Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Ataşehir Öğretmenleri Değişim İçin YETGEDER'de
ImageÖzel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği  (YETGEDER) "ÖĞRETMEN DEĞİŞTİRİR" adlı  sosyal sorumluluk projesini başlattı. “Derslerde Yaratıcı Drama Örnekleri ve Uygulamaları” konulu proje 30 Mart 2012 de başlayıp 22 Haziran 2012 ye kadar devam edecek. Dernek 4 yıl önce çocuklarda var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için yola çıktı.  Üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren eğitimciler tarafından kuruldu. Resmi okullarda öğrenciler, öğretmenler ve anne-babalardan oluşan 1600 kişiye eğitimler vererek hizmette bulundu.
Devamını oku...
 
Hayata Devam Türkiye Konvoyu Üçüncü Yıl Turuna Başladı
ImageTopraklarının yüzde 96’sı risk bölgesi olan Türkiye’de her yıl yaklaşık 1000 vatandaşımız hayatını kaybediyor, 9 bin konut yerle bir oluyor. Doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirmek için Anadolu’yu karış karış dolaşan Aksigorta ve AKUT ekiplerinin Hayata Devam Türkiye projesinde üçüncü yıl hedefi, 1 milyon kişiye ulaşmak. Aksigorta ve AKUT’un Hayata Devam Türkiye tırı Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndan Anadolu’ya uğurlandı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Film Gibi Takip
ImageAtaşehir’de polisin dur ihtarına uymayan araç takibe alındı. Aşırı hız yaparak kaçmaya çalışan şüpheliler park halindeki araca çarpınca yaya olarak kaçmaya çalıştı. Çarpma anında yaralanan sürücü yakalanırken, yolcuyu arama çalışmaları devam ediyor.
 
"Geri Dönüşümleri Muhteşem Olacak"
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından 28 Mayıs - 01 Haziran 2012 tarihleri arasında 3. Çevre Şöleni gerçekleştiriliyor. Geleneksel hale gelen Çevre Şöleni kapsamında her yıl olduğu gibi geri dönüşüm malzemelerinden yapılan Maket Yarışması da düzenlenecek. Ataşehir’ deki ilköğretim okullarını kapsayan yarışmaya başvurular 26 Mart - 24 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün hazırladığı, ''Geri Dönüşümlü Malzemelerden Yapılmış Maket'' yarışmasının amacını; çevre bilincinin, yarının büyükleri çocuklarda ve gençlerde sağlıklı bir biçimde oluşturulması, geri dönüşümün öneminin benimsetilmesi, çevreyi gönüllü olarak koruma alışkanlığının arttırılması oluşturuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 3 Yaşında
Image29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası kurulan Ataşehir Belediyesi 3. yaş gününü kutluyor. Belediye tarafından bu 3 yılda ilçeye yapılan hizmetler Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarına anlatıldı. Çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubunun katıldığı toplantıda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden sonra dört cümlelik bir mazbatayla; binası, aracı, personeli olmayan Ataşehir Belediyesi’nde başkan olarak göreve başladım.
Devamını oku...
 
Hayatınızın CEO'su Olun
ImageGenç Liderler ve Girişimciler Derneği(JCI) Ataşehir Şubesi,genç lider ve girişimci adaylarına yönelik bir konferans gerçekleştiriyor.Dr. Rıza Kadılar tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimde “HayatınızınCEO’su Olun” konulu kişisel marka yönetimi sunumu yapılacak.29 Mart Perşembe günü saat 19:30 da başlayacak olan eğitim  AtaşehirZübeyda Hanım Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Eski Komutanını Bıçakladı
Imageİddialara göre B.D. askerde komutanı olan ve psikolojisini bozduğunu iddia ettiği Uğur Yakın’ı takip ettikten sonra, çalıştığı özel tıp merkezi önünde bıçakladı. B.D. vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.
 
Ataşehir'de Kadınlar Fikirlerini İşe Dönüştürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından destek verilen, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen “Fikrim Artık İşim” programıyla, girişimci adayı kadınlara fikirlerini işe dönüştürmeye yönelik eğitim veriliyor ve başarılı iş fikirlerine maddi destek sağlanıyor. Kadınların özgüvenlerini artırarak iş dünyasına aktif olarak katılımlarına katkı sağlamayı amaçlayan ve kadın girişimcilerin önünü açan “Fikrim Artık İşim” programı, Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinburnu ilçelerinde ikamet eden, en az lise mezunu, asgari ücret seviyesinde hane gelirleri bulunan ve en az bir yıllık iş tecrübesine sahip kadınları hedefliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Okullarda Deprem Tatbikatı
ImageAtaşehir Belediyesi ve AKUT işbirliğiyle “Deprem Bilgilendirme toplantıları ve deprem tatbikatları” başladı. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve AKUT ekiplerinin organize ettiği tatbikat İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Öğrencilerin okulda olduğu bir saatte olası bir İstanbul depreminde yapılması gerekenler, uyulması gereken kurallar önce teorik olarak ardından da acil eylem planı tatbikatı ile öğrencilere uygulatıldı.
Devamını oku...
 
AKUT 3. Kez Yollarda
ImageAKUT, Arama Kurtarma Derneği, Türkiye’yi deprem, yangın, sel gibi afetlere karşı bilinçlendirmek için 3. Kez yollara çıkıyor. 3 boyutlu deprem simülatörü, doğal afetler eğitim semineri, film gösterimi ve sergi, çocuklar için oyun saati gibi aktivitelerle Hayata Devam Tır’ı ülkemizi 3. kez dolaşacak.
 
Atapol İnşaat'dan İstanbul Acıbademe Butik Bir Proje
ImageAtapol  İnşaat, İstanbul Acıbadem’de 24 konuttan oluşacak butik bir projeye imza atıyor. Temeli atılan proje Atapol İnşaat’ın Kadıköy-Acıbadem bölgesinde başlattığı arazi geliştirme projesinin ilk etabı olacaktır. Yenilikçi yaşam projelerinin mimarı olmayı hedefleyen Atapol İnşaat, temelini attığı Atapol Nadide Konakları ile Acıbadem bölgesinde ilk butik projesinin temelini attı. Atapol’ün Acıbadem bölgesinde arazi geliştirme projesinin ilk etabı olarak başlatılan çalışma 24 konuttan oluşacak toplam binbeşyüz metrekarelik arazide  inşa edilecektir ve bu 2 blokluk butik proje, Atapol İnşaat’ın uzun vadede gerçekleştireceği arazi geliştirme çalışmalarının ilk adımı olacak . 10 ayda teslim edilmesi planlanan daire seçenekleri 70 m²-90 m²- 100 m²- 130 m²- 140 m²- 150 m²- 230 m²(dubleks) - 250 m²(dubleks) ‘den oluşmaktadır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kibrit İmalathanesi Yandı
ImageAtaşehir Fethi Paşa Mahallesi’nde yer alan 5 katlı binanın en üst katında yer alan kibrit imalathanesinde çıkan yangın paniğe sebep oldu. İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesiyle sönen yangın, yerleşim alanın içerisindeki imalathanenin sorgulanmasına sebep oldu. Vatandaşlar konu hakkında belediyeye çok kez şikayette bulunduklarını belirtti.
 
Kidstanbul Ataşehir'de Açıldı
ImageAtaşehir'de 180 m2 açık alan, iki katlı 170 m2 kapalı alana top havuzu, macera ormanı, mini cinema, disco, karaoke ve kutlama alanını sığdırırken güvenliği hep birinci planda tutan Kidstanbul açıldı. Kidstanbul'da parti yaparsanız 2 saat sürer. Çocuklar eğlenir, büyükler dinlenir. Evde yaparsanız pasta seçiminden süslemeye, ikram  hazırlığından, temizliğe, partiniz sizin için en az 1 hafta sürer. Çocuklar yine eğlenir ama büyükler yorulur. Kidstanbul’da ister Çağıl ev yemeklerince organik malzemelerle hazırlanan 40 çeşit ikramdan seçim yaparsınız, ister  kendi meşhur böreğinizi, parmak ısırtan sarmanızı ikram edersiniz.
Devamını oku...
 
Saatinizi 1 Saat İleri Almayı Unutmayın
Image24 Mart 2012 cumartesi gecesi, saatler bir saat ileri alınacak ki gün ışığından daha fazla yararlanalım. Yaz saati uygulaması 28 Ekim 2012 tarihine kadar devam edecek.
 
Ataşehir'de Okullar Hayat Olacak
ImageMilli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle hazırlanan “Okullar Hayat Olsun” projesinin Ataşehir ayağı imzalanan protokolle hayat buluyor. Ataşehir Kaymakamlığı’nın çağrısıyla; Ataşehir Belediyesi, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle; okullar, ders saatleri dışında halkın kullanımına açılıyor. Okulların bahçeleri, sınıfları, spor salonları, kütüphaneleri, mahalleler için birer eğitim, kültür, sanat, spor ve mesleki eğitim alanları haline geliyor.
Devamını oku...
 
Çevre Koleji Düzey Belirleme Sınavı
Image24 Mart 2012 Cumartesi, saat: 10.00’da yapılacak düzey belirleme sınavı için son başvuru 22 Mart 2012 akşamına kadar yapılabilir. Düzey belirleme sınavının ayrıntıları aşağıdaki şekilde:
* Dil yeterliliği için ayrıca İngilizce sınavı uygulanacaktır.
* Düzey Belirleme Sınavı, 2012-2013 yılındaki ilköğretim 4,5,6,7,8 ve lise 10,11 sınıflar içindir.
* Başvuruların fotoğraflı öğrenci belgesi ile şahsen yapılması gerekmektedir.
* Sınav katılım ücreti 50 TL'dir. Sağlanan gelir, başarılı sporcu öğrencilerin desteklenmesi için Çevre Spor Kulübü Derneği'ne bağışlanacaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Banka Soygunu
ImageAtaşehir’de TEM otoyolu yan yolunda bulunan bankaya gelen silahlı soyguncu, banka personelinin soğukkanlı tavırları ve kasayı açmaması üzerine kaçtı. Banka soyguncusunun banka güvenliğinin silahını aldığı öğrenildi.
 
Ağaoğlu Andromeda Plus'ta Daireler Kaç Lira?
Image990 daireden oluşan Ağaoğlu Andromeda Plus satışa sunuldu. Projenin en dikkat çeken özelliği rüzgar enerjisi santralleri ile enerji ihtiyacını kendi bünyesinde karşılaması. Bu sayede projenin sakinleri ortalama olarak elektrik faturalarından %20 tasarruf sağlayacak. Büyüklükleri 77 ile 335 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 386 bin TL ile 2 milyon 200 bin TL arasında değişiyor.
Ağaoğlu Andromeda Plus Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Ataşehir'de Yangın
ImageAtaşehir, Mustafa Kemal Mahallesi bir faciaya şahit oldu. Mahallede çıkan yangın kısa sürede 7 gecekonduyu kullanılamaz hale getirdi. Mahalle sakinlerinin müdahalesi yetersiz kaldı. Yangın esnasında bir çocuğun yaralandığı öğrenildi.
 
Dr.Wet Clean Ataşehir'den Bahar Kampanyası
ImageKuru temizlemenin sağlıklı alternatifi Dr.Wet Clean’in bahar kampanyası çerçevesinde 15 Nisan 2012 tarihine kadar uyguladığı fiyatlar aşağıdaki gibidir. Tavsiye ederiz.
Gömlek,  pantolon, etek,  ceket, elbise, bluz, kazak, hırka, mont, kaban, palto, pardesü  5 TL
5 adet ve üzeri gömlek temizleme fiyatı  4 TL
Dr.Wet Clean Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Başkan Battal İlgezdi:"Biz Hizmet Üretiyoruz, Oy Peşinde Olanlar ise Dedikodu"
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye çalışmalarını anlatıp, halkın sorunlarını yüz yüze dinlediği mahalle toplantılarına devam ediyor. Mustafa Kemal ve Âşık Veysel Mahallelerini kapsayan toplantıda Başkan İlgezdi, “Yapılan çalışmaları yok sayan, sizlere özellikle imar konusunda yanlış bilgi verenlere inanmayın. Biz yaptığımız her çalışmanın hesabını başta sizler olmak üzere herkese veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kadınlar Günü'nde Unutulmayan Portreler Sergisi
ImageAtaşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Ana Renkler projesinin “Unutulmayan Porteler” isimli sergisi ile kutluyor. Düzenlenecek sergi için; Ana Renkler projesinde yer alan Ataşehirli kadınlar, sanat ve siyaset alanında dünyada başarıya ulaşmış kadınların portre resimlerini yaptılar. 07 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Palladium Alışveriş Merkezi’nin Küre Salonu’nda gerçekleşecek sergide; Türkan Saylan, Adile Naşit, Cahide Sonku, Camille Claudel, Clara Zetkin gibi Türkiye ve dünyada adından söz ettiren kadınların portreleri yer alacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Geri Dönüşüm Eğitimleri Tamamlandı
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İlçedeki ilköğretim öğrencilerine çevre bilincini aşılamak, geri dönüşümün önemini anlatmak ve geri dönüşüm ile ilgili yapılan çalışmaların yerinde görülmesini sağlamak amacıyla 26 Ekim 2011 tarihinde başlattığı eğitim çalışmalarını, Yenisahra Sare Selahattin İlköğretim Okulu’ndaki eğitim ile tamamladı. Slayt ve sunum eşliğinde yapılan eğitim çalışmalarında bu güne kadar yaklaşık 10 bin öğrenciye ulaşıldı. Eğitimlerde öğrencilere çevre bilincini aşılamak için; ÇEVKO’nun geri dönüşüm kitabı ve broşürleri ile çevreci kedi Çevki ve pet şişe, metal kutu, karton kutu karakterlerinin olduğu etiketler hediye edildi.
 
Ataşehir'de Şifreli Hırsızlık Çetesi Çökertildi
ImageHırsızlık öncesi, anı ve sonrasında kendilerine özel şifrelerle haberleşen hırsızlık çetesi  polisin titiz takibi sonucu çökertildi. Ataşehir ve Kartal’da çok sayıda evi soydukları öğrenilen 12 kişilik çete adliyeye sevk edildi.
 
Ataşehir'de Alışverişin Yeni Adresi: Ataşehir Market.com
Image1 Mart Perşembe günü açılan Ataşehir Market.com oldukça hızlı bir başlangıç yaptı. Ataşehir’de ihtiyaç duyulan tüm ürünleri tek adresten almak artık mümkün. Sistemin en güçlü yanı ürünler 15 ile 45 dakika arasında kapınızda oluyor. İster nakit ister kredi kartıyla kapınızda ödeme yapabiliyorsunuz. Ataşehir Market.com kendi ürünlerinin yanında, üye kuruluşları sayesinde çiçek, bilgisayar, fast food, kasap, kırtasiye, pastane, şarküteri, manav vb. bir sürü sektörden ürünleri tek adreste sunuyor. Ataşehir Market açıldığı ilk gün itibariyle Ataşehir halkından büyük ilgi gördü. Tebrik ederiz.
www.atasehirmarket.com
 
Ataşehir'de Van İçin Bir Rekor Daha Kırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin; Ataşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeditepe Üniversitesi ve Malatya Pazarı Firması işbirliğiyle organize ettiği “Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum” isimli Dünya Çocuk Rekoru Denemesinde rekor kırıldı.  “Van depreminin ve depremzedelerin unutulmaması için” Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen rekorda; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim gören 1.260 çocuğun getirdiği deprem konulu resimler toplandı. Böylece “En Çok Çocukla Aynı Anda Resim Toplama Rekoru” Ataşehir’de kırılmış oldu. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Uyuşturucu Şebekesi Çökertildi

ImageKemer imal edip içerisine uyuşturucu saklayarak, zehir ticareti yapan şebeke Ataşehir ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde yapılan takip ve operasyon sonucu çökertildi. Kazandıkları para ile Ataşehir’de lüks evler ve çok sayıda lüks araba edinen çete üyeleri tutuklandı.

 
Ataşehir'de Protesto

ImageSebze ve meyve hallerinin otopark ve giriş ücretlerine gelen zamma tepki gösteren Ataşehir hal esnafı protesto eylemleri düzenledi. Çevik kuvvetinde önlem olarak geldiği protesto, olaysız bitti. Zam, 1 Mart 2012 tarihi itibariyle geçerli olacak.

 
Van'daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum
ImageAtaşehir Belediyesi, “Van depreminin ve depremzedelerin unutulmaması için” 01-07 Mart tarihleri arasındaki Deprem Haftası’nda Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa “Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum” etkinliğini düzenliyor. Etkinlik kapsamında; öğrencilerden depremin etkisini ve deprem algısını anlayabilmeleri için, deprem konulu resimler yapmaları istenecek. Öğrenciler tarafından yapılan resimler 01 Mart günü Yeditepe Üniversitesi’nde saat 11.00’ de toplanacak.
Devamını oku...
 
Meteoroloji ve AKOM Uyarıyor: Kar ve Soğuk Geliyor
ImageÜlkemize Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava bu geceden itibaren İstanbul’da etkisini gösterecek. Kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışı etkili olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) alarma geçti ve vatandaşları uyardı.
 
Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi: Ataşehirin Tek Sorunu İmar Planları
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesi dört ilçe belediyesinden ayrılan, yıllarca hiçbir yerel hizmet görmemiş 17 mahalleden oluşan Ataşehir’de, 3 yıl gibi kısa bir sürede tüm sorunların çözüldüğünü, ilçenin tek sorununun ise; imar planlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılmaması olduğunu açıkladı. Şeffaf yerel yönetim modelinin en önemli adımlarından biri olan, halkla yüz yüze gelerek sorunlara birlikte çözüm arama toplantılarını sürdüren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bu kez İnönü Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7675

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19601

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

25.03.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

MERT ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MERT EKEN
Adres :İçerenköy Mahallesi, Kayısdagı Caddesi, 28/A İçerenköy
Tel :2165746252
Fax :2165753468

SANTE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SERDAR TEKER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 32/B Küçükbakkalköy
Tel :2165774600
Fax :2165774601

VURAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. VURAL İNCE
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yeşilvadi Sokak, 2 İçerenköy
Tel :2165722257
Fax :2165722257

YAŞAM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHMET KURTARAN
Adres :Mevlana Mahallesi, Türkiş B Blk. 7293. Sokak, 1 Yeniçamlıca
Tel :2163640402
Fax :2163640402

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement