Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ana Renkler’den Sanatla Yaşamak Sergisi (20-29 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerin “Sanatla Yaşamak” isimli yılsonu sergisi açıldı. Resim Sergisi'nin açılışı Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ve kursiyerler tarafından 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Hüseyin Hışman, ”Ana Renkler Resim Kursu, kadınları sadece yaşama dahil etmiyor, onlara yaşama sevincini de sunuyor. Bu gün burada gerçekten nasıl bir emek harcandığı açıkça görülmektedir.  Tüm kursiyerlerimizin emeğine, ellerine sağlık. Her birinizi canı gönülden tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’ndan Konser (26 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 26 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Ücretsiz konserin davetiyeleri, Ataşehir belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilinir. Düzenlenecek Konsere tüm Ataşehir halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Mehmetçik Vakfı İçin Anlamlı Sergi
ImageTürkiye’nin çeşitli bölgelerinden resim, heykel, özgün baskı, gravür, fotoğraf, seramik gibi çalışmaları ile katılacağı 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek karma sergi Beylerbeyi Sarayı Tünel Sanat Galerisi’nde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Nişart ve Pinelo Gallery desteği ile Ressam Sibel Tetik tarafından organize edilen “TheArtCore 2016” sergisinden elde edilecek gelir, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği ve Mavi Haliç Lions Kulübü tarafından, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.
Devamını oku...
 
Engelleri Kaldırmak İçin Bir Araya Geldiler
ImageAtaşehir Belediyesi, her yıl 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “Dünya Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cuma günü engelli vatandaşlara ve engelli derneklerine yönelik etkinlikler yaptı. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda düzenlenen; engelli çocukları, gençleri, yetişkinleri ve engelli derneklerini toplumun tüm kesimleriyle bir araya getiren etkinlik, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz’ın konuşması ile başladı. 
Devamını oku...
 
Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Konser (17 Mayıs 2016)
ImageŞef Hulusi Kocabıyık yönetiminde Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Ataşehirli sanatseverlerle buluşacak. Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Yeni repertuarıyla 17 Mayıs Salı günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Ücretsiz konserin biletleri, Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden dağıtılacak. Düzenlenecek konsere tüm Ataşehir halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
ATAMEM Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) kursiyerleri Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını aldılar. Sertifika törenine Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Dursun Çom, ATAMEM Birim Sorumlusu Tamer Şahin ile ATAMEM kursiyerleri ve öğretmenleri katıldı.
Devamını oku...
 
ATAMEM Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) kursiyerleri Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını aldılar. Sertifika törenine Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Dursun Çom, ATAMEM Birim Sorumlusu Tamer Şahin ile ATAMEM kursiyerleri ve öğretmenleri katıldı.
Devamını oku...
 
Mayıs Ayında Ataşehir Düştepe’de Yeni Atölyeler Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Düştepe Oyun Müzesi Mayıs ayı etkinlikleri kapsamında çocuklar için yeni atölye çalışmaları başlıyor. Çocuklar için 07-29 Mayıs tarihleri arasında haftasonları seanslar halinde Düştepe Oyun Müzesi’nde; Bez Bebek Atölyesi, Oyuncak Boyama Atölyesi ve Ebru Sanatı Atölyesi yapılacak. Kontenjanın sınırlı olması sebebiyle Düştepe Oyun Müzesi’nde gerçekleşecek atölyelere katılmak için telefonla arayarak rezervasyon yapılması gereklidir.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'ne Öğrenci Ziyaretleri Devam Ediyor
ImageAtaşehir Özel Amerikan Kültür Koleji öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Sosyal Bilgiler dersi “Güç-Yönetim-Toplum” konusu kapsamında Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Öğrencileri makamında ağırlayan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, öğrencilere belediye ve belediyecilik hakkında bilgi verdi. Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, ziyaretlerinden dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek derslerinde başarılar diledi, ziyaret sonrası öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Devamını oku...
 
Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer Ataşehir’e Ses Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserleri kapsamında bu yılki ilk konser Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil ile başlıyor. İki farklı jenerasyonun duygularına, kendi duygularını yansıttıkları şarkılarıyla ortak olan Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil, en güzel şarkılarını 11 Mayıs’ta Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Merkezi'nde seslendirecek. 11 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da başlayacak konser, Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil’in doyumsuz şarkılarıyla Ataşehirlilere müzik ziyafeti yaşatacak.“Bir kitap, bir bilet” sloganıyla hazırlanan “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserinin biletlerine, okunmuş birer kitap bağışlanarak sahip olunacak.
Devamını oku...
 
7. Ataşehir Tiyatro Festivali Sona Erdi
Image27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nden başlayan 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, sahnelenen 16. oyun ile birlikte perdelerini gelecek yıla kadar kapadı. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Festivalde, okunmuş kitaplardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla tiyatro oyunlarının biletleri tiyatroseverlere birer kitap karşılığında verildi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen Markopaşa isimli oyun ile açılan ve 24 Nisan’a kadar devam eden 7. Ataşehir Tiyatro Festivali’nde; Moda Sahnesi tarafından “Köpek Kadın Erkek”,  Aysa Prodüksiyon tarafından  “Kurusıkı”, Tedbil-i Mekan Prodüksiyon tarafından “Shirly”, Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez”,
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’ı Neşeyle Kutladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı. Ataşehir’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları sabah 8.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının çelenk sunmasıyla başladı. Sonraki etkinliklerde Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı 23 Nisan Çocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında Ataşehir’deki parklar bayram yerine döndü. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için oyun alanları kuruldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 23 Nisan için Çocuk Başkanları Ağırladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar yurt genelinde birer gün boyunca yöneticilerinin koltuklarına oturuyorlar. Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Azra Ece Öztürk oturdu. Ataşehir’in bir günlük başkanı Azra Ece Öztürk yaptığı konuşmada; Öncelikle bu makamın asıl sahibi, Ataşehir halkına güzel hizmetlerde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye bu makama oturma fırsatını bana verdiği için çok teşekkür ederim. Şu an içimde büyük bir mutluluk ve gurur taşıyorum. Çünkü Ataşehir ilçesindeki ve özellikle de okulum olan Halil Atamavcı İlkokulu’ndaki arkadaşlarımı temsil ediyorum. Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e çok teşekkür ediyor, izinden ayrılmayacağımızı belirterek saygı ve özlemle anıyorum. Sevginin gücüyle tüm sorunların aşılacağını, dünyada barış ve dostluğun hakim olacağına inanıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güzel ülkemin güzel çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun” dedi. 
Devamını oku...
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de Çok Renkli Geçecek
ImageÇocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında devam eden “Düştepe Oyun Müzesi’nde atölye çalışmaları”, “Çocuk Tiyatroları Günleri” ve “Sokak Tiyatrosu” gösterimlerinin yanında 23 Nisan’a özel bir çok etkinlik yapılacak. 23 Nisan Cumartesi günü Ataşehir’deki parklar bayram yerine dönecek. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için; sihirbazlık gösterisi, karaoke yarışması, karikatür çizimler, kum boyama atölyesi, palyaço şov, uçurtma şenliği, eğlence parkurları, zıp zıp gösterileri ile çeşitli sürpriz aktiviteler olacak. Ayrıca çocuklara ücretsiz popcorn dağıtılacak. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Parklarında Çocuk Tiyatrosu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 23 Nisan eğlenceleri kapsamında; Çocuk Tiyatroları Günleri ile Ataşehir Parklarında Sokak Tiyatrosu gösterimleri başladı. Ataşehir Sokaklarında “Birlikte Oynayalım” sloganıyla hazırlanan çocuklara yönelik müzikli danslı sokak tiyatrolarının ilk oyunu 16 Nisan Cumartesi günü Ataşehir Meskenler Parkı’nda yapıldı. Çocuk Tiyatrosu Günleri kapsamında; 16 Nisan Cumartesi günü İstanbul Kumpanyası tarafından “Aslan ile Fare Kurnaz Tilki’ye Karşı”, 17 Nisan Pazar günü de yine İstanbul Kumpanyası tarafından “Kurbağa ile Tavşan” isimli oyunlar sahnelendi.
Devamını oku...
 
Devamı...
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2015

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 17 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20041

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

23.05.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

DEFNE ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Yücel Sokak, 4/1 İçerenköy
Tel     0 216 574 38 04
Fax     2165743905
Adres Tarifi     Karakolun 200m İlerisinde Peynirci Kemal Amcanın Sokağı

DENİZ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karaman Çiftligi Yolu Caddesi, 42/A İçerenköy
Tel     0 216 574 48 41
Fax     2165744841
Adres Tarifi     Eston Çamlıevler Karşısı

MELİSSA ECZANESİ
Adres     Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, 10H Atatürk
Tel     0 216 455 48 86
Fax     2164554488
Adres Tarifi     Ataşehir Bulvarı Üzerinde Burgerking ve Ortaköy Restorant Yanı
Advertisement
Advertisement
Advertisement