Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Çevre Bilinci Tüm Ataşehir'e Yayılıyor
ImageAtaşehir’de “Ambalaj Atıklarını Geri Dönüştürme” kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Ambalaj Atıkları Yönetim Planı dahilinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı ayrı toplanması ile ilgili olarak kapı-kapı dolaşılarak bilgilendirme çalışması yapılıyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Ambalaj Atıklarını toplama kampanyasında 12 mahallede 103 bin 103 konut ile 22 bin 053 işyerinde bilgilendirme çalışması tamamlanıp geri dönüşüm poşetleri teslim edildi.
Devamını oku...
 
Muhtarlardan Başkan Battal İlgezdi'ye Teşekkür Plaketi
Imageİstanbul Anadolu Muhtarlar Derneği ismi altında birleşen İstanbul’un Anadolu Yakasında hizmet veren muhtarlar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret ederek teşekkür plaketi sundular. Yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirerek bölgelerinde daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan dernek üyeleri, Başkan Battal İlgezdi ile hem sorunlarını paylaştı hem de yerel yönetimler üzerine sohbet ettiler.
Devamını oku...
 
Saatler 1 Saat Geri Alınacak
Image28 Ekim, Cumartesi gününü, Pazar gününe bağlayan gece saat 04:00’te yaz saati uygulaması sona erecek ve saatler 1 saat geri alınacak.
 
Ataşehir Belediyesine Çevre Ödülü
ImageMarmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ataşehir Belediyesi Çevre ve Altyapı kategorisi dalında yarışmaya katıldığı “Kutu Kutu Bisiklet Kampanyası Projesi”  ile ikinci oldu. Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nın ismi bu yıldan itibaren Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri olarak değiştirildi. Yarışmada Ataşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen çocukların geri dönüşüme katkı ve ilgilerini arttırmak için düzenlenen metal içecek kutularının bisiklete dönüştürüldüğü “Kutu Kutu Bisiklet Kampanyası”  Çevre ve Altyapı Kategorisi’nde ikinciliğe değer görüldü.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Lüks Konutlarına Maliye Takibi
ImageAtaşehir’de üst gelir grubunun tercihi rezidanslarda kira beyanlarının piyasanın altında olduğunu tespit eden maliye, ev sahiplerini takibe aldı. Bankacılık ve tapu sistemi üzerinden sorgulanan kayıtların ardından bazı konutların kapısı çalındı. Gerekli açıklamaları yapamayanlar vergi dairesine davet edildi. Vatandaşlık numarası uygulamasıyla devlet dairelerinin arasında çapraz sorgu imkanları arttığı için maliye artık çok hızlı sonuç alabiliyor.
 
Ağaoğlu Yakma Bizi
ImageÜnlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun, helikopterine binerken fırlattığı sigara aşağıdaki şekilde karelerimize yansıdı. Helikopter pistinde, büyük boy yangın söndürücünün az ilerisinde havada uçan sigara dikkat çekici bir kompozisyon oluşturdu.
Büyük fotoğrafları görmek için "Devamını oku" ya tıklayınız...
Devamını oku...
 
Modern Şehircilik Ödülü Ataşehir Belediyesi'ne Verildi
ImageWorld Consumer Academy’nin Haliç Kongre Merkezi’nde organize ettiği Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi; siyaset, sanat ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Organizasyonda Tüketici Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu, Modern Şehircilik Ödülü’nü Ataşehir Belediyesi’nin kazandığını açıkladı. 3,5 yılda çağdaş bir kent yaratmak için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve ekibinin gerçekleştirdiği projelerin ödüle değer bulunduğunu vurgulayan Ustaoğlu, törene katılamayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yerine ödülü Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’a verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehirden Büyükşehir'e Büyük Protesto
ImageAtaşehir halkı Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 3,5 yıldır 1/5000’lik imar planlarının onaylanmamasını protesto etti. Mahalle muhtarlıkları önünde toplanan Ataşehirliler konvoylar halinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüne geldi. Ellerinde “İmar Planlarımızı İstiyoruz” yazılı dövizler taşıyan Ataşehirliler, Büyükşehir Belediyesi önünde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapması gereken nazım imar planlarımızı istiyoruz” yazılı pankartlar açtı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin göreve geldiği günden bu yana onaylanması için mücadele verdiği 1/5000’lik imar planlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanmasını isteyen Ataşehirlilere , CHP İstanbul Milletvekilleri Kadir Öğüt, Aykut Erdoğdu ve Celal Dinçer, Balıkesir Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile meclis üyeleri ve mahalle muhtarları da destek verdi.
Devamını oku...
 
Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Kapılarını 10.Kez Açıyor
Image13-16 Eylül 2012tarihlerinde Medyafors Fuarcılıkorganizasyonu ve UFRAD işbirliğiyledüzenlenecek olan 10. Bayim olur musun? Franchising veMarkalı Bayilik Fuarı, bu yıl Dış Ekonomikİlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) gelecekziyaretçi heyete de ev sahipliği yapacak.DEİK’e bağlı, TürkDiasporası’nın güçlendirilmesi amacıyla faaliyetleryürüten Dünya Türk İş Konseyi(DTİK) üyesi olan yurtdışında yaşayan Türkiş adamlarının oluşturacağı heyet, 10.Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı BayilikFuarı’nı ziyaret edecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'li Çocuklar Birlikte Sünnet Oldu
ImageAfyonkarahisar’daki askeri cephanelikte meydana gelen patlamada 25 Mehmetçiğin şehit olması nedeniyle, Kibariye’nin sahne alacağı konser bölümü iptal edilen Ataşehir Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Deniz Gezmiş Parkı’nda gerçekleştirildi. Ataşehir Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 581 çocuk ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda Ataşehirlinin de katıldığı Sünnet Şöleninde konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Afyonkarahisar’da meydana gelen cephanelik patlamasında şehit olan 25 Mehmetçiğe Tanrıdan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.
Devamını oku...
 
Ağustos Ayına Suriye ve Terör Saldırıları Damga Vurdu
ImageGeçtiğimiz ayın siyasi gündemini belirleyen araştırmanın sonuçları açıklandı. Buna göre, ayın medyada en fazla öne çıkan konusu Suriye olurken, Gaziantep’te yaşanan terör saldırısı, Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması gündeme damgasını vuran olaylar oldular. İşte, Ağustos ayının siyaset gündemi… Suriye gündemin ilk sırasında. Medya Takip Merkezi’nin (MTM), geçtiğimiz ayın siyasi gündemini içeren araştırmasına göre, ay boyunca medyanın en çok yer verdiği konu Suriye oldu.
Devamını oku...
 
Kadınların Korkulu Rüyası İdrar Kaçırma
Imageİdrar kaçırma sorunu yaşayan pek çok kadın, sık tuvalete gitme korkusu nedeniyle evden çıkamama, sürekli iç çamaşırı değiştirme zorunluluğu ve bu durumun yarattığı psikolojik travmalar nedeniyle büyük sorunlar yaşamaktadırlar. Memorial Şişli Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Derya Balbay, kadınlarda idrar kaçırma sorunu ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehirde 30 Ağustos Coşkusu
Image30 Ağustos Zafer Bayramı Ataşehir’de coşku ile kutlandı. Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanlığı adına Albay Ali Şarlak ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi katıldı. Çok sayıda Ataşehirlinin izlediği çelenk koyma töreninin ardından Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde, Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Albay Ali Şarlak ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçe protokolünün kutlamalarını kabul etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı Üzerinde Havayi Fişek Gösterisi
Image28 Ağustos Salı gecesi, Ataşehir Bulvarı üzerinde havayi fişekler patladı. 36 ve 38. adaların kesişme noktasında fırlatılan fişekler ilgi odağı oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; Deprem Değil Bina Öldürür Gerçeğini Unutmayalım
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 13. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Deprem önemleri her türlü siyasi kaygıdan uzak yerel ve merkezi yönetimlerin ortak çalışması ile hızla hayata geçirilmelidir” dedi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemize büyük üzüntü yaşatan, acılarını hala hissettiğimiz 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından 13 yıl geçti. Binlerce insanımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı, binlerce çocuğumuzun yetim ve öksüz kaldığı bu felakette yaşadıklarımızı unutmadık.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi, Taksicilerle İftarda Bir Araya Geldi
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de taksi duraklarında çalışan taksicilerle iftarda buluştu.Geçtiğimiz hafta taksi durak başkanları ile toplantı yapan ve tüm durakları yenileme sözü veren Başkan Battal İlgezdi iftarda yaptığı konuşmasında, “Çağdaş bir kent yaratmak ve çağdaş bir kentte yaşamak için tüm esnafa büyük görev düşüyor” dedi.
Devamını oku...
 
Bu 17 Ağustos Sadece Yıldönümü Olmasın
ImageDepremi Sepeti.com bu 17 Ağustos’ta depremi sadece anmayı değil harekete geçmeyi ve önlem almaya davet ediyor. Bu çerçevede ilk önce evdeki, dolaplar, avizeler, ağır eşyalar vb. risk oluşturan unsurları iyileştirmeli ve her eve, işyerine bir deprem çantası edinilmeliyiz. Tüm deprem planları, çalışmalarının ortak noktası depremden sonraki kaostur. Kapınızın yanında hazır bekleyen, depremden hemen sonra zaman kaybetmeden alarak, binanızı beraber terk edeceğiniz deprem çantası sizin ve sevdiklerinizin  hayatını kolaylaştıracak hatta kurtaracaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Hint Keneviri Operasyonu
ImageAtaşehir’de, Kayışdağı Mahallesi’nde yer alan bir evin bahçesinde, yetiştirilen Hint Keneviri, ihbar üzerine polis tarafından ele geçirildi.
 
Başkan İlgezdi, Ataşehir'de Taksicilerle İftarda Bir Araya Geldi
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de taksi duraklarında çalışan taksicilerle iftarda buluştu.Geçtiğimiz hafta taksi durak başkanları ile toplantı yapan ve tüm durakları yenileme sözü veren Başkan Battal İlgezdi iftarda yaptığı konuşmasında, “Çağdaş bir kent yaratmak ve çağdaş bir kentte yaşamak için tüm esnafa büyük görev düşüyor” dedi.
Devamını oku...
 
Ağaoğlu'ndan Olimpiyat Oyunları'nda Madalya Alanlara Ev
ImageAli Ağaoğlu, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan Türk sporcuları kutlayarak ev hediye edeceğini söyledi ve başarılarının devamını diledi.
 
Ataşehir'de Trafik Kazası: 2 Ölü
ImageAdnan İper’in kullandığı 34 AC 7844 plakalı Porche marka otomobil aşırı sürat sonucu kontrolü kaybederek ilk önce kaldırıma çarptı, sonrasında bir sitenin duvarını aşarak, bahçeye düştü. İper ve yolcu, Onur Çilingir hayatını kayıp etti. Site sakinleri büyük bir gürültü duyduktan sonra aracı bahçede gördüklerini belirtti.
 
Ataşehir Belediyesi Yeni Binasına Taşınıyor
ImageAtaşehir Belediye Hizmet Binası: 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası kurulan Ataşehir Belediyesi 29 Ekim’de kendi sahibi olduğu Batı Ataşehir’deki yeni hizmet binasına taşınıyor. Kiralama yöntemiyle bulunduğu Küçükbakkalköy Mahallesi’ndeki hizmet binasında üç buçuk senedir hizmet veren Ataşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binası toplam 32.000 metrekare kapalı alana sahip olacak. Akıllı belediye binası; çevreye duyarlı, engelli vatandaşların kullanımına uygun, güneş enerji sistemine ve etkin su arıtma sistemine sahip bir şekilde hazırlandı. 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ne uygun data center ve teknik altyapısı da hazırlanan binada vatandaşları bilgilendirecek LED ekranlar ve kablosuz internet bulunacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Taksi Durakları Tek Tip Olacak
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ataşehir’in örnek bir ilçe olması için her meslek grubuna büyük görevler düşüyor” dedi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ilçedeki 31 taksi durağının başkanı ile bir araya geldi. Taksi duraklarının ve taksi esnafının sorunlarını dinleyen İlgezdi, ilçedeki taksi duraklarını tek tip yapacaklarını söyledi. Taksi duraklarının büyük bölümünün çalışma koşullarının yetersiz olduğuna dikkat çeken Başkan İlgezdi: “Bize müracaat eden tüm durakları yenileyerek daha modern ve rahat çalışma koşullarına sahip duraklar haline getireceğiz. Bununla ilgili projelerimiz hazır” dedi.
Devamını oku...
 
Muhtarlar Ataşehir'de Buluştu
Imageİstanbul Anadolu Yakası muhtarları Ataşehir’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ataşehir’de gerçekleşen 3 bin kişilik iftar yemeğinde; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları, CHP milletvekilleri ile aralarında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de bulunduğu Anadolu Yakası’ndaki CHP’li İlçe Belediye Başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar bir arada oruçlarını açtı.
Devamını oku...
 
Ataşehir-Ümraniye Metrosunun Etüdü Yapılıyor
Imageİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş iftar yemeği sırasında yaptığı açıklamada 3 bin 600 metrelik Ataşehir-Ümraniye metro hattının etüt çalışmalarını yapıldığını belirtti.
 
Atatürk'ün Manevi Kızı Öldü
ImageAtatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde  geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Kaza, Tem Otoyolu'nun Akyazı gişeleri yakınında meydana geldi. İstanbul'dan Ankara yönüne giden Adnan Selçuk'un kullandığı 34 YUY 65 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Savrulan otomobil, takla atarak ters döndü. Kazada, araçta bulunan Ülkü Adatepe, araçtan yola fırlayarak yaşamını yitirdi. Yaralı olarak kurtarılan eşi Emin Öke Adatepe, Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne, araç sürücüsü Adnan Selçuk ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi 24 Temmuz Basın Bayramı'nı Kutladı
ImageBasından sansürün kaldırılmasının 104. yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basınımızın değerli emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının demokrasinin güçlenmesine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
Devamını oku...
 
Başbakan Erdoğan Mimar Sinan Camii'nin Açılışını Yaptı
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazından sonra saat 14:00’de Mimar Sinan Camii’nin açılışını yaptı.
 
Ataşehir Bulvarı'nda Doğal Gaz Borusu Patladı
ImageEski Emniyet Müdürlüğü ve helikopter pisti önünde yer alan kaldırımda yapılan kazı çalışması esnasında, doğal gaz borusu patladı. Basınçla borudan fışkıran doğal gaz paniğe yol açtı. Çevredeki vatandaşlar arabalarını bölgeden uzaklaştırdı. Ataşehir Bulvarı'nı saran yoğun koku, doğal gaz kaçağının habercisi olurken, gaz akışı kısa süre devam etti ve yetkililerin müdahalesi ile kesildi.
 
Türk Halkı; Hayatı Diğer Ülkelerden Daha Riskli Görüyor, Tedbir Almıyor
ImageAvivaSA’nın Ipsos ile 12 ülkede 13 bin kişiyle görüşerek gerçekleştirdiği Tüketicilerin Tasarruf Tutumları Araştırması’na göre Türk tüketicisi, emekliliğinde yaşam standardını sürdürebilmek için emeklilik tarihinden sonra da çalışması gerektiğini düşünüyor. Emekliliği için tasarruf yapmayı öncelikleri arasına almayan ve finansal konularda yardıma ihtiyacı olmadığını düşünen Türk tüketicisi, diğer ülkelerle kıyaslandığında yine de geleceğe dair iyimserliğiyle dikkat çekiyor. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, uluslararası araştırma şirketi Ipsos ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 ülkede gerçekleştirdiği Tüketicilerin Tasarruf Tutumları Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı.
Devamını oku...
 
Mecidiyeköyde Korkutan Yangın
ImageMecidiyeköy’de yer alan Polat Towers’da yangın çıktı. 42 katlı binada çok sayıda insanın mahsur kaldığı tahmin ediliyor. Yangını kontrol altına alma alındı ve söndürüldü.
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7774

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 9 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20117

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

24.08.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

DEFNE ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Yücel Sokak, 4/1 İçerenköy
Tel     0 216 574 38 04
Fax     2165743905
Adres Tarifi     Karakolun 200m İlerisinde Peynirci Kemal Amcanın Sokağı

DENİZ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karaman Çiftligi Yolu Caddesi, 42/A İçerenköy
Tel     0 216 574 48 41
Fax     2165744841
Adres Tarifi     Eston Çamlıevler Karşısı

MELİSSA ECZANESİ
Adres     Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, 10H Atatürk
Tel     0 216 455 48 86
Fax     2164554488
Adres Tarifi     Ataşehir Bulvarı Üzerinde Burgerking ve Ortaköy Restorant Yanı
Advertisement
Advertisement