Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow KÜLTÜR-SANAT
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
KÜLTÜR-SANAT
Ataşehir Ekspres Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Imageİlçemizdeki vatandaşlarımızı hizmetlerimizden haberdar etmek, Ataşehir’de olup bitenleri duyurmak ve dahası birlikte düşünüp birlikte üreteceğimiz bir platform kurmak amacıyla yola çıktık. Bu yolda ilçemizdeki tüm cafe, restaurant, kahvehane, kuaför, hastane, okul, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve evlerinize misafir olacağız. Ataşehir Ekspres ile ilçemizde yaşayanları, komşularınızı tanıyacak, hep önünden geçtiğiniz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz mekânların öyküsünü okuyacaksınız. Bazı sayfalarda ise karşınıza Ataşehir’de yetişen genç bir sanatçının hikâyesi çıkacak ya da bu kentin emekçileri ile tanışacaksınız.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Ramazan Eğlenceleri Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı için hazırladığı “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” programı Küçükbakkalköy Mahallesi’nde yapıldı. Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi üzerine kurulan iftar sofralarında, Ataşehirliler birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrası Ramazan eğlenceleri kapsamında; sihirbazlık gösterisi, Sema gösterisi ve ateş gösterisi yapıldı. Daha sonra Yavuz Değirmenci ve Faruk Demir konseri düzenlendi. Geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında 20 Haziran Pazartesi günü Örnek Mahallesi Pazar Alanı’nda önce topluca iftar yapılacak, ardından da Yavuz Değirmenci ve Hasan Karayol Konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Çocuklar Pepee ile Ataşehir Karne Şenliğinde Buluşuyor (18-19 Haziran 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte karnelerini alan çocuklar için hediye olarak karne şenliği düzenliyor. Çocukların sevgilisi çizgifilm karakteri Pepee’nin maceraları bir çocuk tiyatrosu oyunu ile Ataşehirli çocuklarla buluşacak. 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günleri, saat 11:00- 13:00 ve 15:00 olmak üzere günde 3’er seans halinde düzenlenecek etkinlik Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek Pepee ile Karne Şenliği etkinliğinin sınırlı sayıdaki biletleri Örnek Mahallesi’nde hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nden temin edilebilinir.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Ramazan Coşkusu
ImageAtaşehir Belediyesi eski ramazanları yaşatmak amacıyla birbirinden güzel programlara ev sahipliği yapmaya başladı. Ramazan etkinlikleri kapsamında, hem mahallelerde iftar yemeği dağıtılıyor ve hem de geleneksel Ramazan eğlenceleri düzenleniyor. Bu yıl güvenlik tedbirleri nedeniyle iftar sofralarının sadece Ramazan Konserlerinin olduğu 3 gün kurulacağı Ataşehir’de diğer günlerde mahallelerde Ataşehir Belediyesi Ramazan TIR’ı ile vatandaşlara iftar saati öncesi iftarlık dağıtılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yaz Sanat Okulu Kayıtları 13 Haziran’da Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri Yaz Sanat Okulunun kayıtları 13 Haziran 2016’da başlıyor. Daha çok çocuğa ulaşabilmek için iki dönem halinde yapılacak Yaz Sanat Okullarından ilki 11 Temmuz – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında, ikincisi 08 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl on birimde eş zamanlı yapılacak Yaz Sanat Okulları; ATAMEM, Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, Mustafa Saffet Kültür Merkezi, İçerenköy Sanat Merkezi, İnönü Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi, Ferhatpaşa Ataevi, M. Kemal Ataevi, Aşık Veysel Ataevi ve 30 Ağustos Ataevi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geleneksel Ramazan Eğlenceleri Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşımın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayında, her yıl olduğu gibi “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” düzenleyecek. Ramazan ayının önem ve anlamına uygun olarak yaşanması amacıyla ilçe genelinde çeşitli etkinlikler yapılacak. Ataşehir Belediyesi Ramazan ayı süresince ilçedeki mahallelerde iftar yemeği dağıtımları yapacak. İlk iftar yemeği dağıtımı 07 Haziran Salı günü Fetih Mahallesi'nde başlayacak. Güvenlik nedeniyle bu yıl iftar sofraları, Ramazan Konserlerinin olduğu 3 gün kurulurken, diğer günlerde mahallelerde vatandaşlara iftar saati öncesi iftarlık dağıtılacak. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Nazım Hikmet’i Şiirlerle Andı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nin ilki yapıldı. Ataşehir Belediyesi’nın büyük şairin adını yaşattığı Nazım Hikmet Parkı’nda yapılması planlanan etkinlik, yoğun yağış nedeniyle Örnek Mahallesi’nde hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde düzenlendi.  Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Büyük Şair Nazım Hikmet'i anma ve anlama amacıyla hazırladığı; şiir, şarkı, söyleşi ve tiyatro dolu "Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri"ne Türkiye’den çok sayıda şairin yanı sıra Macaristan’dan dört seçkin şair katıldı. Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümünün anıldığı Şiir Günleri, Erdal Güney konseri ile başladı.
Devamını oku...
 
Ahmet Telli Ataşehir'de Şiirseverlerle Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Ahmet Telli ile İmza ve Söyleşi" etkinliği, 2 Haziran 2016 Perşembe günü Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde düzenlendi. Adına Ataşehir’de bir kütüphane açılan, toplumcu ve gerçekçi şiirin özgün şairlerinden Ahmet Telli ile düzenlenen etkinlikte, Ataşehirliler usta şair ile tanışma ve sohbet etme fırsatı bulurken aynı zamanda kendi sesinden şiirlerini dinlediler. Şiir dolu geceye Şenol Morgül de ud’uyla eşlik etti. Düzenlenen imza ve söyleşi etkinliğinde Şair Ahmet Telli birbirinden değerli şiirlerini seslendirirken, yaşam görüşünü, şiirini ve edebiyatını besleyen öğeleri de okurlarıyla paylaştı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Konuşan Kütüphane Kuruluyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde görme engelli vatandaşlar için sesli kütüphane kuruluyor. Ataşehir Belediyesi ve Gökkuşağı Koleji’nin ortak yürüttüğü proje kapsamında; daha önce büyük bir özenle seslendirilmiş çocuk kitapları, dünya klasikleri ve günümüz romanları görme engelli vatandaşlar ile buluşuyor. Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’ne gönüllü kitap okuyucu olarak başvurabilir, Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan konuşan kütüphaneye siz de ses verebilirsiniz.
Devamını oku...
 
Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ilk Etkinlikler "Sanat Eğitim Kursları Yıl Sonu Gösterisi" ile Baş
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından Örnek Mahallesi’nde yapımı bitirilerek hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ilk etkinlikler, "Sanat Eğitim Kursları Yıl Sonu Gösterisi" ile başladı. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesinde 2015-2016 eğitim döneminde çeşitli branşlarda öğrenim gören öğrenciler yılsonu performanslarını Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sergilediler. Keman, Bağlama, Gitar, Piyano, Resim, Halk Oyunları, Tiyatro, Drama, Zumba, Temel Müzik Eğitimi, Şan, Türk Sanat Müziği Korosu ve Türk Halk Müziği Korosu eğitimi alan çocuklar, gençler ve yetişkinler aldıkları eğitimi performansa dönüştürme ve müzikal olarak kendilerini ifade edebilme şanslarına sahip oldular.
Devamını oku...
 
Kadınlar Katılım Belgelerini Aldılar
ImageAtaşehir Belediyesi Ataevlerinde Kış Sanat Okulları kapsamında eğitim gören kadın kursiyerlere katılım belgeleri verildi. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı 6 Ataevinde toplam 300 kursiyer kadın yıl boyunca eğitimlere katıldı. El sanatları, ahşap boyama,  biçki dikiş, makine nakışı, deri işlemeciliği ve iğne oyası çalışmalarına katılan kadınlara dönem sonunda katılım belgeleri verildi Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar’ın katıldığı katılım belgesi dağıtım töreninde, kadınlar yıl boyunca yaptıkları ürünleri de Ataevlerinde sergilediler. Kursiyer kadınların yaptıkları çalışmalardan oluşan “Sihirli Dokunuşlar” isimli yılsonu sergisi 29 Mayıs’a kadar İçerenköy Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nde sergilenmişti.
Devamını oku...
 
Kısa Film Yarışması’ndaki Filmler Ataşehir'de Gösterilecek
Image4. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması’nda ön elemeyi geçen filmler sinemaseverler ile buluşuyor.
Yer: Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi
Gösterimler ücretsiz ve herkese açıktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Çevre Şöleni Coşkusu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini gerçekleştirdiği Çevre Şöleni etkinlikleri kapsamında birbirinden renkli, eğlenceli ve çevre temalı aktiviteler gerçekleştirildi. 29 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliklerde; “Cam Kumbara Boyama Atölyesi, Geri Dönüşüm Temalı Workshop ve Oyunlar” düzenlendi. 7. Ataşehir Çevre Şöleni’ne Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Turnam İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal ile çok sayıda çevreci öğrenci ve aileleri katıldı. Ayrıca Çevre Şöleni’nin bu yılki etkinliklerine; Kardeş belediye Tunceli Pülümür’den gelen misafir öğrenciler ve öğretmenler de ağırlandı.
Devamını oku...
 
Ahmet Telli ile İmza ve Söyleşi (02 Haziran 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Ahmet Telli ile İmza ve Söyleşi" etkinliği, 2 Haziran 2016 Perşembe günü saat 20.00'da Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde düzenlenecek. Adına Ataşehir’de bir kütüphane açılan, toplumcu ve gerçekçi şiirin özgün şairlerinden Ahmet Telli ile düzenlenecek etkinlikte, Ataşehirliler usta şair ile tanışma ve sohbet etme fırsatı bulurken aynı zamanda kendi sesinden şiirlerini dinleyecekler. Tüm halkımız davetlidir.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri Başlıyor (3 Haziran 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Büyük Şair Nazım Hikmet'i anma ve anlama amacıyla hazırladığı “Ataşehir Belediyesi Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nin” ilki 3-5 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’den çok sayıda şairin yanı sıra, Macaristan’dan dört seçkin şairin de katılımıyla düzenlenecek, “Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri’nde” Ataşehirliler hem Türkiye’nin ve dünyanın önemli şairleri ile tanışma fırsatını hem de şiirleri şairlerinin sesinden dinleme olanağı bulacak. Programda söyleşi ve imza günleri, paneller, şiir dinletileri alanında usta şairler tarafından Ataşehirlilerin beğenisine sunulacak. Büyük Şair Nazım Hikmet’in doğumgününün anılacağı şiir günlerinin ilk günkü programı, 3 Haziran Cuma günü saat 20.00’da Ataşehir Belediyesi Nazım Hikmet Parkı’nda yapılacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 40 Toplam: 2036

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 12 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20086

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

24.07.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

EYLÜL ECZANESİ
Adres Yenisahra Mahallesi, Fatih Caddesi, 89/A Yenisahra
Tel 0 216 315 77 94

FAVORİ ECZANESİ
Adres İçerenköy Mahallesi, Ertaş Sokak, 15 İçerenköy
Tel 0 216 573 24 60
Adres Tarifi Greenpark Otel Karşısı, Bayındır Hastanesi Yanı

ÖMÜR ECZANESİ
Adres Küçükbakkalköy Mahallesi, Fevzipaşa Sokak, 14/A Küçükbakkalköy
Tel 0 216 573 96 48
Fax 2165744194
Adres Tarifi Polis Merkezi Çapraz Karşısı
Advertisement
Advertisement