Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir'de Bazı Firmalar Tabelalarını Söktü
ImageFETÖ terör örgütü ile ilişiği olduğu tespit edilen firmaların Ataşehir'de yer alan şubeleri tabelalarını söktüler.  FETÖ terör örgütünün Ataşehir’de yer alan bazı firmaları ise Türk bayrağı astı. Tabelalarını söken firmalar faaliyete devam etse de, kendilerine yönelik boykotun etkisi büyük.
 
Ataşehir Belediyesi Üniversite Adaylarına Ücretsiz Tercih Danışmanlığı Sağlıyor
ImageAtaşehir Gençlik Merkezi ve Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde oluşturulan tercih robotu sayesinde üniversite adaylarına zorlu karar sürecinde destek veriliyor. Her gün 09.00- 17.00 saatleri arasında Ataşehir Gençlik Merkezi ve Mustafa Saffet Kültür Merkezi'ndeki uzman hocalar sayesinde, adayların en doğru bölüm ve üniversiteleri tercih etmeleri sağlanıyor. 3 Ağustos Çarşamba gününe kadar adaylara ücretsiz tercih danışmanlığı sağlayacak olan Ataşehir Belediyesi, tüm öğrencileri doğru tercih yapabilmeleri için Ataşehir Gençlik Merkezi ve Mustafa Saffet Kültür Merkezi’ne bekliyor.
Devamını oku...
 
Tüm Zamanların En Çok Konuşulan Olayı: Kalkışma
ImageTürkiye geçtiğimiz hafta milli irade ve demokrasi düşmanlarının hain saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Ordu içindeki FETÖ cuntasının planladığı darbe girişimine milli iradeden ağır bir tokat geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tüm yurtta vatandaşlar darbe girişimine tepki göstermek için sokaklara akın etti. Bastırılan kalkışmanın ardından pek çok kamu kurumunda maddi hasar meydana gelirken, Türkiye  246 şehidine ağladı. Olayların başlangıcından itibaren deyim yerindeyse tek yürek olan yayın organları, halka düzenli bilgi akışı sağlayarak darbe girişiminin püskürtülmesinde önemli rol oynadı. 15 Temmuz’u takip eden bir hafta boyunca medyada neredeyse sadece “kalkışma” konuşuldu. 
Devamını oku...
 
Her 10 Kadından 1'i Alışveriş Bağımlısı
Image“Ne aldığım önemli değil, küçük bir toka bile olsa almak istiyorum.”
“Çok harcadığım içim eşimle aram bozuldu, boşanma noktasına geldik.”
“Kredi kartımın limiti bitene kadar harcamam çok normal geliyor.”
“İnternetten indirim mailleri gelince kendimi durduramıyorum, hemen satın alıyorum.”
Eğer siz de bu sözleri sıkça dile getirip, ihtiyacınız olmadığı halde durmadan alışveriş yapıyor, alışveriş merkezleri ve internetteki alışveriş siteleri size en büyük keyfi veriyor ve kendinizi sorgulamaktan kaçınıyorsanız, belki de çoktan alışveriş bağımlıları arasına girmişsiniz demektir. Birçok ruhsal sorunlar çerçevesinde ortaya çıkan alışveriş bağımlılığı, kişinin ailesi ve çevresiyle de ilişkilerinin bozulmasına yol açıyor. Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Klinik Sağlık Psikoloğu Gizem Konuş, alışveriş bağımlılığına yol açan durumlar ve alışveriş bağımlılığından kurtulma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Bebeklerde Gaz Neden Olur?
ImageBebeklerde gaz sancısı tıbbi terimi ile infantil kolik her 10 bebekten 3’ünde görülüyor. Yeni bebek sahibi olanlardan en sık dinlenen yakınmaların da başında geliyor. Bebeklerde gaz sancısı anne babaların korkulu rüyasıdır adeta. Peki, bu problemle en kolay nasıl başa çıkılır? Demegro İlaç ve Sağlık Ürünleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oktay Demircioğlu,  “İnfantil kolik (gaz sancısı), genellikle sağlıklı bebeklerde, 2-3 hafta ile 4 ay arasında, haftada 3 günden fazla günde 3 saat kadar süren ağlama nöbetleri olarak tanımlanır. İnfantil koliğin bebeklerde görülme sıklığı % 17-30 arasındadır. Ailelerin %10-15’i  ilk 3 ay içinde bebeklerinin ağlaması nedeniyle hekime başvurmaktadır. Ebeveynler olarak kendinizin ve bebeğinizin infantil kolik rahatsızlığını, medical cihaz teknolojisi ile üretilen yan etkisiz probiyotik ürünlerle tedavi  edebilirsiniz” dedi.
Devamını oku...
 
Opel GT Concept 2016’nın En iyi Konsept Otomobili Seçildi
Image2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nın yıldızı Opel GT Concept, Alman Tasarım Konseyi’nin prestijli Otomotiv Marka Yarışması'nın konsept kategorisinde “en iyilerin en iyisi” ödülüne layık görüldü. Tören 29 Eylül’de Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Ödülü Opel adına Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams alacak. İlk defa Cenevre Otomobil Fuarı’nda podyuma çıkan GT, fuarın hem En İyi Konsept Otomobili hem de Fuarın En İyi Otomobili seçilmişti. Sıra dışı tasarımı ve rafine görünümüyle dikkat çeken GT Concept’in tarihi, Opel’in 1965 yılında tasarladığı Avrupa’nın ilk konsept otomobili Experimental GT’ye dayanıyor. Tasarımcıları onu “tekerlekli heykel” olarak tanımlıyor. Çoğu konsept otomobil abartılı boyutlar, tekerlekler ve teknolojiler üzerine yoğunlaşırken, Opel GT Concept’in tasarımcıları amaçlarının sadeliğe erişmek olduğunu açıklıyorlar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi çalışanları Demokrasiye Sahip Çıktı
Imagetaşehir Belediye Başkanlığı Binası önünde, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi protesto edildi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, milli egemenliğe ve demokrasiye sahip çıktıklarını, darbe girişimlerine sonuna kadar karşı olduklarını ifade etti. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Ataşehir Belediye Birim Müdürleri ile Belediye Çalışanlarının Türk bayraklarıyla katıldığı protesto öncesi, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında İstiklal Marşı okundu. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhamı Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Meclisi Ortak Deklarasyon Yayınladı
ImageAtaşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili olarak ortak bir deklarasyon yayınladı. “Darbe gündemiyle” yapılan olağanüstü toplantıda Ataşehir Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi ile  Adalet ve Kalkınma Partisi üyeleri verdikleri ortak mesajla darbe girişimini kınadılar. Türk bayrakları ile donatılmış Ataşehir Belediye Meclisi’nde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklâl Marşı okundu. Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata’nın okuduğu ortak deklarasyonda şunlar söylendi: Bizler Ataşehir Belediye Meclisi çatısı altındaki CHP ile Ak Parti grupları ve tüm meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve TBMM’ye yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girmiştir. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek
ImageAtaşehir Belediyesi, geleceğin üniversite öğrencilerine destek vermeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi'nce öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) yönelik hazırlık ders ve etüt desteği verilecek. İlçedeki eğitim standardını yükseltmek, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik eğitimler Ataşehir Gençlik Merkezi’nde yapılacak. Gençler için ücretsiz yayın desteği, deneme sınavları, kariyer planlama ve rehberlik konularında destekler verilecek. YGS- LYS’ye hazırlık için, kayıt olacak 11. Sınıf ve 12. sınıf öğrencilerin son dönem karne fotokopisi, nüfuz cüzdanı fotokopisi, ikametgah ve 2 adet fotoğraf, mezun olanlar için ise en son girdiği YGS ve LYS sınav sonuç belgesi ile Ataşehir Gençlik Merkezi'ne velisiyle gelerek kayıt formunu doldurmaları yeterli olacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Bağımlılık ile Mücadele Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’nin bağımlılıkla mücadele için hazırladığı Yeni Hayat Projesi kapsamında Yeni Çamlıca Mahallesi’nde Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Ataşehir Belediyesi tarafından yürütülen, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de proje ortakları olduğu “Yeni Hayat Projesi”nin iştirakçiliğini de Üsküdar Üniversitesi yapıyor. Yeni Hayat Projesiyle; madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında, etkinliği kanıtlanmış yöntemler uygulayan uzmanların desteği ve Ataşehir ilçesindeki yerel yönetim, yerel kamu kurumları ve üniversite işbirliği ile Ataşehir’in sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı mahallerinde madde bağımlılığının önlenmesine yönelik mücadelenin geliştirilmesi ve sosyal bütünleşmeye katkı sağlanmaya çalışılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Imageİlçemizdeki vatandaşlarımızı hizmetlerimizden haberdar etmek, Ataşehir’de olup bitenleri duyurmak ve dahası birlikte düşünüp birlikte üreteceğimiz bir platform kurmak amacıyla yola çıktık. Bu yolda ilçemizdeki tüm cafe, restaurant, kahvehane, kuaför, hastane, okul, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve evlerinize misafir olacağız. Ataşehir Ekspres ile ilçemizde yaşayanları, komşularınızı tanıyacak, hep önünden geçtiğiniz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz mekânların öyküsünü okuyacaksınız. Bazı sayfalarda ise karşınıza Ataşehir’de yetişen genç bir sanatçının hikâyesi çıkacak ya da bu kentin emekçileri ile tanışacaksınız.
Devamını oku...
 
AKUT’tan Ataşehir Belediyesi Personeline Kurtarma Eğitimi
ImageAtaşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile Ataşehir Belediyesi AKUT  Eğitim ve Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında Ataşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekibine 27-30 Haziran tarihleri arasında “Temel Afet Bilinci”eğitimleri verildi. AKUT ekibi tarafından Ataşehir Belediyesi personeline, teorik ve pratik olarak verilen eğitimlerde afetler ile ilgili genel bilgi, acil durum planı, afetlerde risklerin tespiti, beton kırma, metal kesme, tahkimat, kırma, yaralı sabitleme ve yaralı tahliyesi, emniyet bilgilendirme, deprem türleri, enkaz arama ve enkaz kaldırma teknikleri gibi çeşitli konularda bilgiler verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Metrosu İhalesi Ağustos Ayında Yapılacak
ImageUzun süreden beri takip edilen ve gayrimenkul fiyatlarına yasıtılmak için sabırsızlıkla beklenen Ataşehir metro ihalesinin tarihi kesinleşti. Ataşehir metrosu 11 istasyondan oluşacak ve 13 kilometre uzunluğunda olacak. Ümraniye, Ataşehir, Göztepe hattında yer alacak yeni metro hattının ihalesi 2016 yılının Ağustos ayında gerçekleşecek.

 
Yataş Bedding Yeni Web Sitesi ile Doğru Yatak Seçimini Kolaylaştırıyor
ImageUyku konforu ve sağlığında lider Yataş Bedding’in yeni internet sitesi açıldı. Yeni sitede; birçok yeniliğin yanında, bilinçsiz, deneme-yanılma yöntemlerle yatak satın alınmasını engellemek amacıyla kişiye en uygun Yataş yataklarını öneren Smart Match sistemi de devreye girdi. Yatak ve uyku ürünleri konusunda uzmanlığı ve geliştirdiği yeni teknolojiler ile sağlıklı, kesintisiz ve konforlu bir uyku için çalışan Yataş Bedding, internet sayfasını yeniledi. Ana sayfa ve her ana ürün grubunun (Yataklar, Renkli Ev Tekstili, Beyaz Ev Tekstili, Baza-Başlık)  kendi içinde ayrı bir dünya kurgusu ile tasarlanan yeni sitede kullanıcıya birçok kolaylık ve yenilik sağlanıyor. 
Devamını oku...
 
Cam Kumbaralar Ataşehir Sokaklarını Renklendiriyor
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 7. Çevre Şöleni “Cam Kumbara Boyama Şenliği”nde boyanan cam kumbaralar Ataşehir’in caddelerine yerleştirildi. “Cam Yeniden Cam” Projesi kapsamında, Ataşehir Belediyesi ve Şişecam Cam Ambalaj Grubu işbirliğinde gerçekleşen etkinlikle, Ataşehir’in caddeleri hem renkleniyor hem de çevrenin korunması, temiz tutulması ve camın geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratması amaçlanıyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4664

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 9 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20092

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

29.07.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

EREN ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi, 40/C Kayışdağı
Tel     0 216 365 18 31
Fax     2163651831
Adres Tarifi     Kayışdağı Dörtyol, Özkuruşlar Market Karşısı

GÜN ECZANESİ
Adres     Yeniçamlıca Mahallesi, Dursunbey Caddesi, 13/C Yeniçamlıca
Tel     0 216 661 09 06
Fax     2166610731
Adres Tarifi     Yedpaya Çıkan Yokuş Üzerinde Modern Tıp Merkezi Yanı

HAKAN ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi Barbaros Caddesi 223 Yenisahra
Tel     0 216 324 04 44
Fax     2163240444
Adres Tarifi     Paladium AVM aşağısı, Eser Balıkçısının iki sokak üstü, Ovalı Restoran yanı

ÜRÜN ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 12/2/A İçerenköy
Tel     0 216 573 70 15
Fax     2165731866
Adres Tarifi     İçerenköy Işıklar Tatbak ve Tüylüoğlu Fırını Arası
Advertisement
Advertisement