Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Belediyesi MSKM Halk Müziği Topluluğu Konseri (20 Mayıs 2017 Cumartesi)
ImageOpera sanatçısı Sedat Sarıgül şefliğinde çalışmalarını sürdüren Ataşehir Belediyesi MSKM Halk Müziği Topluluğu yıl sonu konseri ile Ataşehirli sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Çalışmalarını belediye bünyesinde sürdüren topluluk birbirinden güzel ve değerli halk müziği eserlerini Ataşehirlilerle  buluşturmanın mutluluğunu yaşayacak.
Tarih: 20 Mayıs Cumartesi
Saat: 20.30
Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi
Devamını oku...
 
17.Ataşehir Bahar Şenliği Gerçekleştirildi
ImageAtaşehir Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Ataşehir Bahar Şenliği, Kamelya Çarşı önündeki Amfi tiyatroda yapıldı. Kızılay’ın da etkinlik yaptığı şenliğin kazancı derneğin bursiyerlerine kaynak oluşturdu.
 
Ataşehir'de Şiir Gibi 4 Gün (5-8 Mayıs 2017)
ImageAtaşehir Belediyesi’nin ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Festivali, Ataşehirlilere şiir gibi dört gün yaşatacak. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün, usta Şair Nâzım Hikmet'i anma ve anlama amacıyla hazırladığı “Uluslararası Ataşehir Nâzım Hikmet Şiir Günleri’nin” ikincisi 5-8 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’den çok sayıda şairin yanı sıra, seçkin Latin şairlerin de katılımıyla düzenlenecek “Nâzım Hikmet Şiir Günleri’nde” Ataşehirliler hem şairlerle tanışma fırsatı hem de şiirleri şairlerinin sesinden dinleme olanağı bulacak. Programda söyleşi ve imza günleri, paneller ve şiir dinletileri düzenlenecek,  usta şairler, eserlerini Ataşehirlilerin beğenisine sunacak.
Devamını oku...
 
Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmasın
ImageAtaşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği Okuma-Yazma 1. kademe ve 2. kademe kursunu bitiren 25 kadına 28 Nisan Cuma günü Kayışdağı Lions Ataevi’nde okur-yazarlık belgeleri verildi. Törene Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, AÇEV, 118 – Y Lions Kulübü yönetici ve üyeleri, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Şehnaz Yabar ve CHP Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ile kursiyerler ve aileleri katıldı. Televizyon yapımcısı ve sunucu Esra Ceyhan’ın da gönüllü sunuculuğunu üstlendiği törende Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar kursiyerlere verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 23 Nisan Bir Başka Güzel
ImageAtaşehirli çocuklar bu yıl 23 Nisan’ı daha bir coşkuyla yaşayacak. İtalya, İspanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’dan gelen yabancı konukların da katılacağı Kukla Festivali’nin yanısıra park eğlenceleri, atölye çalışmaları ve resim sergileri de çocukları bekliyor. Ataşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için birbirinden farklı ve renkli bir program hazırladı. Bu kapsamda, Ataşehir’deki birçok farklı noktada Kukla Festivali, park eğlenceleri, atölye çalışmaları, resim sergileri gibi çeşitli etkinlikler olacak. Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Çocuk Korosu da, 22 Nisan Cumartesi saat 18.00’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) konser verecek. Repertuarlarında ise çocuk şarkıları, marşlar ve halk türküleri var. Orkestra uyarlamaları Ahmet Tirgil tarafından yapılan eserler, Umut Kahraman şefliğinde seyirci ile buluşacak.
Devamını oku...
 
Televizyon İzleme Rekoru Kırdık
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press televizyon izleme alışkanlıkları üzerine RTÜK’ten derlediği veriler ışığında araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya göre, dünya genelinde günlük televizyon izleme oranlarında 330 dakika ile dünya rekoru kırdık. Ajans Press’in RTÜK’ten derlediği verilere göre gününün büyük bir kısmını televizyon izleyerek geçiren Türk halkının ilk tercihi magazin programları ve diziler oldu. Basında çıkan haberler incelendiğinde magazin haberlerinin dizi haberlerinin önüne geçtiği görüldü.  Geçtiğimiz yıldan itibaren 18 bin 586 magazin haberi yapılırken, dizilerle ilgili ise medyaya 6 bin 177 haber yansıması olduğu belirtildi. İstanbul halkının televizyondaki ilk tercihi magazin programları oldu.
Devamını oku...
 
Usta Sanatçı Muharrem Akkuş Sanat Yaşamının 60. Yılını Ataşehir'de Kutladı
ImageZübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Muharrem Akkuş’un sanatçı dostlarından Aysun Gültekin, Ender Balkır, Gülcan Kaya, Hüseyin Turan, İzzet Altınmeşe, Özcan Türe, Yavuz Değirmenci ve Soner Özbilen de katıldı. Müzik dolu gecenin sonunda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi de,  Muharrem Akkuş’un 60. sanat yılını kutlayarak kendisine plaket sundu.  Ses ve bağlama sanatçılığının yanı sıra derlemeleri de bulunan Muharrem Akkuş, ilk müzik çalışmalarına 1955 yılında başladı, ardından 1960’da Erzurum Radyosu’nda kurulan Türk Halk Müziği korosuna, 1965 yılında da İstanbul Radyosu’na katıldı.
Devamını oku...
 
Ali Poyrazoğlu da İspanyol Tiyatrosu da Ataşehir'deydi
ImageTiyatronun kalbi, Ataşehir’de atmaya devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde start alan 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali birbirinden güzel oyunlarla devam ediyor. Tiyatroseverlere dolu dolu bir program ve birbirinden güzel oyunlar sunan festivalde 28 Mart Salı akşamı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından “Ben Eskiden Küçüktüm” isimli oyun sahnelendi. Ali Poyrazoğlu’nun yazıp yönettiği ve oynadığı oyunda, palyaçoların, kuklaların, canlı müziğin ve dansın iç içe geçtiği muhteşem bir güldürü Ataşehirlilerle buluştu. Adeta hayaller ülkesine bir yolculuk yapılan oyunda, tiyatro perdesinin, koltuklarının, kostümlerinin, anılarının, kulise asılı kalmış tiradların çok komik öykülerin satıldığı bir açık arttırmanın hikayesi anlatılıyor. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Muhteşem Galayla Renklendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul’un en kapsamlı tiyatro festivali  “8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali” muhteşem bir gala ile başladı. Bu yıl “kırmızı halı” geçidiyle açılan galaya yüzlerce tiyatro sanatçısı katıldı. Haldun Dormen, Metin Akpınar, Zihni Göktay, Ezel Akay, Orhan Aydın, Deniz Arcak, Yavuz Seçkin, Hakan Yılmaz, Sevinç Erbulak, Füsun Demirel, Veysel Diker, Fırat Tanış ve Ayça Varlıer galanın tanıdık yüzleriydi. Sanatçılar, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin önünde kırmızı halıda yürüdüler. Sanatçıları yüzlerce tiyatro öğrencisi karanfillerle karşıladı.  Klasik müzik eşliğinde süren galanın kokteyli, tiyatronun eşsiz karakterlerini sergileyen canlı mankenler ve pandomim sanatçılarının gösterileri ile devam etti. 
Devamını oku...
 
Tiyatronun Kalbi Ataşehir'de Atıyor
ImageBu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali’nde tam 24 oyun sahnelenecek. Türk Tiyatrosu’nun en değerli isimlerini tiyatroseverlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Türkiye’nin en kapsamlı tiyatro şenliğini düzenleme konusunda iddialı olduklarını söyledi. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali’nde 27 Mart- 24 Nisan tarihleri arasında tam 24 oyun sahnelenirken 12 atölye ve 4 söyleşi yapılacak. Yüzlerce oyuncunun sahne alacağı festival ile birlikte Ataşehir bir ay boyunca tiyatronun konuşulduğu, duraklarında ustaların resmedildiği ve sokaklarında oyunculara rastlanılan bir ilçeye dönüşecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Atatürk Mahalle Muhtarlığı’nda Mahalle Kütüphanesi Kuruldu
ImageAtaşehir’in Atatürk Mahalle Muhtarlığı sıra dışı bir çalışmaya imza atarak hem kütüphane hem de sergi görevini üstleniyor. Atatürk Mahalle Muhtarı Leyla Yeşim Şaylan tarafından 2015 yılında başlatılan kütüphane projesi büyük ilgi görüyor. Proje kapsamında, vatandaşlar tarafından Mahalle Muhtarlığına; öykü, roman, şiir, yabancı dil, öğrencilerin yararlanabileceği ders kaynak ve sınavlara hazırlık kitapları bağışlanıyor. Bu kütüphanede kitapseverler, isim ve telefon numaralarını yazdırmaları karşılığında kitapları okuyabiliyor. Proje ile ilgili bilgi veren Muhtar Şaylan şunları söyledi:
Devamını oku...
 
Çanakkale Zaferi Kahramanlık Türküleri ve Ağıtları (18 Mart 2017 - Ataşehir)
ImageTürkiye halkının birliğini, beraberliğini ve zekâsını tüm dünyaya ilan eden ve tarihin akışını Anadolu’dan şekillendiren bu büyük zaferi türkülerimizle anacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu zamanı da göz önünde bulundurursak; çok ağır bedeller ödenerek elde edilen bu zafer, bize Mustafa Kemal’i dolayısıyla da Cumhuriyeti müjdeler. Koromuz bir kez daha bu tarihsel mirasın önemini hatırlamak ve hatırlatmak için bu konsere hazırlandı.
Devamını oku...
 
Beyaz Perdede Yerli Film Rüzgarı
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, 2017’nin en çok izlenen filmlerinin medya karnesine çıkardı. Ajans Press’in Box Office’ten derlediği verilere göre 2017’nin en çok izlenen yapımı, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 5 filmi oldu. 16 Şubat’ta vizyona giren film 5 milyon 748 bin kişi tarafından izlendi. Yılın en çok izlenen ikinci yapımı Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi İkimiz filmi oldu. Film 2 milyon 784 bin seyirci rakamına ulaştı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Müzikali - 10 Mart 2017
ImageAtaşehir’de yaşayan tiyatro sanatçısı Veysel Diker’in Ataşehir Müzikali, Ataşehir sosyal yaşamından çarpıcı kesitleri barındıran müzikli ve danslı bir gösteri olarak sahnelerde yerini alıyor. Müziklerini Cemal Yön’ün yaptığı, danslarını Esra Saçar’ın kurguladığı oyun eleştirel komedi türü olarak sahnelerdeki yerini alıyor.
Yazan – Yöneten: Veysel Diker
Müzik: Cemal Yön
Koreografi: Esra Saçar
Devamını oku...
 
Gamze Akkuş İlgezdi'den Kadın ve Siyaset Söyleşisi
ImageAtaşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı “Kadın Buuşmaları” etkinliklerinin söyleşi bölümünde; Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, “Kadın ve Siyaset” üzerine konuştu. Kadın-erkek eşitsizliğini irdeleyerek, hem siyasi hem de toplumsal yaşamdan örnekler veren Gamze Akkuş İlgezdi, tarihsel yolculukta ise ilk çağlardan itibaren Anadolu’da filizlenen kadın ve erkek arasındaki eşitlik anlayışını anlattı. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kadınların kazandıkları haklardan da bahseden İlgezdi, sonrasında kadınların nasıl olup da toplumsal yaşamdan, iş hayatından ve politika sahnesinden dışlandığını tartıştı. Konuşmasının son bölümünde de kadına yönelik şiddetin acımasız boyutlarını anlattı.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2106

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20331

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement