Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) Ek Hizmet Binası Yenisahra Mahallesi’nde Kadın
ImageSadece kadınlara yönelik hizmet sunacak ATAMEM Yenisahra Ek Hizmet Binası’nda yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı mesleki kurslar verilecek. Kuaförlük, Pasta Çıraklığı, İğne Oyası ve Manikür-Pedikür kursları ile eğitim dönemine başlayan merkezde 100 kursiyer kadın bulunuyor. Kontenjanın kısıtlı olduğu kurslara kayıtlar 6 Mart 2017 tarihine kadar sürecek. Kursiyerlerin çocukları için oyun alanı da bulunan merkezde, mesleki kurslar haricinde kadın sağlığı, kadın ve çocuk, iletişim gibi talep edilen konularda eğitim seminerleri verilecek. Henüz hizmet vermeye başlayan merkezde, bir yıl içerisinde mesleki eğitimler ile eğitim seminerlerinden 600 kadının faydalanması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Kış Spor Okullarına Ek Kayıtlar Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından ilçedeki öğrencileri spora yönlendirmek için düzenlenen kış spor okullarına ek kayıtlar başladı. Kısıtlı sayıda yapılacak yeni kayıtlarda; jimnastikte 5 ile 8 yaş arası 55, basketbolda 7-12 yaş arası 30, voleybol’da 9-13 yaş arası 30, tekvandoda 8-12 yaş arası 20, teniste 8-12 yaş arası 20 ve futbolda da 8-12 yaş arası 25 çocuk kış spor okulu eğitimlerine katılacak. Jimnastik, basketbol, voleybol ve tekvando eğitimi Kayışdağı Mahallesi Celal Yardımcı Ortaokulu Spor Salonu’nda; tenis eğitimi Atatürk Mahallesi TEB Ataşehir Anadolu Lisesi Tenis Kortu’nda; futbol eğitimi de Yeni Çamlıca Mahallesi Yeni Hayat Gençlik Merkezi’ndeki halı sahada yapılacak.
Devamını oku...
 
Feridun Düzağaç Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Ataşehirli Hayranlarıyla Buluştu
ImageMüzik hayatına üniversite yıllarında başlayan şarkıcı Feridun Düzağaç Ataşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.  Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin Halit Akçatepe Sahnesi’nde gerçekleşen konserde, sanatçı “Alev Alev”, “Düşler Sokağı”, “Beni Bırakma” gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. “Yazdığım şarkılar ömrümün kara kutusu” diyen Feridun Düzağaç’ın şarkılarına konser boyunca hayranları da katıldı. İki saat süren konser sonunda sanatçıya Ataşehir Belediyesi çiçek takdim edildi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar Medyayı Fethetti
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen "Horeca Cam Dostu İşletme Projesi"nin basın tanıtım çalışmaları Ataşehirli miniklerin desteğiyle yürütülüyor. Günümüzde çevre kirliği her geçen gün artarken, çevreci kuruluşlar da çevre kirliliğine karşı farkındalık yaratacak projeler üretiyor. Ataşehir Belediyesi ile Çevko, Şişecam ve Özen Cam işbirliğiyle; yüzde 100 geri dönüşebilen tek malzeme olan cam atıklarının diğer ambalaj atıklarını kirletmeden ve zarar görmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla Horeca (Hotel, Restaurant, Cafe) Cam Dostu İşletme Projesi” başlatıldı. Projenin lansman toplantısında; hak kazanan işletmelere, otellere ve avm’lere "Işıklı Cam Dostu İşletme Tabelaları" verilecek.
Devamını oku...
 
Denizi İlk Kez Görmenin Heyecanını Yaşadılar
ImageAtaşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Derneği ve Kalamış Yelken Kulübü işbirliğiyle “Denize Yelken İle İlk Adım” sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Sincan Gençlik Merkezi’nden gelen Ankaralı 20 çocuk, 4 Şubat Cumartesi günü Kalamış Yelken Kulübü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri’nde ilk kez denizi görmenin heyecanını yaşadılar. Yelkenli tekne ile açılarak ilk deniz tecrübelerini de yaşayan çocuklara, Kalamış Yelken Kulübü eğitmenleri tarafından; yelken sporunun ne olduğu, doğanın gücü, bilgi ve beceri ile birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresi, teknik ve taktikle hedefe ulaşılması gibi konularda bilgiler verildi.
Devamını oku...
 
Obezite Kırmızı Alarm Veriyor
ImageDünyada obez insan sayısı yıllar geçtikçe artmaya devam ediyor. Öyle ki, bugün bir kişinin obez olma ihtimali 1975 ile kıyaslandığından üç kat daha fazla. Mevcut artışın bu şekilde devam etmesi halinde 2025 yılında her 5 kişiden 1’inin obez olması bekleniyor. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press obeziteyle ilgili medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in hazırladığı medya raporunda, geçtiğimiz yıl 19 bin 229 haberin medyaya yansıdığı tespit edildi. Türkiye’nin sağlıkla ilgili medya karnesinde, hareketsizlik, şişmanlık ve sigaranın en çok konuşulan başlıklar arasında yer aldığı belirlendi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Temel Bilgisayar ve Akıllı Telefon Kullanımı Eğitimi Başlıyor
ImageBilgisayar, akıllı telefon ve internet gibi teknolojik gelişmelerden uzak kalmış orta yaş ve üzeri kişilere, basit bilgisayar ve akıllı telefon işlemlerini öğretmeyi hedefleyen eğitim 11 Şubat 2017 Cumartesi günü başlıyor. e-mail ve çeşitli platform hesapları açabilmek, e-devlet sistemine girmek ve kullanmak, e-okul sistemine girmek, internet üzerinden gazete okumak, yemek tarifi gibi basit işlemlerin öğretileceği eğitimler, 6 ataevinde eş zamanlı olarak 6 hafta sonu sürecek. Program içeriğinde temel bilgisayar kullanımı hakkında uygulamalı bir eğitim verileceği gibi sosyal medya hesapları ve akıllı telefon kullanımı konularında da temel bilgiler aktarılacak.
Devamını oku...
 
Çocuklar ve Anneleri İçin Yaratıcı Drama Atölyeleri Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen çocuklar ve anneleri için “Yaratıcı Drama” atölyeleri başladı. Yaratıcı drama atölye çalışmalarıyla çocukların ve annelerinin sosyal iletişimlerinin güçlendirilerek; farkındalıklarının geliştirilmesi, özgüvenlerinin ve kendini ifade edebilme yeteneklerinin artırılması amaçlanıyor. Oyun, Aile Terapisti ve Psikolojik Danışman Nurhan Ünder tarafından verilen atölye çalışmalarında, anneler, nasıl annelik yaptıklarını, çocuğunu büyütürken nasıl davrandıklarını, kendilerine ve çocuklarına verdikleri değeri fark ederek sergiledikleri olumlu ve olumsuz tutumları öğrenip bunları değiştirmeyi sorguluyor.
Devamını oku...
 
Kış İçecekleri Hangi Hastalıkları Önlüyor
ImageBoza, Salep, çay, Ihlamur, yeşil çay, kahve. Soğuk havalarda çalışırken veya dinlenirken hemen sıcak bir çay yapmak ister ya da çok üşüyerek eve geldiğimizde hemen sıcak bitki çaylarına sarılırız. Havaların iyice soğuduğu ve hastalıkların da arttığı şu günlerde içimizi ısıtan bu içeceklerin faydaları da saymakla bitmiyor. Salep öksürüğe iyi gelirken, kahve ve çay ise doğru tüketildiğinde Alzheimer ve kalp krizi riskini azaltıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Demirok, kışın vazgeçilmez içeceklerinin faydaları ve doğru tüketilmediğinde zararları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Şubat Ayı Ataşehir'e İyi Gelecek
ImageAtaşehir Belediyesi, Barış Manço ve Cem Karaca’yı unutulmaz şarkılarıyla anıyor. Kurtalan Ekspres, Feridun Düzağaç, Yekta Kopan, Dünyaca ünlü gitaristler Thu Le, Davinia Ballestros, Mirta Alvarez, Örsan K. Öymen ve Hilmi Tezgör Ataşehir’de Şubat ayının konukları. Ataşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri, yeni yılda da tüm hızıyla devam ediyor. Barış Manço ve Cem Karaca, Kurtalan Ekspres’in vereceği özel bir konserle ölüm yıl dönümlerinde unutulmaz şarkılarıyla anılacak. “Çile Bülbülüm Çile”, “Ağla Gözlerim Ağla”, “Telli Turnam” gibi dillerden düşmeyen bestelerin sahibi ve Türk Sanat Müziği’nin en kıymetli isimlerinden olan Sadettin Kaynak için de anma konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi'nden Okullara Destek
ImageÖğrencilerin daha iyi şartlarda yetişmesi için çalışan Ataşehir Belediyesi, ilçedeki anaokulu, ilkokul ve ortaokullar ile liselerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin ikinci yarıyılı başlamadan hemen önce, fiziki durumu elverişli olmayan Sosyal Meskenler Ortaokulu’nda onarım ve yenileme çalışmaları başladı. İç cephelere sıva ve boya yapılması, fayans, tuvalet ve lavaboların yenilenmesi, yeni odaların yapılmasıyla birlikte okul baştan aşağı yenilendi.
Devamını oku...
 
8 Yıllık İlçe Ataşhehir Yeşil Bölgede
Imageİstanbul’un 39 ilçesinden biri olan ve henüz kurulalı yaklaşık 8 yıl olan  Ataşehir, büyük bir başarı göstererek Türkiye’deki en gelişmiş ilçeler arasında yer aldı. Ataşehir’in kurucu belediye başkanı olan Battal ilgezdi’nin bunda büyük bir payı olması da yadsınamaz bir gerçek.  Türkiye’nin nüfusu yüksek 150 ilçesinde yapılan araştırmada, Ataşehir ilçesi  insani gelişme endeksinde en üst sıralarda olmayı başardı. Peki, şimdi de  gelelim bu araştırmanın kim tarafından yapıldığına ve içeriğine. Ama önce insani gelişmeye Birleşmiş Milletlerin nasıl baktığını, hangi kategorilerin belirleyeceği olduğunu aktaralım. İnsani gelişme çok boyutlu bir kavram olsa bile  Birleşmiş Milletler’in İnsani Gelişme Endeksinde kullandığı üç değişken, temel unsurları oluşturmakta. Bu üç temel unsur; uzun, sağlıklı ve yaratıcı bir hayat yaşamak; bilgi ve eğitim alabilme imkanına sahip olmak ve insana yaraşır bir hayat için gerekli kaynaklara ulaşabilmek. İnsani gelişme için öncelikle bu temel unsurlar sağlandığında, hayatın diğer alanlarında ilerleme ve gelişme fırsatları da artacaktır.
Devamını oku...
 
Sigara İnsanlığın Gördüğü En Büyük Felaket
ImageSağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, küresel anlamda tütüne bağlı ölümlerin sayısı göz önüne alındığında sigaranın “insanlığın gördüğü en büyük felaket ve kitle imha silahı" olduğunu söyledi. Kapalı mekanlarda sigara içme yasağı getiren kanunun mimarı olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, sigara kullanımı nedeniyle her yıl dünyada 5 milyon, Türkiye'de de 120 bin kişinin yaşamını yitirdiğini ve dünyada her yıl 38.000 kişinin de çevresindekilerin içtiği sigaranın zararlı etkileri nedeniyle öldüğünü ifade ederek sigaranın kitle imha silahı olarak değerlendirilip ona göre mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Minikler Turşu Kurdu
ImageFidan Kalpler öyle bir şey yaptı ki, herkesin ağzı açık kaldı. Kendileri o kadar renkli, o kadar sevimli ki, önlerindeki kavanozlar da onlar kadar renkli oldu. Onlar turşu kurdu, turşu! Ataşehir Belediyesi Fidan Kalpler Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören Ataşehirli minikler, bu haftaki mutfak çalışmasında babaları için turşu yaptılar. “Çocuklar mutfakta” etkinliğine katılan 23 minik bu eğitimdeki besin hazırlıkları çalışmalarında; besinleri karıştırmayı, yiyeceklerin yapımını ve renk değişimlerini incelediler. Sağlıklı ve iyi beslenmenin önemine dikkat çekilen çalışmada ayrıca çocukların koklama ve tat alma gibi duyularını geliştirmelerine katkı sağlandı.
Devamını oku...
 
Türkiye Gündemine Damga Vuran Spor Olayları
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, geride bıraktığımız 2016 yılında, spor dünyasına damgasını vuran olayları araştırdı. Spor dünyası geçtiğimiz yıl birçok ilke sahne oldu. Ajans Press ,Türkiye gündemine damga vuran ve medyanın en çok konuştuğu spor olaylarını belirlediği raporda, futbol ve basketbol branşları ön plana çıktı. Ajans Press’in medya verilerine göre geçtiğimiz yılın en çok konuşulan spor olayı Beşiktaş’ın şampiyonluğu oldu. Kara kartalların 14. Şampiyonluğu Mayıs ayında 2 bin 748 habere konu oldu.  21 Şubat’ta Galatasaray’la Trabzonspor arasında oynanan maçta, Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun tarafından maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel’e gösterilen kırmızı kart gündeme bomba gibi düşmüştü.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4852

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 14 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20284

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement