Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA arrow HABERLER
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
HABERLER
KoruFlorya'dan Bayram Satışı
ImageFlorya’nın son büyük konut projesi olma özelliğini taşıyan KoruFlorya, lüks ve konfora düşkün geniş aileleri bayramda da ağırlayacak. Aydınlı, Metal Yapı Konut, ARKE  ve Vizyonlife ortaklığının TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiği 298 konutluk proje için KoruFlorya satış ofisi bayramın 3. ve 4. günü açık kalacak. KoruFlorya Satış ve Pazarlama Koordinatörü Belgin Özyurt, metropolden uzak durmayı tercih edenlere deniz ve doğayla iç içe bir yaşam sunan, şehrin merkezine yakın olmayı isteyenlere ise E-5, TEM ve sahil yolu alternatifleriyle ulaşım kolaylığı sağlayan KoruFlorya’nın  İstanbul’da ayrıcalıklı yaşamın yeni markası olacağını söyledi.
Devamını oku...
 
Reklam Verenlerin Kanal Tercihi
ImageReklam verenler, ilgi alanlarına ve hedef kitlelerinin özelliklerine göre farklı kategorilerde TV kanallarını tercih ediyor. Medya Takip Merkezi’nin (MTM), en yüksek reyting alan 13 TV kanalını kapsayan araştırması, haber kanallarına en çok dayanıklı tüketim markalarının reklam verdiğini ortaya koyarken, genel içerikli kanalların ise yoğunlukla hızlı tüketim markaları tarafından tercih edildiğini tespit etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı'ndaki Yoğun Duman Korkuttu
Image21 Ekim gece 20:30’de Ataşehir Bulvarı’nı kaplayan beyaz duman ve yanık kokusu korkuttu. Henüz belirlenemeyen bir sebepten, Ataşehir Bulvarı üzerinde bulunan çöp konteynırı içerisindekiler alev aldı. Alevler dışarı çıkmazken, duman görüşü engelleyecek kadar etkili oldu. Ataşehir Belediyesi’nin müdahalesi ile kısa sürede olay kontrol altına alındı.
Resimler için haberin devamına bakınız...
Devamını oku...
 
İstanbulda 3,8 Büyüklüğünde Deprem
Imageİstanbul’da merkez üssü Büyükçekmece olan deprem meydana geldi. Büyüklüğü 3,8, derinliği 13,2 km olarak olçülen deprem İstanbul ve çevre ilçelerinde hissedildi.
 
Viledadan Meme Kanseri İçin Kampanya
ImageYenilikçi ve kaliteli ürünleriyle 163 yıldır ev hanımlarının yanında olan, ev temizliğinde Avrupa’nın ve Türkiye’nin lider markası Vileda, sadece kir ve tozlarla değil kadınların en büyük kâbusu olan meme kanseri ile de savaşmaya devam ediyor. Bu amaçla Türkiye Meme Vakfı (MEVA) ile birlikte yıllardan beri çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi yürüten marka, özel olarak ürettiği pembe ürünlerin satışından elde edilen gelirin büyük bir kısmı ile vakfın, maddi imkânları kısıtlı kadınlara ücretsiz mamografi hizmeti vermesini sağlıyor.


Devamını oku...
 
İpek Kağıt, İş Kazasız Bir İş Yerinin Hayal Olmadığını Gösterdi
Imageİş güvenliğini birinci öncelik sayan İpek Kağıt, iş kazasız bir iş yerinin hayal olmadığını gösterdi. Geçtiğimiz yıllarda iş sağlığı ve güvenliği politikasını güncelleyen İpek Kağıt, “İş Kazasız 1.000.000 Çalışma Saati”ni ödül töreni ile kutladı. Törende yaptığı konuşmada, iş kazalarının ülkemizde her altı saatte bir ölüme, her dört saatte bir sürekli iş görmezliğe neden olduğunu vurgulayan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, iş kazasız geçen 1.000.000 çalışma saatine ulaşılmasından dolayı İpek Kağıt çalışanlarını kutladı…
Devamını oku...
 
Ataşehir ATAMEM'de Kurslar Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’nde ücretsiz kurslar aralıksız devam ediyor. En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle Ataşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ATAMEM’de kurslara katılan Ataşehirlilerin, mesleki ve sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Kuaförlük, Aşçı Çıraklığı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Web Tasarımı, Bilgisayar Kullanımı, İngilizce, Çağrı Merkezi Elemanı, Halkla İlişkiler Elemanı ve Satış-Pazarlama Elemanı kurslarının bulunduğu ATAMEM’ de ön başvurular aralıksız devam ediyor.
Devamını oku...
 
Organizasyonlar Toimarin'e Emanet
ImageKonserlerde, spor faaliyetlerinde ve bir çok organizasyonlarda sunduğu mobil iskele ve platform kiralama hizmeti ile, toiMARİN, önemli bir ihtiyaca karşılık verdi. En son Red Hot Chilli Peppers konserinde kullanılan toiMARİN hizmetleri, kesinlikle çevreye zarar vermiyor ve son derece de uyumlu. Gencer Grup bünyesinde 2003 yılında Mobil Tuvalet Servis Hizmetleri vermek üzere kurulan Toirent Ltd. Şti. 2003 – 2005 seneleri arasında yerli, yabancı birçok kuruluşa ve resmi kurumlara organizasyon ve servis hizmeti sağlamıştır.
Devamını oku...
 
Evlilik Öncesi Eğitim Programı Eğiticilerin Eğitimi Seminerleri Başlıyor
ImageBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla Eylül ayında İstanbul’da imzalanan Türkiye Belediyeler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında “Evlilik Öncesi Eğitim Projesi” protokolü kapsamında uygulanması öngörülen evlilik öncesi eğitim projesi hayata geçiyor.
Devamını oku...
 
Küçükbakkalköy'ün Prestiji Artıyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından ilçenin görünümünü ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan prestij caddeleri projesi; Küçükbakkalköy Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi’nin trafiğe kapatılarak, yayalaştırılmasıyla sürüyor. Fetih Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda, Atatürk Mahallesi Girne Caddesi’nde, Mevlana Mahallesi Mehmet Uslu ile Mevlana caddelerinde, İçerenköy Mahallesi Üsküdar İçerenköy Yolu Caddesi’nde devam eden prestij caddesi çalışmaları, Küçükbakkalköy Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi’nde de başladı.
Devamını oku...
 
Çevre Bilinci Tüm Ataşehir'e Yayılıyor
ImageAtaşehir’de “Ambalaj Atıklarını Geri Dönüştürme” kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Ambalaj Atıkları Yönetim Planı dahilinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı ayrı toplanması ile ilgili olarak kapı-kapı dolaşılarak bilgilendirme çalışması yapılıyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Ambalaj Atıklarını toplama kampanyasında 12 mahallede 103 bin 103 konut ile 22 bin 053 işyerinde bilgilendirme çalışması tamamlanıp geri dönüşüm poşetleri teslim edildi.
Devamını oku...
 
Muhtarlardan Başkan Battal İlgezdi'ye Teşekkür Plaketi
Imageİstanbul Anadolu Muhtarlar Derneği ismi altında birleşen İstanbul’un Anadolu Yakasında hizmet veren muhtarlar, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret ederek teşekkür plaketi sundular. Yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirerek bölgelerinde daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan dernek üyeleri, Başkan Battal İlgezdi ile hem sorunlarını paylaştı hem de yerel yönetimler üzerine sohbet ettiler.
Devamını oku...
 
Saatler 1 Saat Geri Alınacak
Image28 Ekim, Cumartesi gününü, Pazar gününe bağlayan gece saat 04:00’te yaz saati uygulaması sona erecek ve saatler 1 saat geri alınacak.
 
Ataşehir Belediyesine Çevre Ödülü
ImageMarmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ataşehir Belediyesi Çevre ve Altyapı kategorisi dalında yarışmaya katıldığı “Kutu Kutu Bisiklet Kampanyası Projesi”  ile ikinci oldu. Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nın ismi bu yıldan itibaren Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri olarak değiştirildi. Yarışmada Ataşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen çocukların geri dönüşüme katkı ve ilgilerini arttırmak için düzenlenen metal içecek kutularının bisiklete dönüştürüldüğü “Kutu Kutu Bisiklet Kampanyası”  Çevre ve Altyapı Kategorisi’nde ikinciliğe değer görüldü.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Lüks Konutlarına Maliye Takibi
ImageAtaşehir’de üst gelir grubunun tercihi rezidanslarda kira beyanlarının piyasanın altında olduğunu tespit eden maliye, ev sahiplerini takibe aldı. Bankacılık ve tapu sistemi üzerinden sorgulanan kayıtların ardından bazı konutların kapısı çalındı. Gerekli açıklamaları yapamayanlar vergi dairesine davet edildi. Vatandaşlık numarası uygulamasıyla devlet dairelerinin arasında çapraz sorgu imkanları arttığı için maliye artık çok hızlı sonuç alabiliyor.
 
Ağaoğlu Yakma Bizi
ImageÜnlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun, helikopterine binerken fırlattığı sigara aşağıdaki şekilde karelerimize yansıdı. Helikopter pistinde, büyük boy yangın söndürücünün az ilerisinde havada uçan sigara dikkat çekici bir kompozisyon oluşturdu.
Büyük fotoğrafları görmek için "Devamını oku" ya tıklayınız...
Devamını oku...
 
Modern Şehircilik Ödülü Ataşehir Belediyesi'ne Verildi
ImageWorld Consumer Academy’nin Haliç Kongre Merkezi’nde organize ettiği Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi; siyaset, sanat ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Organizasyonda Tüketici Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu, Modern Şehircilik Ödülü’nü Ataşehir Belediyesi’nin kazandığını açıkladı. 3,5 yılda çağdaş bir kent yaratmak için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve ekibinin gerçekleştirdiği projelerin ödüle değer bulunduğunu vurgulayan Ustaoğlu, törene katılamayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yerine ödülü Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’a verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehirden Büyükşehir'e Büyük Protesto
ImageAtaşehir halkı Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde 3,5 yıldır 1/5000’lik imar planlarının onaylanmamasını protesto etti. Mahalle muhtarlıkları önünde toplanan Ataşehirliler konvoylar halinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüne geldi. Ellerinde “İmar Planlarımızı İstiyoruz” yazılı dövizler taşıyan Ataşehirliler, Büyükşehir Belediyesi önünde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapması gereken nazım imar planlarımızı istiyoruz” yazılı pankartlar açtı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin göreve geldiği günden bu yana onaylanması için mücadele verdiği 1/5000’lik imar planlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanmasını isteyen Ataşehirlilere , CHP İstanbul Milletvekilleri Kadir Öğüt, Aykut Erdoğdu ve Celal Dinçer, Balıkesir Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile meclis üyeleri ve mahalle muhtarları da destek verdi.
Devamını oku...
 
Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Kapılarını 10.Kez Açıyor
Image13-16 Eylül 2012tarihlerinde Medyafors Fuarcılıkorganizasyonu ve UFRAD işbirliğiyledüzenlenecek olan 10. Bayim olur musun? Franchising veMarkalı Bayilik Fuarı, bu yıl Dış Ekonomikİlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) gelecekziyaretçi heyete de ev sahipliği yapacak.DEİK’e bağlı, TürkDiasporası’nın güçlendirilmesi amacıyla faaliyetleryürüten Dünya Türk İş Konseyi(DTİK) üyesi olan yurtdışında yaşayan Türkiş adamlarının oluşturacağı heyet, 10.Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı BayilikFuarı’nı ziyaret edecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'li Çocuklar Birlikte Sünnet Oldu
ImageAfyonkarahisar’daki askeri cephanelikte meydana gelen patlamada 25 Mehmetçiğin şehit olması nedeniyle, Kibariye’nin sahne alacağı konser bölümü iptal edilen Ataşehir Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Deniz Gezmiş Parkı’nda gerçekleştirildi. Ataşehir Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 581 çocuk ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda Ataşehirlinin de katıldığı Sünnet Şöleninde konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Afyonkarahisar’da meydana gelen cephanelik patlamasında şehit olan 25 Mehmetçiğe Tanrıdan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.
Devamını oku...
 
Ağustos Ayına Suriye ve Terör Saldırıları Damga Vurdu
ImageGeçtiğimiz ayın siyasi gündemini belirleyen araştırmanın sonuçları açıklandı. Buna göre, ayın medyada en fazla öne çıkan konusu Suriye olurken, Gaziantep’te yaşanan terör saldırısı, Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılması gündeme damgasını vuran olaylar oldular. İşte, Ağustos ayının siyaset gündemi… Suriye gündemin ilk sırasında. Medya Takip Merkezi’nin (MTM), geçtiğimiz ayın siyasi gündemini içeren araştırmasına göre, ay boyunca medyanın en çok yer verdiği konu Suriye oldu.
Devamını oku...
 
Kadınların Korkulu Rüyası İdrar Kaçırma
Imageİdrar kaçırma sorunu yaşayan pek çok kadın, sık tuvalete gitme korkusu nedeniyle evden çıkamama, sürekli iç çamaşırı değiştirme zorunluluğu ve bu durumun yarattığı psikolojik travmalar nedeniyle büyük sorunlar yaşamaktadırlar. Memorial Şişli Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Derya Balbay, kadınlarda idrar kaçırma sorunu ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehirde 30 Ağustos Coşkusu
Image30 Ağustos Zafer Bayramı Ataşehir’de coşku ile kutlandı. Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanlığı adına Albay Ali Şarlak ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi katıldı. Çok sayıda Ataşehirlinin izlediği çelenk koyma töreninin ardından Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde, Kaymakam Turgut Çelenkoğlu, Albay Ali Şarlak ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçe protokolünün kutlamalarını kabul etti.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı Üzerinde Havayi Fişek Gösterisi
Image28 Ağustos Salı gecesi, Ataşehir Bulvarı üzerinde havayi fişekler patladı. 36 ve 38. adaların kesişme noktasında fırlatılan fişekler ilgi odağı oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; Deprem Değil Bina Öldürür Gerçeğini Unutmayalım
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 13. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Deprem önemleri her türlü siyasi kaygıdan uzak yerel ve merkezi yönetimlerin ortak çalışması ile hızla hayata geçirilmelidir” dedi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemize büyük üzüntü yaşatan, acılarını hala hissettiğimiz 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ardından 13 yıl geçti. Binlerce insanımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı, binlerce çocuğumuzun yetim ve öksüz kaldığı bu felakette yaşadıklarımızı unutmadık.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi, Taksicilerle İftarda Bir Araya Geldi
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de taksi duraklarında çalışan taksicilerle iftarda buluştu.Geçtiğimiz hafta taksi durak başkanları ile toplantı yapan ve tüm durakları yenileme sözü veren Başkan Battal İlgezdi iftarda yaptığı konuşmasında, “Çağdaş bir kent yaratmak ve çağdaş bir kentte yaşamak için tüm esnafa büyük görev düşüyor” dedi.
Devamını oku...
 
Bu 17 Ağustos Sadece Yıldönümü Olmasın
ImageDepremi Sepeti.com bu 17 Ağustos’ta depremi sadece anmayı değil harekete geçmeyi ve önlem almaya davet ediyor. Bu çerçevede ilk önce evdeki, dolaplar, avizeler, ağır eşyalar vb. risk oluşturan unsurları iyileştirmeli ve her eve, işyerine bir deprem çantası edinilmeliyiz. Tüm deprem planları, çalışmalarının ortak noktası depremden sonraki kaostur. Kapınızın yanında hazır bekleyen, depremden hemen sonra zaman kaybetmeden alarak, binanızı beraber terk edeceğiniz deprem çantası sizin ve sevdiklerinizin  hayatını kolaylaştıracak hatta kurtaracaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Hint Keneviri Operasyonu
ImageAtaşehir’de, Kayışdağı Mahallesi’nde yer alan bir evin bahçesinde, yetiştirilen Hint Keneviri, ihbar üzerine polis tarafından ele geçirildi.
 
Başkan İlgezdi, Ataşehir'de Taksicilerle İftarda Bir Araya Geldi
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de taksi duraklarında çalışan taksicilerle iftarda buluştu.Geçtiğimiz hafta taksi durak başkanları ile toplantı yapan ve tüm durakları yenileme sözü veren Başkan Battal İlgezdi iftarda yaptığı konuşmasında, “Çağdaş bir kent yaratmak ve çağdaş bir kentte yaşamak için tüm esnafa büyük görev düşüyor” dedi.
Devamını oku...
 
Ağaoğlu'ndan Olimpiyat Oyunları'nda Madalya Alanlara Ev
ImageAli Ağaoğlu, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan Türk sporcuları kutlayarak ev hediye edeceğini söyledi ve başarılarının devamını diledi.
 
Ataşehir'de Trafik Kazası: 2 Ölü
ImageAdnan İper’in kullandığı 34 AC 7844 plakalı Porche marka otomobil aşırı sürat sonucu kontrolü kaybederek ilk önce kaldırıma çarptı, sonrasında bir sitenin duvarını aşarak, bahçeye düştü. İper ve yolcu, Onur Çilingir hayatını kayıp etti. Site sakinleri büyük bir gürültü duyduktan sonra aracı bahçede gördüklerini belirtti.
 
Devamı...
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 428 - 488 Toplam: 7783

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 13 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20137

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement