Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Tatil Dönüşü Benlerinizi Kontrol Ettirin
ImageYaz aylarında güneşin etkisi ile ciltte pek çok değişim olmakla birlikte, vücuttaki benlerde de değişiklikler gözlenebiliyor. Birçoğu zararsız olsa da doğuştan ya da sonradan oluşan benler kanser riskine yol açabiliyor. Sayısı ve büyüklüğü bilinen benlerin düzenli kontrol edilmesi ilerleyen dönemlerde oluşabilecek problemler için önlem alınmasını sağlıyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Makbule Dündar, ben takibinin önemi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yaz Sanat Okulları Öğrencilerinden Sergi
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği Yaz Sanat Okullarında eğitim alan çocuklar çalışmalarını sergileyecek. Yaz Sanat Okulları Sergi Açılış Kokteyli 3 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda yapılacak. Yaz Sanat Okullarında; Müzik, Resim, Heykel, Kâğıt Mozaik, Enstrüman Yapımı, Drama, Satranç, Becerikli Eller, İngilizce Oyun ve Farkındalık Eğitimi branşlarında atölye çalışmaları yapıldı. Yaz Dönemi boyunca sanat okullarında eğitim gören çocukların çalışmaları 03-11 Eylül gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Gençlik Merkezi’nin Yeni Dönem Açılışı Yapıldı
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Atasehir Gençlik Merkezi’nin yeni dönem açılısı yapıldı. Geçen yıl aktif olarak hizmet vermeye başlayan ve 1 yılda 5 bin 700 gence ulaşan Ataşehir Gençlik Merkezi’nin yeni dönem açılısı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile kızları Turnam ilgezdi, İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Yetkilisi Gökhan Çoban, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan 1. Vekili Sadi Özata ve Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da gönderdiği bir mesajla, açılışı tebrik etti.   
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Ata'ya Çelenk Sunuldu
ImageAtaşehir’deki 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenkler bırakıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Osman Ateş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Garnizon Komutan Vekili Ümit Engin Ufuk tarafından bırakılan çelenkler sonrası İstiklal Marşı okundu. Resmi tören bölümünün sonrasında; Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Vatan Partisi ile ilçedeki sivil toplum örgütlerinin yetkilileri de Atatürk Anıtına çelenk sundu.
Devamını oku...
 
Sürekli Hasta ve Yorgun Hissetmenizin Sebebi Klima Olabilir
ImageDoğrudan klima havasına maruz kalmak, yatarken makineyi açık bırakmak ve ortamı havalandırmamak... Sıcak havalarda serinlemek için klimaların bu şekilde bilinçsiz kullanımı önemli sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Metin Özkan, klimanın neden olabileceği hastalıklar ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Akneye Karşı Somon, Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bitter Çikolata Yiyin
ImageMor ve kırmızı üzüm, bitter çikolata, zeytinyağı, domates, kahve, ceviz, sarı biber… Bu rengarenk besinlerin metabolizmaya olduğu kadar cilt sağlığı için de önemli faydaları bulunuyor. Sofralarında düzenli sebze ve meyve bulunduran, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak duran kişiler cilt sağlıklarını ve güzelliklerini uzun yıllar sürdürebiliyor. Memorial Wellness Beslenme Danışmanı Dr. Dyt. Yonca Sevim, besinlerin cilt sağlığı üzerindeki etkilerini anlattı.
Devamını oku...
 
40 Yaşın Üzerindeki Kadınlar İçin Hayat Kurtaran Öneriler
ImageKadınlar 40 yaşından sonra vücutta hormonal dengenin değişmesi ile birlikte önemli sağlık problemleri ile karşılaşabiliyor. Ancak hiçbir şikayet olmamasına rağmen, menopoz sonrası gelişebilen pek çok hastalık, düzenli muayene ve tetkikler sayesinde başlangıç aşamasındayken önlenebiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Nadide Korkut, 40 yaşın üzerindeki kadınların sağlıklarını korumak için dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ağaoğlu’nun Projelerine Zam Geliyor
ImageGerek daire ve ofis almak isteyenler gerekse alanların merak ettiği soru fiyatlardaki artışının ne zaman olacağı? Dövizdeki yükselme ve arzdaki daralma sebebi ile bir süredir ertelenen zamlar ardı ardına gelmekte. Ağaoğlu, Eylül ayında tüm projelerine %5 zam yapacağını resmi olarak duyurdu. Diğer firmalarda da benzer oranlarda artış beklenmekte. İstanbul’un özellikle Ataşehir’in taşı toprağı altın…
 
Stres ve Üzüntü Zonaya Davetiye Çıkarıyor
ImageÇocukluk dönemi bulaşıcı hastalıklarından biri olan suçiçeği ilerleyen yaşlarda yeniden karşınıza çıkabilir. Varicella zoster isimli virüsün yol açtığı hastalığın yetişkinlikteki adı zonadır. Halk arasında gece yanığı olarak da bilinen ve şiddetli ağrılara yol açan zonanın ortaya çıkmasında stres faktörleri ilk planda yer almaktadır. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Lütfiye Çoban, zona hastalığı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Yaz Ayları Ödem Şikayetlerini Arttırıyor
ImageSıcak havalarda vücutta su ve tuz tutulumu artarken en çok şikayet edilen konuların başında vücuttaki ödemler geliyor. Ödem, zaman zaman önemli bazı hastalıkların belirtisi olabiliyor ve dikkatle tedavi edilip takiplerinin yapılması gerekiyor. Memorial Hizmet Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Yavuz Öztürker, vücuttaki ödemin nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Selva Kristal Lezzet Ödülü”ne Sahip Dünyadaki İlk ve Tek Makarna Markası Oldu
ImageSelva, dünyaca ünlü bağımsız kalite enstitüsü olan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından verilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne bu yıl 3. kez layık görüldü ve bu başarısından ötürü Kristal Ödül ile taçlandırılan Türkiye ve dünyadaki ilk ve tek makarna markası oldu. Selva Gıda, Avrupalı 100’ü aşkın şef ve tadım uzmanı tarafından mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri değerlendirmek için yapılan kör tadım testi ( marka ismi gizlenerek yapılan test ) değerlendirmelerinden yüzde 90 üzerinde puan alarak, gıda alanında tat ve kalite konusunda en önemli ve itibarlı ödüllerden biri olarak kabul edilen  ‘Üstün Lezzet Ödülü’nün ve ‘kalite ve lezzette istikrar’ anlamına gelen ‘Kristal Ödül’ün sahibi oldu.
Devamını oku...
 
Tatilde İpin Ucu Kaçmasın
ImageYaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatil planları yapılıyor. Özellikle daha rahat tatil yapabilmek için seçilen “her şey dahil” konseptler ise kilo alma kabusu ile karşı karşıya bırakabiliyor. Bazı kurallara dikkat ederek hem güzel bir tatil yapabilir hem de tatilden kilo almadan dönebilirsiniz. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Pınar Yetimoğlu, tatilde sağlıklı beslenme hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Anne Adayları Tatilde Modaya Değil Havaya Uygun Giyinmeli
ImageTatil planları yapılırken hem sağlıklı hem de keyifli bir dönemi geçirmek isteyen anne adaylarının kafasındaki sorular da çoğalıyor. Yolculuktan, beslenmeye, kıyafet seçiminden, serinleme alternatiflerine kadar pek çok nokta anne ve bebek sağlığı için büyük önem taşıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Zeki Salar, yaz tatilinde anne adaylarının dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Sıcak ve Nemli Havada Sağlıklı Kalmanın Yolları
ImageSıcak ve nemli hava, gün içinde nefes almayı zorlaştırmakla kalmayıp, pek çok hastalığa zemin hazırlıyor. Bu dönemde halsizlik, aşırı yorgunluk, güneş çarpması ve baş ağrısından korunmak için bir dizi önlem alınması gerekiyor. Memorial Hizmet Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Yavuz Öztürker, sıcak havalarda sağlıklı kalmak için önerilerde bulundu.
Devamını oku...
 
Burrito Shop Meksika Mutfağı Ataşehir’de Açıldı
ImageYakın zamanda açılan Tandoori Hint Mutfağı’ndan sonra Burrito Shop Meksika Mutfağı Ataşehir’de açıldı. Ataşehir Bulvarı üzerinde Ata 3-4 Blok’ta, üst katta yer alan Burrito’nun paket servisi mevcut. Rekabetin yoğunluğu ve tüketici alışkanlıkları sebebi ile Türk mutfaklarının bile çok zorlandığı Ataşehir’de Burttito’ya kolaylıklar dileriz.
Burrito Shop Meksika Mutfağı Ataşehir'in adres ve telefonu için tıklayınız...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4332

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 29 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19752

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

02.09.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE BUTİK
Adres     Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 53/B
Tel     2164562634
Fax     2164562635
Adres Tarifi     Atatürk Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı

FELİF ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayısdagı Caddesi, No:24B
Tel     2164698644
Fax     2164698645
Adres Tarifi     Avicenne Hastanesi karşısı

SEVGİPEREST ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Oyacı Sokak 23/B İçerenköy
Tel     2164698788
Fax     2164698854

Advertisement
Advertisement