Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Hamilelikte En Sık Yaşanan 10 Problem
ImageKarın ağrısı, kusma, baş ağrısı, halsizlik, sık idrara çıkma… Tüm bu sorunlar, hormonlar ve fizyolojik değişiklikler nedeniyle hamilelik sürecinde en sık karşılaşılan şikayetler arasında yer alıyor. Bunların bir kısmı her insanda görülebilecek doğal belirtiler olabilirken; bazıları ise önemli sorunların habercisi olabiliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Serap Mollaoğlu hamilelik sürecindeki şkayetler ve dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Havuz Keyfiniz Mantar ve Enfeksiyon Hastalıkları ile Son Bulmasın
ImageSıcak yaz günlerinde serinlemek isteyen pek çok kişi havuzları tercih ediyor. Ancak kirli ya da fazla klorlu sular, özellikle kadınların havuz keyfi sonrası ciddi sorunlarla karşılaşmasına neden olabiliyor. Havuz sularının neden olduğu vajinal enfeksiyonlardan korunmak için, kadınların bazı önlemler almaları gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Önder Koç, kadınlarda görülen havuz enfeksiyonları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Yaz Sıcaklarına Karşı Önleminizi Alın
ImageSıcaklıklarının artmasıyla güneş çarpması ve sıcak krampları gibi birçok rahatsızlık sağlığımızı olumsuz etkiliyor hatta bazen bu durum yaşamı tehdit edici boyutlara ulaşabiliyor. Yaz sıcaklarına karşı koruyucu önlemler alınması sıcak havanın olumsuz etkilerine karşı koruma sağlıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, sağlıklı bir yaz geçirmek için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Erkekte Cinsel İşlev Bozukluğu Diyabet Habercisi Olabilir
ImageErkekte cinsel fonksiyon bozukluğu ya da tıptaki adıyla “Erektil Disfonksiyon”, şeker veya kalp hastalığının ön belirtisi olabiliyor. Bu sorun ile doktora başvuran 100 erkekten 11’inde, o güne kadar tanısı konulmamış diyabet hastalığı görülüyor.  Memorial Antalya Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Mutlu Ateş, erkeklerde cinsel fonksiyon bozukluğu ve diyabet ilişkisi hakkında bilgi verdi. Sorun 3 aydan fazla devam ediyorsa... Cinsel fonksiyon bozukluğu sorunundan söz edebilmek için bir erkeğin bu sorunu en az 3-6 ay boyunca devamlı şekilde yaşaması gerekir.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklara Çevre Bilinci Eğitimleri Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ATAMEM ve 7 Ataevi’nde, “Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm” konulu eğitimler kapsamında 6-15 Temmuz tarihleri arasında günde 2 seanstan toplam 16 eğitim verildi. Eğitimlerde ATAMEM ile Kayışdağı Lions, İnönü, Yeni Çamlıca, 30 Ağustos, Ferhatpaşa, Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Ataevleri’ndeki kurslarda eğitim gören çocuklar; bitkisel atık yağların, ambalaj atıklarının, elektronik atıkların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanması konularında bilgilendirildi.
Devamını oku...
 
Sabaha Karşı Gelen ve Tekrarlayan Öksürüklere Dikkat
ImageDünyada yaklaşık 300 milyon kişiyi etkilediği tahmin edilen astım, uygun tedavi ve tetikleyici etkenlerden uzak durulması sayesinde kontrol altına alınabiliyor. Astım doğru müdahale edilmediği takdirde hayat boyu süren ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında tetiklenen astım ataklarının yaşam kalitesini azaltmaması için bir takım önlemler alınması gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Metin Özkan, astım hastalığı ve hastaların bahar aylarında dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
İstanbul Marriott Hotel Asia’ya En İyi Yükseliş Gösteren Otel Ödülü
Imageİstanbul Marriott Hotel Asia, "Toplantılar ve Organizasyonlar Memnuniyet Anketi"nde, 2014 yılının en iyi yükseliş gösteren oteli seçilerek, Doğu Avrupa Bölgesi'nde birincilik ödülüne layık görüldü. Kazanılan “Golden Award” ödülü otel yöneticileri ve çalışanları tarafından törenle kutlandı. Tüm İstanbul Marriott Hotel Asia ekibini tebrik ederiz.
 
Sıcak Havalarda Beyin Sağlığınızı Koruyun
ImageYaz mevsimiyle birlikte güzel havaların tadını çıkarmak isterken, aşırı sıcak hava ve güneş ışınlarına fazla maruz kalmak birçok rahatsızlığa neden olabiliyor. Özellikle tansiyon sorunu olanların olumsuz yönde etkilendiği sıcak havalar, dikkat edilmediği takdirde beyin kanaması riskini de artırıyor. Memorial Şişli/Ataşehir Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, beyin kanaması, tedavi yöntemleri ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Yaz Yorgunluğuna Karşı Önleminizi Alın
ImageSürekli uykulu hissetme, hareket etmek istememe, vücut genelinde ağrı ve bitkinlik gibi belirtilerin 6 aydan uzun sürmesi kronik yorgunluk sendromunun habercisi olabiliyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde daha sık görülen, iş performansını ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen kronik yorgunluk sendromu, sadece dinlenerek ve tatil yaparak geçmiyor. Bu rahatsızlıkla baş etmek için bazı önlemler alarak yaşam tarzı değişikliği yapılması gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Uz. Dr. Gülseren Kayalar, kronik yorgunluk sendromu hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Isıtıldığında Rengi Değişen Sütü İçmeyin
ImageSüt tüketimi, bebeklik döneminden yaşlılığa kadar her yaş grubu için büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir yaşam için günde 2 bardak süt içilmesi gerekiyor. Oysa bebeklerin vazgeçilmez gıdası sütün, insan sağlığına sayısız faydası bulunuyor. Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Elif Erdem Özcan, sütün faydaları ve çocuklara sütü sevdirecek sağlıklı tarifler hakkında bilgi verdi. 
Devamını oku...
 
Yaz Aylarında Sağlıklı Kalmak İçin 10 Öneri
ImageYaz mevsiminde sıcaklıkların artmasıyla açık havada geçirilen zaman da uzuyor. Bu durum sıcak çarpması, güneş yanıkları, böcek ısırmaları ve sokmaları gibi rahatsızlıkların daha sık görülmesine neden oluyor. Bunların yanı sıra serinlemek için kullanılan klima ve havuzların neden olduğu enfeksiyon hastalıklarıyla da yaz aylarında sık karşılaşılıyor. Sıcak yaz günlerinin tadını çıkarmak için bazı önlemler almak gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Serpil Kılınç, yaz aylarında sağlıklı kalmanın yolları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Sosyal Kumbaralar Yardımlarınızı Bekliyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından, “Kumbara Bir Umuttur, Paylaşmak Mutluluktur” sloganıyla 2013 yılında hayata geçirilen Sosyal Kumbara Projesi ile toplanan giyecek, kitap ve oyuncaklar yeni sahipleriyle buluşuyor. İlçe sınırları içerisinde yaşayan farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım ve dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında, ilçenin çeşitli bölgelerine yerleştirilen sosyal kumbaralarda, vatandaşların ihtiyaç fazlası giyecek, oyuncak, kitap gibi bağışlar toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
Devamını oku...
 
Bayramda Yapılan Bu Hatalar Dişleri Çürütüyor
ImageBayramda kontrolsüz tatlı ve asitli içecek tüketimi ağız ve diş sağlığında ani problemler yaşanmasına neden oluyor. Bu dönemi sorunsuz geçirmek ve diş ağrılarından korunmak için ağız ve diş bakımına büyük özen gösterilmesi gerekiyor. Memorial Suadiye Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nden Dr. Dt. Aslı Tapan bayram tatilinde diş ağrılarından korunmak için bilgi verdi. Bayramda tüketilen her şeker diş sağlığı açısından tehdit oluşturabiliyor.
Devamını oku...
 
Bayram Şekerleri Çocuğunuzu Sağlığından Etmesin
ImageBayram ziyaretlerinin olmazsa olmazı çikolata ve şekerlemelerin aşırı tüketimi çocukların sağlığına ve beslenme düzenine zarar veriyor. Çocuklara hayır diyemeyip, her ziyarette onlara fazla fazla ikramda bulunmak, sindirim sistemi hastalıklarından, alerjik reaksiyonlara kadar vücutta olumsuz etkilere yol açıyor. Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Özlem Okutan, aşırı şeker tüketiminin çocuk sağlığı üzerindeki etkilerini anlattı.
Devamını oku...
 
Medya 2015'i Nasıl Gördü?
ImageHazırladığı raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press; 2015’in ilk yarısında medyada en çok haber olan 10 konuyu araştırdı. Başlıkların pek çoğu hala konuşulmakla birlikte, Türkiye’nin yakın gelecekteki gündemini de belirleyecek gibi görünüyor. Sene başından itibaren Türkiye’nin bir numaralı gündemi Milletvekili Genel Seçimleriydi. Ak Parti’nin 13 yıllık tek başına iktidarlığının sona ermesiyle birlikte, Türkiye’yi bekleyen olası koalisyon senaryoları 40 bin 84 haberle medyanın en çok yer verdiği konu oldu. Tüm dünyanın yakından takip ettiği Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD)’nin Irak ve Suriye’de izlediği yayılmacı ve savaşçı politika, Türk basını tarafından da kaygıyla izlendi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4297

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 19 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19716

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

04.08.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE NOVADA ATAŞEHİR
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Şehit Şakir Elkovan Caddesi, 20/21 Küçükbakkalköy
Tel     2165764311
Fax     2165764311
Adres Tarifi     Novada Alışveriş Merkezi

ŞULE ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi 51/B Küçükbakkalköy
Tel     2165772966
Fax     2165772966
Adres Tarifi     Ataşehir Acıbadem Üniversitesi karşısı

TUNÇ ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, 51/B Yenisahra
Tel     2163171097
Fax     2163172711

UMUT ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel     2165748148
Fax     2165748148
Adres Tarifi     Nuri Cıngıllıoglu Lisesi Sırasında

Advertisement
Advertisement