Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Ataşehir'de Mesleki Eğitimlerde Yeni Dönem Başlıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’ nde yeni dönem kursları başlıyor. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Kullanımı, Aşçı Çıraklığı, İngilizce, Web Tasarım, Kuaförlük ve El Sanatları alanlarında kurslar verilen merkezde 21-24 ve 25 tarihlerinden itibaren Aşçı Çıraklığı ve Bilgisayar Kullanımı kurslarına yeni kayıtlar alınacak. 25 Nisan’da kayıtların başlayacağı ve 3 buçuk ay süren Aşçı Çıraklığı kursuna katılan 16 yaş üstü her yaştan erkek ve kadın, hem bir meslek hem de bir hobi ediniyor.
Devamını oku...
 
Fırtına Ağaoğlu Satış Ofisine Zarar Verdi
ImageAtaşehir 36.Ada’da yer alan Ağaoğlu Satış ofisinin üzerindeki üç boyutlu dev reklam tabelası lodos fırtınası esnasında parçalandı. Yaralanan olmazken, fırtınanın hemen ardından tabela tamir edildi.
Devamını oku...
 
Fırtına Nedeniyle Boğaziçi Köprüsü Trafiğe Kapandı
Imageİstanbul’da lodos fırtınası sebebiyle maddi hasarlar bildirilirken, sallanan Boğaziçi Köprüsü trafiğe kapatıldı. Kısa süre sonra kontrollü olarak trafiğe açılan köprü trafiği felç etti.
 
Fırtına Ataşehir'i Korkuttu
ImageYetkililerin önceden tahmin ettiği üzere şiddetli rüzgar etkili olurken, kısa bir anlık elektrik kesintisi, şiddetli rüzgarla birlikte gerçekleşince Ataşehir halkını tedirgin etti. Deprem olduğunu düşünen vatandaşlar korkulu anlar yaşadı.
 
Ataşehir'de Bıçaklı Gaspçılar Yakalandı
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi’nde taksileri bıçakla gasp eden M.K. yakalanarak adliyeye sevk edildi. M.K.’nın 3 taksiyi bıçakla gasp ettiği iddia ediliyor.
 
Ataşehir'de Su Borusu Patladı
ImageAtaşehir’de Karslı Ahmet Caddesi üzerinde yer alan bir inşaatın temel kazısı sırasında patlayan su borusu ortalığı göle çevirdi. Basınçlı su kısa sürede inşaattan taşarak çevreye zarar verdi.
 
Ataşehir'de Yangın, 2 Ölü
ImageAtaşehir, Esatpaşa Mahallesi’nde çıkan yangında evin annesi 3 çocuğunu kurtarırken, baba ve kız alevlerin arasında can verdi.
 
Ataşehir'de Ağırlanan Depremzedeler Van'a Dönüyor
ImageAtaşehir’de öğretmenevinde ağırlanan Vanlı depremzedeler, havaların ısınmasıyla beraber memleketlerine dönmeye başladı. Gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını belirten depremzedeler, yaralarını sarmaya çalışıyor.
 
Ataşehir'de Bomba Evi Basıldı
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yer alan bir apartmana baskın düzenleyen polis çok sayıda bomba malzemesi ve 3 adet hazır parça tesirli bomba ele geçirdi.
 
Ataşehir Öğretmenleri Değişim İçin YETGEDER'de
ImageÖzel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği  (YETGEDER) "ÖĞRETMEN DEĞİŞTİRİR" adlı  sosyal sorumluluk projesini başlattı. “Derslerde Yaratıcı Drama Örnekleri ve Uygulamaları” konulu proje 30 Mart 2012 de başlayıp 22 Haziran 2012 ye kadar devam edecek. Dernek 4 yıl önce çocuklarda var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için yola çıktı.  Üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren eğitimciler tarafından kuruldu. Resmi okullarda öğrenciler, öğretmenler ve anne-babalardan oluşan 1600 kişiye eğitimler vererek hizmette bulundu.
Devamını oku...
 
Hayata Devam Türkiye Konvoyu Üçüncü Yıl Turuna Başladı
ImageTopraklarının yüzde 96’sı risk bölgesi olan Türkiye’de her yıl yaklaşık 1000 vatandaşımız hayatını kaybediyor, 9 bin konut yerle bir oluyor. Doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirmek için Anadolu’yu karış karış dolaşan Aksigorta ve AKUT ekiplerinin Hayata Devam Türkiye projesinde üçüncü yıl hedefi, 1 milyon kişiye ulaşmak. Aksigorta ve AKUT’un Hayata Devam Türkiye tırı Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndan Anadolu’ya uğurlandı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Film Gibi Takip
ImageAtaşehir’de polisin dur ihtarına uymayan araç takibe alındı. Aşırı hız yaparak kaçmaya çalışan şüpheliler park halindeki araca çarpınca yaya olarak kaçmaya çalıştı. Çarpma anında yaralanan sürücü yakalanırken, yolcuyu arama çalışmaları devam ediyor.
 
"Geri Dönüşümleri Muhteşem Olacak"
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 28 Mayıs - 01 Haziran 2012 tarihleri arasında 3. Çevre Şöleni gerçekleştiriliyor. Geleneksel hale gelen Çevre Şöleni kapsamında her yıl olduğu gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapılan Maket Yarışması da düzenlenecek. Ataşehir’ deki ilköğretim okullarını kapsayan yarışmaya başvurular 26 Mart - 24 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün hazırladığı, ''Geri Dönüşümlü Malzemelerden Yapılmış Maket'' yarışmasının amacını; çevre bilincinin, yarının büyükleri çocuklarda ve gençlerde sağlıklı bir biçimde oluşturulması, geri dönüşümün öneminin benimsetilmesi, çevreyi gönüllü olarak koruma alışkanlığının arttırılması oluşturuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 3 Yaşında
Image29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası kurulan Ataşehir Belediyesi 3. yaş gününü kutluyor. Belediye tarafından bu 3 yılda ilçeye yapılan hizmetler Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarına anlatıldı. Çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubunun katıldığı toplantıda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden sonra dört cümlelik bir mazbatayla; binası, aracı, personeli olmayan Ataşehir Belediyesi’nde başkan olarak göreve başladım.
Devamını oku...
 
Hayatınızın CEO'su Olun
ImageGenç Liderler ve Girişimciler Derneği(JCI) Ataşehir Şubesi,genç lider ve girişimci adaylarına yönelik bir konferans gerçekleştiriyor.Dr. Rıza Kadılar tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimde “HayatınızınCEO’su Olun” konulu kişisel marka yönetimi sunumu yapılacak.29 Mart Perşembe günü saat 19:30 da başlayacak olan eğitim  AtaşehirZübeyda Hanım Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Eski Komutanını Bıçakladı
Imageİddialara göre B.D. askerde komutanı olan ve psikolojisini bozduğunu iddia ettiği Uğur Yakın’ı takip ettikten sonra, çalıştığı özel tıp merkezi önünde bıçakladı. B.D. vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.
 
Ataşehir'de Kadınlar Fikirlerini İşe Dönüştürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından destek verilen, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen “Fikrim Artık İşim” programıyla, girişimci adayı kadınlara fikirlerini işe dönüştürmeye yönelik eğitim veriliyor ve başarılı iş fikirlerine maddi destek sağlanıyor. Kadınların özgüvenlerini artırarak iş dünyasına aktif olarak katılımlarına katkı sağlamayı amaçlayan ve kadın girişimcilerin önünü açan “Fikrim Artık İşim” programı, Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerinde ikamet eden, en az lise mezunu, asgari ücret seviyesinde hane gelirleri bulunan ve en az bir yıllık iş tecrübesine sahip kadınları hedefliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Okullarda Deprem Tatbikatı
ImageAtaşehir Belediyesi ve AKUT işbirliğiyle “Deprem Bilgilendirme toplantıları ve deprem tatbikatları” başladı. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve AKUT ekiplerinin organize ettiği tatbikat İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Öğrencilerin okulda olduğu bir saatte olası bir İstanbul depreminde yapılması gerekenler, uyulması gereken kurallar önce teorik olarak ardından da acil eylem planı tatbikatı ile öğrencilere uygulatıldı.
Devamını oku...
 
AKUT 3. Kez Yollarda
ImageAKUT, Arama Kurtarma Derneği, Türkiye’yi deprem, yangın, sel gibi afetlere karşı bilinçlendirmek için 3. Kez yollara çıkıyor. 3 boyutlu deprem simülatörü, doğal afetler eğitim semineri, film gösterimi ve sergi, çocuklar için oyun saati gibi aktivitelerle Hayata Devam Tır’ı ülkemizi 3. kez dolaşacak.
 
Atapol İnşaat'dan İstanbul Acıbademe Butik Bir Proje
ImageAtapol  İnşaat, İstanbul Acıbadem’de 24 konuttan oluşacak butik bir projeye imza atıyor. Temeli atılan proje Atapol İnşaat’ın Kadıköy-Acıbadem bölgesinde başlattığı arazi geliştirme projesinin ilk etabı olacaktır. Yenilikçi yaşam projelerinin mimarı olmayı hedefleyen Atapol İnşaat, temelini attığı Atapol Nadide Konakları ile Acıbadem bölgesinde ilk butik projesinin temelini attı. Atapol’ün Acıbadem bölgesinde arazi geliştirme projesinin ilk etabı olarak başlatılan çalışma 24 konuttan oluşacak toplam binbeşyüz metrekarelik arazide  inşa edilecektir ve bu 2 blokluk butik proje, Atapol İnşaat’ın uzun vadede gerçekleştireceği arazi geliştirme çalışmalarının ilk adımı olacak . 10 ayda teslim edilmesi planlanan daire seçenekleri 70 m²-90 m²- 100 m²- 130 m²- 140 m²- 150 m²- 230 m²(dubleks) - 250 m²(dubleks) ‘den oluşmaktadır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kibrit İmalathanesi Yandı
ImageAtaşehir Fethi Paşa Mahallesi’nde yer alan 5 katlı binanın en üst katında yer alan kibrit imalathanesinde çıkan yangın paniğe sebep oldu. İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesiyle sönen yangın, yerleşim alanın içerisindeki imalathanenin sorgulanmasına sebep oldu. Vatandaşlar konu hakkında belediyeye çok kez şikayette bulunduklarını belirtti.
 
Kidstanbul Ataşehir'de Açıldı
ImageAtaşehir'de 180 m2 açık alan, iki katlı 170 m2 kapalı alana top havuzu, macera ormanı, mini cinema, disco, karaoke ve kutlama alanını sığdırırken güvenliği hep birinci planda tutan Kidstanbul açıldı. Kidstanbul'da parti yaparsanız 2 saat sürer. Çocuklar eğlenir, büyükler dinlenir. Evde yaparsanız pasta seçiminden süslemeye, ikram  hazırlığından, temizliğe, partiniz sizin için en az 1 hafta sürer. Çocuklar yine eğlenir ama büyükler yorulur. Kidstanbul’da ister Çağıl ev yemeklerince organik malzemelerle hazırlanan 40 çeşit ikramdan seçim yaparsınız, ister  kendi meşhur böreğinizi, parmak ısırtan sarmanızı ikram edersiniz.
Devamını oku...
 
Saatinizi 1 Saat İleri Almayı Unutmayın
Image24 Mart 2012 cumartesi gecesi, saatler bir saat ileri alınacak ki gün ışığından daha fazla yararlanalım. Yaz saati uygulaması 28 Ekim 2012 tarihine kadar devam edecek.
 
Ataşehir'de Okullar Hayat Olacak
ImageMilli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle hazırlanan “Okullar Hayat Olsun” projesinin Ataşehir ayağı imzalanan protokolle hayat buluyor. Ataşehir Kaymakamlığı’nın çağrısıyla; Ataşehir Belediyesi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle; okullar, ders saatleri dışında halkın kullanımına açılıyor. Okulların bahçeleri, sınıfları, spor salonları, kütüphaneleri, mahalleler için birer eğitim, kültür, sanat, spor ve mesleki eğitim alanları haline geliyor.
Devamını oku...
 
Çevre Koleji Düzey Belirleme Sınavı
Image24 Mart 2012 Cumartesi, saat: 10.00’da yapılacak düzey belirleme sınavı için son başvuru 22 Mart 2012 akşamına kadar yapılabilir. Düzey belirleme sınavının ayrıntıları aşağıdaki şekilde:
* Dil yeterliliği için ayrıca İngilizce sınavı uygulanacaktır.
* Düzey Belirleme Sınavı, 2012-2013 yılındaki ilköğretim 4,5,6,7,8 ve lise 10,11 sınıflar içindir.
* Başvuruların fotoğraflı öğrenci belgesi ile şahsen yapılması gerekmektedir.
* Sınav katılım ücreti 50 TL'dir. Sağlanan gelir, başarılı sporcu öğrencilerin desteklenmesi için Çevre Spor Kulübü Derneği'ne bağışlanacaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Banka Soygunu
ImageAtaşehir’de TEM otoyolu yan yolunda bulunan bankaya gelen silahlı soyguncu, banka personelinin soğukkanlı tavırları ve kasayı açmaması üzerine kaçtı. Banka soyguncusunun banka güvenliğinin silahını aldığı öğrenildi.
 
Ağaoğlu Andromeda Plus'ta Daireler Kaç Lira?
Image990 daireden oluşan Ağaoğlu Andromeda Plus satışa sunuldu. Projenin en dikkat çeken özelliği rüzgar enerjisi santralleri ile enerji ihtiyacını kendi bünyesinde karşılaması. Bu sayede projenin sakinleri ortalama olarak elektrik faturalarından %20 tasarruf sağlayacak. Büyüklükleri 77 ile 335 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 386 bin TL ile 2 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.
Ağaoğlu Andromeda Plus Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Ataşehir'de Yangın
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi bir faciaya şahit oldu. Mahallede çıkan yangın kısa sürede 7 gecekonduyu kullanılamaz hale getirdi. Mahalle sakinlerinin müdahalesi yetersiz kaldı. Yangın esnasında bir çocuğun yaralandığı öğrenildi.
 
Dr.Wet Clean Ataşehir'den Bahar Kampanyası
ImageKuru temizlemenin sağlıklı alternatifi Dr.Wet Clean’in bahar kampanyası çerçevesinde 15 Nisan 2012 tarihine kadar uyguladığı fiyatlar aşağıdaki gibidir. Tavsiye ederiz.
Gömlek,  pantolon, etek,  ceket, elbise, bluz, kazak, hırka, mont, kaban, palto, pardesü  5 TL
5 adet ve üzeri gömlek temizleme fiyatı  4 TL
Dr.Wet Clean Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Başkan Battal İlgezdi:"Biz Hizmet Üretiyoruz, Oy Peşinde Olanlar ise Dedikodu"
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye çalışmalarını anlatıp, halkın sorunlarını yüz yüze dinlediği mahalle toplantılarına devam ediyor. Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan toplantıda Başkan İlgezdi, “Yapılan çalışmaları yok sayan, sizlere özellikle imar konusunda yanlış bilgi verenlere inanmayın. Biz yaptığımız her çalışmanın hesabını başta sizler olmak üzere herkese veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kadınlar Günü'nde Unutulmayan Portreler Sergisi
ImageAtaşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Ana Renkler projesinin “Unutulmayan Porteler” isimli sergisi ile kutluyor. Düzenlenecek sergi için; Ana Renkler projesinde yer alan Ataşehirli kadınlar, sanat ve siyaset alanında dünyada başarıya ulaşmış kadınların portre resimlerini yaptılar. 07 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Palladium Alışveriş Merkezi’nin Küre Salonu’nda gerçekleşecek sergide; Türkan Saylan, Adile Naşit, Cahide Sonku, Camille Claudel, Clara Zetkin gibi Türkiye ve dünyada adından söz ettiren kadınların portreleri yer alacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7683

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 15 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19754

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

04.09.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

FURKAN ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Halk Sokak, 1/B Kayışdağı
Tel     2166616949
Fax     2166616948
Adres Tarifi     Kayışdağı Son Durak Aile Sağlığı Merkezi Karşısı

ÖYKÜ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 42/D İçerenköy
Tel     2165770204
Fax     2165770205
Adres Tarifi     Yeniyol Durağı Showmar Market Karşısı

ÖZDAMAR ECZANESİ
Adres     Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev (G-35) Caddesi 82/B Örnek
Tel     2163152266
Fax     2163152266
Adres Tarifi     Merkez Camii Çaprazı

PHARMATAŞEHİR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Elmalı Sokak, 4/A Küçükbakkalköy
Tel     2165760444
Fax     2165760414
Adres Tarifi     Ataşehir Beyaz Fırın Arkası

Advertisement
Advertisement