Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
"İmar Planlarını Çıkaranların Ataşehir'e Anıtını Dikerim"
Imageİmar planları yıllardır yapılmayarak mağdur edilen Yenisahra ve Barbaros Mahallesi halkı ile bir araya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, bölgenin imar sorununu çözmek için söz verdi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantıları kapsamında Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinleri ile buluştu. Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Ataşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ve hizmetler anlatıldı. Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çulha, CHP İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda en çok konuşulan konu imar oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'nde Mutlu Haber
ImageAtaşehir Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜMBELSEN) arasında sürdürülen görüşmeler neticesinde mutabakat sağlandı. İki kurum arasında üçüncüsü imzalanan ve 01 Ocak 2012’den itibaren geçerli olmak üzere 31 Mart 2014’e kadar sürecek sözleşmeye göre; Ramazan ve Kurban bayramlarında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ve öğretim yılı başlarında memur olarak çalışanlara ikramiye verilecek. Sözleşme ayrıca diğer yılların aksine bu yıldan itibaren sözleşmeli statüde çalışan memurları da kapsıyor.
Devamını oku...
 
Marmara'da Yeni Fay Bulundu
ImageProf. Celal Şengör, Marmara Denizi’nin güneyinde yeni ve aktif bir fay bulduklarını açıkladı. Yeni fayın 7 büyüklüğünde deprem tetikleyebileceğini iddia etti. Bulunan yeni fay Gemlik’ten Marmara Denizi’nin güneyine uzanıyor.
 
Battal İlgezdi Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bilgilendirme toplantılarına Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri ile devam ediyor. Her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantılarla vatandaşın sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 26 Ocak Perşembe günü saat:19.00'da Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri sakinleri ile buluşup onların sorunlarını dinleyecek. Ataşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının da  anlatılacağı mahalle toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de katılacak. Mustafa Kemal Mahallesi Cennet 2 Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm halkımız davetlidir.
Devamını oku...
 
İlan ve Reklam Verginizi Unutmayın

ImageTatil günlerinde çalışma ruhsatı başvurusu ilan ve reklam vergisi beyan ve som ödeme tarihi 31 Ocak 2012.

 
Erdoğan Ataşehir'den Sarkozy'e Yüklendi
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanına giderken, Ataşehir’de Mimar Sinan Camii’nin inşaatını gezdi ve bilgi aldı. Hemen sonrasında Ataşehir Şirin Taksi Durağı’nı ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakanın "Temennim o dur ki, senato Fransa’yı geçmişinden bugüne kendi değerleriyle çatışan bir ülke konumuna düşürmez" ve “Olası Fransa Seyahati Düşünülür” sözleri dikkat çekiciydi.
 
Ataşehir'de Yangın

ImageAtaşehir, Mimar Sinan Mahallesi’nde yer alan evde çıkan yangında bir çocuk yaralandı. İtfaiye ve komşuların çalışmaları ile yangın söndürüldü. Yangının soba bacasının alev almasından kaynaklandığı ve yaralanan çocuğun Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

 
Başkan İlgezdi: Bizim Görevimiz; Vatandaşa Hizmet Etmektir
ImageDaha önce yapımına başlanan ve Ataşehir Belediyesi’ne yetki verilmediği için çürümeye terkedilen Esatpaşa Mahallesi Kültür Merkezi’nin belediyeye devredilmesini isteyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi “Bu bina çürüyor, buranın devrini bize yapın, 6 ayda bitirelim ve mahalleli buradan faydalansın. Burada yapılan siyasi bir durumdur. Bunun kimseye faydası yok. İnşaat orada çürüyor. Engel olmayın” dedi. Her hafta bir mahallede toplantı yaparak vatandaşların sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 19 Ocak Perşembe günü Esatpaşa Mahallesi sakinleri ile buluştu.
Devamını oku...
 
Eğitim Öğretim Yılının Birinci Yarısı Sona Erdi

Image2011-2012 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sonra erdi. Yarı yıl 19 Eylül 2011’de başlamıştı. 23 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Van hariç tüm iller tatil yapacak.

 
Ataşehir'de Dünya Rekoru Kırıldı

ImageAtaşehir Belediyesi ile Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği, sponsorluğunu da Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yaptığı rekor denemesinde; Ataşehirli çocuklar, Vanlı çocuklar için oyuncak toplama rekoruna imza attılar. Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında düzenlenen; “En Çok Çocukla Oyuncak Toplama Rekoru”nda toplanan oyuncaklar  Oyuncak TIR’ına yüklenerek, “karne hediyesi” olarak Van’daki çadır kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.

Devamını oku...
 
Verimli Bir Yarıyıl Tatili İçin
ImageSonunda karneler alınıyor ve sömestr tatili geliyor. Belki çocuğunuzdan beklediğiniz belki de ona yakıştırmadığınız karne notları ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu kadar isteğe ve çabaya rağmen “neden olmadı” diye dert yanmak ya da “notlar çok iyi deyip rahatlamak” yerine; çocuğunuzun yarıyıl tatilini en verimli şekilde geçirmesi için bazı planlar yapmanın vakti geldi. Unutulmamalıdır ki; yarıyıl tatili çocuğunuzun yeni bir döneme daha dikkatli, istikrarlı bir şekilde başlaması için güzel bir şans. Memorial Ataşehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi Bölümü’nden Uz. Psikolog Özge Merve Türk, sömestr tatili öncesi ebeveynlerin dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

ImageTüm yurda etkisini gösteren kar yağısı, 16 Ocak Pazartesi günü saat 16.30 itibari ile Anadolu yakasını da esir aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun yağış uyarılarını dikkate alan ve 24 saat nöbetçi ekipleri hazır tutan Ataşehir Belediyesi, yoğun kar yağışının başlamasının hemen ardından vatandaşların sıkıntı yaşamaması için karla mücadele çalışması başlattı. 24 saat boyunca aralıksız süren kar kürüme ve yol açma çalışmalarında 50 ton tuz, 130 ton buzlanmayı önleyici solüsyon kullanan Ataşehir Belediyesi ekipleri, ilk olarak anayollarda daha sonrada ara sokaklarda kar kürüme ve buzlanmayı önleyici çalışmalar yaptı.

Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Van İçin Rekora Koşuyor
ImageAtaşehirli çocuklar, Dünya Çocuk Rekorları’na yeni bir halka eklemek için buluşuyor. Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ve sponsorluğunu Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yaptığı rekor denemesi 18 Ocak Çarşamba günü Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda saat 10:00’da yapılacak. Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında düzenlenen rekor denemesinde; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki Ataşehirli çocuklar, Van ve civarında meydana gelen deprem sonrası büyük acı ve korku yaşayan kardeşleri için hep birlikte oyuncak toplayacaklar.
Devamını oku...
 
Battal İlgezdi Bu Hafta Esatpaşa'da
ImageHer hafta bir mahallede toplantılar yaparak vatandaşın sorunlarını birebir dinleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 19 Ocak Perşembe günü Esatpaşa Mahalle halkıyla buluşuyor. Ataşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının anlatılacağı mahalle toplantısında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanısıra tüm belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyeleri de toplantıya katılacak. Esatpaşa Güvenç Pelit Düğün Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm mahalle halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Ataşehir Metropol İstanbul Satışta

ImageVaryap ve GAP İnşaat firmalarının ortaklaşa inşa edeceği Ataşehir Metropol İstanbul projesinin en dikkat çekici özelliği kuşkusuz 250 metre yüksekliğinde olması. Ataşehir’in finans merkezi olması hedefine bir adım daha yaklaşmasını sağlayacak projenin maliyeti 1,5 milyar lira civarında olması bekleniyor. Ataşehir Metropol İstanbul projesi Ocak ayının ortasında satışa sunuldu.

 
Elektrik Kesintisi Marmara'yı Felç Etti
Imageİstanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kocaeli ve Sakarya’da yaşanan elektrik kesintisi hayatı olumsuz etkiledi. İstanbul’da kar yağışının etkili olduğu saatlerde yaşanan kesinti sebebiyle metro ve tramvay seferleri yapılamadı. Kesintinin Bursa-Sakarya arasındaki trafoda gerçekleşen arızadan meydana geldiği açıklandı.
 
2012 Ataşehir Belediyesi Yatırımlarının Yüzde 30'u Ferhatpaşa'ya
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’deki imar sorununun çözümü için İBB’ye bir kez daha çağrıda bulundu. Ferhatpaşa Mahalle Toplantısı’nda mahalle sakinleri ile biraraya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçenin sosyo-ekonomik düzeyi düşük mahallelerinin sorunlarının başında imar sorunu geldiğini, bu sorunu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin çözmesi gerektiğini söyledi.
Devamını oku...
 
Dr.Wet Clean'den Cazip Kampanya

ImageDr.Wet Clean, Ataşehir şubesinin açılışına özel yaptığı kampanya dahilinde 31 Mart 2012 tarihine kadar gömlek, pantolon, eteği 5 TL’ye, ceketi 8 TL’ye, mont, kabanı 10 TL’ye, palto ve pardesüyü 12 TL’ye temizliyor. Firma ayrıca temizlik ve ütü abonelikleri için cazip alternatifler sunuyor
Dr.Wet Clean Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…

 
Ataşehir Çakmakçısı Yakalandı

Imageİddiaya göre sarıya boyatıp, parlattığı çakmakları İran’dan getirdiğini iddia ederek satan A.K. şikayet üzerine Asayiş Şube Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından göz altına alındı. Ataşehir’de gözüne kestirdiği kişilere, 3 TL’lik çakmakları 30-35 bin TL’ye sattığı iddia edilen A.K. çakmakların altın kaplama olduğunu iddia ederek sattığı ortaya çıktı.

 
Yağış ve Rüzgara Dikkat

ImageDevlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre soğuk ve yağışlı havanın etkisindeyiz. Zaman zaman rüzgarında etkisini arttırması bekleniyor. Hava sıcaklığının düşüşe geçmesi, yağışların kara dönüşme ihtimaline arttırıyor. Aman dikkat…

 
Ataşehirde Kuyumcuya Duvardan Girdi

ImageAtaşehir’de yer alan bir kuyumcunun duvarını delerek tezgahtaki altınları çalan hırsızlar kayıplara karıştı.

 
Fırtınaya Dikkat
Imageİstanbul, hızı 50-60 km’ye ulaşan lodos fırtınasının etkisi altında. Marmara’da deniz trafiğinin zaman zaman aksaması bekleniyor. Hafta sonu İstanbul’da soğuk ve yağışında etkisini arttırması bekleniyor.
 
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Tutuklandı
ImageSoruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen emekli orgeneral İlker Başbuğ tutuklanarak, Silivri Cezaevine gönderildi. Olay Türkiye tarihinde bir ilk olarak tarihimize geçti.
 
Ataşehir'de El Yapımı Bomba İmha Edildi

ImageAtaşehir Mevlana Mahallesi Ak Parti ofisinin önüne bırakılan şüpheli paket, polise ihbar edildi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, trafiğe kapatılan sokaktaki bombayı, uzaktan fünye ile patlattılar. Bombanın parça tesirli olması için çivilerle güçlendirildiği ve el yapımı olduğu öğrenildi.

 
Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi - ATAMEM Yeni Yılı Birlikte Kutladı

ImageAtaşehir Belediyesi Sosyal-Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’ nde eğitim alan kursiyerler yeni yılı birlikte kutladı. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Kullanımı, Aşçı Çıraklığı, İngilizce ve Web Tasarım kurslarına katılarak eğitim alan 444 kursiyer ve kurs öğretmenleri yeni yılın gelişini hep birlikte kutladı.

Devamını oku...
 
Giysilerin Doktoru Ataşehir'de

ImageDr.Wet Clean, ıslak temizleme sistemiyle, kuru temizlemeye sağlıklı ve güçlü bir rakip olarak Ataşehir’e şubesini açtı. Islak temizleme (wet clean) kuru temizlemenin (dry cleaning) sağlık ve çevreye duyarlı alternetifidir. Aradaki farka açıklık getirmek gerekirse:

Islak Temizlemede:
-Giyseler bu sistem için özel olarak üretilmiş makinelerde, su ve tine bu sisteme özel deterjanlarla temizlenir.

Devamını oku...
 
4 Sektör'ün 2011 Medya Verileri
ImageSanayi Devrimi’ni, uzay çağını, ilk cep telefonlarını şaşkınlıkla karşılayan insanlık tarihi, teknolojideki inanılmaz yükseliş sayesinde yeniliklere artık şaşırmıyor. Hemen hemen her gün yeni bir teknolojik gelişmeye imza atan bilim insanları, bu teknolojiyi işleyip tüketiciye sunan firma sahipleri günlük haber bültenleri içerisinde önemli bir yer tutuyor. Neredeyse her gazetenin ‘teknoloji’ başlığı/kategorisi var. Teknoloji üzerine çıkarılan pek çok dergi ve teknolojiye zaman ayıran yine pek çok televizyon kanalı var.
Devamını oku...
 
Ataşehir Örnek Mahallesi'nde Örnek Toplantı

ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Ataşehir’i bir marka kent yapmak için çıktığımız yolda, engellemelere rağmen çok sayıda kalıcı hizmet gerçekleştirdik.”Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, geleneksel “Mahalle Toplantıları” kapsamında Örnek Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Toplantının yapılacağı salonu dolduran mahalle sakinlerinin yanı sıra Ataşehir’in diğer mahallelerinden de çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda Başkan Battal İlgezdi, yoğun ilgi nedeniyle salona güçlükle girebildi.

Devamını oku...
 
Ustalık Hükümetinin Medya Performansı

ImageBaşbakan Erdoğan'ın "Ustalık Dönemi" olarak nitelendirdiği 3. dönemin, yani 61. Cumhuriyet Hükümetinin Bakanlar Kurulunun ilk 6 aylık medya performansları Ajans Press Medya Takip Merkezi tarafından açıklandı. 06 Temmuz 2011’de Başbakan Erdoğan’ın “Ustalık Kabinesi” açıklanmış, 13 Temmuz’da kabine güvenoyu almıştı. İlk 6 aylık süreç tamamlanmak üzereyken, yeni kabinenin ilk medya raporu, Başbakan dahil olmak üzere şu şekilde sıralandı;

Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Örnek Mahallesi'nde

ImageÇağdaş Ataşehir’i kurma çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkanı Battal İlgezdi, vatandaşla buluşma toplantılarına Örnek Mahallesi ile devam ediyor. Belediyenin yaptığı tüm çalışmaların yanı sıra, her mahalleye verilen hizmet ve yapılacak çalışmaları paylaşmak, görüş alış-verişinde bulunmak için Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 29 Aralık Perşembe günü Saat 19.00’da Örnek Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşacak.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yangın

ImageAtaşehir, Aşık Veysel Mahallesi, 3022 sokakta gecekonduda çıkan yangın korkuttu. Sobadan çıktığı öğrenilen yangın sırasında evde bulunan 5 kişilik aile kendi çabaları ile dışarı çıktı.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7621

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 19 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19302

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

28.07.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

EVREN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. FİLİZ ÖZCAN
Adres :İçerenköy Mahallesi, Mezarlık Sokak, Evren Sitesi İçi, C Blok, 1-14/H İçerenköy
Tel :2165735857
Fax :2165756570

GAZİ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HASAN AKMAN
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, 61/C Küçükbakkalköy
Tel :2165739380
Fax :2165755881

SAADET ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SAADET ŞEMİS
Adres :Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 36 Ataşehir
Tel :2164556164
Fax :2164557024

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement