Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
My Towerland Sahiplerine Altın Anahtar
ImageAtaşehir’de 2009 yılının sonunda yapılmaya başlanan, Ağaoğlu’nun popüler projesi My Towerland’in son 150 dairesinin teslimatı altın anahtarlarıyla yapılacak. Attığı her adımla kendinden söz ettirmeyi bilen Ağaoğlu, tanıtım anlamında başarılı bir adım daha atmış oldu.
 
Atatürk Bulvarın'a Yepyeni Bir Yüz
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından ilçenin görünümünü ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan prestij caddeleri projesi kapsamında Fetih Mahallesi Atatürk Bulvarı tamamen yenilendi. Yıllarca bakımsız bırakılan, ağaçları budanmayan, kaldırımları bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelen Fetih Mahallesi Atatürk Bulvarı, Ataşehir Belediyesi tarafından baştan sona yeniden düzenlendi.
Devamını oku...
 
Özel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği (YETGEDER) Hız Kesmiyor
ImageYETGEDER 5 yıldır çocuklarda var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için çalışıyor. Okul öncesi, ilköğretim çağı çocuklarının özel yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek amacı ile, üstün yeteneklilerin eğitimcileri tarafından kurulan olan dernek bugüne kadar, öğretmenler, öğrenciler ve anne-babalardan oluşan 2000 kişiye ulaştı.
Devamını oku...
 
Danfoss: Isınma Harcamalarında Yüzde 75 Tasarruf Hayal Değil
ImageDünya çapında 7 milyar Euro cirosu ve 24 bini aşan çalışanıyla Danimarka’nın en büyük sanayi topluluğu Danfoss, yatırım için Türkiye’yi mercek altına aldı. Danfoss’un Türkiye pazarına sunduğu yeni ürünü; ‘Isı Pompası’nın tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan, Danfoss Isıtma Çözümleri Türkiye Direktörü Yaşar Hüseyin Şan; “Türkiye’deki inşaat sektöründe yaşanan hızlı büyüme, nitelikli bina sayısındaki artış ve renevasyon çalışmaları, Danfoss A/S’nin de ilgisini çekti. Bu ilginin bir göstergesi olarak Danfoss’un ileri teknoloji ile ürettiği yenilikçi ürünü Danfoss DHP-AQ Isı Pompasını, Türkiye pazarına sunuyoruz” dedi.
“Türkiye’de yatırım gündemimizde”
Devamını oku...
 
Türkiye'nin Ekonomik Performansı, Türk Girişimcileri Avrupa'nın Liderliğine Yükseltiyor
ImageTürkiye'nin küresel ekonomik kriz süresince bütün dünyayı kıskandıran performansı, Türk işadamlarının uluslararası platformlarda lider pozisyona yükselmesini sağlıyor. Türk girişimcileri küresel düzeyde temsil eden Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), hem G20 Genç Girişimciler İttifakı'nda hem de Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu'nda, (YES) ağırlığını artırıyor.
Devamını oku...
 
Siyaset Kasımda Gergin Geçti
ImageKasım ayı siyaset gündemi yoğun geçti. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı araştırma raporuna göre, ayın en fazla öne çıkan konuları cezaevlerindeki açlık grevleri, patriot füzeleri ve İsrail’in Gazze’yi vurması olurken, AKP en çok konuşulan siyasi parti, Başbakan Erdoğan ise medyanın en çok yer verdiği siyasi isim oldu. İşte, siyaset gündemi raporunun dikkat çeken detayları…
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Seyir Halinde Alev Alan İETT Otobüsüne Taşıma Suyla Müdahale Edildi
ImageAtaşehir, Sebze halinin yakınında seyir halinde iken alev alan, 19 E hatlı İETT otobüsüne ilk müdahale içerisinde bulunan yangın söndürme tüpleri ile yapıldı. Yetersiz kalması üzerine yoldan geçen su kamyonu sürücüsü, vatandaşlarında yardımıyla yangını söndürdü. İtfaiye ekipleri olay yerine vardığında yangın damacana sularla kontrol altına alınmıştı.
 
AvivaSA Tasarruf Pusulası ile Emeklilik Hesaplarınızı Doğru Yapın
ImageTasarruf Pusulası, emeklilik düşü kuranların bugün ne kadar tasarruf etmesi gerektiğini ortaya çıkarıyor. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA, web sitesinde kullanıcıların hizmetine sunduğu “Tasarruf Pusulası” ile hayal edilen emeklilik standardına ulaşabilmek için ne yapılması gerektiğini ortaya koyuyor. Tasarruf Pusulası, belirli bilgileri sisteme giren kullanıcılara, emeklilik döneminde rahat etmeleri için bugünden yapmaları gereken tasarruf miktarını gösteriyor.
Devamını oku...
 
Güçlü ve Üreten Türkiyenin Altyapısı İnovasyondan Geçiyor
Imageİstanbul Kültür Üniversitesi tarafından 27-28 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul Dedeman Otel’de “8. Kobiler ve Verimlilik Kongresi” düzenlenecek. “Ar-ge, Ür-Ge ve İnovasyonla Değer Oluşturmak” alt başlıklı kongrede, Türkiye’nin fikri haklar konusunda öncü firmalarından Ankara Patent’in Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kaan Dericioğlu “Patent Nasıl Alırım, Markamı Nasıl Korurum?”  konulu panelde oturum başkanı olarak görev alacak.
Devamını oku...
 
Mevlana Caddesi Işıl Işıl
ImageAtaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, prestij caddeleri yapım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Proje kapsamında yer alan Mevlana Caddesi’ndeki kaldırım ve aydınlatma çalışmaları da tamamlandı. Sitelerden oluşan ve yıllardır ihmal edildiği için yürümekte bile zorlanılan Mevlana Caddesi’nde tüm kaldırımlar granit taşla yenilendi. Kaldırımlara araçların park etmesini önlemek için de sınır ayırma elemanları monte edildi. Yenilenen caddede engelli vatandaşların kullanımı için de düzenlemeler yapıldı.
Devamını oku...
 
Dünyaca Ünlü Konuşmacılar ve Türk İş Dünyasından İlham Verici Sunumlar Marka 2012'de
ImageFEED projesinin yaratıcısı Lauren Bush Lauren, iki Michelin yıldızı kazanan en genç şef unvanını alan Tom Aikens, lüks moda markası Amanda Wakeley’nin sahibi ve yaratıcısı Amanda Wakeley, Coca-Cola Company’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Shay Drohan, lüks saat markası Hublot’nun arkasındaki dahi CEO Jean-Claude Biver, “Marka Fikir Mucidi” Nicholas IND, “Hollywood Yıldızları”nın ajansı Finch & Partners'ın Başkanı Charles Finch, Neuro-Marketing Uzmanı Erik Du Plessis ve daha birçok konuşmacı… Bu ünlü isimlerle birlikte dünyadan ve Türkiye’den ilham verici birçok konu MARKA 2012’ sahnesinde konuşulacak.
Devamını oku...
 
AvivaSA, Yeni Reklam Filmiyle Tasarruf İçin Tam Zamanı Diyor
ImageBireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat’ın yeni reklam kampanyası başladı. 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yeni bir dönem başlıyor. Emekliliği için bugünden birikim yapmaya karar verenlere birçok avantajı beraberinde getiren bu dönem, AvivaSA’nın yeni reklam kampanyasının temelini oluşturdu. Kampanyasını “şimdi tam zamanı” söylemi üzerine kurgulayan AvivaSA, herkesi yarınını düşünmeye ve emekliliği için vakit kaybetmeden tasarruf yapmaya davet ediyor.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi: Mağdur Etmeden, Yerinde Kentsel Dönüşüm
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kentsel dönüşüm alanlarında konut sahibi olanları bir kez daha uyardı. Başkan İlgezdi, “Bazı mahallelerde emlakçı veya müteahhit olarak kendilerini tanıtan kişiler, ‘evinizi bize verin size iki daire verelim’ diye geziyor. Bunlara inanmayın ve kanmayın. Hak sahipleri, içinde Belediye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’nin olmadığı bir protokole imza atmasın” dedi.
Devamını oku...
 
Selpak Tuvalete Merhaba Platformuna Ödül
ImageTürkiye temizlik kağıdı sektörünün lider markası Selpak tarafından, çocuklara kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırılması amacıyla başlatılan “Tuvalete Merhaba”  platformu, DPİD (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği) tarafından düzenlenen gecede, Etkinlik Pazarlaması-Roadshow dalında birincilik ödülü aldı.
Selpak, Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle; ilk olarak 2011 yılında sosyal medya üzerinde hayata geçirdiği “Tuvalete Merhaba” platformunun ikinci yılında, üç şehirde, dört farklı noktada gezici “Tuvalete Merhaba Eğitim Evleri” kurarak, 1.250 anne ve babanın eğitim almasını sağladı.  Selpak, kendisine ödül getiren “Tuvalete Merhaba” projesi ile aynı zamanda yıllardır sahiplendiği “kişisel hijyen” alışkanlıklarının erken yaşlarda kazandırılmasını sağlayarak toplumun gelişimine de önemli ölçüde katkıda bulunuyor.
Devamını oku...
 
Jennifer Lopez Ataşehir'den Ev Aldı
ImageYakın zamanda Ataşehir’de konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Ataşehir Metropol İstanbul’dan ev aldı. Lopez’in anahtarı tören ile teslim edilecek.
 
Emlak ve İşyeri Temizlik Verginizi Unutmayınız
Image2012 Emlak ve İşyeri Temizlik Vergisinin 2. taksidinin son ödeme tarihi 30.11.2012. Ödemeleri kolaylaştırmak için Ataşehir Belediyesi’nin vezneleri  17-18-24-25 Kasım, cumartesi ve pazar günleri açık olacak.
 
Ataşehir'de Su Kesintisi
ImageİSKİ’den yapılan açıklamaya göre 14 Kasım Çarşamba 08:00 ile 15 Kasım Perşembe 08:00 arasında Ataşehir ve Ümraniye’nin bazı bölümlerine su verilemeyecek. 24 saatlik su kesintisinin sebebi  Dudullu terfi merkezinde yapılan bakım olarak açıklandı.
 
Franchise Dünyasını Buluşturan Fuar Büyüyor
ImageMedya fors Fuarcılık organizasyonu ve UFRAD işbirliği ile her yıl girişimciler ile markaları bir araya getiren Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında 11. Kez düzenlenecek.  Geçtiğimiz yıl 6 ve 7. Hall’lerde gerçekleştirilen fuar, bu yıl 5. hall ’ ün de eklenmesiyle üç salona çıkıyor.  Franchise ve markalı bayilik veren markaların yanı sıra  zincir markaların çözüm ortakları olan firmalara da yer vererek onları girişimci ve yatırımcılarla  İstanbul’da buluşturacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'den Ortak Ses: İsmime Dokunma
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sokak isimlerini değiştirmesi uygulamasına karşı ortak bir çalışma yapmak için mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ataşehir İlçesi’nin sınırları içerisinde yer alan 17 mahalledeki sokak isimlerini değiştirmesine yönelik ortak bir çalışma yapmak için 17 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Ataşehir’in ilçe olduğu günden itibaren sokakların numarataş sorunu olduğunu, fakat bu sorunun çözüm yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu söyledi.
Devamını oku...
 
Avrasya Maratonuna Toirent Desteği
Image1979 yılından beri gerçekleştirilen İstanbul Avrasya Maratonu’nun bu yıl da hijyen sorumlusu ‘Toirent Mobil Yaşam Destek Hizmetleri’ oldu. Toirent 42 km boyunca tüm sporcular için hijyen zinciri oluşturdu. Bu zincir içinde yüzlerce tuvalet ve mobil yaşam destek üniteleri yer alıyor. 2003 yılında kurulan ve bu tarihten beri yerli ve yabancı bir çok kuruluşa ve resmi organizasyona hijyen hizmeti sağlayan Toirent, yıllardır Avrasya Maratonu’na verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor. Avrasya Maratonu 2012’de tuvalet kabini ve çit hizmeti verecek olan Toirent, kilometreler boyunca koşacak olan sporcuların imdadına yetişecek ve hijyen zinciri oluşturacak.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Minikler Atatürk'e Seslendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının elemeleri yapıldı. Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde 7 Kasım Çarşamba günü saat:10.00’da gerçekleşen elemelere, 30 okuldan toplam 96 öğrenci katıldı. Elemeler sonucunda 96 öğrenci arasından seçilen 20 öğrenci, 9 Kasım Cuma günü yapılacak olan finale katılmaya hak kazandı.

Devamını oku...
 
Seramik Federasyonu Ataşehir'de
ImageTürkiye Seramik Federasyonu’nun Ataşehir’de yer alan yeni hizmet binası, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından açıldı. Ataşehir Atatürk Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan binanın açılış törenine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve İlhami Yılmaz ile Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Devamını oku...
 
Kılıçdaroğlu Ataşehir'de Bülent Ecevit Parkı'nı Açtı
ImageCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 6. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından Ecevit ismini ölümsüzleştirmek için yapılan parkın ve heykelin açılışını gerçekleştirdi. Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan Bülent Ecevit Parkı ve Heykeli, Cumhuriyet Meydanı, Spor Tesisleri ve Kız Öğrenci Konukevi’nin açılış töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Allah'a Emanet İnşaat İşçileri
Image4 Kasım Pazar günü, Ataşehir Bulvarı üzerinde, 36.Ada’da yer alan, Ata 2-3 Blok’ta dış cephe onarım çalışması yapan işçilerin hiçbir önlem almadan yerden onlarca metre yükseklikteki platformda çalışması yürek hoplattı. Emniyet kemeri, kask, eldiven vb. hiçbir güvenlik malzemesi kullanmayan işçilerin, platforma ek yaptığı, zaman zaman aşağıya sarktığı gözlendi. Yetkilileri en kısa sürede önlem almaya çağırıyoruz.
Devamını oku...
 
Ekonominin Gündeminde Vergi Vardı
ImageEkim ayında ekonomi haberlerinde yüzde 15’lik bir düşüş yaşandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı ekonomi gündemi araştırmasına göre, vergi ayın en çok konuşulan ekonomi başlığı olurken, ihracat ve ekonomik büyüme medyada öne çıkan diğer konular oldular. İşte, ekonomi gündeminin detayları. Medya Takip Merkezi’nin Ekim ayını kapsayan ekonomi gündemi araştırmasına göre vergi, ayın en çok konuşulan konusu oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir vergisinde bir değişiklik yapılmayacağını açıklarken, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun asgari ücretten vergi alınmaması yönündeki kararına hükümetten destek gelmesi de, ayın vergi ile ilgili öne çıkan haberleri arasındaydı.
Devamını oku...
 
Zemin Sektörünün Geleceği Bu Forumda
ImageZemin sektörünün en önemli fuarlarından sayılan Domotex Middle East Fuarı bu yıl, 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor. Fuarın en büyük sürprizlerinden biri de, açılış gününde gerçekleşecek olan ve Hannover Messe International ile ORSIAD Gazetesi işbirliğiyle organize edilen “Zeminin Geleceği Forumu”. Istanbul, (ORSIAD Basın Bülteni) 29 Ekim 2012- Dünya zemin pazarında her geçen gün daha önemli bir konuma gelen Türkiye, şimdi de sektörün nabzını tutan Domotex Middle East Fuarına ev sahipliği yapıyor. 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuarın açılış günü sürpriziyse “Zeminin Geleceği Forumu” olacak.
Devamını oku...
 
İMKB Ataşehir'e Gelmiyor
ImageİMKB (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) başkanı İbrahım Turhan, Ataşehir’in finans merkezi olarak algılandığından tüm finans kuruluşlarının buraya toplanacağı düşüncesinin doğduğunu belirtti ve İMKB’nin Ataşehir’e gelmeyeceğini belirtti.
 
Suriye Ekimde de Gündemin İlk Maddesi Oldu
ImageTürkiye’nin Ekim ayı siyaset gündemi gergin geçti. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin ayın en çok konuşulan siyasi kişi, olay ve konularını derlediği araştırmasına göre, medyada en çok yer alan konuların başında Türkiye Suriye gerginliği gelirken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın olaylı kutlamaları ve 28 Şubat post-modern darbesine ilişkin soruşturma, öne çıkan diğer konular oldu. İşte, siyaset gündemi raporunun dikkat çeken detayları:
Devamını oku...
 
Bülent Ecevit'in Adı Ataşehir'de Yaşayacak
Image5 Kasım Pazartesi günü, saat 13:00’de CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile beraber Bülent Ecevit Parkı’nı açacak. Park Barbaros mahallesinde, Palladium AVM’nin arkasında yer alıyor.
 
AvivaSA'dan Tasarruf İpuçları
ImageTürkiye’de tasarruf bilincini geliştirmek için çeşitli projeler geliştiren AvivaSA’nın CEO’su Meral Eredenk, Dünya Tasarruf Günü kutlamalarının 88’inci yılında, bireyleri tasarrufa yönelten ipuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk, 1924 yılından bu yana düzenli olarak tüm dünyada kutlanan 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle tasarruf alışkanlığının yeniden kazandırılması için gündelik yaşamda uygulanabilecek önerileri dile getirdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir ATAMEM de Kurslar Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’nde ücretsiz kurslar aralıksız devam ediyor. En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle Ataşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ATAMEM’de kurslara katılan Ataşehirlilerin, mesleki ve sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Kuaförlük, Aşçı Çıraklığı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Web Tasarımı, Bilgisayar Kullanımı, İngilizce, Çağrı Merkezi Elemanı, Halkla İlişkiler Elemanı ve Satış-Pazarlama Elemanı kurslarının bulunduğu ATAMEM’ de ön başvurular aralıksız devam ediyor.
Devamını oku...
 
Devamı...
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7818

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20223

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement