Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir'de 1.Sokak Hayvanları Refahı Kongresi Yapılacak
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Veteriner Hekimleri Odası’nın birlikte organize ettiği 1. Sokak Hayvanları Refahı Kongresi Ataşehir’de düzenlenecek. Sahipsiz can dostlarımızın yaşadıkları sorunları tüm yönleriyle ele almak, kurumların sorumluluklarını netleştirmek, kurumlar arası işbirliği yaparak çözüme katkı sunmak amacıyla; İlgili kamu kuruluşları, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin de katılacağı “1. Sokak Hayvanları Kongresi” 10 Mayıs Salı günü Silence İstanbul Hotel’de yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Çalışanları 1 Mayıs İçin Toplandı
ImageDİSK Genel - İŞ Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şubesi, hem 1 Mayıs’a katılım çağrısı yapmak hem de “kamuda asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapılmadan tüm taşeron işçilerine grevli toplu sözleşmeli sendika hakkı ve kadro isteklerini” dile getirmek için Ataşehir Belediyesi önünden seslendi. Yapılan basın açıklamasında; “Tarihin en büyük insanlık suçlarından olan köle ticareti, 2016 Türkiye’sinde Özel İstihdam Büroları aracılığı ile yasal hale getirilmek isteniyor.
Devamını oku...
 
Nakliyatevi.com - Evden Eve Nakliyat Platformu
Image2008 yılında bir grup girişimci gençlerin bir araya gelerek nakliyat konusunda ülkemizdeki online açığı görerek başlattığı bir projedir. O yıllarda daha kapsamlı olan nakliyatzinciri.com olarak yayın hayatına başladı. Daha sonra niş olan dar alanda en çok ihtiyaç duyulan evden eve nakliyat olarak yayın hayatına devam etti. En uygun ve en güvenilir firmaları bünyesinde bulundurmaya özen gösteren sistemimiz nakliyat yapmak isteyenlerle, nakliyecilik yapan firmaları bir araya getiren platform olarak görev yapmaktadır.
 
Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer Ataşehir’e Ses Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserleri kapsamında bu yılki ilk konser Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil ile başlıyor. İki farklı jenerasyonun duygularına, kendi duygularını yansıttıkları şarkılarıyla ortak olan Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil, en güzel şarkılarını 11 Mayıs’ta Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Merkezi'nde seslendirecek. 11 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da başlayacak konser, Birsen Tezer ve Bülent Ortaçgil’in doyumsuz şarkılarıyla Ataşehirlilere müzik ziyafeti yaşatacak.“Bir kitap, bir bilet” sloganıyla hazırlanan “Ustalar Ataşehir’e Ses Veriyor” konserinin biletlerine, okunmuş birer kitap bağışlanarak sahip olunacak.
Devamını oku...
 
İş Dünyasının Üst Düzey İnsan Kaynakları Yöneticileri 3.Dijital İK Zirvesinde Buluştu
ImageBu yıl 3. kez gerçekleşen, Türkiye’nin önde gelen şirketleri ve holdinglerin insan kaynakları yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı Dijital İK Zirvesi’nde gıda sektörünü Saray Muhallebicisi temsil etti. Hürriyet Gazetesi, Aktaş Holding, Doğuş Otomotiv, Tofaş, Medikal Park, Tüpraş, Markafoni, Doğan Egmont, Türk Traktör, Intercontinental Hotels Group gibi farklı disiplinleri temsil eden öncü kurumların yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı zirveye; Saray Muhallebicisi İnsan Kaynakları ve İş Geliştirme Direktörü Ayşegül Baltacı Tezel konuşmacı olarak katıldı.
Devamını oku...
 
Saray Muhallebicisi istanbul Üniversitesi Kariyer Günleneri'ndeydi
Imageİstanbul Üniversitesi Ekonometri Kulübü’nün düzenlediği Kariyer Günleri, geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleşti. İş dünyası profesyonellerinin konuşmacı olarak katıldığı organizasyonun final gününde, Saray Muhallebicisi İnsan Kaynakları ve İş Geliştirme Direktörü Ayşegül Baltacı Tezel konuşması ile üniversite öğrencilerinin dikkatini gıda sektöründeki kariyer fırsatlarına topladı. Gastronomide son dönemde öne çıkan restoran işletmeciliği, profesyonel aşçılık gibi mesleklerdeki kariyer fırsatlarına değinen Tezel sunumunda; öğrencilere hafsonu, yaz tatili gibi dönemsel eğitim ve iş tekliflerinde de bulundu.
Devamını oku...
 
7. Ataşehir Tiyatro Festivali Sona Erdi
Image27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nden başlayan 7. Ataşehir Tiyatro Festivali, sahnelenen 16. oyun ile birlikte perdelerini gelecek yıla kadar kapadı. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Festivalde, okunmuş kitaplardan daha fazla kişinin yararlanması amacıyla tiyatro oyunlarının biletleri tiyatroseverlere birer kitap karşılığında verildi. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen Markopaşa isimli oyun ile açılan ve 24 Nisan’a kadar devam eden 7. Ataşehir Tiyatro Festivali’nde; Moda Sahnesi tarafından “Köpek Kadın Erkek”,  Aysa Prodüksiyon tarafından  “Kurusıkı”, Tedbil-i Mekan Prodüksiyon tarafından “Shirly”, Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez”,
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklar 23 Nisan’ı Neşeyle Kutladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı. Ataşehir’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları sabah 8.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının çelenk sunmasıyla başladı. Sonraki etkinliklerde Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı 23 Nisan Çocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında Ataşehir’deki parklar bayram yerine döndü. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için oyun alanları kuruldu.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 23 Nisan için Çocuk Başkanları Ağırladı
Image23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar yurt genelinde birer gün boyunca yöneticilerinin koltuklarına oturuyorlar. Ataşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bu yıl Halil Atamavcı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Azra Ece Öztürk oturdu. Ataşehir’in bir günlük başkanı Azra Ece Öztürk yaptığı konuşmada; Öncelikle bu makamın asıl sahibi, Ataşehir halkına güzel hizmetlerde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye bu makama oturma fırsatını bana verdiği için çok teşekkür ederim. Şu an içimde büyük bir mutluluk ve gurur taşıyorum. Çünkü Ataşehir ilçesindeki ve özellikle de okulum olan Halil Atamavcı İlkokulu’ndaki arkadaşlarımı temsil ediyorum. Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e çok teşekkür ediyor, izinden ayrılmayacağımızı belirterek saygı ve özlemle anıyorum. Sevginin gücüyle tüm sorunların aşılacağını, dünyada barış ve dostluğun hakim olacağına inanıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, güzel ülkemin güzel çocuklarına ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun” dedi. 
Devamını oku...
 
Aikido Sanatı'nda Türkiye'de Bir İlk Ataşehir'de Gerçekleşiyor
ImageAtaşehir'de faaliyet gösteren  her yaştaki çocuklara akademik olarak aikido eğitimi veren  Aikido&Pilates Spor Merkezi, 15 mayıs pazar günü saat 13.00 de Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu'nda çocuklarımız için yılsonu gösterisi düzenleyecek. Aikido sınıfları yılboyunca öğrendikleri teknikleri koreografik sunumla sergileyecekler.Türkiye'de aikido Sanatının öncüsü Büyük üstad 6.Dan Shihan Lemi Bağdatlılar ve ünlü eğitmenlerden renkli gösterilerle savaş sanatının incelikleri sahneye yansıyacak.
Devamını oku...
 
Saray Muhallebiclisi'ne Çin'den Ödül
ImageSaray Muhallebicisi, Çin, Japonya ve Asya ülkelerinin ünlü gezi bilgilendirme sitesi Lianorg.com tarafından “En Çok Tercih Edilen Restoran" ödülünü aldı. Çin merkezli www.lianorg.com internet sitesinin 82 ülkedeki 1.816 şehirde yapmış olduğu anket sonucu “en iyi”leri ödüllendirdiği 15.169 restorandan biri Saray Muhallebicisi oldu. Klasikleşmiş ürünleriyle İstanbul’un lezzet miraslarından olan Saray Muhallebicisi; Çin, Japonya ve Asya ülkeleri kapsamında turistlerin pozitif yorumları ve oylaması sonucu www.lianorg.com tarafından ödüllendirildi.
Devamını oku...
 
3. Pleon Sportivo Açık Squash Turnuvası Ataşehir’de Yapıldı
ImageAtaşehir’in önde gelen spor kulüplerinden Pleon Sportivo’nun ev sahipliği yaptığı İstanbul Squash Kulübü Başkanı Ercan Şen’in koordinatörlüğünü üstlendiği turnuvaya İleri, Orta, 17 yaş altı ve 13 yaş altı kategorilerinde toplam 70 sporcu katıldı. Pleon Sportivo Genel Müdürü Bora Yazgan Türkiye’nin önde gelen Squash oyuncularına ev sahipliği yapmaktan memnun olduklarını, bu tür turnuvaların Squash camiasının bir araya gelmesi ve oyuncuların kendilerini geliştirmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.
Devamını oku...
 
Kredi Kartı Borçları Ödenemiyor
Image2016 yılının ilk çeyreğindeki temel bankacılık verileri açıklandı. Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’ne göre, sektörün ilk üç aydaki kredileri yüzde 12 oranında arttı. Bunun yanı sıra geçen yılın aynı döneminde, takipte olan kredi oranında da artış gerçekleşti. Takipteki kredilerde en yüksek artış ise kredi kartlarında gerçekleşti.  Her 10 kişiden birinin kart borçlarını ödeyemediği Türkiye’de, medya takip sektörünün lideri Ajans Press, kredi borçlarının medyaya yansımalarını inceledi. Ajans Press’in yazılı basında yaptığı incelemeye göre, 2016 yılının ilk çeyreğinde kredi borçlarını konu alan 2 bin 806 haber saptandı. Geçen senenin aynı dilimindeki haberleri de inceleyen Ajans Press, 2 bin 597 adet haber yapıldığını tespit etti. Türkiye’ye yapılan yatırımlar çerçevesinde ticari kredilerde yaşanan artış ve beraberinde getirdiği büyüme hızının medyanın gözünden kaçmadığı görülüyor.
Devamını oku...
 
Elektrikli ve Elektronik Atıklar İçin Protokol İmzalandı
ImageAtaşehir Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde atık elektrikli ve elektronik eşyaların etkin bir biçimde yönetilebilmesi amacıyla AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Ticari İşletmesi) ile protokol imzaladı. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında yetkilendirilmiş bir kuruluş olan AGİD ile yapılan protokolle tarafların üstleneceği görevler belirlendi. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ile AGİD Genel Müdürü Fahir GÖK’ün imzaladığı protokol kapsamında, ilçe sınırları içinde; aydınlatma ekipmanları, küçük ev aletleri, elektrikli ve elektronik aletler, oyuncaklar, spor ve eğlence ekipmanları, izleme ve kontrol aletleri gibi atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde kaynağında ayrı toplanarak bertaraf edilmesi veya geri dönüşüm çalışmaları yapılması sağlanacak.
Devamını oku...
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ataşehir’de Çok Renkli Geçecek
ImageÇocuk Bayramı eğlenceleri kapsamında devam eden “Düştepe Oyun Müzesi’nde atölye çalışmaları”, “Çocuk Tiyatroları Günleri” ve “Sokak Tiyatrosu” gösterimlerinin yanında 23 Nisan’a özel bir çok etkinlik yapılacak. 23 Nisan Cumartesi günü Ataşehir’deki parklar bayram yerine dönecek. Deniz Gezmiş Parkı, Necmettin Erbakan Parkı, 80. Yıl Cumhuriyet Parkı, İçerenköy Meskenler Parkı ve Esatpaşa Parkı’nda çocuklar için; sihirbazlık gösterisi, karaoke yarışması, karikatür çizimler, kum boyama atölyesi, palyaço şov, uçurtma şenliği, eğlence parkurları, zıp zıp gösterileri ile çeşitli sürpriz aktiviteler olacak. Ayrıca çocuklara ücretsiz popcorn dağıtılacak. 
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4595

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20020

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

02.05.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

ATAŞEHİR ŞİFA ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 31 Küçükbakkalköy
Tel     0 216 577 47 57
Fax     2165774758
Adres Tarifi     Ataşehir Şifa Hastanesi Karşısı

HÜLYAM ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Uslu Caddesi, 116/C Kayışdağı
Tel     0 216 660 19 18
Fax     2166601916
Adres Tarifi     Kayışdağı Sağlık Ocağı Karşısı, Hakmar Karşısı

SAKARYA ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Sonbahar Sokak, 46/B İçerenköy
Tel     0 216 999 31 32
Fax     2169993132
Adres Tarifi     Şimşek Fırını ve Ziraat Bankasının Karşı Meydanı

ŞULE ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi 51/B Küçükbakkalköy
Tel     0 216 577 29 66
Fax     2165772966
Adres Tarifi     Ataşehir Acıbadem Üniversitesi karşısı
Advertisement
Advertisement
Advertisement