Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) Ek Hizmet Binası Yenisahra Mahallesi’nde Kadın
ImageSadece kadınlara yönelik hizmet sunacak ATAMEM Yenisahra Ek Hizmet Binası’nda yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı mesleki kurslar verilecek. Kuaförlük, Pasta Çıraklığı, İğne Oyası ve Manikür-Pedikür kursları ile eğitim dönemine başlayan merkezde 100 kursiyer kadın bulunuyor. Kontenjanın kısıtlı olduğu kurslara kayıtlar 6 Mart 2017 tarihine kadar sürecek. Kursiyerlerin çocukları için oyun alanı da bulunan merkezde, mesleki kurslar haricinde kadın sağlığı, kadın ve çocuk, iletişim gibi talep edilen konularda eğitim seminerleri verilecek. Henüz hizmet vermeye başlayan merkezde, bir yıl içerisinde mesleki eğitimler ile eğitim seminerlerinden 600 kadının faydalanması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Feridun Düzağaç Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Ataşehirli Hayranlarıyla Buluştu
ImageMüzik hayatına üniversite yıllarında başlayan şarkıcı Feridun Düzağaç Ataşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.  Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin Halit Akçatepe Sahnesi’nde gerçekleşen konserde, sanatçı “Alev Alev”, “Düşler Sokağı”, “Beni Bırakma” gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. “Yazdığım şarkılar ömrümün kara kutusu” diyen Feridun Düzağaç’ın şarkılarına konser boyunca hayranları da katıldı. İki saat süren konser sonunda sanatçıya Ataşehir Belediyesi çiçek takdim edildi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Medyayı Fethetti
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen "Horeca Cam Dostu İşletme Projesi"nin basın tanıtım çalışmaları Ataşehirli miniklerin desteğiyle yürütülüyor. Günümüzde çevre kirliği her geçen gün artarken, çevreci kuruluşlar da çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratacak projeler üretiyor. Ataşehir Belediyesi ile Çevko, Şişecam ve Özen Cam işbirliğiyle; yüzde 100 geri dönüşebilen tek malzeme olan cam atıklarının diğer ambalaj atıklarını kirletmeden ve zarar görmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla Horeca (Hotel, Restaurant, Cafe) Cam Dostu İşletme Projesi” başlatıldı. Projenin lansman toplantısında; hak kazanan işletmelere, otellere ve avm’lere "Işıklı Cam Dostu İşletme Tabelaları" verilecek.
Devamını oku...
 
Çocuklar ve Anneleri İçin Yaratıcı Drama Atölyeleri Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen çocuklar ve anneleri için “Yaratıcı Drama” atölyeleri başladı. Yaratıcı drama atölye çalışmalarıyla çocukların ve annelerinin sosyal iletişimlerinin güçlendirilerek; farkındalıklarının geliştirilmesi, özgüvenlerinin ve kendini ifade edebilme yeteneklerinin artırılması amaçlanıyor. Oyun, Aile Terapisti ve Psikolojik Danışman Nurhan Ünder tarafından verilen atölye çalışmalarında, anneler, nasıl annelik yaptıklarını, çocuğunu büyütürken nasıl davrandıklarını, kendilerine ve çocuklarına verdikleri değeri fark ederek sergiledikleri olumlu ve olumsuz tutumları öğrenip bunları değiştirmeyi sorguluyor.
Devamını oku...
 
Şubat Ayı Ataşehir'e İyi Gelecek
ImageAtaşehir Belediyesi, Barış Manço ve Cem Karaca’yı unutulmaz şarkılarıyla anıyor. Kurtalan Ekspres, Feridun Düzağaç, Yekta Kopan, Dünyaca ünlü gitaristler Thu Le, Davinia Ballestros, Mirta Alvarez, Örsan K. Öymen ve Hilmi Tezgör Ataşehir’de Şubat ayının konukları. Ataşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri, yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor. Barış Manço ve Cem Karaca, Kurtalan Ekspres’in vereceği özel bir konserle ölüm yıl dönümlerinde unutulmaz şarkılarıyla anılacak. “Çile Bülbülüm Çile”, “Ağla Gözlerim Ağla”, “Telli Turnam” gibi dillerden düşmeyen bestelerin sahibi ve Türk Sanat Müziği’nin en kıymetli isimlerinden olan Sadettin Kaynak için de anma konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Düzenlenen Kıvırcık Ali’yi Anma Gecesine 30’a Yakın Sanatçı Katıldı
ImageMuhteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı, Kıvırcık Ali’nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi. 6 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), “vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocukları, babaları için birlikte sahne aldılar. Ali ve Ecem Özütemiz, “Bizler de babamızın izinden yürüyoruz” dediler. Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali için gerçekleştirdiği organizasyonda, duygusal anlar yaşandı. Kıvırcık Ali’nin sanatçı dostlarından bazılarının gözyaşlarını tutmakta güçlük çektikleri gözlendi. Sanatçı dostları yaptıkları konuşmalarda, bir sahnede ilk kez bu kadar heyecanlandıklarını, hem sevindiklerini hem de büyük bir acı yaşadıklarını ve iki duygunun birbirine karıştığını söylediler.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Başarı Hikayeleri Kitaplaştırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren hizmete açtığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü. Ataşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan farklı yaş grubundan bireylerin sanat ve kültürün her alanından yararlanması, eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve yetişkin herkesi bir meslek ve uğraş sahibi edindirmek amacıyla hayata geçirdiği; Ataevleri, Meslek Edindirme Birimleri ve Kültür Merkezleri’nde sadece 2016 yılında 15 bin yetişkin, genç ve çocuk eğitim aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisi'nin Yeni Sayısı Yine Dopdolu
ImageDerginin kapak konusunu Ataşehir'in dört mahallesinin yıllardır beklediği imar planlarının onayı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin konu ile ilgili söyleşisi oluşturdu. Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan Fidan Kalpler Gündüz Bakım Merkezi'nin tanıtıldığı sayfalar ise miniklerin renkli görüntüleriyle cıvıl cıvıl. Mustafa Kemal Mahallesi'nde yapımı süren ve Ataşehir'deki bütün sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak olan Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi'nin detayları yine derginin bu ayki sayısında.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nin Kültür Sanat Etkinlikleri Yeni Yılda da Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Image2017’nin Ocak ayında düzenlenecek; Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali, 6. Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali, 5. Ataşehir Çocuk Kitapları Günleri,  Mete Çubukçu ve Ayşe Kulin ile söyleşi, Mehmet Erdem ve Jehan Barbur konserleri Ataşehirlileri bekliyor. İlk defa düzenlenecek olan “Uluslararası Ataşehir Klasik Müzik Festivali” ile sanatseverlere; dünya klasiklerinden yerele, modern müzikten çağdaş yapıtlara, unutamayacakları geniş bir program hazırlandı. Festival kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Macaristan ve Belçika’dan katılacak dünyaca ünlü müzisyenler Ataşehir’in ilk klasik müzik festivalinde sahne alacaklar.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi Fidan Kalplerin Yeni Yılını Kutladı
ImageAtaşehirli minikler, Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen yılbaşı etkinliğinde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinlikte, minikler birbirinden güzel aktivitelerle doyasıya eğlenirken aynı zamanda İlgezdi’ye 2017’den beklentilerini söylediler. Dans edip, oyunlar oynayan çocuklar, ardından ünlü yıldızların kukla gösterilerini izlediler. Ayrıca yeni yıl etkinliğinde yüzlerini boyatarak olmak istedikleri kahramanlara bürünen minikleri en çok sevindiren olay sihirbaz gösterisi oldu. Gösteriyi izlerken hayretler içerisinde kalan minikler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Devamını oku...
 
Yeni Yılın İlk Festivali Ataşehir'de
Image“Kültür ve Sanat Burada” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk ayında Uluslararası Klasik Müzik Festivali düzenliyor. Festival ilçede bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Ataşehir sakinlerinin bu tür özel festivalleri sürekli ilçe dışında takip etmek zorunda kaldığını belirten Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yeni hizmete giren Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) ile akustik düzene sahip konser salonu ve koltuk kapasitesinin arttırılması sonucu ilçenin uluslararası festivallere ev sahipliği yapabilecek aşamaya geldiğini bildirdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Cinecity Trio Sineması Kapanıyor
ImageFirma tarafından yapılan yazılı açıklamada Ataşehir Cinecity Trio Sineması’nın  işletme anlaşmasının sona ermesi sebebiyle 30.12.2016 tarihi itibariyle hizmetine sonlandıracağı açıklandı. Cinecity sinemaları Deniz Private Cinecity Etiler, Deniz Cinecity Olivium ve Kipa’da devam ediyor. Ataşehir en beğenilen sinemalarından birine yeni yılda veda ediyoruz.
 
Ataşehir'de Öğrencilere Bağımlılık Semineri Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Bağımlılık Nedir?” ve “Hayır Diyebilme Becerileri” konulu bilgilendirici seminerde madde bağımlılığının zararları ve bağımlılıkla mücadelede izlenecek metotlar anlatıldı. Düzenlenen seminerde 304 öğrenciye ulaşıldı. Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürütülen “Yeni Hayat Projesi” kapsamında öğrencilere yönelik “Bağımlılık Nedir?” ve “Hayır Diyebilme Becerileri” konulu seminer 20 Aralık Salı günü İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi. Psikolog Dostcan Kazak tarafından bir sunum eşliğinde verilen seminerde, öğrencilere bağımlılık nedir, fizyolojik bağımlılık süreci nasıl oluşur ve bağımlılık döngüsü ve süresi anlatıldı.
Devamını oku...
 
Türk Sineması Hollwood'u Solladı
ImageBeyaz perdede yerli yapımlar, Hollywood yapımlarıyla kıyasıya rekabetten galip çıktı. 2016 yılında 55 milyon sinema seyircisinden 29 milyonu vizyondaki 169 Türk filmini izlemeyi tercih etti. Özellikle son yıllarda başarılı yerli yapımların ardı ardına vizyona girmesi, Türk sinema seyircisinin ibreyi yerli yapımlara çevirmesini sağladı. 2016 yılı içerisinde en çok izlenen film ise yine bir Türk yapımı oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli çekilen Dağ 2 filmi yaklaşık 2 buçuk milyon kişi tarafından izlenerek bu yılın en çok izlenen filmi oldu. Medya takibinin lider kuruluşu Ajans Press 2016 yılının sinema raporunu çıkardı. Ajans Press’in ulusal ve yerel yayınları inceleyerek çıkardığı medya raporunda sinema haberleri yıl boyunca 11 bin 566 habere konu olurken özellikle Kasım ayında sinema haberlerinin zirve yaptığı saptandı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Minik Kitap Kurtlarına Özel Alan
ImageAhmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi, Ataşehirli miniklere daha iyi hizmet verebilmek için Çocuk Bölümü’nü hizmete açtı. Önceleri ortak alanı kullanan yetişkin ve çocuklar kütüphanenin yeni düzenlenen kısımları ile bağımsız bölümlere sahip oldular.  Çocuklar için hizmete açılan bu yeni bölüm sayesinde, Ataşehirli küçük okurlar, diledikleri kitaplara daha kolay erişebilecek, bu bölümde yer alan bilgisayarlar ile elektronik ve yazılı medya kullanımı becerilerini de geliştirebilecekler. Erken yaşlardan itibaren okuma-yazma alışkanlığının aşılanması konusunda çocuklara özel önem veren Ataşehir Belediyesi, birer yetişkin olduklarında da bu alışkanlıklarının devam etmesini amaçlıyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2090

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20284

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement