Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Dünya Kalpten Ölüyor
ImageDünya kalbine yeniliyor… Yaşamı tehdit eden en önemli risk kalp hastalıkları ve kalp krizleri… Rakamlar ise her geçen yıl daha da korkutucu bir tablo çiziyor. Ölüm nedenleri arasında kalp krizleri %20 ile ilk sırada. Tüm ölümlerin ise %42’si kalp ve damar hastalıklarından kaynaklanıyor. Erkeklerde 65 yaş üzeri ölümlerin %54’ünden de kalp sorumlu.
Devamını oku...
 
Opel Avrupa Pazarlarındaki Büyümesini Devam Ettiriyor
ImageOpel, 2015 yılının ilk üç ayında 280 bine yakın otomobil satışı ile Avrupa’daki yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Opel, Avrupa pazarlarındaki büyümesini devam ettiriyor.  2015’in ilk üç ayında 8.500 adetlik artış. Artan Pazar payı, 11 Avrupa pazarında Pazar payı artışı. Opel, 2015 yılının ilk üç ayında 280 bine yakın otomobil satışı ile Avrupa’daki yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. İlk gelen rakamlara göre bir önceki yılın aynı periyoduna kıyasla dikkati çeken bir yükseliş gerçekleşti.
Devamını oku...
 
Uyum Market Ataşehir Sedef Caddesi'nde Açıldı
Image1998 yılında kurulan Uyum Market, Ataşehir şubesini Sedef Caddesi’nin başında açtı.  Radisson Blu Hotel’in yanında yer alan market oldukça geniş bir mağaza alanı ve açık otoparka sahip. Balık, manav, dergi, gazete, fırın, şarküteri vb. bir çok bölümü barındıran Uyum Market’e başarılar dileriz.

Uyum Market Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Spor Yapan Çocuk Hayata Bir Adım Önde Başlar
ImageÇocukların küçük yaştan itibaren düzenli spor yapması kendi yaşıtlarına göre sor yapan çocukları bir adım öne taşır. Düzenli spor yapan bir çocuk yaşıtlarına oranla daha aktif, sağlıklı, dışa dönük ve başarılı olmaktadır. Denge Cimnastik&Bale Kurucusu Melis Öztürk ‘Sporun çocuğun gelişimi üzerindeki etkisi’ hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ambalaj Atığı Toplayan Öğrenciler Maçla Ödüllendirildi
ImageAtaşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO işbirliğiyle, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de katkılarıyla, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla iki sezon önce başlatılan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesinin 3. dönemi devam ediyor. “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesinde en çok ambalaj atığı toplayan Ataşehir’deki 5 okuldan toplam 200 öğrenci, ödül olarak Ülker Sports Arena’da Fenerbahçe Ülker- NSK Eskişehir Basketbol maçını izlediler.
Devamını oku...
 
Ataşehir Kısa Film Atölyesi Başladı
Image3. Ataşehir Ulusal Çevre Konulu Kısa Film Yarışması kapsamında düzenlenen Ataşehir Kısa Film Atölyesi başladı. Atölye süresince katılımcılar belgesel ve kurmaca kısa film çalışmaları yapacaklar. Ücretsiz olarak düzenlenecek atölye çalışmalarında, sinema alanında isim yapmış eğitmenler tarafından; senaryo, çekim teknikleri ve kurgu gibi konularda dersler verilecek. 15 kişi ile sınırlı tutulması planlanan atölye çalışmaları için 100’den fazla kişi başvurdu. 
Devamını oku...
 
Böbrek ve Şeker Hastalığında Kalbi Göz Ardı Etmeyin
ImageBöbrek hastaları, kalbi zorlayıcı efor harcayamadıkları için ‘bilinmeyen bir kalp hastalığı’ tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bu hastaların büyük bir bölümünde kronik şeker hastalığı da olduğu için ağrı hissedilmiyor ve hastalık, ancak son aşamada kendini gösteriyor. Bu nedenle hastaların ameliyata giden süreçte, kalp hastalıklarına karşı erken önlem alma şansı da kalmıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, böbrek ve şeker hastalarında belirti vermeyen kalp hastalığı riski konusunda uyarıyor.
Devamını oku...
 
Hedefe Yönelik Tedavilerle Kansere 12'den Vuruş
ImageKanserde kemoterapi yani ilaç tedavisinin hastaların psikolojisini de etkileyen olumsuz yan etkileri, günümüzde kullanılan hedefe yönelik akıllı ilaçlar sayesinde azalıyor. Hastaya özel tedavi prensibi ile pek çok kanser türünde kullanabilen ilaçlar, kanserli hücreyi hedefleyici özelliği sayesinde sağlıklı hücrelere neredeyse zarar vermiyor. Saç ve kaş dökülmesi gibi yan etkileri minimum seviyede olan akıllı ilaçlar, hastaların yaşam kalitesini de artırıyor.
Devamını oku...
 
Baş Ağrısı, Konuşma ve Görme Bozukluklarına Dikkat
ImageBeyin hastalıkları, dünyada ölüm nedenleri arasında kalp rahatsızlıklarından sonra ikinci, kalıcı veya geçici bir engele neden olarak yaşam kalitesini düşürme bakımından da ilk sırada yer alıyor. Baş ağrısı, yürüme bozukluğu, görme kaybı gibi belirtiler ise beyin hastalıkları konusunda önemli ipuçları olarak gösteriliyor. Memorial Şişli/ Ataşehir Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, beyin hastalıklarına işaret eden belirtiler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
İslam’ın Parlak Yüzü, Aşk Erleri: Sufiler
ImageSûfîler, Nasrettin Hoca, Hallac-ı Mansur, Mevlana Celaleddin Rumi, İmam Gazzalî, İbn-i Arabi ve Ömer Hayyâm gibi önemli isimlerin eserlerini ve hayatını mercek altına alıyor. Sûfîler kendilerini maşuktan gayrı her şeye kapatmış aşk erleridir. Leyla yüzlü yârin peşinden çöller aşan Mecnun misalidirler. Kimisi hakikatin özünü bilmek, eşyaya gönül bağlamamak gerek demiş, kimisi “İllâ edep illâ edep” diyerek yol sürmüştür.
Devamını oku...
 
Başkan Demircan: "Okçuluğu Futbol Gibi Çocuklarımıza Aşılamalıyız"
ImageOkçular Vakfı’nın “Türk Osmanlı Geleneksel Ok ve Yay Atölyesinin” açılışına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu’nun çevresindeki çocuklara okçuluğu futbol gibi temel bir spor argümanı olarak aşılamalıyız” dedi. Okçular Vakfı tarafından “Türk Osmanlı Geleneksel Ok ve Yay Atölyesinin” açılışı dolayısıyla Okçular Vakfı’nda basın toplantısı düzenlendi.
Devamını oku...
 
12-19 Nisan Kalp Sağlığı Haftası
ImageKalp ortalama 12 cm  uzunluğunda 9 cm genişliğinde, göğüs boşluğunda bulunan,  kaslardan oluşan piramit şeklinde bir organdır. Dolaşım sisiteminde yer alır, temel görevi kanı pompalamaktır. Kalp ve damarlardan oluşan dolaşım sistemi:
•    Metabolizma faaliyetleri sonucunda oluşan artık ürünlerin vücuttan uzaklaştırılması,
•    Vücut ısısının düzenlenmesi,
Devamını oku...
 
Bebek Hayallerinizin Önündeki Engelleri 5 Adımda Belirleyin
ImageDüzenli birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlerin, ilk aşamada tek seçenek olarak tüp bebek tedavisini düşünmeleri bu süreçte yapılan hataların başında geliyor. Gebeliğin önündeki engellerin belirlenmesi ve nedene yönelik tedavilerin yapılması çoğu zaman tüp bebek gibi tedavilere gerek kalmaksızın çocuk sahibi olabilme şansını artırıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Op. Dr. Zeki Salar, bebek sahibi olamayan çiftlerin öncelikli olarak yapması gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Çocuklarda Kanserin 8 Belirtisine Dikkat
ImageÇocuklarda en sık görülen ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alan kanserin belirtileri, birçok sıradan çocuk hastalığında da görülebiliyor. Bu durum hastalığın erken dönemde teşhis ve tedavi edilmesini engellediği için belirtiler konusunda son derece dikkatli olunması gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Onkolojisi Bölümü’nden Doç. Dr. Ahmet Demir, “1-7 Nisan Kanser Haftası” öncesinde çocukluk çağı kanserleri ve belirtileri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Her Yıl 200 Bin Kanser Vakasının 60 Bin'i Önlenebilir
ImageTüm kanserlerin üçte biri, yaşam biçiminin değiştirilmesi ve yaşam kalitesini yükselten alışkanlıkların benimsenmesi ile önlenebiliyor. Vakaların üçte biri de erken dönemde yakalanabiliyor. Bu tablo, kanserlerin %60’ının yönetilebilir olduğunu gösteriyor. Geri kalan %40’lık oran ise kötü şans olarak değerlendiriliyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4201

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19619

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

17.04.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

FURKAN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. RİFAT HAMİT MASAZADE
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Halk Sokak, 1/B Kayışdağı
Tel :2166616949
Fax :2166616948

MASAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. BİNNUR ER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 18/A
Tel :2165720033
Fax :2165720026

ÖYKÜ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ALBERT BARUH SAYLAĞ
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 42/D İçerenköy
Tel :2165770204
Fax :2165770205

PAŞAYİĞİT ECZANESİ
Eczacı :Ecz. BEHZAT CEM PAŞAYİĞİT
Adres :Örnek Mahallesi, Neyzen Salimbey Sokak, 27/A Örnek
Tel :2164708444
Fax :2164705625

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement