Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
Ataşehir Belediyesi'nde Etik Semineri
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal tarafından verilen “Etik” konulu seminere katıldı. “Etik anlayış ve hukuk arasındaki ilişki” ile “Kamu yönetiminde etik anlayışın yeri” konularını anlatan Ümit Kocasakal, “Etik kavramı mesleki bir ahlak anlayışı çağrıştırır. Etik anlayış, bir konum ve sıfata sahip kişilerin konum ve sıfatlarına göre davranış yükümlülüğüdür” diye konuştu.
Devamını oku...
 
50 Okula Tekerlekli Sandalye
ImageAtaşehir Belediyesi’nin hem çevreye hem de engelli vatandaşlara fayda sağlamak için hayata geçirdiği “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyasında, kapaklar tekerlekli sandalyeye dönüşmeye devam ediyor. Gördüğü büyük ilgi nedeniyle önce İstanbul geneline, ardından da bütün Türkiye'ye yayılan ve kısa sürede 100 ton kapak toplanan kampanyanın, yoğun istek üzerine Ataşehir Belediyesi tarafından 3. etabına başlandı.
Devamını oku...
 
SBS Stresi Tüm Aileyi Sardı mı?
Image9 Haziran’da yapılacak Seviye Belirleme Sınavı (SBS) gençler kadar aileler için de stres ve kaygı kaynağı. Gençlerin hayatının bu önemli döneminde ailelere büyük  görevler düşüyor. Anadolu Sağlık Merkezi Psikolojik Danışmanı Necmiye Doğruer, SBS sınavına girecek gençlere ve ailelere önerilerde bulunuyor. Ailenin, okul-aile-dershane üçgeninin içinde büyük bir emekle SBS’ye hazırlanan ve bir taraftan da ergenlik döneminin değişimlerini yaşayan çocuğunun stres ve kaygılı durumunu gözlemlemesi gerekiyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 3. Çevre Şöleni 28 Mayıs'ta Start Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi 3. Çevre Şöleni 28 Mayıs - 05 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Çevre Şöleni’nde; En Çevreci Okul ve Maket Yarışması ödül törenleri, Çevre Yürüyüşü ve Uçurtma Şenliği gibi bölümler de yer alıyor. Çevre Şenliği süresince çevre bilincinin geliştirilmesi için Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çalışmalar yapılacak. 
Devamını oku...
 
Metropol İstanbul İlgi Odağı Oldu
ImageMerkez Ataşehir'de uzun süredir boş duran dev arazi üzerine inşa edilen Metropol İstanbul'un satış ofisinde düzenlenen aktivitede formula 1 araçlarının
simülatörü büyük ilgi gördü. Spor camiasının ilgisinin yüksek olduğu tanıtımda ilk üçe girenlere kupa verildi.
 
Başbakan Ataşehirde Cami İnşaatını İnceledi
Image26 Mayıs Cumartesi günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir’de inşaatı süren camiyi ziyaret ederek, bilgi aldı.
 
Ataşehir Belediyesinden Sağlıklı Çevre İçin Bir Adım Daha
ImageAtaşehir Belediyesi’nin çevreyle ilgili çalışmaları aralıksız devam ediyor. Daha sağlıklı bir çevre için ilçede yaptığı çalışmalar büyük övgü alan Ataşehir Belediyesi’nin kurumsal olarak sera gazı salımı hesaplanıyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye işbirliğinde belediyeye ait kurumsal sera gazı salımlarının hazırlanması için, çalışmaların başlangıç toplantısı yapıldı. “Kentler; İklim Değişikliğinin Kaynağı mı Yoksa Çözümü mü?” temalı toplantıya Ataşehir Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri, Ataşehir Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı ve üyeleri ile Kent Konseyi üyeleri katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen
ImageAtaşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ataşehir Örnek Lions Kulübü ve Maylo ortaklığıyla 21 Mart’ta başlayan Temizlik Şenliği kapsamında düzenlenen resim yarışmasında ödüller sahibini buldu. İlçe genelinde, ana sınıfı ile 1–2–3. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 8 bin çocuğa ulaşan Temizlik Şenliği etkinlileri kapsamında el yıkama ve tuvalet temizliğini anlatan bir tiyatro oyunuyla eğitim verildi. Projenin devamında da 6 ve 10 yaş gurubu öğrencilerinin katılımıyla “Sağlıklı Yaşam İçin Hijyen” konulu resim yarışması düzenlendi.
Devamını oku...
 
"İstanbul Depreme Nasıl Hazırlanıyor?" Konferansı
Imageİstanbul Üniversitesi ve TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin birlikte düzenlediği  “İstanbul Depreme Nasıl Hazırlanıyor?” konferansı 24 Mayıs 2012 tarihinde İÜ Mühendislik Fakültesi Ali Rıza Berkem gerçekleştirilecek. Konferansın açılış konuşmasını İÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Tanyolaç, moderatörlüğünü Prof. Dr. Ali Osman Öncel üstlenecek. Konferansta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin deprem hazırlık çalışmaları, İstanbul’u etkileyecek depremler, sismik riskin azaltılması ve acil durum hazırlık kapasitesinin arttırılması konularında sunumlar gerçekleştirilecek.
Devamını oku...
 
İMKBBaşkanı İbrahim Turhan: Borsayı Gerekiyorsa Sırtıma Alır Taşırım
ImageİMKB (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) Başkanı İbrahim Turhan, Ataşehir Finans Merkezi ile ilgili bir soru üzerine “Benim sabit fikirlerim yok. Gerekirse Borsa’yı sırtımda taşırım” dedi. Bu cevap Ataşehir Finans Merkezi’nin ne kadar kabul gördüğünü bir kez daha kanıtladı.
 
Ataşehirde 19 Mayıs Spor Gösterileriyle Kutlandı
Image19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ataşehir’de Kış Spor Okulları’ndaki öğrencilerin gösterileriyle kutlandı. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kış Spor Okulları’nda, voleybol, basketbol, futbol, jimnastik, tekvando, boks ve kick boks dallarında eğitim gören 1200 Ataşehirli çocuk başarı ile eğitimlerini tamamladı. Kış Spor Okulları’nın sezon kapanış töreni, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Celal Yardımcı İlköğretim Okulu spor salonunda öğrenciler ve Ataşehirlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Atık Yağ Toplama Yarışmasında Ödüller Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 17 Ekim 2011 – 16 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenen “İlköğretim Okulları Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması”nda dereceye giren okullar ödüllerini Mustafa Öncel İlköğretim Okulu’ndaki törenle aldı. Ataşehir’deki 42 ilköğretim okulunun katıldığı yarışmada birinciliği 1 ton bitkisel atık yağ toplayarak Mustafa Öncel İlköğretim Okulu alırken, 230 kilo atık yağ toplayan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu ikinci, 60’ar kilo atık yağ toplayan Özel Denizatı İlköğretim Okulu ve Yeni Çamlıca Lemanana İlköğretim Okulu üçüncü oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Finans Merkezi Değil İnşaat Merkezi Oldu
ImageAtaşehir’in finans merkezi olma yönünde sağlam adımlarla ilerlediği çok açık. Bu sebeple neredeyse her köşe başında bir inşaat var. Çoğu 24 saat çalışan dev inşaatlar oluşturdukları gürültü kirliliği ve kamyon trafiğiyle tepki toplamaya devam ediyor. Zaman zaman yasal girişimler yapılsa, cezalar kesilse de, ortadaki paranın büyüklüğü sebebiyle, rahatsızlığın önüne geçmek mümkün olamıyor.
 
Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Taşındı
ImageAtaşehir 36.Ada’da, tartışmalı helikopter pistinin yanında yer alan Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Batı Ataşehir’de Migros’un yanında yer alan yeni binasına taşındı.
 
12.Ataşehir Şenliği 09-10 Haziranda
ImageAtaşehir Rotary Kulübü tarafından düzenlenen, Ataşehir Şenliği’nin 12. si bu yıl 09-10 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Firmaların satış ve tanıtım amaçlı katılımlarının yanında Yırtık Uçurtma Grubu ve Çelik şenliğe renk katacak. Tavsiye ederiz.
 
DefterSepeti.com, Ataşehirde Doğan Kırtasiye Büyüyor
ImageAtaşehir’de 2010 yılında kurulan DefterSepeti.com, servis ağını genişletiyor. Ataşehir ve çevresinden telefon ile verilen  veya sanal mağazadan gelen siparişleri kendi ekibiyle bir saat içerisinde teslim eden DefterSepeti.com, tüm Türkiye’ye kargo ile ürünlerini gönderiyor. 250 TL ve üzeri alışverişlerde %25 indirim yapan firma, müşterilerini toptan alımlara yönlendirerek, çok hesaplı fiyatlar sunduklarını belirtiyor.  Tavsiye ederiz.
DefterSepeti.com’un adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Ataşehir Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergisi
ImageEmlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergisi'nin 2012 Yılı 1.taksit oon ödeme tarihi 31 Mayıs 2012. Unutmayınız. Ataşehir Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergisi ödeme noktaları
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 100 Ton Kapak Tekerlekli Sandalyeye Dönüştü
ImageAtaşehir Belediyesi’nin çevre duyarlığıyla sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyası, kapakları tekerlekli sandalyeye dönüştürmeye devam ediyor. Gördüğü büyük ilgi sebebiyle önce İstanbul geneline, ardından da bütün Türkiye'ye yayılan kampanya yoğun talep üzerine defalarca uzatılırken, kısa sürede 100 ton kapak toplandı ve toplanan kapakların satışından elde edilen gelirle 854 adet tekerlekli sandalye alınarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı Dilenci Bulvarı Oldu
ImageÖzellikle akşam saatlerinde, gıda işletmelerinin önlerini paylaşan dilenciler Ataşehir halkını usandırdı. Adım başı duygu sömürüsü yapan dilencilerin sayısı her gün artıyor. Site güvenliklerinin müdahaleleri, kimi zaman ufak çocuklarla kimi zaman tek olarak yol kesen organize dilencilere yetmiyor.
 
Ataşehir'de Vinç Dehşeti
ImageAtaşehir, İçerenköy Mahalesi’nde elektrik kablolarına takılan vinç, fark etmeyip yoluna devam edince 3 direği devirdi, enerji hatlarını kopardı. Olay gündüz saatlerinde gerçekleştiği için, çevrede yer alan vatandaşlar büyük tehlike atlattı. Vinç sürücüsünün olayı mahalle sakinlerinin çığlıkları sonrasında fark ettiği iddia edildi. Sokakta yürüyenler, park halindeki araçlar, sokakta oynayan çocuklar büyük tehlike atlatırken, elektrik kesintisi sebebiyle mahallede ikamet eden ve solunum cihazına bağlı hasta zor anlar yaşadı.
 
Ataşehir'de Cinayet
ImageAtaşehir’de bir sitede çalışan güvenlik görevlileri A.Y ve M.Ç.’nin tartışması kavgaya dönüştü. Karnından ve göğsünden bıçaklanan M.Ç. olay yerinde ödü.

 
Deniz Gezmiş Parkı'nda On Binler Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin geleneksel “Yaza Merhaba Konserleri” Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı’nda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık 30 bin kişinin bir araya geldiği gecede Can Dündar’ın “Delikanlım… İyi bak yıldızlara” adlı belgeseli izlendi ve Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği türküler coşkuyla dinlendi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’yle birlikte Deniz Gezmiş Parkı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, alanı dolduranlarca slogan ve alkışlarla karşılandı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Hayali Banka
Imageİşadamları, Ataşehir’de tuttukları iki daireyi bir bankanın merkezi ve şubesi olarak göstererek usulsüz ithalat ve ihracat işlemleri gerçekleştirdi. Yapılan inceleme sonucu ortaya çıkan organizasyonun yakalanana kadar milyonlarca dolarlık usulsüz işlem yaptığı iddia edildi.
 
Ataşehir Yeni Bir Rekora İmza Atıyor
ImageAtaşehir Belediyesi “Harekete Geç” projesi ile sabah sporu rekor denemesi gerçekleştiriyor. Sportif alanda Ataşehir’de sporcu nesillerin yetişmesi için çok sayıda proje gerçekleştiren Ataşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği ile düzenlediği “Harekete Geç” projesi ile dünya çocuk rekorları kapsamında binlerce çocuğun katılımıyla “Müzikli Sabah Sporu Rekor Denemesi” gerçekleştirecek.
Devamını oku...
 
Bu Anneler Günü'nde Farklı Bir Hediye Alın
ImageAtaşehir’de kurulan www.depremsepeti.com , kahraman annelere hediyeler başlığı altında anneniz için değişik hediyeleri bir araya toplamış. Kredi kartı şeklinde çakı setinden, polar eldiven, bere, boyunluk setine birbirinden güzel hediyelik ürünlerin yer aldığı www.depremsepeti.com ’a göz atmanızı tavsiye ederiz.
DepremSepeti.com’un adresi ve telefonu için tıklayınız…
 
Çocuk Festivali Sona Erdi
Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı “2. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” sona erdi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 20–25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen festivale; Almanya, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, Macaristan ve Slovakya’dan katılan çocuklar Ataşehir’de ülkelerini tanıtarak, dostluk ve barış için gösteriler yaptılar. Yurtdışından gelen misafir öğrenciler festivalin son gününde Ataşehir Kaymakamlığı’nı, Belediye Başkanlığı’nı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 23 Nisan Festival Havasında Kutlandı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92.yılı kutlamaları Ataşehir’de coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlamaların ilki Macaristan, Bulgaristan, Slovakya, Almanya, Endonezya ve Kırgızistan'dan 23 Nisan kutlamalarına katılmak için ülkemize gelen öğrencilerin 22 Nisan Pazar günü Ataşehirlilerin büyük sevgi gösterileri arasında Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi'nin önünde toplanıp Ataşehir Belediyesi Nazım Hikmet Parkına kadar 23 Nisan Yürüyüşü gerçekleştirmesi ile başladı. Ülkelerinin müzikleri eşliğinde yürüyen öğrencilere Ataşehirliler de sevgi gösterilerinde bulundu.
Devamını oku...
 
İstanbul'u Korkutan Yangın
ImageZeytinburnu, Çırpıcı Mahallesi’nde bir tekstil fabrikasında çıkan yangın korkuttu. Henüz sebebi belirlenemezken gökyüzünü kaplayan bulutları İstanbul’un büyük çoğunluğundan görüldü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
 
Ataşehir'de 60 Kadın Daha Okuma-Yazma Öğrendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından kurulan Ataevlerinde kadınlara yönelik okur-yazarlık kursları devam ediyor. 30 Ağustos, Yeni Çamlıca ve Âşık Veysel Ataevlerinde okuma-yazma kursuna katılan 60 kadın daha Milli Eğitim Bakanlığı onaylı okuma-yazma belgelerini aldı. Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü ve AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)’e bağlı gönüllü eğitimciler tarafından verilen okur-yazarlık kursları, gelecek nesillerin ilk ve en büyük eğitimcisi olan annelerin okur-yazar olmalarını sağlamayı amaçlıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Erol Köse'nin Bilgisayarına El Kondu
ImageBülent Ersoy’un şikayeti üzerine, Twitter’da hakaret sebebiyle, Erol Kösen’nin Ataşehir’deki evine polis tarafından baskın düzenlenerek, cep telefonlarına ve bilgisayarına el kondu. Bu olaydan sonra Erol Köse, Bülent Ersoy’a Twitter üzerinden yüklendi.
 
Ataşehir'e Bir Günlük Çocuk Başkan
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıldönümü kutlamaları Ataşehir’de başladı. Ülke genelinde her yıl olduğu gibi bu sene de yönetim koltukları bir günlüğüne çocuklara devrediliyor. Ataşehir’de ise bu sene Belediye Başkanlığı koltuğuna ilköğretim öğrencisi Yiğit Karpat oturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sebebiyle Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret eden Özel Denizatı İlköğretim Okulu öğrencilerinden 8. Sınıf öğrencisi Yiğit Karpat belediye başkanlığı koltuğuna oturarak; daha yeşil bir Ataşehir, daha çok park ve daha çok sosyal etkinlik istedi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7718

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19933

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

09.02.2016 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

BARIŞ AKŞİT ECZANESİ
Adres     Ferhatpaşa Mahallesi Gazipaşa Caddesi 116/1 Ferhatpaşa
Tel     0 216 471 83 23

EYLÜL ECZANESİ
Adres     Yenisahra Mahallesi, Fatih Caddesi, 89/A Yenisahra
Tel     0 216 315 77 94

FAVORİ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Ertaş Sokak, 15 İçerenköy
Tel     0 216 573 24 60
Adres Tarifi     Greenpark Otel Karşısı, Bayındır Hastanesi Yanı

ÖMÜR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Fevzipaşa Sokak, 14/A Küçükbakkalköy
Tel     0 216 573 96 48
Fax     2165744194
Adres Tarifi     Polis Merkezi Çapraz Karşısı

Advertisement
Advertisement
Advertisement