Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Ataşehir Bulvarı Reklam Bayraklarının İşgali Altında
ImageKaldırımlarda, otobüs duraklarının önünde, merdivenlerde neredeyse her köşede yan devrilmiş, Ataşehir’in rüzgarına dayanamayıp yırtılmış bir reklam bayrağı görmek mümkün. Firmaların kendilerini gösterme çabaları ciddi görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bayrak sahibi firmaların anlamadığı nokta ise artık bu tip basit uygulamaların müşteri tarafından olumlu değil olumsuz algılandığı…
 
Kayıp İşadamı Ormanda Ölü Bulundu

ImageKısa bir süre önce Ataşehir’de kaybolan ve polise kayıp başvurusu yapılan M.C. ihbar üzerine Maltepe’de ormanlık alanda ölü bulundu. Tabancayla vurularak öldürüldükten sonra ormanlık alana atıldığı tespit edilen M.C.’nin cesedi köpekler tarafından parçalanmış halde bulundu. Polis incelemeyi sürdürüyor.

 
Kar Pazar Günü İstanbul'u Terk Edecek

ImageKar yağışının İstanbul’da Cuma günü gece yarısına kadar çok etkili olması beklenirken hissedilen hava sıcaklığı -4 dereceye kadar düşecek. Olumsuz hava şartları İDO seferlerinden bazılarının iptal olmasına sebep oluyor. Kar ve soğuk hava Pazar günü İstanbul’u terk edecek.

 
Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu

ImageAtaşehir Belediyesi tarafından organize edilen 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamasında, 50 yıl aynı yastığa baş koyan evli çiftler bir araya geldi. Aşklarını yıllarca canlı tutmayı başarabilmiş, evliliklerinde yarım asrı devirmiş 106 çift, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde birlikte yemek yiyerek, düğün pastası kesti, daha sonra dans, halay ve çeşitli oyun havaları eşliğinde eğlendiler. Sevgililer günü etkinliğine ev sahipliği yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, 106 çiftin oturduğu masaları gezerek yarım asrı geçen evliliklerini sürdüren çiftleri kutladılar.

Devamını oku...
 
Ataşehir Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü İçin İlk Adım Atıldı

ImageAtaşehir Belediyesi ve AKUT arasında ilçede Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü kurulması için karşılıklı protokol imzalandı. Protokol imza törenine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT Eğitim Kurulu Başkanı Dündar Şahin ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. AKUT Eğitim Kurulu Başkanı Dündar Şahin’in AKUT’un çalışmaları ve bundan sonra yapacaklarına ilişkin sunumunun ardından başlayan protokol imza töreninde konuşan Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, “Bize sürekli ilkleri yaşatan belediye başkanımızın AKUT’la gerçekleştireceği enstitünün kurulması ve amaçlarına ulaşması için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de En Romantik Sevgililer Günü Kutlaması

ImageAtaşehir Belediyesi 14 Şubat’ı 50 yıldır aynı yastığa baş koyan evli çiftler ile Marriott Hotel'de kutluyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de katılımıyla, artan boşanma oranlarına, hızla tüketilen sevgilere inat “bitmeyen aşk”lar temalı sevgililer günü kutlamasında, yarım asırdır aynı yastığa baş koyup, sevgilerini büyüten 150’ye yakın çifti düğün pastası, gelin teli, likör, badem, nikâh şekerleri ve konfetiler ile ağırlanacak.

Devamını oku...
 
Cuma İstanbul'da Kar Var

ImagePerşembe akşamı etkisini gösterecek kar, cuma ve haftasonu yoğun olarak yağacak, hafta başında İstanbul'u terk edecek. Kar yağışının özellikle İstanbul'un Anadolu yakası ve boğazında etkili olması bekleniyor.

 
Sis Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor

ImageSabah saatlerinde etkili olan yoğun sis trafiği olumsuz etkilerken, yetkililer maddi hasarlı kazaları önlemek için sürücüleri dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

 
Dünya Engellilik Raporu Tanıtım Toplantısı
Image9-10 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Hilton Convention Center’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğiyle iki toplantı düzenlenecek. Birinci gün Dünya Engellilik Raporu tanıtımımı yapılacak. Sayın Bakanlarımız Sayın Fatma Şahin, Recep Akdağ, Binali Yıldırım toplantımızın ana konuşmacıları olacaktır. 9-10 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Hilton Convention Center’da düzenlenecek olan toplantıların birinci günü olan 9 Şubat 2012 Perşembe günü Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan “2011 Dünya Engelliler Raporu”nun Türkiye tanıtım toplantısı yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi ve AKUT Özel Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsünü Kuruyor
ImageAtaşehir Belediyesi bir ilke daha imza atıyor ve Türkiye’nin ilk “Özel Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü”nü kuruyor. Ataşehir Belediyesi ve AKUT arasında imzalanacak olan protokol ile Türkiye’nin ilk Afet ve Acil Durum Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Ataşehir’de kuruluyor. Deprem kuşağında olan Türkiye’de yaşanan depremlerde büyük can ve mal kayıpları oluyor. Son olarak Van’da yaşanan büyük depremin ardından olası bir İstanbul depremini en az zararla atlatmak için kolları sıvayan Ataşehir Belediyesi, AKUT ile yaptığı görüşmelerin sonucunda Türkiye’de bir ilke imza atıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'nden Kayışdağı'nda Bir Açılış, Bir Toplantı
ImageKayışdağı Lions Ataevi açılışı ve Kayışdağı Mahalle Toplantısı soğuk havaya rağmen büyük ilgi gördü. Kayışdağı Mahallesi’nde konuşan Başkan İlgezdi, “Halka hizmet etmenin ideolojisi, dini, ırkı olmaz. Vatandaşların çağdaş koşullarda yaşaması için hiçbir ayrım gözetmeden eşit hizmet dağılımı yapma ilkemizi 3 yılda herkese gösterdik” dedi. Kayışdağı Lions Ataevi’nin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eğitim, kültür, sağlık ve spor hizmetlerinin çağdaş yaşam için en önemli kriterler olduğunu belirterek, her yaştan insanın günlük yaşamını kolaylaştırmak için projeleri hızla hizmete soktuğunu söyledi.
Devamını oku...
 
Unutulmaz Bir Sevgililer Günü Hediyesi: Sing-a-ma-jigs
ImageRengarenk görünümleri, yumuşacık dokuları ve çılgın solistlikleriyle kalpleri fetheden Sing-a-ma-jigs’ler Sevgililer Günü’nde sevdikleriniz için yıllarca anımsanacak bir hediye olacak. Kendi dillerinde konuşup şarkı söyleyen Sing-a-ma-jigs’ler aynı zamanda birbirleri ile uyumlu koro da oluşturuyorlar. Çocuk ruhunu yaşatan sevdikleriniz için bu çılgın solistler, 14 Şubat’ı unutulmaz kılacak. Tutkunu olacağınız bu yumuşacık sevimli solistler, cezbeden düğme gözleri ve karakteristik dudaklarıyla muhteşem keyifli. Her bir Sing-a-ma-jig karakterinin farklı renkleri ve kendine özel ses tınısı var. Karnına hafifçe bastırıldığında konuşmaya ve şarkı söylemeye başlayan çılgın solistler, kabarık dudaklarını hareket ettirdiğinde küçük dişlerini de gösteriyor.
Devamını oku...
 
Rektörler de Karne Alır
ImageAjans Press, 2011 – 2012 akademik yılın ilk yarısı için Rektörlerin ve Üniversitelerin Medya karnelerini açıkladı. Akdeniz Üniversitesi ve Rektörünü açık ara birinci sıraya taşıyan gündem konusu, dünya basınına da yansımış olan “Yüz Nakli” operasyonu olarak tespit edildi. 01 Eylül 2011 – 31 Ocak 2012 tarihleri arası, Ajans Press’in takibinde olan, yerel, bölgesel ve ulusal 2.659 yazılı basın ve 155 TV kanalının takibinden elde edilen sonuçlar şu şekilde sıralandı. Özellikle yerel medyanın da dahil olduğu Basın ve TV yansımalarına göre birinci sırayı 9.737 haber ile “Akdeniz Üniversitesi”, ikinci olarak 5.704 haber ile “İstanbul Üniversitesi”, üçüncü 5.019 haber ile “Yakındoğu Üniversitesi”, dördüncü sırayı 4.268 haber ile “Orta Doğu Teknik Üniversitesi” alırken beşinci ise 4.068 haberle “Boğaziçi Üniversitesi” oldu.
Devamını oku...
 
Kar Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor

ImageYetkililer özel araçların kullanılmaması konusunda uyardı. Aralıksız süren kar yağışı sebebiyle İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapandı. İstanbul’un her bölgesinde maddi hasarlı kazalar var.

 
Ataşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediye’si bilgilendirme toplantıları 9 Şubat Perşembe günü Kayışdağı Mahallesi ile devam ediyor. Bilgilendirme toplantısı saat 19:00’da Kayışdağı Mah. Son Durak’ta Salon Koç’ta yapılacak.
 
Soğuk Geliyor

ImageBalkanlar üzerinde ülkemize gelen soğuk hava ve kar yağışı, Balkanlar’da afet durumu ilan ettirdi. İstanbul’a Salı akşamı ulaşması beklenen kar, Çarşamba ve Perşembe günü etkili olacak.

 
Öğretim Yılının İkinci Yarısı Başladı

Image2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 06 Şubat Pazartesi günü başladı. Eğitim öğretim yılı bu sene 8 Haziran Cuma günü bitecek.

 
Kar Tekrar Geliyor
Imageİstanbul’da salı, perşembe günleri arası kar yağışı bekleniyor.
 
Türkiye, UNICEF'in İnsani Yardım Faaliyetlerine Destek Çağrısı Yaptı

ImageANKARA, 2 Şubat 2012 – Dünyada 25’ten fazla ülkede yardım faaliyetlerinde bulunan ve Birleşmiş Milletler kurumu olan UNICEF’in 2012 yılında gerçekleştireceği insani yardım faaliyetlerine 1.28 milyar dolarlık kaynak sağlamak ve böylece acil durumlarda çocukların güvenliğini garanti altına almak için Türkiye ve UNICEF ile güçlerini birleştiriyor. Acil durumlarda, özellikle sağlık hizmetleri alanında insani yardımlarda bulunan Türkiye, insani yardım faaliyetlerinde hem bölgesel hem de küresel ölçekte giderek daha büyük bir rol oynamaktadır.

Devamını oku...
 
Perşembeye Dikkat
ImageMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son açıklamalarına göre Perşembe (2 Şubat) günü kar yağışı İstanbul’da çok etkili olacak. Akşama kadar etkisini arttırması beklenen kar yağışı, akşam saatlerinde çok etkili olacak ve perşembeyi cumaya bağlayan gece İstanbul’u terk edecek.
 
Ataşehirde Kar Kalınlığı 23 cm.

ImageSon zamanların en sert kışını yaşarken soğuğu ve rüzgarıyla meşhur Ataşehir’de kar kalınlığı yer yer 23 cm.’e ulaştı. Yollardaki tuzlama çalışmalarına rağmen zaman zaman araçlar zor anlar yaşadı. Karın keyfini tatilde olan öğrenciler yaşadı...

Devamını oku...
 
İstanbul'a Kuvvetli Kar Yağışı Uyarısı

ImageMeteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde etkili olacak yağışın İstanbul’da zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıda bulundu. İstanbul genelinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına hava ve deniz ulaşımını olumsuz etkileyecek ve hissedilen sıcaklıkları düşürecek.

 
Kar ve Buzlanma Ataşehir'i Olumsuz Etkiliyor
ImageÖzellikle akşam saatlerinde, trafiğin yoğunlaşması ile beraber sorunlar arttı. Ara caddelerde kar ve buz hayatı olumsuz etkilerken, yer yer araçlar Ataşehir Bulvarı üzerinde dahi zor anlar yaşadı. Ataşehir’de mecbur değilseniz aracınızı çıkarmayın.
 
AKOM Kırmızı Alarma Geçti
Imageİstanbul’u sabaha karşı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle AKOM SARI alarmdan KIRMIZI alarma geçti. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumlu oldukları bölgelerde sabaha kadar tuzlama çalışmaları yaptı. İstanbul da sabah trafiğinde kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.  Bazı sürücülerin emniyet şeritlerini işgal etmeleri nedeniyle kargaşa yaşanırken, kaza ve kürüme çalışmalarına gitmek isteyen görevlilerin ulaşımını zorlaştırdı. Ekipler dün gece 3 bin 772 ton tuz, 73 ton solüsyon kullandı. Perşembe günü başlayan kar yağışıyla birlikte Pazartesi  sabahına kadar ise toplam 18 bin 932 ton tuz, 442 ton solüsyon kullanıldı. Karla mücadele ekipleri 9 bölgede 2.406 personel 870 araç ile gece ve gündüz buzlanmaya karşı çalışmalarını 24 saat esasına göre devam ediyor.
Devamını oku...
 
"İmar Planlarını Çıkaranların Ataşehir'e Anıtını Dikerim"
Imageİmar planları yıllardır yapılmayarak mağdur edilen Yenisahra ve Barbaros Mahallesi halkı ile bir araya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bölgenin imar sorununu çözmek için söz verdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantıları kapsamında Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinleri ile buluştu. Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Ataşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ve hizmetler anlatıldı. Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çulha, CHP İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda en çok konuşulan konu imar oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'nde Mutlu Haber
ImageAtaşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında sürdürülen görüşmeler neticesinde mutabakat sağlandı. İki kurum arasında üçüncüsü imzalanan ve 01 Ocak 2012’den itibaren geçerli olmak üzere 31 Mart 2014’e kadar sürecek sözleşmeye göre; Ramazan ve Kurban bayramlarında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ve öğretim yılı başlarında memur olarak çalışanlara ikramiye verilecek. Sözleşme ayrıca diğer yılların aksine bu yıldan itibaren sözleşmeli statüde çalışan memurları da kapsıyor.
Devamını oku...
 
Marmara'da Yeni Fay Bulundu
ImageProf. Celal Şengör, Marmara Denizi’nin güneyinde yeni ve aktif bir fay bulduklarını açıkladı. Yeni fayın 7 büyüklüğünde deprem tetikleyebileceğini iddia etti. Bulunan yeni fay Gemlik’ten Marmara Denizi’nin güneyine uzanıyor.
 
Battal İlgezdi Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantılarına Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri ile devam ediyor. Her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantılarla vatandaşın sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 26 Ocak Perşembe günü saat:19.00'da Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri sakinleri ile buluşup onların sorunlarını dinleyecek. Ataşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının da  anlatılacağı mahalle toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de katılacak. Mustafa Kemal Mahallesi Cennet 2 Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm halkımız davetlidir.
Devamını oku...
 
İlan ve Reklam Verginizi Unutmayın

ImageTatil günlerinde çalışma ruhsatı başvurusu ilan ve reklam vergisi beyan ve som ödeme tarihi 31 Ocak 2012.

 
Erdoğan Ataşehir'den Sarkozy'e Yüklendi
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanına giderken, Ataşehir’de Mimar Sinan Camii’nin inşaatını gezdi ve bilgi aldı. Hemen sonrasında Ataşehir Şirin Taksi Durağı’nı ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakanın "Temennim o dur ki, senato Fransa’yı geçmişinden bugüne kendi değerleriyle çatışan bir ülke konumuna düşürmez" ve “Olası Fransa Seyahati Düşünülür” sözleri dikkat çekiciydi.
 
Ataşehir'de Yangın

ImageAtaşehir, Mimar Sinan Mahallesi’nde yer alan evde çıkan yangında bir çocuk yaralandı. İtfaiye ve komşuların çalışmaları ile yangın söndürüldü. Yangının soba bacasının alev almasından kaynaklandığı ve yaralanan çocuğun Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7644

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 12 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19418

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

24.10.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ASLIHAN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. AZER ALİ TONBUL
Adres :İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi Aydın Sokak No:10/B İçerenköy
Tel :2164691828

HAKAN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. FATMA AYTEN ATABAY
Adres :Barbaros Mahallesi Barbaros Caddesi 223 Yenisahra
Tel :2163240444
Fax :2163240444

MİNA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NEJDET BİÇİCİ
Adres :Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Sedef Caddesi No: 12 Atatürk
Tel :2164562919

YEDİTEPE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. AYNUR GEZGİN KANDEMİR
Adres :İnönü Mahallesi, Camoluk Sokak, 2/A Kayışdağı
Tel :2165762430
Fax :2165758970

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement