Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Jennifer Lopez Ataşehir'den Ev Aldı
ImageYakın zamanda Ataşehir’de konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Ataşehir Metropol İstanbul’dan ev aldı. Lopez’in anahtarı tören ile teslim edilecek.
 
Emlak ve İşyeri Temizlik Verginizi Unutmayınız
Image2012 Emlak ve İşyeri Temizlik Vergisinin 2. taksidinin son ödeme tarihi 30.11.2012. Ödemeleri kolaylaştırmak için Ataşehir Belediyesi’nin vezneleri  17-18-24-25 Kasım, cumartesi ve pazar günleri açık olacak.
 
Ataşehir'de Su Kesintisi
ImageİSKİ’den yapılan açıklamaya göre 14 Kasım Çarşamba 08:00 ile 15 Kasım Perşembe 08:00 arasında Ataşehir ve Ümraniye’nin bazı bölümlerine su verilemeyecek. 24 saatlik su kesintisinin sebebi  Dudullu terfi merkezinde yapılan bakım olarak açıklandı.
 
Franchise Dünyasını Buluşturan Fuar Büyüyor
ImageMedya fors Fuarcılık organizasyonu ve UFRAD işbirliği ile her yıl girişimciler ile markaları bir araya getiren Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında 11. Kez düzenlenecek.  Geçtiğimiz yıl 6 ve 7. Hall’lerde gerçekleştirilen fuar, bu yıl 5. hall ’ ün de eklenmesiyle üç salona çıkıyor.  Franchise ve markalı bayilik veren markaların yanı sıra  zincir markaların çözüm ortakları olan firmalara da yer vererek onları girişimci ve yatırımcılarla  İstanbul’da buluşturacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'den Ortak Ses: İsmime Dokunma
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sokak isimlerini değiştirmesi uygulamasına karşı ortak bir çalışma yapmak için mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ataşehir İlçesi’nin sınırları içerisinde yer alan 17 mahalledeki sokak isimlerini değiştirmesine yönelik ortak bir çalışma yapmak için 17 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Ataşehir’in ilçe olduğu günden itibaren sokakların numarataş sorunu olduğunu, fakat bu sorunun çözüm yetkisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu söyledi.
Devamını oku...
 
Avrasya Maratonuna Toirent Desteği
Image1979 yılından beri gerçekleştirilen İstanbul Avrasya Maratonu’nun bu yıl da hijyen sorumlusu ‘Toirent Mobil Yaşam Destek Hizmetleri’ oldu. Toirent 42 km boyunca tüm sporcular için hijyen zinciri oluşturdu. Bu zincir içinde yüzlerce tuvalet ve mobil yaşam destek üniteleri yer alıyor. 2003 yılında kurulan ve bu tarihten beri yerli ve yabancı bir çok kuruluşa ve resmi organizasyona hijyen hizmeti sağlayan Toirent, yıllardır Avrasya Maratonu’na verdiği desteği bu yıl da sürdürüyor. Avrasya Maratonu 2012’de tuvalet kabini ve çit hizmeti verecek olan Toirent, kilometreler boyunca koşacak olan sporcuların imdadına yetişecek ve hijyen zinciri oluşturacak.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Minikler Atatürk'e Seslendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiir okuma yarışmasının elemeleri yapıldı. Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde 7 Kasım Çarşamba günü saat:10.00’da gerçekleşen elemelere, 30 okuldan toplam 96 öğrenci katıldı. Elemeler sonucunda 96 öğrenci arasından seçilen 20 öğrenci, 9 Kasım Cuma günü yapılacak olan finale katılmaya hak kazandı.

Devamını oku...
 
Seramik Federasyonu Ataşehir'de
ImageTürkiye Seramik Federasyonu’nun Ataşehir’de yer alan yeni hizmet binası, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından açıldı. Ataşehir Atatürk Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan binanın açılış törenine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve İlhami Yılmaz ile Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Onursal Başkanı İbrahim Bodur ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
Devamını oku...
 
Kılıçdaroğlu Ataşehir'de Bülent Ecevit Parkı'nı Açtı
ImageCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 6. yıldönümünde Ataşehir Belediyesi tarafından Ecevit ismini ölümsüzleştirmek için yapılan parkın ve heykelin açılışını gerçekleştirdi. Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan Bülent Ecevit Parkı ve Heykeli, Cumhuriyet Meydanı, Spor Tesisleri ve Kız Öğrenci Konukevi’nin açılış töreni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Allah'a Emanet İnşaat İşçileri
Image4 Kasım Pazar günü, Ataşehir Bulvarı üzerinde, 36.Ada’da yer alan, Ata 2-3 Blok’ta dış cephe onarım çalışması yapan işçilerin hiçbir önlem almadan yerden onlarca metre yükseklikteki platformda çalışması yürek hoplattı. Emniyet kemeri, kask, eldiven vb. hiçbir güvenlik malzemesi kullanmayan işçilerin, platforma ek yaptığı, zaman zaman aşağıya sarktığı gözlendi. Yetkilileri en kısa sürede önlem almaya çağırıyoruz.
Devamını oku...
 
Ekonominin Gündeminde Vergi Vardı
ImageEkim ayında ekonomi haberlerinde yüzde 15’lik bir düşüş yaşandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı ekonomi gündemi araştırmasına göre, vergi ayın en çok konuşulan ekonomi başlığı olurken, ihracat ve ekonomik büyüme medyada öne çıkan diğer konular oldular. İşte, ekonomi gündeminin detayları. Medya Takip Merkezi’nin Ekim ayını kapsayan ekonomi gündemi araştırmasına göre vergi, ayın en çok konuşulan konusu oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir vergisinde bir değişiklik yapılmayacağını açıklarken, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun asgari ücretten vergi alınmaması yönündeki kararına hükümetten destek gelmesi de, ayın vergi ile ilgili öne çıkan haberleri arasındaydı.
Devamını oku...
 
Zemin Sektörünün Geleceği Bu Forumda
ImageZemin sektörünün en önemli fuarlarından sayılan Domotex Middle East Fuarı bu yıl, 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor. Fuarın en büyük sürprizlerinden biri de, açılış gününde gerçekleşecek olan ve Hannover Messe International ile ORSIAD Gazetesi işbirliğiyle organize edilen “Zeminin Geleceği Forumu”. Istanbul, (ORSIAD Basın Bülteni) 29 Ekim 2012- Dünya zemin pazarında her geçen gün daha önemli bir konuma gelen Türkiye, şimdi de sektörün nabzını tutan Domotex Middle East Fuarına ev sahipliği yapıyor. 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuarın açılış günü sürpriziyse “Zeminin Geleceği Forumu” olacak.
Devamını oku...
 
İMKB Ataşehir'e Gelmiyor
ImageİMKB (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) başkanı İbrahım Turhan, Ataşehir’in finans merkezi olarak algılandığından tüm finans kuruluşlarının buraya toplanacağı düşüncesinin doğduğunu belirtti ve İMKB’nin Ataşehir’e gelmeyeceğini belirtti.
 
Suriye Ekimde de Gündemin İlk Maddesi Oldu
ImageTürkiye’nin Ekim ayı siyaset gündemi gergin geçti. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin ayın en çok konuşulan siyasi kişi, olay ve konularını derlediği araştırmasına göre, medyada en çok yer alan konuların başında Türkiye Suriye gerginliği gelirken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın olaylı kutlamaları ve 28 Şubat post-modern darbesine ilişkin soruşturma, öne çıkan diğer konular oldu. İşte, siyaset gündemi raporunun dikkat çeken detayları:
Devamını oku...
 
Bülent Ecevit'in Adı Ataşehir'de Yaşayacak
Image5 Kasım Pazartesi günü, saat 13:00’de CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile beraber Bülent Ecevit Parkı’nı açacak. Park Barbaros mahallesinde, Palladium AVM’nin arkasında yer alıyor.
 
AvivaSA'dan Tasarruf İpuçları
ImageTürkiye’de tasarruf bilincini geliştirmek için çeşitli projeler geliştiren AvivaSA’nın CEO’su Meral Eredenk, Dünya Tasarruf Günü kutlamalarının 88’inci yılında, bireyleri tasarrufa yönelten ipuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Meral Eredenk, 1924 yılından bu yana düzenli olarak tüm dünyada kutlanan 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle tasarruf alışkanlığının yeniden kazandırılması için gündelik yaşamda uygulanabilecek önerileri dile getirdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir ATAMEM de Kurslar Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’nde ücretsiz kurslar aralıksız devam ediyor. En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle Ataşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ATAMEM’de kurslara katılan Ataşehirlilerin, mesleki ve sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Kuaförlük, Aşçı Çıraklığı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Web Tasarımı, Bilgisayar Kullanımı, İngilizce, Çağrı Merkezi Elemanı, Halkla İlişkiler Elemanı ve Satış-Pazarlama Elemanı kurslarının bulunduğu ATAMEM’ de ön başvurular aralıksız devam ediyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 50 Bin Kişi Yaşasın Cumhuriyet Dedi
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Dün atalarımız, bugün biz, yarın çocuklarımız torunlarımız Cumhuriyeti yaşatıp kutlayacak” dedi. Ataşehir’de 50 bin kişi Cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Fener Alayı ve Candan Erçetin konserine katılan 50 bin Ataşehirli “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” sloganları attı. Ataşehirliler Saat 17.00’den itibaren ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle Ataşehir Özgürlük Parkında toplanmaya başladı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri, STK temsilcilerinin de katılımıyla coşku doruğa ulaştı.
Devamını oku...
 
Ataşehirde Cumhuriyetin 89.Yıl Çoşkusu
ImageCumhuriyet’in 89.Yıl kutlamaları, Ataşehir’de Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Cumhuriyet Meydanı tören alanında gerçekleşen Cumhuriyet’in 89. Yılı kutlamalarına, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Albay Ali Şarlak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Devamını oku...
 
Saatler 1 Saat Geri Alındı
ImageGün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatler bir saat geri alındı. Saatlerinizi ayarlamayı unutmayınız.
 
Erdoğan Bayram Namazını Ataşehir'de Kıldı
ImageBaşbakan Erdoğan, bayram namazını Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde kıldı. Namaz sonrasında açıklama yapan başbakan vatandaşların bayramını kutladı ve gündemdeki konulara değindi.
 
KoruFlorya'dan Bayram Satışı
ImageFlorya’nın son büyük konut projesi olma özelliğini taşıyan KoruFlorya, lüks ve konfora düşkün geniş aileleri bayramda da ağırlayacak. Aydınlı, Metal Yapı Konut, ARKE  ve Vizyonlife ortaklığının TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiği 298 konutluk proje için KoruFlorya satış ofisi bayramın 3. ve 4. günü açık kalacak. KoruFlorya Satış ve Pazarlama Koordinatörü Belgin Özyurt, metropolden uzak durmayı tercih edenlere deniz ve doğayla iç içe bir yaşam sunan, şehrin merkezine yakın olmayı isteyenlere ise E-5, TEM ve sahil yolu alternatifleriyle ulaşım kolaylığı sağlayan KoruFlorya’nın  İstanbul’da ayrıcalıklı yaşamın yeni markası olacağını söyledi.
Devamını oku...
 
Reklam Verenlerin Kanal Tercihi
ImageReklam verenler, ilgi alanlarına ve hedef kitlelerinin özelliklerine göre farklı kategorilerde TV kanallarını tercih ediyor. Medya Takip Merkezi’nin (MTM), en yüksek reyting alan 13 TV kanalını kapsayan araştırması, haber kanallarına en çok dayanıklı tüketim markalarının reklam verdiğini ortaya koyarken, genel içerikli kanalların ise yoğunlukla hızlı tüketim markaları tarafından tercih edildiğini tespit etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı'ndaki Yoğun Duman Korkuttu
Image21 Ekim gece 20:30’de Ataşehir Bulvarı’nı kaplayan beyaz duman ve yanık kokusu korkuttu. Henüz belirlenemeyen bir sebepten, Ataşehir Bulvarı üzerinde bulunan çöp konteynırı içerisindekiler alev aldı. Alevler dışarı çıkmazken, duman görüşü engelleyecek kadar etkili oldu. Ataşehir Belediyesi’nin müdahalesi ile kısa sürede olay kontrol altına alındı.
Resimler için haberin devamına bakınız...
Devamını oku...
 
İstanbulda 3,8 Büyüklüğünde Deprem
Imageİstanbul’da merkez üssü Büyükçekmece olan deprem meydana geldi. Büyüklüğü 3,8, derinliği 13,2 km olarak olçülen deprem İstanbul ve çevre ilçelerinde hissedildi.
 
Viledadan Meme Kanseri İçin Kampanya
ImageYenilikçi ve kaliteli ürünleriyle 163 yıldır ev hanımlarının yanında olan, ev temizliğinde Avrupa’nın ve Türkiye’nin lider markası Vileda, sadece kir ve tozlarla değil kadınların en büyük kâbusu olan meme kanseri ile de savaşmaya devam ediyor. Bu amaçla Türkiye Meme Vakfı (MEVA) ile birlikte yıllardan beri çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi yürüten marka, özel olarak ürettiği pembe ürünlerin satışından elde edilen gelirin büyük bir kısmı ile vakfın, maddi imkânları kısıtlı kadınlara ücretsiz mamografi hizmeti vermesini sağlıyor.


Devamını oku...
 
İpek Kağıt, İş Kazasız Bir İş Yerinin Hayal Olmadığını Gösterdi
Imageİş güvenliğini birinci öncelik sayan İpek Kağıt, iş kazasız bir iş yerinin hayal olmadığını gösterdi. Geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni ödül töreni ile kutladı. Törende yaptığı konuşmada, iş kazalarının ülkemizde her altı saatte bir ölüme, her dört saatte bir sürekli iş görmezliğe neden olduğunu vurgulayan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, iş kazasız geçen 1.000.000 çalışma saatine ulaşılmasından dolayı İpek Kağıt çalışanlarını kutladı…
Devamını oku...
 
Ataşehir ATAMEM'de Kurslar Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’nde ücretsiz kurslar aralıksız devam ediyor. En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle Ataşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ATAMEM’de kurslara katılan Ataşehirlilerin, mesleki ve sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Kuaförlük, Aşçı Çıraklığı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Web Tasarımı, Bilgisayar Kullanımı, İngilizce, Çağrı Merkezi Elemanı, Halkla İlişkiler Elemanı ve Satış-Pazarlama Elemanı kurslarının bulunduğu ATAMEM’ de ön başvurular aralıksız devam ediyor.
Devamını oku...
 
Organizasyonlar Toimarin'e Emanet
ImageKonserlerde, spor faaliyetlerinde ve bir çok organizasyonlarda sunduğu mobil iskele ve platform kiralama hizmeti ile, toiMARİN, önemli bir ihtiyaca karşılık verdi. En son Red Hot Chilli Peppers konserinde kullanılan toiMARİN hizmetleri, kesinlikle çevreye zarar vermiyor ve son derece de uyumlu. Gencer Grup bünyesinde 2003 yılında Mobil Tuvalet Servis Hizmetleri vermek üzere kurulan Toirent Ltd. Şti. 2003 – 2005 seneleri arasında yerli, yabancı birçok kuruluşa ve resmi kurumlara organizasyon ve servis hizmeti sağlamıştır.
Devamını oku...
 
Evlilik Öncesi Eğitim Programı Eğiticilerin Eğitimi Seminerleri Başlıyor
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla Eylül ayında İstanbul’da imzalanan Türkiye Belediyeler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında “Evlilik Öncesi Eğitim Projesi” protokolü kapsamında uygulanması öngörülen evlilik öncesi eğitim projesi hayata geçiyor.
Devamını oku...
 
Küçükbakkalköy'ün Prestiji Artıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından ilçenin görünümünü ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan prestij caddeleri projesi; Küçükbakkalköy Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi’nin trafiğe kapatılarak, yayalaştırılmasıyla sürüyor. Fetih Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda, Atatürk Mahallesi Girne Caddesi’nde, Mevlana Mahallesi Mehmet Uslu ile Mevlana caddelerinde, İçerenköy Mahallesi Üsküdar İçerenköy Yolu Caddesi’nde devam eden prestij caddesi çalışmaları, Küçükbakkalköy Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi’nde de başladı.
Devamını oku...
 
Devamı...
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7804

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20178

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

26.10.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

İNCİ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 2/A İçerenköy
Tel     0 216 573 20 65
Fax     2165723199
Adres Tarifi     İçerenköy Polis Karakolu Karşı Çarprazı, Şok Market Yanı, Yücel Sokakta, Ataşehir Sağlık Ocağı Karşısı

PHARMATAŞEHİR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Elmalı Sokak, 4/A Küçükbakkalköy
Tel     0 216 576 04 44
Fax     2165760414
Adres Tarifi     Ataşehir Beyaz Fırın Arkası

UMUT ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel     0 216 574 81 48
Fax     2165748148
Adres Tarifi     Nuri Cıngıllıoglu Lisesi Sırasında
Advertisement
Advertisement
Advertisement