Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Müzik ile Astronomi Ataşehir'de Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası, Acıbadem Üniversitesi’nin Astronomi Şenliği’nde “İki Sonsuz Keşif ve Astronomi” isimli bir konser verdi. Acıbadem Üniversitesi işbirliği ile üniversitenin Kerem Aydınlar Konferans Salonu’nda gerçekleşen konserde, Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestra Koçu Baran Aytaç tarafından iki eski kardeş bilim olan müzik ve astronomi çerçevesinde açıklamalı olarak görsel ve işitsel sunumlar yapıldı. Klasik Müziğin en önemli sanatçıları olan Johann Sebastian Bach’ın “Orkestra Süiti Air-Gavotte”,Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Küçük Bir Gece Müziği”, Johann Pachelbel’ın “ Kanon” gibi değerli eserlerinin icra edildiği konserin orkestra şefliğini Umut Kahraman yaptı.
Devamını oku...
 
Cilt Gözeneklerini Anında Sıkılaştıran Oksijen Maskesi
ImageMedikal estetiğin dünya lideri markası Filorga, gözenekleri anında sıkılaştırmaya yardımcı olup, cilt dokusu pürüzsüzleştiren oksijen maskesi yarattı. Filorga Peeling Etkili Oksijenlendirici Maske,  yeni bir cilt yüzeyi ortaya çıkararak, cilde yeniden oksijen sağlamaya yardımcı oluyor. Filorga Scrub Mask, peeling etkisi ile cildi yenilemeye, hücre yenilenmesini düzenlemeye, cildi dolgunlaştırmaya, canlandırmaya ve tazelemeye yardımcı oluyor. Kullanım Şekli:
Devamını oku...
 
Kansere Karşı Bilinçlendirme Semineri Ataşehir'de Düzenlendi
ImageAtaşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığını artırıcı etkinlikler kapsamında kansere karşı bilinçlendirme semineri düzenlendi.   Kanser Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü Vakfı Kurucusu (CERİ-Cancer Education and Research İnstitute) ve Genel Müdürü Dr. Aygün Şahin’in sunduğu kansere karşı bilinçlendirme semineri Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Bonn, Bochum ve Harvard üniversitelerinde kanser ve genetik üzerine araştırmalar yapan Dr. Aygün Şahin, 16 yıldır yurt dışında kanser üzerine eğitim alıp çalışmalar yaptığını belirterek, “Bu esnada dünyanın her yerinden her gün; aileleri, arkadaşları, yakınları kansere yakalanmış onlarca çaresiz kişiden soru ve mesaj geliyordu.
Devamını oku...
 
Sihirli Dokunuşlar Ataşehir'de Sergileniyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ataevlerinde Kış Sanat Okulları kapsamında eğitim gören kursiyerlerin “Sihirli Dokunuşlar” isimli yılsonu sergisi açılıyor. Ataşehir Belediyesi Ataevleri Sergisi’nin açılış kokteyli 26 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’da İçerenköy Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek. Kursiyerlerin yapmış olduğu ahşap boyama, el sanatları, biçki dikiş, makine nakışı, deri işlemeciliği ve iğne oyası çalışmaları sergilenecek. “Sihirli Dokunuşlar” Sergisi 29 Mayıs’a kadar 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Devamını oku...
 
7. Ataşehir Çevre Şöleni Başlıyor
ImageDünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini gerçekleştireceği Çevre Şöleni etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü başlıyor. Etkinlikler kapsamında; çevre konulu tiyatro gösterisi, çeşitli atölye çalışmaları, geri dönüşüm temalı workshop ve oyunlar düzenlenecek. Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin çevreye karşı duyarlılıklarının arttırılması, düzenlenen yarışmalar ve etkinliklerle geri dönüşümün önemiyle çevre kirliliğinin önüne geçilmesini anlatmak için her yıl Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çevre şöleninin bu yılki etkinliklerinde Zuhal Olcay da mini bir konser verecek.
Devamını oku...
 
Bebeklerde Görülen Depresyon ve Sonuçları
ImageDepresyon daha çok yetişkin kişilerde görülüyor gibi olsa da aslında çocukluk ve hatta bebeklik dönemde de görülebiliyor. Bebekler depresyon girer mi? demeyin. Özellikle annede görülen depresyon bebeğe de yansıyor. Hırçınlık, ağlamalar, uyku ve yeme sorunları depresyonda olan bebekte görülen belirtiler arasında yer alıyor. Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç, bebeklerde ve kreşe giden çocuklarda görülen depresyon ve nedenleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ana Renkler’den Sanatla Yaşamak Sergisi (20-29 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerin “Sanatla Yaşamak” isimli yılsonu sergisi açıldı. Resim Sergisi'nin açılışı Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ve kursiyerler tarafından 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Hüseyin Hışman, ”Ana Renkler Resim Kursu, kadınları sadece yaşama dahil etmiyor, onlara yaşama sevincini de sunuyor. Bu gün burada gerçekten nasıl bir emek harcandığı açıkça görülmektedir.  Tüm kursiyerlerimizin emeğine, ellerine sağlık. Her birinizi canı gönülden tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kansere Karşı Bilinçlendirme Semineri (24 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığını artırıcı etkinlikler kapsamında kansere karşı bilinçlendirme semineri düzenlenecek. Kanser Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü Vakfı Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aygün Şahin’in sunacağı seminer 24 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda başlayacak. Seminerde vatandaşların kansere karşı bilinçlendirilmesi için; bilinmesi gerekenler, tedavi yöntemleri ve sağlıklı yaşam için öneriler paylaşılacak.  
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’ndan Konser (26 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 26 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Ücretsiz konserin davetiyeleri, Ataşehir belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilinir. Düzenlenecek Konsere tüm Ataşehir halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Mehmetçik Vakfı İçin Anlamlı Sergi
ImageTürkiye’nin çeşitli bölgelerinden resim, heykel, özgün baskı, gravür, fotoğraf, seramik gibi çalışmaları ile katılacağı 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek karma sergi Beylerbeyi Sarayı Tünel Sanat Galerisi’nde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Nişart ve Pinelo Gallery desteği ile Ressam Sibel Tetik tarafından organize edilen “TheArtCore 2016” sergisinden elde edilecek gelir, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği ve Mavi Haliç Lions Kulübü tarafından, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.
Devamını oku...
 
Üç Büyüklerin Medya Karnesi
ImageSüper Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala mutlu sona ulaşan takım Beşiktaş oldu. Fenerbahçe ikinci sıradaki yerini garantilerken, Galatasaray ise son hafta alacağı galibiyetle Avrupa hesaplarına başladı. Medyanın Şampiyonu Beşiktaş. Derlediği raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press üç büyüklerin medyaya yansıyan haberlerini inceledi. Ajans Press’in incelemesine göre hafta başından bu yana Şampiyon Beşiktaş’la alakalı 1794 haber yapıldı. Fenerbahçe 1334 habere konu olurken, oynadığı Euroleague finali bu haberlerin çoğunun içeriğini oluşturdu. Geçen senenin üç kupalı şampiyonu ve bu sene istediği gibi bir yıl geçiremeyen Galatasaray’ın haber sayısı ise 973’te kaldı.
Devamını oku...
 
Engelleri Kaldırmak İçin Bir Araya Geldiler
ImageAtaşehir Belediyesi, her yıl 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “Dünya Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cuma günü engelli vatandaşlara ve engelli derneklerine yönelik etkinlikler yaptı. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda düzenlenen; engelli çocukları, gençleri, yetişkinleri ve engelli derneklerini toplumun tüm kesimleriyle bir araya getiren etkinlik, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz’ın konuşması ile başladı. 
Devamını oku...
 
Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Konser (17 Mayıs 2016)
ImageŞef Hulusi Kocabıyık yönetiminde Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Ataşehirli sanatseverlerle buluşacak. Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Yeni repertuarıyla 17 Mayıs Salı günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Ücretsiz konserin biletleri, Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden dağıtılacak. Düzenlenecek konsere tüm Ataşehir halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Beşiktaş’ın Medyatik 11’i
ImageSüper Lig’in 33. Haftasında Vodafone Arena’da Osmanlıspor’u 3-1 mağlup eden Beşiktaş, ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. En yakın rakibi Fenerbahçe’ye 6 puan fark atan Karakartal, tarihindeki 14. Lig şampiyonluğuna ulaştı. Medyanın şampiyonu kim? Derlediği raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press, siyah beyazlı kulübün medya karnesini oluşturdu. Ajans Press ’in incelemesine göre Beşiktaş’ın medyatik 11’i şu şekilde oldu; Sezon başında Bilic’ten boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Şenol Güneş kariyerindeki ilk lig şampiyonluğuna Beşiktaş’la ulaştı. Sezon başından bu yana adından sıkça söz ettiren tecrübeli teknik adam 8931 haberle kulübün en çok konuşulan ismi oldu.
Devamını oku...
 
Türkiye’nin İlk Niş Kozmetik Butiği “Home Of Scents” Açıldı
ImageTürkiye’nin ilk niş kozmetik butiği “Home of Scents”, sizi ayrıcalıklı lüks bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. İstanbul’un kalbi Nişantaşı’nda hizmet vermeye başlayan “Home of Scents”, niş parfüm, lüks cilt bakımı, makyaj, saç bakımı ve ev kozmetiği alanında sizi büyülü bir yolculuğa bekliyor. Nişantaşı’nda hizmet vermeye başlayan Türkiye’nin ilk niş kozmetik butiği “Home of Scents”, niş parfüm, lüks cilt bakımı, makyaj ve saç bakımı markalarının yanı sıra el yapımı mumlar ve seçkin oda kokularını da bir arada bulunduruyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4621

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 20 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20047

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

26.05.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

ADA ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 50/B İçerenköy
Tel     0 216 469 04 36
Adres Tarifi     İçerenköy Polis Karakolu 100 Mt Yukarısı

AKAR ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Üsküdar-İçerenköy Yolu Caddesi, 29 İçerenköy
Tel     0 216 575 71 68
Fax     2165757168
Adres Tarifi     Fatih Sultan Mehmet Eği.ve Araş.hastanesi Arkası

ATAŞEHİR PLUS ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 34/B Küçükbakkalköy
Tel     0 216 688 83 29
Adres Tarifi     Memorial Yanı
Advertisement
Advertisement
Advertisement