Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Çocuklara Cinsel İstismarda Rakamlar Korkutucu
ImageSon günlerde yaşanan üzücü olaylardan sonra pedofili(çocuk istismarı) tekrar Türkiye gündemine geldi.  Öyle ki her 4 saatte 1 çocuk cinsel istismara uğramakta. Çocuk istismarı vakalarının hala yok sayılmaya çalışıldığı günümüz coğrafyasında hiç kuşkusuz hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülkemizde pedofili hakkında edinilen istatistiki verilerin en yenisi 2014 yılına dayanıyor. TÜİK’in verilerine bakıldığında Türkiye’de 11 bin 95 çocuk cinsel istismara maruz kaldığı görülüyor.
Devamını oku...
 
Water Garden Ataşehir Açıldı Desek Doğru Olmaz
ImageMedyada, özellikle internet haber sitelerinde yer alan Water Garden Ataşehir açıldı haberleri maalesef tam olarak doğru değil. 23.10.2016’da ziyaret ettiğimiz Ataşehir Water Garden’da yer alan mağazaların %95’i henüz açık değildi. Mağazaların bir kısmı açılma hazırlığı yaparken büyük çoğunluğunda hiç hareket yoktu. Ataşehir’in yeni AVM’si içerisinde yer alan havuzdaki fıskiye gösterisi ise izlemeye değer. Müzik, su ve ateşin birleşimi izleyenlerin beğenisini topluyor. Otoparkı başarılı ve rakiplerine göre ferah. Water Garden Ataşehir, henüz yolun çok başında fakat ileride cazibe noktası olabilir.  (AO)
 
Neşet Ertaş Ataşehir'de Yaşıyor
ImageBesteleri dilden dileydi. Konserlerine on binler sığmıyordu. Bozkırın Tezenesi çıktı mı sazıyla sahneye, şarkılarına eşlik ediyorduk ama en çok da düşünüyorduk. Bir 25 Eylül günü “benden bu kadar” dedi ve gitti. Büyük usta için “O Ataşehir’e döndü” desek abartmış olmayız. Çünkü Ataşehir Belediyesi’nin İçerenköy Mahallesi’ne kazandırılan Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemiyle “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Eğitim Programı” ile hizmet vermeye başladı. Bağlamadan dansa, dramadan gitara, halk oyunlarından kemana, perküsyondan tiyatroya ve zumbaya kadar sanat eğitimlerinden 800 öğrenci faydalanıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi İlçedeki Tüm İbadethanelerin İç Temizlik Çalışmalarını Aralıksız Sürüyor
Imageİdari İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleşen temizlik çalışmaları kapsamında tüm cami, cemevi ve kiliselerin iç temizlikleri yapılırken, halılar özel makinelerle yıkanıyor, camları siliniyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de tüm ibadethanelerde dezenfekte çalışmaları yapıyor. Ataşehir’de bulunan 66 cami, 2 cemevi ve 2 kilise’de gerçekleşen temizlik ve dezenfekte çalışmaları yıl içerisinde periyodik aralıklarla devam ediyor.  Sağlık koşullarına uygun deterjan ve dezenfekte ilaçları ile yapılan çalışmalar sayesinde Ataşehirliler ibadetlerini daha hijyenik bir ortamda gerçekleştiriyorlar.
Devamını oku...
 
Türkiye’nin Mega Problemleri 130 Ülkenin Milli Gelirini Geride Bıraktı
ImageSon yıllarda ulaşım, altyapı, enerji ve savunma alanlarındaki projelere hız veren Türkiye, mega projelerin mali büyüklüğü ile 130 ülkenin milli gelirini geride bıraktı. Türkiye’nin gündemine gelen 21 mega projenin maliyeti 138 milyar doları aşıyor. Türkiye’nin geleceğini ve çehresini büyük ölçüde etkileyecek olan mega projeler, mali büyüklüğüyle, Macaristan, Lüksemburg, Libya, Bulgaristan, Uruguay, Slovenya gibi ülkelerin milli gelirlerini geride bırakarak büyük dikkat çekti. Kamu ve özel sektör eliyle gerçekleştirilen projelere medyanın da ilgisiz kalmadığını görüyoruz . Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press  mega  projelerin medyaya yansımalarını inceledi. Ajans Press’in hazırladığı raporda mega projeler yıl boyunca 2 bin 484 habere konu oldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kadın Sağlığı Eğitim Programı Başlıyor (Ücretsiz)
ImageAtaşehir Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın birlikte yürüttüğü, kadınlara yönelik “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” (KSEP) kapsamında eğitimler başlıyor. KSEP’in öncelikli hedefi, dezavantajlı bölgelerde geleneksel yapı içinde yaşayan, sınırlı gelir ve düşük eğitim düzeyine sahip kadınlara ulaşmak. Kadınların ve ailelerinin yaşam şartlarını iyileştirerek sağlık kurumlarından koruyucu sağlık bilincinin arttırılması amacıyla oluşturulan Kadın Sağlığı Eğitim Programı, 13 haftalık kapalı grup çalışması ile her hafta 90 dakikalık modüller ve görsel eğitim materyalleri eşliğinde yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Sosyal Kumbara Projesi
ImageAtaşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Kumbara Projesi sayesinde hayırsever vatandaşlar bağışlamak istedikleri kıyafet, ayakkabı, oyuncak ve battaniye gibi ürünleri kumbaralara bırakarak ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. Kumbaralar sayesinde, her ay yüzlerce kişi toplanan eşyalardan faydalanıyor. Üç yıldır sürdürülen bu projenin nasıl gerçekleştirildiğini öğrenmek için Sosyal Kumbara Toplama Merkezi’nin kapısını çaldık. Eşyaların ütülenme aşamasından, çamaşırların tek tek yıkanıp paketleme aşamasına kadar güler yüzlü personelin nasıl çalıştığını, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için nelerin yapıldığını gördük.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi İlk Muhtarlar Günü'nü Kutladı
ImageGeçen yıl yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim Muhtarlar Günü ilan edilmişti. İlk kez kutlanan "Muhtarlar Günü" dolayısıyla verdiği kutlama mesajında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında çok önemli bir rol üstlenen tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Ataşehir’de bulunan 17 mahallenin muhtarları Muhtarlar Günü dolayısıyla Ataşehir Belediyesi’ne yaptıkları ziyarette, Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ile Sadık Kayhan ve Muhtarlık İşleri Müdürü Deniz Kutlu’ya sorunlarını ilettiler. Tek tek sorunlarını anlatan muhtarlar ile Ataşehir Belediyesi yetkilileri çözüm için neler yapılabileceğini görüştü.
Devamını oku...
 
29 Ekim Provaları İçin Bu Sene Ataşehir Bulvarı Kapatılmadı
Image29 Ekim provaları için Ataşehir’in ana caddesi Ataşehir Bulvarı’nın trafiğe kapatılması senelerdir tepkiye sebep oluyor yer yer gerginlikler yaşanıyordu. Bu sene provalar esnasında ana caddeyi trafiğe kapatmak yerine kaldırımları kullanan bando ve öğrenciler, trafiğin aksamasını engelledi.
 
Ataşehir'de Kursunu Seç, Eğitime Başla
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’nde (ATAMEM) yeni dönem mesleki kurslar ve eğitimler başladı. Kurslar ve eğitimler, Ataşehirlilerin mesleki ve sosyal açıdan gelişmelerine katkıda bulunmak, aktif, üretken, yaşama tam donanımlı ve yeterli birer birey olarak katılımlarını sağlamak; yoksulluğu ve yoksunluğu önlemek; ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda, ekonomik, psiko-sosyal ve kültürel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla düzenleniyor. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı olarak yıl boyunca ücretsiz hizmet veren ATAMEM’de; Kültür Sanat Eğitimleri kapsamında yetişkinler ve çocuklar için; temel müzik eğitimi, bağlama, şan, keman, gitar, drama, dans, orkestra, Türk halk müziği, zumba, tiyatro ve halk oyunları alanında eğitimler veriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Perdeler Açıldı
ImageCem Davran ve Erkan Can gibi usta isimlerin rol aldığı “Alevli Günler” adlı tiyatro oyunu, güçlü bir oyunla perde açtı. İstanbul Halk Tiyatrosu’nun Alevli Günler adlı komedi tiyatro oyunu, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Salonu’nu dolduran tiyatro severlere muhteşem bir komedi gecesi yaşattı. Oyunda, kanser olduğunu ve yakın zamanda öleceğini öğrenen bir adamın, öldükten sonra inancı gereği yakılmak istemesi ve bunun sonucunda devlet kurumlarıyla çatışmaya girmesi, komik bir dille seyirciye aktarılıyor. Irmak Bahçeci’nin yazıp Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyunda, başarılı performanslarıyla beğeni toplayan oyuncular, Cem Devran, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin, Simge Defne ve Erkan Can'ı tiyatro severler ayakta alkışladılar.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Her Siteye Ayrı Çözüm
ImageAtaşehir Belediyesi, her siteye ayrı ve yerinde çözüm üretebilmek amacıyla, bu kez Askent Sitesi sakinleriyle buluştu. Çözüm odaklı çalışma yürüten Ataşehir Belediyesi'ne teşekkür eden, Askent Sitesi sakinleri, park sorunlarından bahsederek, oturma alanlarının ve spor aletlerinin çoğaltılmasını talep ettiler. Sitelerinin önüne asfalt talebinde bulunan site sakinleri araçların park sorunlarından da bahsettiler. Belediye binasında düzenlenen toplantıya Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Sadık Kayhan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Çetinkaya, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Çağnış, Park ve Bahçeler Müdürü İrfan Bilici, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt ve Fen İşleri Müdür Vekili Tülin Şentürk katıldı.
Devamını oku...
 
Ali Ağaoğlu’nun Villası Yandı
ImageAli Ağaoğlu’nun Balıkesirde bulunan denize sıfır villası yandı. Ahşap malzemeden yapılan villa kısa sürede tamamen kullanılamaz hale geldi.
 
Ataşehir Kira Artışında İstanbul 3.üncüsü
ImageTSKB Gayrimenkul raporuna göre, Ataşehir son bir yılda kira artışında İstanbul’da ilk üçe girdi. Sadece sıfır ve markalı konutların dahil olduğu rapora göre son bir yılda en çok Üsküdar’da kiralar arttı. Tam liste ve bir yıllık kira artış oranları şu şekilde:
1.Üsküdar %33
2.Bakırköy %32
3.Ataşehir %25
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Futbol Takımı Yeşil sSahaların da Galibi Oldu
Imageİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı’nca organize edilen Geleneksel Zabıta Futbol Turnuvası’na 39 ilçe belediyesi katılıyor. Turnuvada, Ataşehir Belediyesi Zabıta Futbol Takımı, grupta oynanan maçlar sonucu grup lideri olarak bir üst tura çıktı. 2015 yılında düzenlenen Zabıta Futbol Turnuvası’nda, İstanbul genelinde 5. olarak turnuvayı tamamlayan Ataşehir Zabıta Futbol Takımı, oynadığı başarılı futbol ve aldığı sonuçlarla da göz doldurmaya devam ediyor. Mehmet Şahin’in Teknik Direktörlüğünü yaptığı Ataşehir Zabıta Futbol takımımız, 2016 Zabıta Futbol Turnuvasını şampiyon olarak tamamlamayı hedefliyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4746

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 16 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20178

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

26.10.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

İNCİ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 2/A İçerenköy
Tel     0 216 573 20 65
Fax     2165723199
Adres Tarifi     İçerenköy Polis Karakolu Karşı Çarprazı, Şok Market Yanı, Yücel Sokakta, Ataşehir Sağlık Ocağı Karşısı

PHARMATAŞEHİR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Elmalı Sokak, 4/A Küçükbakkalköy
Tel     0 216 576 04 44
Fax     2165760414
Adres Tarifi     Ataşehir Beyaz Fırın Arkası

UMUT ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel     0 216 574 81 48
Fax     2165748148
Adres Tarifi     Nuri Cıngıllıoglu Lisesi Sırasında
Advertisement
Advertisement
Advertisement