Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Opel Insignia 1.6 Litrelik Dizel Otomatik Motoru ile Avrupa’da Satışta
ImageMakyaj sonrası iç ve dış tasarımıyla yeni bir görünüme kavuşan Opel'in Amiral Gemisi Insignia, sınıfının en sessiz ve en kuvvetli dizel otomatik motoru 1.6 CDTi ile Avrupa'da satışta. 1.6 CDTi dizel motor, Yeni Insignia modelinde otomatik şanzıman seçeneği ile ülkemiz pazarına Ekim ayı başında sunulacak. Dizel otomatik motor seçenekli Insignia'nın ülkemiz pazarındaki satış fiyatı henüz açıklanmadı. Bu iddialı dizel otomatik şanzımana sahip Insignia modeli D segmentine farklı bir rekabeti beraberinde getirecek.
Devamını oku...
 
Bel Ağrınız Dinlenme İle Geçmiyorsa
ImageToplumda en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan bel fıtığı, dayanılmaz ağrılar ve hareket kabiliyetine getirdiği sınırlamalar nedeniyle kişiyi günlük yaşamın içine hapsedebiliyor. Bu rahatsızlık günümüzde modern yöntemlerle tedavi edilebilirken, kulaktan dolma bilgiler ciddi sağlık sorunlarının kapısını aralıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Mehmet Tönge, bel fıtığı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Masal, Oyun, Ebru ve Gölge Oyunları Birarada
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından Barbaros Mahallesi Mimar Sinan Parkı’nda açılan Düştepe Oyun Müzesi’nin bahçesi Ramazan eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerin yapılacağı Düştepe Oyun Bahçesi’nde; 26 Haziran Cuma günü Ebru Cündübeyoğlu, 10 Temmuz Cuma günü ise Levent Üzümcü, “Bir Varmış Bir Yokmuş, Ataşehir’de Masal Geceleri Olurmuş” isimli masal dinletilerinde Ataşehirlilerle buluşacak.
Devamını oku...
 
Bu Hatalar Oruç Tutanları Hasta Edebiliyor
ImageRamazan ayında yaklaşık 17 saat oruç tutulurken beslenme ve yaşam tarzı ile ilgili önerilere uyulmaması, sağlık sorunları olan kişiler kadar sağlıklı kişileri de olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle iftar ve sahurda yapılan hatalar önemli sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Özgür Mollaoğlu, Ramazan ayında sağlıklı kalmak için dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Çocuğunuzu Güneş Çarpması ve Yanık Riskinden Koruyun
ImageHavalar yavaş yavaş ısınırken çocukların en büyük eğlencesi, park, piknik ve tatil zamanı da yaklaşıyor. Dışarıda saatlerce vakit geçirebilen çocukların nerede, nasıl oynayacağına ise çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle güneş önlem alınmadığı takdirde çocuklar üzerinde önemli hasarlara neden olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Mustafa Ertuğrul, güneşin çocuklar üzerindeki etkileri ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Tatil Keyfiniz Hastalıkla Son Bulmasın
ImageBütün yıl heyecanla beklenen yaz tatili ortam değişikliği, hijyen ve dikkat eksikliği gibi nedenlerle hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Ortak kullanılan eşyalar, kuma serilen havlu ya da kalabalık havuzlar tatilin erken sonlanmasına neden olabiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Şirin Elmi, yaz tatilinde enfeksiyon risklerinden korunma yolları hakkında bilgi verdi. Plajlardaki mikroplara dikkat.
Devamını oku...
 
Bebeğinizin Dişleri Erken Çıkarsa
ImageBebeklerin ilk dişleri 6 aylıkken çıkar. Bazı bebeklerin dişleri daha erken de çıkabilir. 3000’de 1 oranla da olsa bazı bebeklerin ağızlarında dişleri ile doğduğunu biliyor muydunuz? Armadent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Uzmanlarından Dt. Büşra Bozacıoğulları bebeklerde diş gelişimi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bebekler diş çıkarma sürecine henüz anne karnındayken başlıyor. Gebelik sürecinde, bebeğinizin ileride süt dişlerine dönüşecek olan diş kökleri gelişiyor. Ağız içerisinde ilk dişler 6 aylıkken sürer yani çıkmaya başlar. İlk çıkan dişler olan alt orta kesici dişlerin ardından diğer dişler de belli bir sıraya göre ağız içerisinde belirir ve süt dişi dişlenmesi çocuk 2,5-3 yaşında iken tamamlanır.
Devamını oku...
 
Sigarasız Ramazan Vücudun Yenilenmesini Sağlıyor
ImageNikotin bağımlısı birçok kişi, vücudun nikotin açlığını kapatmak için iftar ile birlikte hemen sigaraya sarılıyor. Bir nefes sigaradaki yüzlerce zehir, kişinin hayatından çalarken, oruç tutarken sigara içilmeyen her dakika vücudun yenilenmesi için şans tanıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. İlkay Keskinel, Ramazan ayında sigara tüketimi hakkında bilgi verdi. Sigarasız her dakika sizi sağlığa yaklaştırır.
Devamını oku...
 
Oruçluyken de Spor Yapmayı İhmal Etmeyin
ImageRamazan ayında uzun saatler süren açlık ve susuzluk nedeniyle aktif spor yapanlar da dahil pek çok insan fiziksel aktivitesini azaltıyor. Bu durum kazanılan kondisyonun %30-40 gerilemesine neden oluyor. İftardan sonra 1 saat yürüyüş veya hafif egzersiz yapmak formunuzu kaybetmemenizi sağlayarak, vücuda zindelik veriyor. Memorial Wellness Medikal Fitness Danışmanı Murat Biçer, Ramazan ayında yapılabilecek egzersizler hakkında bilgi verdi: İftardan önce yürüyüş, iftardan sonra spor.
Devamını oku...
 
Opel'in Yeni Nesil 1.4 Litrelik Motoru
Image2014 yılında başladığı motor atağını 2018 yılına kadar sürdürecek Opel, 4 yıllık sürede toplam 17 yeni nesil motoru piyasa sunmuş olacak. Verimliliği, performansı ve doğa dostu özelliği ile öne çıkan benzinli motorlar küçük hacimden yüksek güç üretebiliyor. Ailenin en yeni üyesi, 1.4 litrelik doğrudan enjeksiyonlu dört silindirli turbo şarjlı ünite. Tamamı alüminyumdan ECOTEC motor, 150 ve 125 olmak üzere iki farklı beygir seçeneği ile Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Yeni Astra modelinde ilk kez gösterilecek.
Devamını oku...
 
Usta Belgeselci Cemal Gulas Ekspedisyonuna Ataşehir'den Başladı
Image1983 yılından bu yana özellikle Anadolu olmak üzere dünyanın farklı köşelerinde doğa, coğrafya, fotoğraf ve belgesel çalışmalarına imza atan Cemal Gülas bu kez Asya Ekspedisyonu isimli farklı bir proje için Türkiye Petrolleri’nin destekleri ile yola Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde yola çıktı. 2017 yılında Türkiye Petrolleri’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında Asya kıtasındaki insan doğa ilişkisini belgeleyecek olan Cemal Gülas liderliğindeki ekip İstanbul Boğazı’ndan Bering Boğazında Asya Kıtasını boydan boya geçecek. Usta belgeselciye başarılar dileriz.
 
Geleceğin Minik Sanatçılarının Ataşehir Konseri
ImageAtaşehir Belediyesi’nin "Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz" projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda çeşitli branşlarda eğitim alan çocuklar yılsonu konseriyle sezonu kapattılar. Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesinde 2014-2015 eğitim döneminde öğrenim gören öğrenciler yılsonu performanslarını Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde sergilediler.
Devamını oku...
 
Zorlu Çocuk Tiyatrosu 1000 Oyun Sahneledi, 600 Bin Çocuk Sanatla Tanıştı
ImageZorlu Çocuk Tiyatrosu, 2014-2015 döneminde sahnelediği “Karlar Ülkesi” Müzikli-Danslı Çocuk Oyunu, post-modern müzikal “Kibritçi Kız” ve Kurbağa Prens Anadolu turnesi ile 12. sezonunu tamamladı.  Sezon boyunca Karlar Ülkesi Oyunu ve Kibritçi Kız Müzikali Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşurken, Kurbağa Prens müzikli oyunu ise turne kapsamında birçok ilde sahnelendi. Bu kapsamda, Türkiye’nin dört bir tarafındaki çocukları sanatla tanıştıran Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun oyunları, 2014-2015 sezonunda 65 bin çocuğa ulaştı. Bununla birlikte, bugüne kadar sahneye konan 1000’e yakın oyunu, 600 bin çocuk izledi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Enerjisini Topluyor
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Profilo firmasının birlikte organize ettiği, ev kadınlarına yönelik “Ataşehir Enerjisini Topluyor” isimli seminer 10 Haziran Çarşamba  günü saat 10:00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Salonu’nda yapıldı. Profilo Enerji Tasarrufu Eğitmenleri; İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Mezunu Ayça Başar ile Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü Mezunu Hüseyin Ertekin tarafından hazırlanan eğitimde, ev kadınlarına enerjiden daha fazla tasarruf yapmanın yolları anlatıldı.
Devamını oku...
 
MS Çalışan Kadınları Tehdit Ediyor
ImageHalk arasında MS hastalığı olarak bilinen Multiple Skleroz hareket aksaklığı, kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, dengesizlik, konuşma ve görme bozuklukları gibi çeşitli belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Ataklar halinde görülen MS, erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülüyor. Memorial Şişli Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Abdullah Özkardeş, hastalığın nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4277

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 18 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19695

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

05.07.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 
AYLA CANAN ECZANESİ
Adres     Yeniçamlıca Mahallesi, Dursunbey Caddesi, 25/B Yeniçamlıca
Tel     2166611200
Fax    
Adres Tarifi    

HALK ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi Karaman Çiftligi Yolu Caddesi 31B İçerenköy
Tel     2165772064
Fax    
Adres Tarifi     Estonçamlık Evler Yanı
Haritada Göster

VİTAMİN ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak 5TA Batı Ataşehir
Tel     2166886161
Fax     2166882336
Adres Tarifi     Kentplus Sitesi Pleon Sportivo (Özgür Şef Yanı)
Haritada Göster

Advertisement
Advertisement
Advertisement