi)

LALE ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 20 İçerenköy
Tel     2165767992
Fax     2165762850
Adres Tarifi     İçerenköy Muhtarlık ve Karakolunun Bulunduğu Cadde Üstü
Advertisement
Advertisement