Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Dinleyicilerle Buluşuyor
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 19 Nisan'da Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda konser verecek. Şef Hulusi Yücebıyık ve Arzu Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında seçmeler yapılarak kurulan koro, Ataşehirli Sanat Müziği severlerle buluşuyor. Çalışmalarını Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Etkinlik Salonu’nda sürdüren ve kısa sürede çok yol kat eden topluluk, 24 parçadan oluşan repertuarıyla 19 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bir konserle dinleyicilerle buluşuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 5. Çevre Şöleni Afiş Yarışması Jüri Üyeleri Belli Oldu
ImageAtaşehir Belediyesi 5. Çevre Şöleni Afiş Yarışması Jüri Üyeleri

Prof. FEVZİ KARAKOÇ - Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU - Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı
Devamını oku...
 
4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliklerinde 10 ülkeden gelen misafir çocukları ağırlayacak. “4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” 19-25 Nisan tarihleri arasında Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa katkılarıyla yapılacak. Bu yıl Ataşehir’deki 23 Nisan kutlamalarına; Almanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Malezya, Makedonya, Nepal ve Rusya’dan gelen çocuk misafirler katılacak. Misafir çocuklar Ataşehir’de bulunan ilk ve ortaöğretim okulları tarafından ağırlanacaklar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Perdeyi “Ben Bertolt Brecht “ile Kapattı
ImageAtaşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl Mart ve Nisan aylarında organize edilen ve bu yıl beşincisi yapılan Ataşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Festival’in kapanış gecesinde Dostlar Tiyatrosu “Ben Bertolt Brech” oyununu sahneledi. Çağımızın en büyük yazarlarından biri olan Bertolt Brecht’in şiir, öykü ve şarkılarından Genco Erkal tarafından tiyatroya uyarlanan oyunu Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde izleyicisiyle buluştu. Usta oyuncu Genco Erkal’a sahnede Tülay Günal’in eşlik ettiği müzikli kabare, piyanist Yiğit Özatalay’ın canlı performansı eşliğinde gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
Lise Öğrencilerinden “Genç Yetenekler Sergisi”
ImageAdıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin, genç sanatçı adaylarını desteklemek amacı ve onların geleceği şekillendirecek birer sanatçı adayı oldukları inancıyla 2011 yılından bu yana gerçekleştirdiği  “Genç Yetenekler Sergisi”nin açılışı yapıldı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen sergide Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resim, heykel, grafik ve fotoğraf çalışmalarını görmek mümkün olabilecek. Türkiye’nin en köklü ve önde gelen sanat okullarından biri olan Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Genç Yetenekler Sergisi”ni bu yıl Maltepe Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Kuruluyor
Image9 – 16 yaş arası Ataşehirli gençler Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası'nı kurucak. 9 – 16 yaş arası gençlerimizden oluşturulacak “Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası”nda Yaylı çalgılar (keman, viyola, çello, kontrbas) ve Tahta üflemeliler (klarinet, flüt, obua, fagot) branşlarında 13 Nisan 2014 Pazar günü saat 10.00’da ATAMEM’de sınav gerçekleştirilecektir. Sınav son başvuru tarihi 12 Nisan 2014 Cumartesi günüdür.  Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Sınav İçeriği;
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Öğretmenler Çevre İçin Yarışıyor
ImageAtaşehir Belediyesi; ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik “Çevre Konulu Afiş Yarışması” düzenliyor. Ataşehir Belediyesi tarafından, İlçe sınırları içerisinde yer alan ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan öğretmenlere yönelik “Çevre Konulu Afiş Yarışması” düzenleniyor. Çevresel sorunların çözümünde toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düştüğü vurgusuyla; çevresel kaynakların korunması, kirliliğin önlenmesi ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için herkesin çevreyi koruma bilincine sahip olması gerekliliğiyle başlatılan yarışmada çeşitli ödüller de verilecek.
Devamını oku...
 
Novada Ataşehir AVM Aktiviteleri ile Dikkat Çekiyor
Imageİstanbul Ataşehir’de bulunan Novada Ataşehir AVM, 5-6-12-13-19-20-26-27 Nisan tarihilerinde tüm çocukları “Oyuncak Atölyesi”ne davet ediyor. Novada Ataşehir AVM çocuk katında  5-6-12-13-19-20-26-27 Nisan tarihlerinde 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek oyuncak atölyesi çalışmasında çocuklar birbirinden eğlenceli etkinliklere katılacaklar. Novada Ataşehir AVM’de  ücretsiz olarak yapılan etkinliklerde çocuklar hem el becerilerini geliştirirken hem de eğlenceli vakit geçirebilecekler.
Devamını oku...
 
Enver Aysever ve Sunay Akın Ataşehirlilerle Buluştu
ImageEnver Aysever, Çarşamba günü de Sunay Akın yaptıkları gösterilerle Ataşehirlilerle buluştu. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali programında; Pazar günü Enver Aysever, Çarşamba günü de Sunay Akın yaptıkları gösterilerle Ataşehirlilerle buluştu. Aykırı Kumpanya oyunu ile sahneye çıkan Enver Aysever; hem geçmişten hem de günümüzden kısa hikayeler anlatırken, Sibel Alaş’ta gösteride ona sesiyle eşlik etti. İki Kitap Bir Heves isimli gösterisini sergileyen Şair, Tarihçi ve Yazar Sunay Akın ise hikâyeleriyle ve tarihten alıntılar yaptığı notlarla dinleyicileri geçmişte kısa bir yolculuğa çıkardı.
Devamını oku...
 
“Klasik Eserler Yaşamaya Devam Edecek”
Image“Tiyatroda Klasikler ve Çağdaş Yorumlar” konulu panel ve forum Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti. 5. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen “Tiyatroda Klasikler ve Çağdaş Yorumlar” konulu panel ve forum Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti. Panel ve forum kapsamında Oyuncu ve Yönetmen Yücel Erten, İsviçreli Yönetmen Markus Zohner, Yazar ve Eleştirmen Tuncer Cücenoğlu ve Oyuncu Hakan Meriçliler “klasik metinler günümüz seyircisiyle nasıl bir bağ kuruyor, ne kadar günceli yakalayabiliyor?” konuları hakkındaki fikirlerini Ataşehirlilerle paylaştı.
Devamını oku...
 
Kısa Film Yarışmasının Jürisi Belli Oldu
ImageGeri Dönüşmez Filmler Ulusal Kısa Film Yarışması’nın jürisi belirlendi. Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geri Dönüşmez Filmler Ulusal Kısa Film Yarışması’nın jürisi belli oldu. Kurmaca, Belgesel, Deneysel ve Animasyon türünde başvuran kısa filmler arasında değerlendirme yapacak olan jüride şu isimler yer alıyor:
Devamını oku...
 
Ataşehir Üç Renk’ti
ImageÇalışan kadınların resmedildiği Üç Renk Resim Sergisi'nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Ataşehir Belediyesi tarafından “Ekmek de İstiyoruz, Gül de...” sloganı ile hazırlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Üç Renk Resim Sergisi açıldı. Ataşehir Belediyesi’nin “Ana Renkler” projesi kapsamında sunduğu resim kurslarında eğitim gören kadın ressamların, çalışan kadınları resmettiği Üç Renk Resim Sergisi yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...
 
Hamlet Ataşehir’deydi
ImageWilliam Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet, Ataşehirli tiyatro severlerle buluştu. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali’nin üçüncü akşamında Hamlet oyunu sahnelendi. Moda Sahnesi tarafından sahnelenen, William Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet’i, klasik tregaedya’dan kurtarıp modern bir anlatıma sahip hale getiren oyun Ataşehirli tiyatro severlerden büyük ilgi gördü.
Devamını oku...
 
Ataşehir Tiyatro Festivali Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali, Duru Tiyatro’nun Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde sahnelediği “Sondan Sonra” oyunu ile başladı. Ataşehirliler’in yoğun ilgi gösterdiği oyun, baştan sona büyük bir beğeniyle izlendi. Bu yıl İsviçre ve Gürcistan’dan katılacak tiyatro ekipleri ile de uluslararası bir boyut kazanan “5.Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali”, 6 Mart Perşembe günü Ankara Sanat Tiyatrosu’nun “Halktan Biri” adlı oyunu ile devam edecek. Festival boyunca oyunlar; her akşam saat 20.30’da Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde başlayacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 8 Mart’ı Konserlerle Kutlayacak
ImageAtaşehir Belediyesi, bu yılki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü resim sergisi ve konserlerle kutlayacak.Sunduğu hizmetlerde kadınlara önemli bir yer veren Ataşehir Belediyesi, bu yılki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü düzenlenecek resim sergisi ve konserlerle kutlayacak. Ataşehir Belediyesi tarafından "Ekmek de İstiyoruz, Gül de..." sloganı ile hazırlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri; 07 Mart akşamı saat 19:00'da Ataşehir Belediyesi’nin "Ana Renkler" projesi kapsamında sunduğu resim kurslarında eğitim gören kadın ressamların, çalışan kadınları resmettiği Üç Renk Resim Sergisi ile başlayacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 1840

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19152

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

20.04.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


FURKAN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. RİFAT HAMİT MASAZADE
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Halk Sokak, 1/B Kayışdağı
Tel :2166616949
Fax :2166616948

MASAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. BİNNUR ER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 18/A
Tel :2165720033
Fax :2165720026

ÖYKÜ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ALBERT BARUH SAYLAĞ
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 42/D İçerenköy
Tel :2165770204
Fax :2165770205
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement