Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Atık Pil Toplama Yarışması Yeniden Başlıyor
ImageYarışma başladı, en çok pil toplayanları çeşitli hediyeler bekliyor. Atık Pil Toplama Yarışması yeniden başlıyor Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Atık Pilleri Toplama Kampanyası gördüğü ilgi üzerine yeni eğitim-öğretim yılında yeniden başlıyor. Geri dönüşüm uygulamalarının çevre kirliliğinin önlenmesindeki rolüne dikkat çekmek amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kampanya kapsamında atık pil toplama makinelerine atılan her pil karşılığında 10 puan değerinde kupon alınıyor. Bu kuponların toplamı belirlenmiş puan değerlerine ulaştığı zaman çeşitli hediyeler kazanılıyor.
Devamını oku...
 
Vatan Bilgisayar Ataşehir’de
ImageVatan Bilgisayar, Ataşehir şubesini 26 Eylül’de Ataşehir Bulvar 216’da açtı. Vatan Ataşehir Hiperstore 600 m2 büyüklükte ve merkezi konumu ile dikkatleri çekiyor. Böylece yıllar sonra Ataşehir teknoloji mağazasına kavuştu. Bildiğiniz üzere ilk olarak yıllar önce Teknosa Ataşehir 36.Ada Ata 2-1 Blok’ta bir Teknosa Corner açmıştı. Kısa süre sonra ülke çapında ufak mağazalarını kapatan firma Teknosa Corner Ataşehir’i de kapatmıştı. Vatan bilgisayar Ataşehir’in büyük bir eksikliğini popüler AVM Ataşehir Bulvar 216’da 28. mağazasını açarak kapattı. Ataşehir Vatan Bilgisayar her gün 10:00 – 21:45 saatleri arasında açık. Tebrik ederiz.
Vatan Bilgisayar Ataşehir’in adres ve telefonu için tıklayınız…
 
Kurban Etini Sebze İle Tüketin
ImageKurban Bayramı’nda birbirinden lezzetli yemeklerle hazırlanan aile sofraları ve ikramlar et tüketimini artırmaktadır.  Kontrolsüz ve düzensiz beslenilerek geçirilen bu keyifli günler; kolesterol, kalp-damar hastalıkları, karaciğer yağlanması gibi rahatsızlıklara neden olabileceği gibi var olan sağlık problemlerinin ilerlemesine neden olabilir. Bunun için özellikle kronik hastalıkları olan kişiler porsiyon kontrolü, yiyecek seçimi ve pişirme yöntemlerinde daha dikkatli davranmalıdır. Memorial Suadiye Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Sevil Ürer, Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.
Devamını oku...
 
Gözlük, Kontakt Lens, Refraktif Cerrahi (Lazer) Hangisi?
ImageGörme bozukluğu nedeni ile göz muayenesine gelen kişiler genellikle göz hekimlerini gözlüklü gördüklerinde ilk sordukları soru ‘siz neden gözlük kullanıyorsunuz lazer yaptırmıyorsunuz’ dur. Bizim toplumumuzda gözlük kullanmak yanlış bir kanı olarak bir eksiklik veya özür gibi algılanmaktadır. Halbuki göz hekimleri konuyu böyle algılamazlar. Önemli olan iyi görmedir. Bunu da günümüzde gözlük, kontakt lens ve refraktif cerrahi sağlamaktadır.
Devamını oku...
 
Sadri Alışık Tiyatrosu’nun Adı Değişti
Image19 yıldır sanatı ve sanatseveri onlarca oyunda buluşturan Sadri Alışık Tiyatrosu, acı kaybı Çolpan İlhan’ın anısını yaşatmak amacıyla artık yoluna Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu olarak devam etme kararı aldı. Kerem Alışık, “Acısını hala derinden hissettiğimiz Sadri Alışık Tiyatromuzun kurucusu, hocamız,annemiz Çolpan İlhan’ımızın ismini bundan böyle Sadri Alışık adının yanına ekleyerek tiyatroseverlere hizmet etmeye devam edeceğiz.Onların ışığının hiç sönmeden bizi aydınlatması için gerekli tüm çalışmaları ve çabaları artarak sürdüreceğiz’’ diye konuştu.
Devamını oku...
 
Kalp Krizine Dur Demek Elinizde
ImageDünyada ani ölüm nedenleri sıralamasının en başında kalp hastalıkları geliyor. Kalp damarlarında ani tıkanma sonucu ortaya çıkan kalp krizi ise bazen şiddetli göğüs ağrısı ile gelirken bazen de terleme ve bulantı ile kendini gösterebiliyor. Kalp krizine acil müdahale etmek ve hayati tehlikeyi önlemek için belirtilerin tanınması ve kriz anında vakit kaybedilmemesi büyük önem taşıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Suat Altınmakas, “29 Eylül Dünya Kalp Günü” öncesinde kalp krizine karşı alınması gereken önlemler ile ilgili bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Yeşil İş 2014 Sürdürülebilir İş Buluşması 6. yılında İş Dünyasını Değişim İçin Bir Araya Getirdi
ImageYeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, ‘Değişimi Yönetmek’ temasıyla gerçekleştirildi. Bu sene Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sungur Bursa, iş dünyasının değişimi yönetmek ve kendi yönünü tayin etmek zorunda olduğunu söyledi. Değişen koşulları iyi anlayanların gelecekte başarılı olacağını söyleyen Bursa’nın ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen, enerji sorununun, enerjiyi üretim ve tüketim şekillerinden kaynaklandığını belirterek kaynaklarda ciddi değişiklikler olacağını söyledi.
Devamını oku...
 
Kalp Krizi Geliyorum Der
ImageHenüz kalbinizle ilgili bir problem yaşamadıysanız sizin için kalp hastalıkları önemli bir problem olmayabilir. Fakat Türkiye’de bir numaralı ölüm sebebi olarak karşımıza çıkan bu hastalıklar söz konusu olduğunda şu anda herhangi bir kalp ve damar hastalığı olsun ya da olmasın risk herkes için geçerlidir. İyi haber ise kalp ve damar hastalıklarının önlenebilir hastalıklar arasında olmasıdır. Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Nuri Cömert, 29 Eylül Dünya Kalp Gününde, kalp ve damar sağlığı konusunda yapılan en büyük yanlışlardan birinin hiç kalp hastası olmayacağını düşünmek olduğunu vurguladı ve kalp krizi anında hastanın ve yakınında bulunan kişilerin yapması gerekenleri anlattı.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de “Can Dostlar” Buluşuyor
ImageCan Dostlarımız Şenliği” 28 Eylül Pazar günü Ataşehir Hayvan Barınağı’nda yapılacak. Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi ile özel firmaların 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında ortaklaşa düzenlediği “Can Dostlarımız Şenliği” 28 Eylül Pazar günü Ataşehir Hayvan Barınağı’nda yapılacak. Hayvan sevgisini artırmak, sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını sağlamak ve hayvanseverler arasında dayanışmayı sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirilecek şenlik Ataşehir Barınağında saat 13.00’da başlayacak.
Devamını oku...
 
Bebeklerde Göz Muayenesi Ne Zaman Yapılmalı
ImageBebekler görsel yetenekleri tamamlanmış olarak doğmazlar. Yürüme ve konuşma gibi görmeyi de belli bir süre sonra öğrenirler. Bu nedenle doğumsal göz problemlerinin erken tespit ve tedavisi görmenin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Görme bozukluğunun ayrıca bebeğin fiziksel, mental ve duyusal gelişiminde de gecikmeye neden olabileceğini unutmamak gerekir.
Devamını oku...
 
Doğru Beslenerek Gripten Korunun
ImageAni ısı değişiklikleri halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluğa neden oluyor. Bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açan bu sorunlar; grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Sağlıklı kalmak için ise dengeli ve yeterli beslenmek altın kural olarak gösteriliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın Selçuk, “Doğru beslenerek gripten korunmanın yolları” hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir İş Ödülleri Finale Kalan Projeleri Belli Oldu
ImageTürkiye’nin ilk sürdürülebilir iş ödülleri için tüm sektörlerden farklı iş modelleri ile ilgili yoğun başvurular gerçekleşti. Jürinin çalışmaları sonucu 5 kategoride toplam 27 proje finale kaldı.  Finale kalan projeler önümüzdeki günlerde jüri tarafından tekrar değerlendirilerek her kategoride ödüle hak kazanan projeler belirlenecektir. “Sürdürülebilir İş Ödülleri” ve “Yılın Sürdürülebilir İş Ödül”ü 23- 24 Eylül’de gerçekleşecek, ‘’Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması ‘’ nın ilk günü yapılacak tören ile sahiplerini bulacaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Sanat’ı Mahallenize Getiriyor
Image“Sanat Eğitimini Mahallenize getiriyoruz” projesi kapsamında gerçekleştirilen sanat eğitimlerinin kayıtları 22 Eylül Pazartesi itibariyle başlıyor. Ataşehir Belediyesi sanat eğitimlerini her yıl olduğu gibi Ataşehir’in mahallerine taşımaya devam ediyor. “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi; bu yıl da ücretsiz olarak Halk Oyunları, Bağlama, Gitar, Keman, Perküsyon, Dans, Tiyatro, Temel Müzik Eğitimi ve Ev Kadınlarına Resim Eğitimleri düzenliyor.
Devamını oku...
 
Ahmad Tea Detoks ile Canlanın
Image%100 doğal malzemelerle ve canlandırıcı etkisiyle Ahmad Tea Detoks karşınızda. Dengede kalmak için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu minerallerle dolu olan bu çay, lezzetli olduğu kadar sağlıklı. Rezene, biberiye, nane, zencefil kökü, ısırgan yaprakları, tatlı böğürtlen yaprağı, huş ağacı yaprakları ve kara hindibanın eşsiz karışımıyla özel bir tada ulaşan Ahmad Tea Detoks, kokusundan içimine keyifle süsleniyor. Dinamik bir deneyim için Ahmad Tea Detoks'u deneyin.
Devamını oku...
 
Hande Yener'den Örnek Davranış
ImageHande Yener, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) bünyesinde oluşturulan 'Aile Evi' ne destek amacıyla Starcity ile ortak olarak yürüttüğü ’’Çocuklar Geleceğe Umutla Gülsün’’ projesi için 20 Eylül Cumartesi günü Starcity Yenibosna’da imza günü etkinliği düzenleyecek. Çocuklar geleceğe umutla gülsünler diye kampanya boyunca; Starcity’de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bağış kutularına 5TL bağışta bulunup, KAÇUV için en iyi slogan yarışmasına katılan ziyaretçiler yardımlarıyla Kanserli çocuklara umut olacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 3988

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 15 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19391

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

01.10.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

EMREM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. METİN BOBAROĞLU
Adres :İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi Adem Sok. 57/B İçerenköy
Tel :2165723609
Fax :2165722061

SANTE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SERDAR TEKER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 32/B Küçükbakkalköy
Tel :2165774600
Fax :2165774601

VURAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. VURAL İNCE
Adres :İçerenköy Mahallesi, Yeşilvadi Sokak, 2 İçerenköy
Tel :2165722257
Fax :2165722257

YAŞAM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHMET KURTARAN
Adres :Mevlana Mahallesi, Türkiş B Blk. 7293. Sokak, 1 Yeniçamlıca
Tel :2163640402
Fax :2163640402

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement