Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Kar Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor

ImageYetkililer özel araçların kullanılmaması konusunda uyardı. Aralıksız süren kar yağışı sebebiyle İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapandı. İstanbul’un her bölgesinde maddi hasarlı kazalar var.

 
Ataşehir Belediyesi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediye’si bilgilendirme toplantıları 9 Şubat Perşembe günü Kayışdağı Mahallesi ile devam ediyor. Bilgilendirme toplantısı saat 19:00’da Kayışdağı Mah. Son Durak’ta Salon Koç’ta yapılacak.
 
Soğuk Geliyor

ImageBalkanlar üzerinde ülkemize gelen soğuk hava ve kar yağışı, Balkanlar’da afet durumu ilan ettirdi. İstanbul’a Salı akşamı ulaşması beklenen kar, Çarşamba ve Perşembe günü etkili olacak.

 
Öğretim Yılının İkinci Yarısı Başladı

Image2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 06 Şubat Pazartesi günü başladı. Eğitim öğretim yılı bu sene 8 Haziran Cuma günü bitecek.

 
Kar Tekrar Geliyor
Imageİstanbul’da salı, perşembe günleri arası kar yağışı bekleniyor.
 
Türkiye, UNICEF'in İnsani Yardım Faaliyetlerine Destek Çağrısı Yaptı

ImageANKARA, 2 Şubat 2012 – Dünyada 25’ten fazla ülkede yardım faaliyetlerinde bulunan ve Birleşmiş Milletler kurumu olan UNICEF’in 2012 yılında gerçekleştireceği insani yardım faaliyetlerine 1.28 milyar dolarlık kaynak sağlamak ve böylece acil durumlarda çocukların güvenliğini garanti altına almak için Türkiye ve UNICEF ile güçlerini birleştiriyor. Acil durumlarda, özellikle sağlık hizmetleri alanında insani yardımlarda bulunan Türkiye, insani yardım faaliyetlerinde hem bölgesel hem de küresel ölçekte giderek daha büyük bir rol oynamaktadır.

Devamını oku...
 
Perşembeye Dikkat
ImageMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son açıklamalarına göre Perşembe (2 Şubat) günü kar yağışı İstanbul’da çok etkili olacak. Akşama kadar etkisini arttırması beklenen kar yağışı, akşam saatlerinde çok etkili olacak ve perşembeyi cumaya bağlayan gece İstanbul’u terk edecek.
 
Ataşehirde Kar Kalınlığı 23 cm.

ImageSon zamanların en sert kışını yaşarken soğuğu ve rüzgarıyla meşhur Ataşehir’de kar kalınlığı yer yer 23 cm.’e ulaştı. Yollardaki tuzlama çalışmalarına rağmen zaman zaman araçlar zor anlar yaşadı. Karın keyfini tatilde olan öğrenciler yaşadı...

Devamını oku...
 
İstanbul'a Kuvvetli Kar Yağışı Uyarısı

ImageMeteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde etkili olacak yağışın İstanbul’da zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebileceği konusunda uyarıda bulundu. İstanbul genelinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına hava ve deniz ulaşımını olumsuz etkileyecek ve hissedilen sıcaklıkları düşürecek.

 
Kar ve Buzlanma Ataşehir'i Olumsuz Etkiliyor
ImageÖzellikle akşam saatlerinde, trafiğin yoğunlaşması ile beraber sorunlar arttı. Ara caddelerde kar ve buz hayatı olumsuz etkilerken, yer yer araçlar Ataşehir Bulvarı üzerinde dahi zor anlar yaşadı. Ataşehir’de mecbur değilseniz aracınızı çıkarmayın.
 
AKOM Kırmızı Alarma Geçti
Imageİstanbul’u sabaha karşı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle AKOM SARI alarmdan KIRMIZI alarma geçti. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri sorumlu oldukları bölgelerde sabaha kadar tuzlama çalışmaları yaptı. İstanbul da sabah trafiğinde kar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.  Bazı sürücülerin emniyet şeritlerini işgal etmeleri nedeniyle kargaşa yaşanırken, kaza ve kürüme çalışmalarına gitmek isteyen görevlilerin ulaşımını zorlaştırdı. Ekipler dün gece 3 bin 772 ton tuz, 73 ton solüsyon kullandı. Perşembe günü başlayan kar yağışıyla birlikte Pazartesi  sabahına kadar ise toplam 18 bin 932 ton tuz, 442 ton solüsyon kullanıldı. Karla mücadele ekipleri 9 bölgede 2.406 personel 870 araç ile gece ve gündüz buzlanmaya karşı çalışmalarını 24 saat esasına göre devam ediyor.
Devamını oku...
 
"İmar Planlarını Çıkaranların Ataşehir'e Anıtını Dikerim"
Imageİmar planları yıllardır yapılmayarak mağdur edilen Yenisahra ve Barbaros Mahallesi halkı ile bir araya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bölgenin imar sorununu çözmek için söz verdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantıları kapsamında Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinleri ile buluştu. Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Ataşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ve hizmetler anlatıldı. Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çulha, CHP İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda en çok konuşulan konu imar oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'nde Mutlu Haber
ImageAtaşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında sürdürülen görüşmeler neticesinde mutabakat sağlandı. İki kurum arasında üçüncüsü imzalanan ve 01 Ocak 2012’den itibaren geçerli olmak üzere 31 Mart 2014’e kadar sürecek sözleşmeye göre; Ramazan ve Kurban bayramlarında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ve öğretim yılı başlarında memur olarak çalışanlara ikramiye verilecek. Sözleşme ayrıca diğer yılların aksine bu yıldan itibaren sözleşmeli statüde çalışan memurları da kapsıyor.
Devamını oku...
 
Marmara'da Yeni Fay Bulundu
ImageProf. Celal Şengör, Marmara Denizi’nin güneyinde yeni ve aktif bir fay bulduklarını açıkladı. Yeni fayın 7 büyüklüğünde deprem tetikleyebileceğini iddia etti. Bulunan yeni fay Gemlik’ten Marmara Denizi’nin güneyine uzanıyor.
 
Battal İlgezdi Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantılarına Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri ile devam ediyor. Her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantılarla vatandaşın sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 26 Ocak Perşembe günü saat:19.00'da Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri sakinleri ile buluşup onların sorunlarını dinleyecek. Ataşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının da  anlatılacağı mahalle toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de katılacak. Mustafa Kemal Mahallesi Cennet 2 Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm halkımız davetlidir.
Devamını oku...
 
İlan ve Reklam Verginizi Unutmayın

ImageTatil günlerinde çalışma ruhsatı başvurusu ilan ve reklam vergisi beyan ve som ödeme tarihi 31 Ocak 2012.

 
Erdoğan Ataşehir'den Sarkozy'e Yüklendi
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanına giderken, Ataşehir’de Mimar Sinan Camii’nin inşaatını gezdi ve bilgi aldı. Hemen sonrasında Ataşehir Şirin Taksi Durağı’nı ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakanın "Temennim o dur ki, senato Fransa’yı geçmişinden bugüne kendi değerleriyle çatışan bir ülke konumuna düşürmez" ve “Olası Fransa Seyahati Düşünülür” sözleri dikkat çekiciydi.
 
Ataşehir'de Yangın

ImageAtaşehir, Mimar Sinan Mahallesi’nde yer alan evde çıkan yangında bir çocuk yaralandı. İtfaiye ve komşuların çalışmaları ile yangın söndürüldü. Yangının soba bacasının alev almasından kaynaklandığı ve yaralanan çocuğun Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

 
Başkan İlgezdi: Bizim Görevimiz; Vatandaşa Hizmet Etmektir
ImageDaha önce yapımına başlanan ve Ataşehir Belediyesi’ne yetki verilmediği için çürümeye terkedilen Esatpaşa Mahallesi Kültür Merkezi’nin belediyeye devredilmesini isteyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi “Bu bina çürüyor, buranın devrini bize yapın, 6 ayda bitirelim ve mahalleli buradan faydalansın. Burada yapılan siyasi bir durumdur. Bunun kimseye faydası yok. İnşaat orada çürüyor. Engel olmayın” dedi. Her hafta bir mahallede toplantı yaparak vatandaşların sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 19 Ocak Perşembe günü Esatpaşa Mahallesi sakinleri ile buluştu.
Devamını oku...
 
Eğitim Öğretim Yılının Birinci Yarısı Sona Erdi

Image2011-2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sonra erdi. Yarı yıl 19 Eylül 2011’de başlamıştı. 23 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Van hariç tüm iller tatil yapacak.

 
Ataşehir'de Dünya Rekoru Kırıldı

ImageAtaşehir Belediyesi ile Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği, sponsorluğunu da Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yaptığı rekor denemesinde; Ataşehirli çocuklar, Vanlı çocuklar için oyuncak toplama rekoruna imza attılar. Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında düzenlenen; “En Çok Çocukla Oyuncak Toplama Rekoru”nda toplanan oyuncaklar  Oyuncak TIR’ına yüklenerek, “karne hediyesi” olarak Van’daki çadır kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.

Devamını oku...
 
Verimli Bir Yarıyıl Tatili İçin
ImageSonunda karneler alınıyor ve sömestr tatili geliyor. Belki çocuğunuzdan beklediğiniz belki de ona yakıştırmadığınız karne notları ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu kadar isteğe ve çabaya rağmen “neden olmadı” diye dert yanmak ya da “notlar çok iyi deyip rahatlamak” yerine; çocuğunuzun yarıyıl tatilini en verimli şekilde geçirmesi için bazı planlar yapmanın vakti geldi. Unutulmamalıdır ki; yarıyıl tatili çocuğunuzun yeni bir döneme daha dikkatli, istikrarlı bir şekilde başlaması için güzel bir şans. Memorial Ataşehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Bölümü’nden Uz. Psikolog Özge Merve Türk, sömestr tatili öncesi ebeveynlerin dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

ImageTüm yurda etkisini gösteren kar yağısı, 16 Ocak Pazartesi günü saat 16.30 itibari ile Anadolu yakasını da esir aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun yağış uyarılarını dikkate alan ve 24 saat nöbetçi ekipleri hazır tutan Ataşehir Belediyesi, yoğun kar yağışının başlamasının hemen ardından vatandaşların sıkıntı yaşamaması için karla mücadele çalışması başlattı. 24 saat boyunca aralıksız süren kar kürüme ve yol açma çalışmalarında 50 ton tuz, 130 ton buzlanmayı önleyici solüsyon kullanan Ataşehir Belediyesi ekipleri, ilk olarak anayollarda daha sonrada ara sokaklarda kar kürüme ve buzlanmayı önleyici çalışmalar yaptı.

Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Van İçin Rekora Koşuyor
ImageAtaşehirli çocuklar, Dünya Çocuk Rekorları’na yeni bir halka eklemek için buluşuyor. Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ve sponsorluğunu Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yaptığı rekor denemesi 18 Ocak Çarşamba günü Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda saat 10:00’da yapılacak. Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında düzenlenen rekor denemesinde; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki Ataşehirli çocuklar, Van ve civarında meydana gelen deprem sonrası büyük acı ve korku yaşayan kardeşleri için hep birlikte oyuncak toplayacaklar.
Devamını oku...
 
Battal İlgezdi Bu Hafta Esatpaşa'da
ImageHer hafta bir mahallede toplantılar yaparak vatandaşın sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 19 Ocak Perşembe günü Esatpaşa Mahalle halkıyla buluşuyor. Ataşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının anlatılacağı mahalle toplantısında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanısıra tüm belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de toplantıya katılacak. Esatpaşa Güvenç Pelit Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm mahalle halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Ataşehir Metropol İstanbul Satışta

ImageVaryap ve GAP İnşaat firmalarının ortaklaşa inşa edeceği Ataşehir Metropol İstanbul projesinin en dikkat çekici özelliği kuşkusuz 250 metre yüksekliğinde olması. Ataşehir’in finans merkezi olması hedefine bir adım daha yaklaşmasını sağlayacak projenin maliyeti 1,5 milyar lira civarında olması bekleniyor. Ataşehir Metropol İstanbul projesi Ocak ayının ortasında satışa sunuldu.

 
Elektrik Kesintisi Marmara'yı Felç Etti
Imageİstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kocaeli ve Sakarya’da yaşanan elektrik kesintisi hayatı olumsuz etkiledi. İstanbul’da kar yağışının etkili olduğu saatlerde yaşanan kesinti sebebiyle metro ve tramvay seferleri yapılamadı. Kesintinin Bursa-Sakarya arasındaki trafoda gerçekleşen arızadan meydana geldiği açıklandı.
 
2012 Ataşehir Belediyesi Yatırımlarının Yüzde 30'u Ferhatpaşa'ya
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’deki imar sorununun çözümü için İBB’ye bir kez daha çağrıda bulundu. Ferhatpaşa Mahalle Toplantısı’nda mahalle sakinleri ile biraraya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçenin sosyo-ekonomik düzeyi düşük mahallelerinin sorunlarının başında imar sorunu geldiğini, bu sorunu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin çözmesi gerektiğini söyledi.
Devamını oku...
 
Dr.Wet Clean'den Cazip Kampanya

ImageDr.Wet Clean, Ataşehir şubesinin açılışına özel yaptığı kampanya dahilinde 31 Mart 2012 tarihine kadar gömlek, pantolon, eteği 5 TL’ye, ceketi 8 TL’ye, mont, kabanı 10 TL’ye, palto ve pardesüyü 12 TL’ye temizliyor. Firma ayrıca temizlik ve ütü abonelikleri için cazip alternatifler sunuyor
Dr.Wet Clean Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…

 
Ataşehir Çakmakçısı Yakalandı

Imageİddiaya göre sarıya boyatıp, parlattığı çakmakları İran’dan getirdiğini iddia ederek satan A.K. şikayet üzerine Asayiş Şube Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından göz altına alındı. Ataşehir’de gözüne kestirdiği kişilere, 3 TL’lik çakmakları 30-35 bin TL’ye sattığı iddia edilen A.K. çakmakların altın kaplama olduğunu iddia ederek sattığı ortaya çıktı.

 
Yağış ve Rüzgara Dikkat

ImageDevlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre soğuk ve yağışlı havanın etkisindeyiz. Zaman zaman rüzgarında etkisini arttırması bekleniyor. Hava sıcaklığının düşüşe geçmesi, yağışların kara dönüşme ihtimaline arttırıyor. Aman dikkat…

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7631

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 21 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19342

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

30.08.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE NOVADA ATAŞEHİR
Eczacı :Ecz. GÜRKAN BOZKIR
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Şehit Şakir Elkovan Caddesi, 20/21 Küçükbakkalköy
Tel :2165764311
Fax :2165764311

EFSUN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ATALAY KAYA
Adres :Örnek Mahallesi, Ahmet Yesevı (G-38) Caddesi, 62/B Örnek
Tel :2163246231

ŞULE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ŞULE DÖNDÜ ALKAN
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, 51/B Küçükbakkalköy
Tel :2165772966
Fax :2165772967

TUNÇ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. TUNÇ ÇİNPOLAT
Adres :Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, 51/B Yenisahra
Tel :2163171097
Fax :2163172711

UMUT ECZANESİ
Eczacı :Ecz. LEMAN İNCE NERGİZ
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel :2165748148
Fax :2165748148

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement