Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Deniz Gezmiş Parkı'nda On Binler Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin geleneksel “Yaza Merhaba Konserleri” Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı’nda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık 30 bin kişinin bir araya geldiği gecede Can Dündar’ın “Delikanlım… İyi bak yıldızlara” adlı belgeseli izlendi ve Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği türküler coşkuyla dinlendi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’yle birlikte Deniz Gezmiş Parkı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, alanı dolduranlarca slogan ve alkışlarla karşılandı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Hayali Banka
Imageİşadamları, Ataşehir’de tuttukları iki daireyi bir bankanın merkezi ve şubesi olarak göstererek usulsüz ithalat ve ihracat işlemleri gerçekleştirdi. Yapılan inceleme sonucu ortaya çıkan organizasyonun yakalanana kadar milyonlarca dolarlık usulsüz işlem yaptığı iddia edildi.
 
Ataşehir Yeni Bir Rekora İmza Atıyor
ImageAtaşehir Belediyesi “Harekete Geç” projesi ile sabah sporu rekor denemesi gerçekleştiriyor. Sportif alanda Ataşehir’de sporcu nesillerin yetişmesi için çok sayıda proje gerçekleştiren Ataşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği ile düzenlediği “Harekete Geç” projesi ile dünya çocuk rekorları kapsamında binlerce çocuğun katılımıyla “Müzikli Sabah Sporu Rekor Denemesi” gerçekleştirecek.
Devamını oku...
 
Bu Anneler Günü'nde Farklı Bir Hediye Alın
ImageAtaşehir’de kurulan www.depremsepeti.com , kahraman annelere hediyeler başlığı altında anneniz için değişik hediyeleri bir araya toplamış. Kredi kartı şeklinde çakı setinden, polar eldiven, bere, boyunluk setine birbirinden güzel hediyelik ürünlerin yer aldığı www.depremsepeti.com ’a göz atmanızı tavsiye ederiz.
DepremSepeti.com’un adresi ve telefonu için tıklayınız…
 
Çocuk Festivali Sona Erdi
Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı “2. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” sona erdi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 20–25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen festivale; Almanya, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, Macaristan ve Slovakya’dan katılan çocuklar Ataşehir’de ülkelerini tanıtarak, dostluk ve barış için gösteriler yaptılar. Yurtdışından gelen misafir öğrenciler festivalin son gününde Ataşehir Kaymakamlığı’nı, Belediye Başkanlığı’nı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 23 Nisan Festival Havasında Kutlandı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92.yılı kutlamaları Ataşehir’de coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlamaların ilki Macaristan, Bulgaristan, Slovakya, Almanya, Endonezya ve Kırgızistan'dan 23 Nisan kutlamalarına katılmak için ülkemize gelen öğrencilerin 22 Nisan Pazar günü Ataşehirlilerin büyük sevgi gösterileri arasında Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi'nin önünde toplanıp Ataşehir Belediyesi Nazım Hikmet Parkına kadar 23 Nisan Yürüyüşü gerçekleştirmesi ile başladı. Ülkelerinin müzikleri eşliğinde yürüyen öğrencilere Ataşehirliler de sevgi gösterilerinde bulundu.
Devamını oku...
 
İstanbul'u Korkutan Yangın
ImageZeytinburnu, Çırpıcı Mahallesi’nde bir tekstil fabrikasında çıkan yangın korkuttu. Henüz sebebi belirlenemezken gökyüzünü kaplayan bulutları İstanbul’un büyük çoğunluğundan görüldü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
 
Ataşehir'de 60 Kadın Daha Okuma-Yazma Öğrendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından kurulan Ataevlerinde kadınlara yönelik okur-yazarlık kursları devam ediyor. 30 Ağustos, Yeni Çamlıca ve Âşık Veysel Ataevlerinde okuma-yazma kursuna katılan 60 kadın daha Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okuma-yazma belgelerini aldı. Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü ve AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)’e bağlı gönüllü eğitimciler tarafından verilen okur-yazarlık kursları, gelecek nesillerin ilk ve en büyük eğitimcisi olan annelerin okur-yazar olmalarını sağlamayı amaçlıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Erol Köse'nin Bilgisayarına El Kondu
ImageBülent Ersoy’un şikayeti üzerine, Twitter’da hakaret sebebiyle, Erol Kösen’nin Ataşehir’deki evine polis tarafından baskın düzenlenerek, cep telefonlarına ve bilgisayarına el kondu. Bu olaydan sonra Erol Köse, Bülent Ersoy’a Twitter üzerinden yüklendi.
 
Ataşehir'e Bir Günlük Çocuk Başkan
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıldönümü kutlamaları Ataşehir’de başladı. Ülke genelinde her yıl olduğu gibi bu sene de yönetim koltukları bir günlüğüne çocuklara devrediliyor. Ataşehir’de ise bu sene Belediye Başkanlığı koltuğuna ilköğretim öğrencisi Yiğit Karpat oturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sebebiyle Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret eden Özel Denizatı İlköğretim Okulu öğrencilerinden 8. Sınıf öğrencisi Yiğit Karpat belediye başkanlığı koltuğuna oturarak; daha yeşil bir Ataşehir, daha çok park ve daha çok sosyal etkinlik istedi.
Devamını oku...
 
İsviçre Belediye Başkanı Cedric: Ataşehir Belediyesi 3 Yılda Çok Büyük İşler Yapmış."
Imageİsviçre’nin Cenevre kentine bağlı Versoix ilçesinden aralarında belediye başkanı ve meclis üyelerinin de bulunduğu 50 kişilik bir heyet Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. İsviçreli grubu Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi karşıladı. Versoix Belediye Başkanı Lambert Cedric, Meclis Başkanı Enhas Ornella ve belediye başkan yardımcısı Geneceqvand Claude ile meclis üyeleri ve birim müdürleriyle tek tek tokalaşan Battal İlgezdi grupla sohbet ederek, bilgi verdi. İstanbul’un dünyada eşi ve benzeri olmayan bir şehir olduğunu söyleyen Battal İlgezdi, “İstanbul’un en gözde ilçelerinden Ataşehir’de sizleri ağırlamaktan mutluyuz“ dedi.
Devamını oku...
 
Miniatürk'te Çocuk Şenliği
Imageİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk Minyatür Parkı Miniaturk, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklar için muhteşem bir program hazırladı. 22 Nisan’da 11 ülkeden çocuk halk oyunları ekiplerinin katılacağı “Uluslararası Halk Oyunları Gösterisi”, 23 Nisan’da da geleneksel “23 Nisan Miniaturk Çocuk Şenliği” ile çocuklar, unutamayacakları doyumsuz saatler yaşayacaklar.
Devamını oku...
 
Dünya çocukları 23 Nisan'da Ataşehir'de Buluşuyor
ImageAtaşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 2. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali, 20–25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Almanya, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, Macaristan ve Slovakya’dan gelecek olan çocuklar ülkelerini tanıtarak, dostluk ve barış için Ataşehirdeki kardeşleri ile gösteriler yapacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarının yanı sıra Ataşehirliler, 23 Nisan’ı Festival ile doyasıya yaşayacak.
Devamını oku...
 
Mobilyacılardan Başkan İlgezdi'ye Teşekkür
ImageAtaşehir Çamlıca Mobilyacılar Çarşısı esnafı tarafından düzenlenen kahvaltıda esnaf ve mahalle halkı ile bir araya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye, Çarşının Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Uçan tarafından esnaf adına bir teşekkür plaketi verdi. Toplantıya Fetih Mahallesi Muhtarı Cavit Koç da katıldı. Battal İlgezdi plaketi alırken yaptığı konuşmada, bölgeyle ilgili çalışmaların devam ettiğini ve Fetih Mahallesi’ne bir meydan yapacaklarını söyledi. Başkan Battal İlgezdi; “Yapacağımız meydan ile mahalle daha çağdaş bir görünüme kavuşacak. Ayrıca alt yapıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor’ dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Mesleki Eğitimlerde Yeni Dönem Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’ nde yeni dönem kursları başlıyor. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Kullanımı, Aşçı Çıraklığı, İngilizce, Web Tasarım, Kuaförlük ve El Sanatları alanlarında kurslar verilen merkezde 21-24 ve 25 tarihlerinden itibaren Aşçı Çıraklığı ve Bilgisayar Kullanımı kurslarına yeni kayıtlar alınacak. 25 Nisan’da kayıtların başlayacağı ve 3 buçuk ay süren Aşçı Çıraklığı kursuna katılan 16 yaş üstü her yaştan erkek ve kadın, hem bir meslek hem de bir hobi ediniyor.
Devamını oku...
 
Fırtına Ağaoğlu Satış Ofisine Zarar Verdi
ImageAtaşehir 36.Ada’da yer alan Ağaoğlu Satış ofisinin üzerindeki üç boyutlu dev reklam tabelası lodos fırtınası esnasında parçalandı. Yaralanan olmazken, fırtınanın hemen ardından tabela tamir edildi.
Devamını oku...
 
Fırtına Nedeniyle Boğaziçi Köprüsü Trafiğe Kapandı
Imageİstanbul’da lodos fırtınası sebebiyle maddi hasarlar bildirilirken, sallanan Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatıldı. Kısa süre sonra kontrollü olarak trafiğe açılan köprü trafiği felç etti.
 
Fırtına Ataşehir'i Korkuttu
ImageYetkililerin önceden tahmin ettiği üzere şiddetli rüzgar etkili olurken, kısa bir anlık elektrik kesintisi, şiddetli rüzgarla birlikte gerçekleşince Ataşehir halkını tedirgin etti. Deprem olduğunu düşünen vatandaşlar korkulu anlar yaşadı.
 
Ataşehir'de Bıçaklı Gaspçılar Yakalandı
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi’nde taksileri bıçakla gasp eden M.K. yakalanarak adliyeye sevk edildi. M.K.’nın 3 taksiyi bıçakla gasp ettiği iddia ediliyor.
 
Ataşehir'de Su Borusu Patladı
ImageAtaşehir’de Karslı Ahmet Caddesi üzerinde yer alan bir inşaatın temel kazısı sırasında patlayan su borusu ortalığı göle çevirdi. Basınçlı su kısa sürede inşaattan taşarak çevreye zarar verdi.
 
Ataşehir'de Yangın, 2 Ölü
ImageAtaşehir, Esatpaşa Mahallesi’nde çıkan yangında evin annesi 3 çocuğunu kurtarırken, baba ve kız alevlerin arasında can verdi.
 
Ataşehir'de Ağırlanan Depremzedeler Van'a Dönüyor
ImageAtaşehir’de öğretmenevinde ağırlanan Vanlı depremzedeler, havaların ısınmasıyla beraber memleketlerine dönmeye başladı. Gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını belirten depremzedeler, yaralarını sarmaya çalışıyor.
 
Ataşehir'de Bomba Evi Basıldı
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yer alan bir apartmana baskın düzenleyen polis çok sayıda bomba malzemesi ve 3 adet hazır parça tesirli bomba ele geçirdi.
 
Ataşehir Öğretmenleri Değişim İçin YETGEDER'de
ImageÖzel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği  (YETGEDER) "ÖĞRETMEN DEĞİŞTİRİR" adlı  sosyal sorumluluk projesini başlattı. “Derslerde Yaratıcı Drama Örnekleri ve Uygulamaları” konulu proje 30 Mart 2012 de başlayıp 22 Haziran 2012 ye kadar devam edecek. Dernek 4 yıl önce çocuklarda var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için yola çıktı.  Üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren eğitimciler tarafından kuruldu. Resmi okullarda öğrenciler, öğretmenler ve anne-babalardan oluşan 1600 kişiye eğitimler vererek hizmette bulundu.
Devamını oku...
 
Hayata Devam Türkiye Konvoyu Üçüncü Yıl Turuna Başladı
ImageTopraklarının yüzde 96’sı risk bölgesi olan Türkiye’de her yıl yaklaşık 1000 vatandaşımız hayatını kaybediyor, 9 bin konut yerle bir oluyor. Doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirmek için Anadolu’yu karış karış dolaşan Aksigorta ve AKUT ekiplerinin Hayata Devam Türkiye projesinde üçüncü yıl hedefi, 1 milyon kişiye ulaşmak. Aksigorta ve AKUT’un Hayata Devam Türkiye tırı Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndan Anadolu’ya uğurlandı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Film Gibi Takip
ImageAtaşehir’de polisin dur ihtarına uymayan araç takibe alındı. Aşırı hız yaparak kaçmaya çalışan şüpheliler park halindeki araca çarpınca yaya olarak kaçmaya çalıştı. Çarpma anında yaralanan sürücü yakalanırken, yolcuyu arama çalışmaları devam ediyor.
 
"Geri Dönüşümleri Muhteşem Olacak"
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 28 Mayıs - 01 Haziran 2012 tarihleri arasında 3. Çevre Şöleni gerçekleştiriliyor. Geleneksel hale gelen Çevre Şöleni kapsamında her yıl olduğu gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapılan Maket Yarışması da düzenlenecek. Ataşehir’ deki ilköğretim okullarını kapsayan yarışmaya başvurular 26 Mart - 24 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün hazırladığı, ''Geri Dönüşümlü Malzemelerden Yapılmış Maket'' yarışmasının amacını; çevre bilincinin, yarının büyükleri çocuklarda ve gençlerde sağlıklı bir biçimde oluşturulması, geri dönüşümün öneminin benimsetilmesi, çevreyi gönüllü olarak koruma alışkanlığının arttırılması oluşturuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 3 Yaşında
Image29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası kurulan Ataşehir Belediyesi 3. yaş gününü kutluyor. Belediye tarafından bu 3 yılda ilçeye yapılan hizmetler Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarına anlatıldı. Çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubunun katıldığı toplantıda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden sonra dört cümlelik bir mazbatayla; binası, aracı, personeli olmayan Ataşehir Belediyesi’nde başkan olarak göreve başladım.
Devamını oku...
 
Hayatınızın CEO'su Olun
ImageGenç Liderler ve Girişimciler Derneği(JCI) Ataşehir Şubesi,genç lider ve girişimci adaylarına yönelik bir konferans gerçekleştiriyor.Dr. Rıza Kadılar tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimde “HayatınızınCEO’su Olun” konulu kişisel marka yönetimi sunumu yapılacak.29 Mart Perşembe günü saat 19:30 da başlayacak olan eğitim  AtaşehirZübeyda Hanım Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Eski Komutanını Bıçakladı
Imageİddialara göre B.D. askerde komutanı olan ve psikolojisini bozduğunu iddia ettiği Uğur Yakın’ı takip ettikten sonra, çalıştığı özel tıp merkezi önünde bıçakladı. B.D. vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.
 
Ataşehir'de Kadınlar Fikirlerini İşe Dönüştürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından destek verilen, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen “Fikrim Artık İşim” programıyla, girişimci adayı kadınlara fikirlerini işe dönüştürmeye yönelik eğitim veriliyor ve başarılı iş fikirlerine maddi destek sağlanıyor. Kadınların özgüvenlerini artırarak iş dünyasına aktif olarak katılımlarına katkı sağlamayı amaçlayan ve kadın girişimcilerin önünü açan “Fikrim Artık İşim” programı, Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerinde ikamet eden, en az lise mezunu, asgari ücret seviyesinde hane gelirleri bulunan ve en az bir yıllık iş tecrübesine sahip kadınları hedefliyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7697

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19844

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.11.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


ECZANE NOVADA ATAŞEHİR
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Şehit Şakir Elkovan Caddesi, 20/21 Küçükbakkalköy
Tel     2165764311
Fax     2165764311
Adres Tarifi     Novada Alışveriş Merkezi

ŞULE ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi 51/B Küçükbakkalköy
Tel     2165772966
Fax     2165772966
Adres Tarifi     Ataşehir Acıbadem Üniversitesi karşısı

TUNÇ ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, 51/B Yenisahra
Tel     2163171097
Fax     2163172711

UMUT ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel     2165748148
Fax     2165748148
Adres Tarifi     Nuri Cıngıllıoglu Lisesi Sırasında
Advertisement
Advertisement