Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Tutuklandı
ImageSoruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen emekli orgeneral İlker Başbuğ tutuklanarak, Silivri Cezaevine gönderildi. Olay Türkiye tarihinde bir ilk olarak tarihimize geçti.
 
Ataşehir'de El Yapımı Bomba İmha Edildi

ImageAtaşehir Mevlana Mahallesi Ak Parti ofisinin önüne bırakılan şüpheli paket, polise ihbar edildi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, trafiğe kapatılan sokaktaki bombayı, uzaktan fünye ile patlattılar. Bombanın parça tesirli olması için çivilerle güçlendirildiği ve el yapımı olduğu öğrenildi.

 
Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi - ATAMEM Yeni Yılı Birlikte Kutladı

ImageAtaşehir Belediyesi Sosyal-Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’ nde eğitim alan kursiyerler yeni yılı birlikte kutladı. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Kullanımı, Aşçı Çıraklığı, İngilizce ve Web Tasarım kurslarına katılarak eğitim alan 444 kursiyer ve kurs öğretmenleri yeni yılın gelişini hep birlikte kutladı.

Devamını oku...
 
Giysilerin Doktoru Ataşehir'de

ImageDr.Wet Clean, ıslak temizleme sistemiyle, kuru temizlemeye sağlıklı ve güçlü bir rakip olarak Ataşehir’e şubesini açtı. Islak temizleme (wet clean) kuru temizlemenin (dry cleaning) sağlık ve çevreye duyarlı alternetifidir. Aradaki farka açıklık getirmek gerekirse:

Islak Temizlemede:
-Giyseler bu sistem için özel olarak üretilmiş makinelerde, su ve tine bu sisteme özel deterjanlarla temizlenir.

Devamını oku...
 
4 Sektör'ün 2011 Medya Verileri
ImageSanayi Devrimi’ni, uzay çağını, ilk cep telefonlarını şaşkınlıkla karşılayan insanlık tarihi, teknolojideki inanılmaz yükseliş sayesinde yeniliklere artık şaşırmıyor. Hemen hemen her gün yeni bir teknolojik gelişmeye imza atan bilim insanları, bu teknolojiyi işleyip tüketiciye sunan firma sahipleri günlük haber bültenleri içerisinde önemli bir yer tutuyor. Neredeyse her gazetenin ‘teknoloji’ başlığı/kategorisi var. Teknoloji üzerine çıkarılan pek çok dergi ve teknolojiye zaman ayıran yine pek çok televizyon kanalı var.
Devamını oku...
 
Ataşehir Örnek Mahallesi'nde Örnek Toplantı

ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Ataşehir’i bir marka kent yapmak için çıktığımız yolda, engellemelere rağmen çok sayıda kalıcı hizmet gerçekleştirdik.”Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, geleneksel “Mahalle Toplantıları” kapsamında Örnek Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Toplantının yapılacağı salonu dolduran mahalle sakinlerinin yanı sıra Ataşehir’in diğer mahallelerinden de çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda Başkan Battal İlgezdi, yoğun ilgi nedeniyle salona güçlükle girebildi.

Devamını oku...
 
Ustalık Hükümetinin Medya Performansı

ImageBaşbakan Erdoğan'ın "Ustalık Dönemi" olarak nitelendirdiği 3. dönemin, yani 61. Cumhuriyet Hükümetinin Bakanlar Kurulunun ilk 6 aylık medya performansları Ajans Press Medya Takip Merkezi tarafından açıklandı. 06 Temmuz 2011’de Başbakan Erdoğan’ın “Ustalık Kabinesi” açıklanmış, 13 Temmuz’da kabine güvenoyu almıştı. İlk 6 aylık süreç tamamlanmak üzereyken, yeni kabinenin ilk medya raporu, Başbakan dahil olmak üzere şu şekilde sıralandı;

Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Örnek Mahallesi'nde

ImageÇağdaş Ataşehir’i kurma çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkanı Battal İlgezdi, vatandaşla buluşma toplantılarına Örnek Mahallesi ile devam ediyor. Belediyenin yaptığı tüm çalışmaların yanı sıra, her mahalleye verilen hizmet ve yapılacak çalışmaları paylaşmak, görüş alış-verişinde bulunmak için Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 29 Aralık Perşembe günü Saat 19.00’da Örnek Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşacak.

Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yangın

ImageAtaşehir, Aşık Veysel Mahallesi, 3022 sokakta gecekonduda çıkan yangın korkuttu. Sobadan çıktığı öğrenilen yangın sırasında evde bulunan 5 kişilik aile kendi çabaları ile dışarı çıktı.

 
Kar İstanbul'da
ImageBalkanlar üzerinden gelen soğuk ve kar özellikle Anadolu yakasında etkili oluyor. Sert esen rüzgarlarında etkisiyle hissedilen hava sıcaklığı düşüyor.
 
Sanda Spa Ataşehir'den 2012'ye Özel Yeni Yıl Hediyeleri
ImageYılbaşında unutulmaz bir masaj ve şık bir mumdan oluşan, yaşanacak bir hediye vererek sevdiklerinizi kendilerini iyi hissetirin. 50 dakikalık Sanda Breaks Masajı ve Sanda Mum 175 TL yerine 150 TL’ye yılbaşına özel satışta. Değişik yılbaşı hediyesi arayanlara tavsiye ederiz.
Sanda Spa Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: Tarih Tarihçilere Bırakılmalı
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Fransa Meclisi'nde "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası"nın kabul edilmesine tepki gösterdi. Ermeni soykırım iddialarını reddedenlerin hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin yasanın Fransa Meclisi'nde kabul edilmesine tepki gösteren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Tarih tarihçilere bırakılmalı" dedi. Başkan İlgezdi, düşünce ve düşüncelerini açıklama özgürlüğüne büyük darbe vuracak olan bu anti demokratik yasanın Fransa Meclisi'nde kabul edilmesine tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının tepki gösterdiğine dikkat çekti.
Devamını oku...
 
Ataşehirde İş Aksatan Elektrik Kesintisi

Image21 Aralık gecesi saat 23:00 civarında kesilen elektrik, ertesi sabah (22 Aralık) saat 09:00’da gelince özellikle iş yerleri zor anlar yaşadı. En büyük zararı gıda işletmeleri görürken, gündelik hayatta elektriğe ne kadar bağımlı olduğumuzu Ataşehir’e hatırlattı.

 
Ataşehir Finans Merkezi Ankarada Tanıtılıyor

Image21 Aralık Çarşamba günü Ankara Rixos Oteli’ndeki toplantıda 177 hektar alan üzerine, 3 yılda kurulması planlanan Ataşehir Finans Merkezi konuşulacak. 

 
Brandium Ataşehir Ödüle Doymuyor

ImageEmay İnşaat ve Erko Şirketler Grubu tarafından inşa edilen Brandium Ataşehir, 4.Uluslararası Avrupa Kalite Zirvesi’nde, en iyi mimari proje ödülünü aldı. Brandium Ataşehir’in AVM kısmı 2012 sonunda, rezidans bölümü 2013 sonunda bitecek.

Devamını oku...
 
İklim Dostu Ataşehir
ImageDüzenlediği çevre projeleri ile öne çıkan Ataşehir Belediyesi’nin  “İklim Dostu Ataşehir” konulu paneli büyük ilgi gördü. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Buluşalım, konuşalım, kararlaştıralım, iklim değişikliğinin çözümüne Ataşehir’den katkı sunalım” sloganı ile düzenlenen “İklim Dostu Ataşehir” paneline Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.
Devamını oku...
 
İklim Dostu Ataşehir
ImageDüzenlediği çevre projeleri ile öne çıkan Ataşehir Belediyesi’nin  “İklim Dostu Ataşehir” konulu paneli büyük ilgi gördü. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Buluşalım, konuşalım, kararlaştıralım, iklim değişikliğinin çözümüne Ataşehir’den katkı sunalım” sloganı ile düzenlenen “İklim Dostu Ataşehir” paneline Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş ile belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.
Devamını oku...
 
Baybars Altuntaş Çırağını Arıyor
ImageGeleceğin girişimcilerinin hem teorik hem de pratik olarak her anlamda eğitmek ve bizzat kendisi tarafından yetiştirmek üzere Baybars Altuntaş, çırağını arıyor. 6 ay sürecek programın katılım ücreti 10.000 USD + KDV. Kontenjanı 5 kişi olan programa katılacak çırak adayları, yurt dışı ve içi tüm seyahat giderlerini kendi karşılayacak. Ülkemizde görmeye alışık olmadığımız bu programa katılmayı düşünen girişimci ve paralı çırak adaylarına başarılar diliyoruz.
 
Ataşehir Doğa Koleji İlk Apple Training Center Oldu
ImageÜlkemizde ilk kez bir okul Apple Training Center (eğitim merkezi) oldu. Ataşehir Doğa Koleji içerisinde kurulan birimde eğitimleri tamamlayan öğrenciler, uluslar arası geçerli sertifika alıyor. Doğa Koleji’nin tebrik ederiz.
 
Ataşehir Cinayetine 40 Yıl Ceza

Image2009 yılında misafirliğe gittiği N.Ç. tarafından öldürülen Nalan Sezer olayı, ölen kişinin kredi kartlarının kullanılmasıyla ortaya çıkmıştı. Kadıköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında N.Ç.’ye indirimler dahil olmak üzere 40 yıl hapis cezası verildi.

 
İklim Dostu Ataşehir Paneli
ImageAtaşehir Belediyesi “buluşalım, konuşalım, kararlaştıralım, iklim değişikliğinin çözümüne Ataşehir’den katkı sunalım “ sloganı ile İklim Dostu Ataşehir  panelini  düzenliyor. 16 Aralık Cuma günü saat 10.00’da Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek İlkim Dostu Ataşehir panelinin açılış konuşmalarını Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi  ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş yapıyor.  Panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Gülçin Özsoy, Alara Tuncer ve Ayten Kartal katılıyor.
Devamını oku...
 
AKUT, Ataşehir Belediye Meclisi'ne Sunum Yaptı
ImageAKUT, (Arama Kurtarma Derneği) Ataşehir Belediyesi ile beraber yapabilecekleri konusunda belediye meclisine sunum yaptı. AKUT başkanı Nasuh Mahruki’de katıldı.
 
Neden ve Nasıl Bir Markanın Ülke Müdürü Olunur
ImageDünyanın önde gelen moda tasarımcılarını yetiştiren ESMOD eğitim ve deneyim farkını düzenlediği “fashion talk” organizasyonlarıyla da sürdürüyor. Bu hafta gerçekleşecek moda sohbetinde ESMOD’un konuğu, Louis Vuitton ve Prada gibi ünlü markaların ülke müdürlüğünü yapmış Roueida Hobeika Matin.Aslen Lübnan’lı olan Roueida Hobeika Matin, bizlere; Los Angeles’ta geçirdiği yıllarda tekstil sektöründe edindiği deneyimlerinden,99-2007 Yıllarında Louis Vuitton Türkiye’nin Parakende Müdürü ve Ülke müdürü olarak deneyimlerinden, 2009-2011 Yıllarında Prada Markasının Türkiye’ye getirilme aşamasında Ülke Müdürü olarak deneyimlerinden, Şimdilerde, Doğuş Parekende Grubunun başında olmasından, Gucci, Armani ve Loro Piana markaları için çalışmalarından bahsedecek.
Devamını oku...
 
Cevahir Holding Ataşehir'de Arazi Arıyor
ImageÖzellikle Merter bölgesindeki projelerle isminden söz ettiren Cevahir Holding, yurt içerisinde ve yurt dışında birçok projeye imza atmış yakın zamana kadar Ataşehir ile ilgilenmemişti. Yapılan açıklamaya göre firma Ataşehir’de arazi arıyor ve henüz anlaşması sağlanan bir arazi yok.
 
Depremzedelerin Kardeş Aile Umudu
ImageKimse Yok Mu’nun ‘Kardeş Aile’ projesi depremzedelere yeni bir hayat verdi. Van’da yaşanan 2. depremden sonra ‘Kardeş Aile’ desteğiyle İstanbul’a yerleştirilen Döner Ailesi, “7 tane çocuğumuzun artık bir ailesi daha var. Bize umut ve yaşama sevinci veren Kardeş Ailemize teşekkür ediyoruz” dedi. Kimse Yok Mu’nun ‘Kardeş Aile’ projesi sayesinde birçok depremzede yeni bir hayat kurma fırsatı yakaladı. Bunlardan birisi de Maşallah ve Sezai Döner çifti. Van’da meydana gelen depremden sonra evleri yıkılan ve Kimse Yok Mu çadırına yerleşen çiftin, bu sırada bir de bebekleri dünyaya geldi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Bomba Paniği
ImageAtaşehir’de TEM Otoyolu üzerinde bulunan Rıdvan Dedeoğlu viyadüğü altında el bombaları bulundu. Olay yerine gelen Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Bomba uzmanları tarafından imha edilen bombalardan incelenmek üzere parça alındı.
 
Ataşehir'e Dev Park
ImageBatı Ataşehir Fulya Sokak’ta yapımı son aşamaya gelen Cumhuriyet Meydanı Parkı 24 bin 600 metrekare alan üzerine kuruluyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yapımını sık sık denetlediği alanın ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları tamamlandı. Parkın tamamlanması ile birlikte Ataşehir, resmi törenlerin yapılabileceği tören alanına da kavuşmuş olacak. Törenlerde 800 kişiyi ağırlayacak olan Cumhuriyet Meydanı Parkı, diğer günlerde ise Ataşehirlilerin nefes aldığı bir yer olacak. İçinde oturma üniteleri, süs havuzu, çiçekler ve pergolaların yer aldığı parkta yürüme yolları ve dinlenme alanları da bulunacak

Devamını oku...
 
Ataşehirli Öğretmenlere Ajanda ve Çiçekli Kutlama
ImageAtaşehir’de; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, Bakanlar Kurulu Kararı ile 'Millet Mektepleri Başöğretmeni' unvanının verilişinin kabulünün 82'nci yıldönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı. Ataşehir Bulvarı’ndaki Atatürk Anıtı’na öğretmenler tarafından çelenk konularak başlayan törenler, Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’ndeki kutlama programı ile devam etti.
Devamını oku...
 
Çeyrek Altından Sonra Yarı Çeyrek Altın
ImageAltın fiyatlarındaki artış kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken, çeyrek altının yaklaşık 1/3 ağırlığındaki, 22 ayar, yarı çeyrek altın satışa sunuldu. Yarı çeyrek altının kasım sonu itibariyle yaklaşık fiyatı 59 lira.
 
Konut Satışları Arttı
ImageTUİK’ten yapılan açıklamaya göre, 2011 yılının üçüncü çeyrek konut satışları, 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 21,57 oranında arttı.
 
30 Yaş, 30 Bin TL, Temel Eğitim Yok...
ImageBaşbakan Erdoğan merakla beklenen açıklamayı yaptı. 30 yaş üzerinde olan, 30 bin TL veren herkes, temel eğitimini almadan askerlik hizmetini tamamlamış sayılacak. Başbakan ayrıca gelirin şehit ve gazi ailelerine aktarılacağını da açıkladı.
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7600

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 22 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19157

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

23.04.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


EFSANE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ŞÜKRAN KARAYILANOĞLU
Adres :Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Caddesi 46/D Ferhatpaşa
Tel :2164719718
Fax :2166613475

İSTANBUL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHMET HAYRETTİN İSLAM
Adres :Kayışdağı Mahallesi Nasır Caddesi Nihat Sokak 61/A Kayışdağı
Tel :2165082994
Fax :2165082995

TİJEN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. TİJEN ÖZER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Atatürk Caddesi, 15/F Küçükbakkalköy
Tel :2165739846
Fax :2165736648
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement