Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Ataşehir'de Kadınlar Fikirlerini İşe Dönüştürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından destek verilen, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen “Fikrim Artık İşim” programıyla, girişimci adayı kadınlara fikirlerini işe dönüştürmeye yönelik eğitim veriliyor ve başarılı iş fikirlerine maddi destek sağlanıyor. Kadınların özgüvenlerini artırarak iş dünyasına aktif olarak katılımlarına katkı sağlamayı amaçlayan ve kadın girişimcilerin önünü açan “Fikrim Artık İşim” programı, Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerinde ikamet eden, en az lise mezunu, asgari ücret seviyesinde hane gelirleri bulunan ve en az bir yıllık iş tecrübesine sahip kadınları hedefliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Okullarda Deprem Tatbikatı
ImageAtaşehir Belediyesi ve AKUT işbirliğiyle “Deprem Bilgilendirme toplantıları ve deprem tatbikatları” başladı. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve AKUT ekiplerinin organize ettiği tatbikat İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Öğrencilerin okulda olduğu bir saatte olası bir İstanbul depreminde yapılması gerekenler, uyulması gereken kurallar önce teorik olarak ardından da acil eylem planı tatbikatı ile öğrencilere uygulatıldı.
Devamını oku...
 
AKUT 3. Kez Yollarda
ImageAKUT, Arama Kurtarma Derneği, Türkiye’yi deprem, yangın, sel gibi afetlere karşı bilinçlendirmek için 3. Kez yollara çıkıyor. 3 boyutlu deprem simülatörü, doğal afetler eğitim semineri, film gösterimi ve sergi, çocuklar için oyun saati gibi aktivitelerle Hayata Devam Tır’ı ülkemizi 3. kez dolaşacak.
 
Atapol İnşaat'dan İstanbul Acıbademe Butik Bir Proje
ImageAtapol  İnşaat, İstanbul Acıbadem’de 24 konuttan oluşacak butik bir projeye imza atıyor. Temeli atılan proje Atapol İnşaat’ın Kadıköy-Acıbadem bölgesinde başlattığı arazi geliştirme projesinin ilk etabı olacaktır. Yenilikçi yaşam projelerinin mimarı olmayı hedefleyen Atapol İnşaat, temelini attığı Atapol Nadide Konakları ile Acıbadem bölgesinde ilk butik projesinin temelini attı. Atapol’ün Acıbadem bölgesinde arazi geliştirme projesinin ilk etabı olarak başlatılan çalışma 24 konuttan oluşacak toplam binbeşyüz metrekarelik arazide  inşa edilecektir ve bu 2 blokluk butik proje, Atapol İnşaat’ın uzun vadede gerçekleştireceği arazi geliştirme çalışmalarının ilk adımı olacak . 10 ayda teslim edilmesi planlanan daire seçenekleri 70 m²-90 m²- 100 m²- 130 m²- 140 m²- 150 m²- 230 m²(dubleks) - 250 m²(dubleks) ‘den oluşmaktadır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kibrit İmalathanesi Yandı
ImageAtaşehir Fethi Paşa Mahallesi’nde yer alan 5 katlı binanın en üst katında yer alan kibrit imalathanesinde çıkan yangın paniğe sebep oldu. İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesiyle sönen yangın, yerleşim alanın içerisindeki imalathanenin sorgulanmasına sebep oldu. Vatandaşlar konu hakkında belediyeye çok kez şikayette bulunduklarını belirtti.
 
Kidstanbul Ataşehir'de Açıldı
ImageAtaşehir'de 180 m2 açık alan, iki katlı 170 m2 kapalı alana top havuzu, macera ormanı, mini cinema, disco, karaoke ve kutlama alanını sığdırırken güvenliği hep birinci planda tutan Kidstanbul açıldı. Kidstanbul'da parti yaparsanız 2 saat sürer. Çocuklar eğlenir, büyükler dinlenir. Evde yaparsanız pasta seçiminden süslemeye, ikram  hazırlığından, temizliğe, partiniz sizin için en az 1 hafta sürer. Çocuklar yine eğlenir ama büyükler yorulur. Kidstanbul’da ister Çağıl ev yemeklerince organik malzemelerle hazırlanan 40 çeşit ikramdan seçim yaparsınız, ister  kendi meşhur böreğinizi, parmak ısırtan sarmanızı ikram edersiniz.
Devamını oku...
 
Saatinizi 1 Saat İleri Almayı Unutmayın
Image24 Mart 2012 cumartesi gecesi, saatler bir saat ileri alınacak ki gün ışığından daha fazla yararlanalım. Yaz saati uygulaması 28 Ekim 2012 tarihine kadar devam edecek.
 
Ataşehir'de Okullar Hayat Olacak
ImageMilli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle hazırlanan “Okullar Hayat Olsun” projesinin Ataşehir ayağı imzalanan protokolle hayat buluyor. Ataşehir Kaymakamlığı’nın çağrısıyla; Ataşehir Belediyesi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle; okullar, ders saatleri dışında halkın kullanımına açılıyor. Okulların bahçeleri, sınıfları, spor salonları, kütüphaneleri, mahalleler için birer eğitim, kültür, sanat, spor ve mesleki eğitim alanları haline geliyor.
Devamını oku...
 
Çevre Koleji Düzey Belirleme Sınavı
Image24 Mart 2012 Cumartesi, saat: 10.00’da yapılacak düzey belirleme sınavı için son başvuru 22 Mart 2012 akşamına kadar yapılabilir. Düzey belirleme sınavının ayrıntıları aşağıdaki şekilde:
* Dil yeterliliği için ayrıca İngilizce sınavı uygulanacaktır.
* Düzey Belirleme Sınavı, 2012-2013 yılındaki ilköğretim 4,5,6,7,8 ve lise 10,11 sınıflar içindir.
* Başvuruların fotoğraflı öğrenci belgesi ile şahsen yapılması gerekmektedir.
* Sınav katılım ücreti 50 TL'dir. Sağlanan gelir, başarılı sporcu öğrencilerin desteklenmesi için Çevre Spor Kulübü Derneği'ne bağışlanacaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Banka Soygunu
ImageAtaşehir’de TEM otoyolu yan yolunda bulunan bankaya gelen silahlı soyguncu, banka personelinin soğukkanlı tavırları ve kasayı açmaması üzerine kaçtı. Banka soyguncusunun banka güvenliğinin silahını aldığı öğrenildi.
 
Ağaoğlu Andromeda Plus'ta Daireler Kaç Lira?
Image990 daireden oluşan Ağaoğlu Andromeda Plus satışa sunuldu. Projenin en dikkat çeken özelliği rüzgar enerjisi santralleri ile enerji ihtiyacını kendi bünyesinde karşılaması. Bu sayede projenin sakinleri ortalama olarak elektrik faturalarından %20 tasarruf sağlayacak. Büyüklükleri 77 ile 335 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 386 bin TL ile 2 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.
Ağaoğlu Andromeda Plus Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Ataşehir'de Yangın
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi bir faciaya şahit oldu. Mahallede çıkan yangın kısa sürede 7 gecekonduyu kullanılamaz hale getirdi. Mahalle sakinlerinin müdahalesi yetersiz kaldı. Yangın esnasında bir çocuğun yaralandığı öğrenildi.
 
Dr.Wet Clean Ataşehir'den Bahar Kampanyası
ImageKuru temizlemenin sağlıklı alternatifi Dr.Wet Clean’in bahar kampanyası çerçevesinde 15 Nisan 2012 tarihine kadar uyguladığı fiyatlar aşağıdaki gibidir. Tavsiye ederiz.
Gömlek,  pantolon, etek,  ceket, elbise, bluz, kazak, hırka, mont, kaban, palto, pardesü  5 TL
5 adet ve üzeri gömlek temizleme fiyatı  4 TL
Dr.Wet Clean Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Başkan Battal İlgezdi:"Biz Hizmet Üretiyoruz, Oy Peşinde Olanlar ise Dedikodu"
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye çalışmalarını anlatıp, halkın sorunlarını yüz yüze dinlediği mahalle toplantılarına devam ediyor. Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan toplantıda Başkan İlgezdi, “Yapılan çalışmaları yok sayan, sizlere özellikle imar konusunda yanlış bilgi verenlere inanmayın. Biz yaptığımız her çalışmanın hesabını başta sizler olmak üzere herkese veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kadınlar Günü'nde Unutulmayan Portreler Sergisi
ImageAtaşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Ana Renkler projesinin “Unutulmayan Porteler” isimli sergisi ile kutluyor. Düzenlenecek sergi için; Ana Renkler projesinde yer alan Ataşehirli kadınlar, sanat ve siyaset alanında dünyada başarıya ulaşmış kadınların portre resimlerini yaptılar. 07 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Palladium Alışveriş Merkezi’nin Küre Salonu’nda gerçekleşecek sergide; Türkan Saylan, Adile Naşit, Cahide Sonku, Camille Claudel, Clara Zetkin gibi Türkiye ve dünyada adından söz ettiren kadınların portreleri yer alacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geri Dönüşüm Eğitimleri Tamamlandı
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İlçedeki ilköğretim öğrencilerine çevre bilincini aşılamak, geri dönüşümün önemini anlatmak ve geri dönüşüm ile ilgili yapılan çalışmaların yerinde görülmesini sağlamak amacıyla 26 Ekim 2011 tarihinde başlattığı eğitim çalışmalarını, Yenisahra Sare Selahattin İlköğretim Okulu’ndaki eğitim ile tamamladı. Slayt ve sunum eşliğinde yapılan eğitim çalışmalarında bu güne kadar yaklaşık 10 bin öğrenciye ulaşıldı. Eğitimlerde öğrencilere çevre bilincini aşılamak için; ÇEVKO’nun geri dönüşüm kitabı ve broşürleri ile çevreci kedi Çevki ve pet şişe, metal kutu, karton kutu karakterlerinin olduğu etiketler hediye edildi.
 
Ataşehir'de Şifreli Hırsızlık Çetesi Çökertildi
ImageHırsızlık öncesi, anı ve sonrasında kendilerine özel şifrelerle haberleşen hırsızlık çetesi  polisin titiz takibi sonucu çökertildi. Ataşehir ve Kartal’da çok sayıda evi soydukları öğrenilen 12 kişilik çete adliyeye sevk edildi.
 
Ataşehir'de Alışverişin Yeni Adresi: Ataşehir Market.com
Image1 Mart Perşembe günü açılan Ataşehir Market.com oldukça hızlı bir başlangıç yaptı. Ataşehir’de ihtiyaç duyulan tüm ürünleri tek adresten almak artık mümkün. Sistemin en güçlü yanı ürünler 15 ile 45 dakika arasında kapınızda oluyor. İster nakit ister kredi kartıyla kapınızda ödeme yapabiliyorsunuz. Ataşehir Market.com kendi ürünlerinin yanında, üye kuruluşları sayesinde çiçek, bilgisayar, fast food, kasap, kırtasiye, pastane, şarküteri, manav vb. bir sürü sektörden ürünleri tek adreste sunuyor. Ataşehir Market açıldığı ilk gün itibariyle Ataşehir halkından büyük ilgi gördü. Tebrik ederiz.
www.atasehirmarket.com
 
Ataşehir'de Van İçin Bir Rekor Daha Kırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin; Ataşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeditepe Üniversitesi ve Malatya Pazarı Firması işbirliğiyle organize ettiği “Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum” isimli Dünya Çocuk Rekoru Denemesinde rekor kırıldı.  “Van depreminin ve depremzedelerin unutulmaması için” Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen rekorda; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim gören 1.260 çocuğun getirdiği deprem konulu resimler toplandı. Böylece “En Çok Çocukla Aynı Anda Resim Toplama Rekoru” Ataşehir’de kırılmış oldu. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Uyuşturucu Şebekesi Çökertildi

ImageKemer imal edip içerisine uyuşturucu saklayarak, zehir ticareti yapan şebeke Ataşehir ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde yapılan takip ve operasyon sonucu çökertildi. Kazandıkları para ile Ataşehir’de lüks evler ve çok sayıda lüks araba edinen çete üyeleri tutuklandı.

 
Ataşehir'de Protesto

ImageSebze ve meyve hallerinin otopark ve giriş ücretlerine gelen zamma tepki gösteren Ataşehir hal esnafı protesto eylemleri düzenledi. Çevik kuvvetinde önlem olarak geldiği protesto, olaysız bitti. Zam, 1 Mart 2012 tarihi itibariyle geçerli olacak.

 
Van'daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum
ImageAtaşehir Belediyesi, “Van depreminin ve depremzedelerin unutulmaması için” 01-07 Mart tarihleri arasındaki Deprem Haftası’nda Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa “Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum” etkinliğini düzenliyor. Etkinlik kapsamında; öğrencilerden depremin etkisini ve deprem algısını anlayabilmeleri için, deprem konulu resimler yapmaları istenecek. Öğrenciler tarafından yapılan resimler 01 Mart günü Yeditepe Üniversitesi’nde saat 11.00’ de toplanacak.
Devamını oku...
 
Meteoroloji ve AKOM Uyarıyor: Kar ve Soğuk Geliyor
ImageÜlkemize Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava bu geceden itibaren İstanbul’da etkisini gösterecek. Kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışı etkili olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) alarma geçti ve vatandaşları uyardı.
 
Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi: Ataşehirin Tek Sorunu İmar Planları
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesi dört ilçe belediyesinden ayrılan, yıllarca hiçbir yerel hizmet görmemiş 17 mahalleden oluşan Ataşehir’de, 3 yıl gibi kısa bir sürede tüm sorunların çözüldüğünü, ilçenin tek sorununun ise; imar planlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılmaması olduğunu açıkladı. Şeffaf yerel yönetim modelinin en önemli adımlarından biri olan, halkla yüz yüze gelerek sorunlara birlikte çözüm arama toplantılarını sürdüren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bu kez İnönü Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı Reklam Bayraklarının İşgali Altında
ImageKaldırımlarda, otobüs duraklarının önünde, merdivenlerde neredeyse her köşede yan devrilmiş, Ataşehir’in rüzgarına dayanamayıp yırtılmış bir reklam bayrağı görmek mümkün. Firmaların kendilerini gösterme çabaları ciddi görüntü kirliliğine sebep oluyor. Bayrak sahibi firmaların anlamadığı nokta ise artık bu tip basit uygulamaların müşteri tarafından olumlu değil olumsuz algılandığı…
 
Kayıp İşadamı Ormanda Ölü Bulundu

ImageKısa bir süre önce Ataşehir’de kaybolan ve polise kayıp başvurusu yapılan M.C. ihbar üzerine Maltepe’de ormanlık alanda ölü bulundu. Tabancayla vurularak öldürüldükten sonra ormanlık alana atıldığı tespit edilen M.C.’nin cesedi köpekler tarafından parçalanmış halde bulundu. Polis incelemeyi sürdürüyor.

 
Kar Pazar Günü İstanbul'u Terk Edecek

ImageKar yağışının İstanbul’da Cuma günü gece yarısına kadar çok etkili olması beklenirken hissedilen hava sıcaklığı -4 dereceye kadar düşecek. Olumsuz hava şartları İDO seferlerinden bazılarının iptal olmasına sebep oluyor. Kar ve soğuk hava Pazar günü İstanbul’u terk edecek.

 
Yarım Asırlık Sevgililer Ataşehir'de Buluştu

ImageAtaşehir Belediyesi tarafından organize edilen 14 Şubat Sevgililer Günü kutlamasında, 50 yıl aynı yastığa baş koyan evli çiftler bir araya geldi. Aşklarını yıllarca canlı tutmayı başarabilmiş, evliliklerinde yarım asrı devirmiş 106 çift, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde birlikte yemek yiyerek, düğün pastası kesti, daha sonra dans, halay ve çeşitli oyun havaları eşliğinde eğlendiler. Sevgililer günü etkinliğine ev sahipliği yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, 106 çiftin oturduğu masaları gezerek yarım asrı geçen evliliklerini sürdüren çiftleri kutladılar.

Devamını oku...
 
Ataşehir Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü İçin İlk Adım Atıldı

ImageAtaşehir Belediyesi ve AKUT arasında ilçede Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü kurulması için karşılıklı protokol imzalandı. Protokol imza törenine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, AKUT Eğitim Kurulu Başkanı Dündar Şahin ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. AKUT Eğitim Kurulu Başkanı Dündar Şahin’in AKUT’un çalışmaları ve bundan sonra yapacaklarına ilişkin sunumunun ardından başlayan protokol imza töreninde konuşan Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, “Bize sürekli ilkleri yaşatan belediye başkanımızın AKUT’la gerçekleştireceği enstitünün kurulması ve amaçlarına ulaşması için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de En Romantik Sevgililer Günü Kutlaması

ImageAtaşehir Belediyesi 14 Şubat’ı 50 yıldır aynı yastığa baş koyan evli çiftler ile Marriott Hotel'de kutluyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de katılımıyla, artan boşanma oranlarına, hızla tüketilen sevgilere inat “bitmeyen aşk”lar temalı sevgililer günü kutlamasında, yarım asırdır aynı yastığa baş koyup, sevgilerini büyüten 150’ye yakın çifti düğün pastası, gelin teli, likör, badem, nikâh şekerleri ve konfetiler ile ağırlanacak.

Devamını oku...
 
Cuma İstanbul'da Kar Var

ImagePerşembe akşamı etkisini gösterecek kar, cuma ve haftasonu yoğun olarak yağacak, hafta başında İstanbul'u terk edecek. Kar yağışının özellikle İstanbul'un Anadolu yakası ve boğazında etkili olması bekleniyor.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7668

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 24 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19546

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

01.02.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE GÖKÇE
Eczacı :Ecz. GÖKÇE ÇAKIR ÇİFTLER
Adres :İçerenköy Mahallesi, Ertaş Sokak, 19/A İçerenköy
Tel :2165726208

EFSUN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ATALAY KAYA
Adres :Örnek Mahallesi, Ahmet Yesevı (G-38) Caddesi, 62/B Örnek
Tel :2163246231

IŞIL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HAVVA IŞIL GEDİK
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 77/A İçerenköy
Tel :2165745674
Fax :2165745674

ŞAHİN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NURSAL ŞAHİN
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Halk Sokak, 1/C Kayışdağı
Tel :2166616044
Fax :2166616042

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement