Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliklerinde 10 ülkeden gelen misafir çocukları ağırlayacak. “4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” 19-25 Nisan tarihleri arasında Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa katkılarıyla yapılacak. Bu yıl Ataşehir’deki 23 Nisan kutlamalarına; Almanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Malezya, Makedonya, Nepal ve Rusya’dan gelen çocuk misafirler katılacak. Misafir çocuklar Ataşehir’de bulunan ilk ve ortaöğretim okulları tarafından ağırlanacaklar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Perdeyi “Ben Bertolt Brecht “ile Kapattı
ImageAtaşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl Mart ve Nisan aylarında organize edilen ve bu yıl beşincisi yapılan Ataşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Festival’in kapanış gecesinde Dostlar Tiyatrosu “Ben Bertolt Brech” oyununu sahneledi. Çağımızın en büyük yazarlarından biri olan Bertolt Brecht’in şiir, öykü ve şarkılarından Genco Erkal tarafından tiyatroya uyarlanan oyunu Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde izleyicisiyle buluştu. Usta oyuncu Genco Erkal’a sahnede Tülay Günal’in eşlik ettiği müzikli kabare, piyanist Yiğit Özatalay’ın canlı performansı eşliğinde gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
Türkiye’de Gastronomi Turizminin Geleceği Okan Üniversitesi’nde Masaya Yatırıldı
ImageOkan Üniversitesi’nin kuruluşunun 15.yılı kutlama etkinlikleri kapsamında üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen “Turizmin Yükselen Yıldızı Gastronomi’den Nasıl Yararlanmalı?” başlıklı panele katılan Gazeteci Yazar Ahmet Örs, “Kendi mutfağımızı yabancılara açmamız ve tanıtmamız gerekiyor. Hangi değerlerimizi turistlerin önüne koyacağımıza dair kapsamlı bir araştırma yapmalıyız. Michelin yıldızına ihtiyacımız yok. Michelin kuralları ve ölçütleri Batı mutfağına göre” diye konuştu. TUROB Başkan Yardımcısı Vedat Başaran ise, “Türk gastronomisi 150 yıldır maalesef uyuyor. Pilavın üstüne ketçap koymaktan başka bir şey yapmadık. Dünyada yenilen gıdaların yüzde 80’inin anavatanı bizim topraklarımız” dedi.
Devamını oku...
 
Sağlıklı ve Uzun Bir Yaşam İçin
ImageHastalıklardan uzak kalınarak sağlıklı bir yaşam sürmenin yolu, gün içinde uygulanabilen basit önlemlerden geçiyor. Doğru bir beslenme planı, fiziksel aktivitelerin artırılması, düzenli sağlık kontrolleri ile uzun ve zinde bir yaşam mümkün. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler.
Devamını oku...
 
Arda Türkmen Tecrübelerini Gastronomi Öğrencileriyle Paylaştı
ImageCNN Türk’te yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” programında izleyiciler için birbirinden farklı tarifler veren ve hazırladığı yemekleri birer sanat eserine dönüştüren Arda Türkmen, Okan Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Gastronomi Bölümü öğrencilerine, mezun olduklarında karşılaşacakları sorunları ve bunlarla başa çıkabilme yolları hakkında bilgiler veren Türkmen, restoran açmayı düşünen öğrencilerin mezuniyet öncesinde sektörde bir süre de olsa çalışmaları gerektiğini söyledi.
Devamını oku...
 
Gizli Kalp Ani Ölüm Nedeni
ImageNormalde kalp kasını besleyen koroner damarlarda kan akımının azalmasına yol açan darlık söz konusu olduğunda çoğunlukla kişilerde “efor” sırasında; göğüs ağrısı, göğüste yanma, baskı veya sıkışma hissi, mide ile sol kol ağrısı ortaya çıkıyor ya da bu şikayetler artıyor. Bu belirtilerin oluşması hastalar için bir ‘şans’ aslında. Çünkü bu durumda hasta kalp krizi geçirdiğini anlıyor ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurduğu için hayatı kurtulabiliyor. Ancak kalp hastalarının yüzde 10-20’si ‘gizli kalp hastalığı’ riski ile karşı karşıyalar.
Devamını oku...
 
Robotların Hasta Kalbine Canlı Ameliyat
ImageABD, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen yaklaşık 50 yabancı doktor, 10 ayrı robot manken üzerinde en yeni yöntemleri uygulayarak canlı kalp ameliyatı gerçekleştirdi. Acıbadem Üniversitesi’nde kalp cerrahisindeki en yeni yöntemlerin eğitimini alan doktorlar, gerçeğini aratmayan ameliyatları pür dikkat izledi. Zira artık minimal invaziv yöntemlerle yapılan kalp ameliyatlarında göğüs kafesi açılmıyor. Bütün işlemler, küçük kesiler veya iğne ucu kadar bir delikten yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği Günde 200 Kişiye Hizmet Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği'nde, SGK’lı olup olmadığına bakılmaksızın tüm vatandaşlara hizmet sunuluyor. Kurulduğu günden bu yana Ataşehir’deki sağlık hizmetlerine katkıda bulunmayı kendine hedef edinen Ataşehir Belediyesi, Ferhatpaşa Mahallesi’nde kurduğu Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği’ni hizmete açtı. SGK’lı olup olmadığına bakılmaksızın tüm vatandaşlara hizmet sunan poliklinikte; Kadın Doğum, Çocuk, Dahiliye ve Ağız ile Diş Sağlığı alanlarında günde ortalama 200 kişiye hizmet veriliyor.
Devamını oku...
 
Lise Öğrencilerinden “Genç Yetenekler Sergisi”
ImageAdıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin, genç sanatçı adaylarını desteklemek amacı ve onların geleceği şekillendirecek birer sanatçı adayı oldukları inancıyla 2011 yılından bu yana gerçekleştirdiği  “Genç Yetenekler Sergisi”nin açılışı yapıldı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen sergide Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resim, heykel, grafik ve fotoğraf çalışmalarını görmek mümkün olabilecek. Türkiye’nin en köklü ve önde gelen sanat okullarından biri olan Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Genç Yetenekler Sergisi”ni bu yıl Maltepe Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Devamını oku...
 
Trafik Güvenliği Medya Ödülleri
ImageHayatımızın en önemli unsuru trafik…  Sadece kurallara uyarak, binlerce insanın hayatı kurtarılabilir. 76 milyon nüfusumuzun tamamına yakını sürücü, yolcu ya da yaya olarak hemen her gün trafiğin bir parçası olmak durumunda kalıyor. Trafik kazaları; ülkemizde en çok can ve mal kaybına neden olan olayların başında gelmektedir. Fakat önlenmesi de mümkündür. Sadece kurallara uyarak, binlerce insanın hayatı kurtarılabilir. Trafik kazalarının yüzde 90’dan fazlası, yol kullanıcılarının trafik kurallarını ihmal ve ihlal etmeleri sebebiyle meydana gelmektedir.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Kuruluyor
Image9 – 16 yaş arası Ataşehirli gençler Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası'nı kurucak. 9 – 16 yaş arası gençlerimizden oluşturulacak “Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası”nda Yaylı çalgılar (keman, viyola, çello, kontrbas) ve Tahta üflemeliler (klarinet, flüt, obua, fagot) branşlarında 13 Nisan 2014 Pazar günü saat 10.00’da ATAMEM’de sınav gerçekleştirilecektir. Sınav son başvuru tarihi 12 Nisan 2014 Cumartesi günüdür.  Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası Sınav İçeriği;
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Öğretmenler Çevre İçin Yarışıyor
ImageAtaşehir Belediyesi; ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik “Çevre Konulu Afiş Yarışması” düzenliyor. Ataşehir Belediyesi tarafından, İlçe sınırları içerisinde yer alan ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan öğretmenlere yönelik “Çevre Konulu Afiş Yarışması” düzenleniyor. Çevresel sorunların çözümünde toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düştüğü vurgusuyla; çevresel kaynakların korunması, kirliliğin önlenmesi ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için herkesin çevreyi koruma bilincine sahip olması gerekliliğiyle başlatılan yarışmada çeşitli ödüller de verilecek.
Devamını oku...
 
Kalp Krizini En Aza İndiren Yöntem
ImageAcıbadem Fulya Hastanesi Spor Hekimi – Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Tolga Aydoğ, 26. Kalp Haftası Programı kapsamında konuşmacı olarak katıldığı konferansta, düzenli egzersizin kalp sağlığı açısından birincil öncelik olduğunun altını çizdi. Özellikle kadınlarda egzersizin önemi konusunda önemli bilgiler veren Prof. Dr. Aydoğ, hareketsiz bir yaşamın kalp hastalıkları açısından sigaradan bile daha zararlı olduğunu belirtti.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Yaptı
Image30 Mart yerel seçimlerinden sonra Ataşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclisi’nin 2. dönem ilk toplantısının açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’de seçimlerin demokratik bir ortamda yapıldığını ve kazananın Ataşehir olduğunu söyledi. Başkan Battal İlgezdi, ‘Ataşehir’e çok iyi hizmetler vereceğimize inanıyoruz. Bu hususta hiçbir tereddüdümüz yok. Meclis üyesi arkadaşlarımın da bize destek vereceğine inanıyorum. Yapacağımız çalışmalar Ataşehir için hayırlı olacaktır" dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı Finalde
ImageAtaşehir Belediyespor futbolda ve voleybolda şampiyonluk yarışı veriyor. TVF Voleybol 2. Ligi’nde mücadele veren Ataşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, Rota Koleji ile karşılaştığı maçı 3-2 kazanarak yarı final gruplarından çıktı ve dörtlü final grubuna kaldı. Final müsabakaları sonunda alınan puanlara göre yapılan sıralamada 1. ve 2. sırayı elde eden takımlar Türkiye 1. Ligi’ne yükselecekler. 08-09-10 Nisan tarihleri arasında Mersin’de düzenlenecek finallerdeki maç programı şöyle:
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 30 Toplam: 3774

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 15 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19150

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

18.04.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


AHU ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHPARE RÜÇHAN GÖKSEVEN
Adres :İnönü Mahallesi, Badem Sokak, 2/1 Kayışdağı
Tel :2164696351
Fax :2164696351

BAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ZEYNEP KESMEN
Adres :Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Caddesi 109/A Ferhatpaşa
Tel :2164717150
Fax :2164717150

BARIŞ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MERVE MARAŞ
Adres :Barbaros Mahallesi, Ortabahar Sokak, 33/A Yenisahra
Tel :2164726366
Fax :2164726296

BOTANİK ECZANESİ
Eczacı :Ecz. UMMAN ÜÇGÜLER
Adres :Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi 16/A Atatürk
Tel :2164555530
Fax :2164555529
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement