Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Kenan Doğulu 27 Ağustos'ta Bodrum Antik Tiyatro'da
ImageKerki ve Solfej’in düzenlediği Ege Yaz konserleri kapsamında Kenan Doğulu, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da muhteşem bir konser verecek. Bodrum’un en özel konser mekanlarından Bodrum Antik Tiyatro, Kenan Doğulu’yu ağırlamaya hazırlanıyor. Müzikseverlerin büyük heyecanla beklediği buluşma, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Antik Tiyatro'nun büyülü atmosferinde gerçekleşecek. Kenan Doğulu, muhteşem sahne enerjisi ve yıllar içinde kalplerimizde özel bir yere koyduğumuz 90’lardan günümüze en sevilen hitleriyle pop müzikseverlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.
 
Ataşehir'de Yetişkinler İçin Yaz Kursları Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataevlerinde, yetişkinler için hazırlanan yaz kursları kapsamında ikinci dönem eğitimleri devam ediyor. Ataşehirli kadınlar bu kurslar sayesinde hem yeteneklerini geliştiriyor hem de sosyalleşiyor. Yaz döneminde açılan yetişkin kursları; “Deri Çanta ve Aksesuar Yapımı”, “Ahşap Boyama” ile “El Sanatları” olmak üzere 3 kurstan oluşuyor. Deri Çanta ve Aksesuar Yapımı kursu, çanta kalıbı hazırlama işlemi sonrası deriye uygulama, dikilecek hale getirme ve dikim aşamasından oluşuyor. Bu kursa yaz döneminde 20 kişi katılıyor. Yaz döneminde 28 kursiyerin kayıt olduğu El Sanatları kursunda ise temel nakış teknikleri, taşlanmış resim, seramik ve ev dekorasyon ürünleri yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Hizmet Merkezlerini Hayata Geçiriyor
ImageAtaşehir Belediyesi; İçerenköy Mahallesi’nde Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ni, Mustafa Kemal Mahallesi’nde Erdal Eren Kültür Tesisi’ni ve Küçükbakkalköy Mahallesi’nde de Emekli Dinlenme Evi’ni ilçeye kazandırıyor. Yakın zamanda hizmet vermeye başlayan Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi ve İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nden sonra Ataşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden diğer merkezler ve tesisler de hizmete girmek için gün sayıyor. Ataşehir’deki kültür-sanat etkinliklerini desteklemek ve çoğaltmak için İçerenköy Mahallesi’nde yapımına başlanan Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Ünlü Halk Ozanımızın ismini Ataşehir’de yaşatacak. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres’in 2. Sayısı Çıktı
Imageİlçemizden haberler vermek; birlikte düşünüp birlikte üretmek amacıyla hazırlanan Ataşehir Ekspres’in  yeni sayısının dağıtımına başlandı. Bu sayıda Ataşehir’in gözbebeği kültür merkezlerini ile ilgili detaylı bilgiler bulacak,  Evde Sağlık Hizmetlerinin nerelere , nasıl ulaştırıldığının öyküsü okuyacaksınız. Dergide “Ataşehir’de Komşuluk İlişkileri” üzerine A&G Araştırma Şirketi tarafından yapılan bir saha çalışmasının sonuçlarını da yer alıyor. Ayrıca bu sayıda yine birbirinden  keyifli röportajlara da yer verilmiş: Türk Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Barbaros Mahallesi Muhtarı Ercan Ersin ile başarıdan başarıya koşan genç bir kız İrem Kalaycıoğlu…
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Imageİlçemizdeki vatandaşlarımızı hizmetlerimizden haberdar etmek, Ataşehir’de olup bitenleri duyurmak ve dahası birlikte düşünüp birlikte üreteceğimiz bir platform kurmak amacıyla yola çıktık. Bu yolda ilçemizdeki tüm cafe, restaurant, kahvehane, kuaför, hastane, okul, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve evlerinize misafir olacağız. Ataşehir Ekspres ile ilçemizde yaşayanları, komşularınızı tanıyacak, hep önünden geçtiğiniz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz mekânların öyküsünü okuyacaksınız. Bazı sayfalarda ise karşınıza Ataşehir’de yetişen genç bir sanatçının hikâyesi çıkacak ya da bu kentin emekçileri ile tanışacaksınız.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Ramazan Eğlenceleri Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı için hazırladığı “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” programı Küçükbakkalköy Mahallesi’nde yapıldı. Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi üzerine kurulan iftar sofralarında, Ataşehirliler birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrası Ramazan eğlenceleri kapsamında; sihirbazlık gösterisi, Sema gösterisi ve ateş gösterisi yapıldı. Daha sonra Yavuz Değirmenci ve Faruk Demir konseri düzenlendi. Geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında 20 Haziran Pazartesi günü Örnek Mahallesi Pazar Alanı’nda önce topluca iftar yapılacak, ardından da Yavuz Değirmenci ve Hasan Karayol Konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Çocuklar Pepee ile Ataşehir Karne Şenliğinde Buluşuyor (18-19 Haziran 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte karnelerini alan çocuklar için hediye olarak karne şenliği düzenliyor. Çocukların sevgilisi çizgifilm karakteri Pepee’nin maceraları bir çocuk tiyatrosu oyunu ile Ataşehirli çocuklarla buluşacak. 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günleri, saat 11:00- 13:00 ve 15:00 olmak üzere günde 3’er seans halinde düzenlenecek etkinlik Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek Pepee ile Karne Şenliği etkinliğinin sınırlı sayıdaki biletleri Örnek Mahallesi’nde hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nden temin edilebilinir.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Ramazan Coşkusu
ImageAtaşehir Belediyesi eski ramazanları yaşatmak amacıyla birbirinden güzel programlara ev sahipliği yapmaya başladı. Ramazan etkinlikleri kapsamında, hem mahallelerde iftar yemeği dağıtılıyor ve hem de geleneksel Ramazan eğlenceleri düzenleniyor. Bu yıl güvenlik tedbirleri nedeniyle iftar sofralarının sadece Ramazan Konserlerinin olduğu 3 gün kurulacağı Ataşehir’de diğer günlerde mahallelerde Ataşehir Belediyesi Ramazan TIR’ı ile vatandaşlara iftar saati öncesi iftarlık dağıtılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yaz Sanat Okulu Kayıtları 13 Haziran’da Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri Yaz Sanat Okulunun kayıtları 13 Haziran 2016’da başlıyor. Daha çok çocuğa ulaşabilmek için iki dönem halinde yapılacak Yaz Sanat Okullarından ilki 11 Temmuz – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında, ikincisi 08 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl on birimde eş zamanlı yapılacak Yaz Sanat Okulları; ATAMEM, Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, Mustafa Saffet Kültür Merkezi, İçerenköy Sanat Merkezi, İnönü Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi, Ferhatpaşa Ataevi, M. Kemal Ataevi, Aşık Veysel Ataevi ve 30 Ağustos Ataevi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geleneksel Ramazan Eğlenceleri Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşımın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayında, her yıl olduğu gibi “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” düzenleyecek. Ramazan ayının önem ve anlamına uygun olarak yaşanması amacıyla ilçe genelinde çeşitli etkinlikler yapılacak. Ataşehir Belediyesi Ramazan ayı süresince ilçedeki mahallelerde iftar yemeği dağıtımları yapacak. İlk iftar yemeği dağıtımı 07 Haziran Salı günü Fetih Mahallesi'nde başlayacak. Güvenlik nedeniyle bu yıl iftar sofraları, Ramazan Konserlerinin olduğu 3 gün kurulurken, diğer günlerde mahallelerde vatandaşlara iftar saati öncesi iftarlık dağıtılacak. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Nazım Hikmet’i Şiirlerle Andı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nin ilki yapıldı. Ataşehir Belediyesi’nın büyük şairin adını yaşattığı Nazım Hikmet Parkı’nda yapılması planlanan etkinlik, yoğun yağış nedeniyle Örnek Mahallesi’nde hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde düzenlendi.  Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Büyük Şair Nazım Hikmet'i anma ve anlama amacıyla hazırladığı; şiir, şarkı, söyleşi ve tiyatro dolu "Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri"ne Türkiye’den çok sayıda şairin yanı sıra Macaristan’dan dört seçkin şair katıldı. Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümünün anıldığı Şiir Günleri, Erdal Güney konseri ile başladı.
Devamını oku...
 
Ahmet Telli Ataşehir'de Şiirseverlerle Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Ahmet Telli ile İmza ve Söyleşi" etkinliği, 2 Haziran 2016 Perşembe günü Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde düzenlendi. Adına Ataşehir’de bir kütüphane açılan, toplumcu ve gerçekçi şiirin özgün şairlerinden Ahmet Telli ile düzenlenen etkinlikte, Ataşehirliler usta şair ile tanışma ve sohbet etme fırsatı bulurken aynı zamanda kendi sesinden şiirlerini dinlediler. Şiir dolu geceye Şenol Morgül de ud’uyla eşlik etti. Düzenlenen imza ve söyleşi etkinliğinde Şair Ahmet Telli birbirinden değerli şiirlerini seslendirirken, yaşam görüşünü, şiirini ve edebiyatını besleyen öğeleri de okurlarıyla paylaştı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Konuşan Kütüphane Kuruluyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde görme engelli vatandaşlar için sesli kütüphane kuruluyor. Ataşehir Belediyesi ve Gökkuşağı Koleji’nin ortak yürüttüğü proje kapsamında; daha önce büyük bir özenle seslendirilmiş çocuk kitapları, dünya klasikleri ve günümüz romanları görme engelli vatandaşlar ile buluşuyor. Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’ne gönüllü kitap okuyucu olarak başvurabilir, Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan konuşan kütüphaneye siz de ses verebilirsiniz.
Devamını oku...
 
Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ilk Etkinlikler "Sanat Eğitim Kursları Yıl Sonu Gösterisi" ile Baş
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından Örnek Mahallesi’nde yapımı bitirilerek hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ilk etkinlikler, "Sanat Eğitim Kursları Yıl Sonu Gösterisi" ile başladı. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesinde 2015-2016 eğitim döneminde çeşitli branşlarda öğrenim gören öğrenciler yılsonu performanslarını Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sergilediler. Keman, Bağlama, Gitar, Piyano, Resim, Halk Oyunları, Tiyatro, Drama, Zumba, Temel Müzik Eğitimi, Şan, Türk Sanat Müziği Korosu ve Türk Halk Müziği Korosu eğitimi alan çocuklar, gençler ve yetişkinler aldıkları eğitimi performansa dönüştürme ve müzikal olarak kendilerini ifade edebilme şanslarına sahip oldular.
Devamını oku...
 
Kadınlar Katılım Belgelerini Aldılar
ImageAtaşehir Belediyesi Ataevlerinde Kış Sanat Okulları kapsamında eğitim gören kadın kursiyerlere katılım belgeleri verildi. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı 6 Ataevinde toplam 300 kursiyer kadın yıl boyunca eğitimlere katıldı. El sanatları, ahşap boyama,  biçki dikiş, makine nakışı, deri işlemeciliği ve iğne oyası çalışmalarına katılan kadınlara dönem sonunda katılım belgeleri verildi Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar’ın katıldığı katılım belgesi dağıtım töreninde, kadınlar yıl boyunca yaptıkları ürünleri de Ataevlerinde sergilediler. Kursiyer kadınların yaptıkları çalışmalardan oluşan “Sihirli Dokunuşlar” isimli yılsonu sergisi 29 Mayıs’a kadar İçerenköy Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nde sergilenmişti.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2040

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 16 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20118

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

25.08.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

ARIK ECZANESİ

 Adresİnönü Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, 274 A Kayışdağı
 Tel0 216 469 73 35 
 Fax2164697336
 Adres TarifiYeditepe Üniversitesine Çıkan Yol Üzeri, Darülaceze Çaprazı
 Haritada Göster

ATAŞEHİR BULVAR ECZANESİ

 AdresAtatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, Ata 3/5 Blok Dükkan 7 
 Tel0 216 455 28 18 
 Fax2164550502
 Adres TarifiAtaşehir Bulvarı Üzerinde Metropol İstanbul Karşısı - MİGROS'a Gelmeden 250 m. Önce, Dominos Pizza Yanı
 Haritada Göster

AYSUN ECZANESİ

 Adresİçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 34 İçerenköy
 Tel0 216 572 17 87 
 Fax 
 Adres TarifiSHOWMAR HİPERMARKET KARŞISI 
 Haritada Göster

BONCUK ECZANESİ

 AdresBarbaros Mahallesi, Barbaros Caddesi, 208A Yenisahra
 Tel0 216 472 16 72
Advertisement
Advertisement