Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir'de Örnek Atık Pil Toplama Projesi
ImageAtaşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu “Atık Pil Toplama Yarışması” başlıyor. Doğa’nın Pili Bitmesin!” sloganına dikkat çekerek atık pillerin ayrı toplanılması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar, okullar ve alışveriş merkezlerine yerleştirilen atık pil toplama makinelerine atık pillerini atarak karşılığında kupon topluyorlar. 1 pilin 1 puan olduğu yarışmada hedefledikleri puana ulaşan katılımcılar bu yıl da birbirinden değişik ve güzel hediyeler kazanacaklar.
Devamını oku...
 
Diyabet Hastalarının Gebeliği Planlı Olmalı
ImageŞeker hastalığı yani diyabet, toplumun %14’unu etkileyen ve ömür boyu tedavi gerektiren önemli bir sağlık sorunudur. Türkiye’de her 100 kişiden 14’ünün şeker hastası olduğu düşünüldüğünde, bu sayı 7 milyona ulaşmaktadır. Diyabet, kandaki şeker seviyesi kontrol altında tutulduğu sürece kişinin normal yaşantısını için bir engel değildir. Bu nedenle anne olmak isteyen şeker hastaları için de bir yasak yoktur. Ancak diyabet hastalarının gebeliği planlı olmalı ve öncesinde şeker seviyesi kontrol altına alınmalıdır. 
Devamını oku...
 
Temiz Bir Ataşehir İçin Kapı Kapı Bilgilendirme
ImageAtaşehir Belediyesi geri dönüşüm çalışmaları için ev ev, kapı kapı dolaşıyor. Ataşehir Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından başlatılan “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” devam ediyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ÇEVKO Vakfı ekipleri tarafından ambalaj atıkları yönetim planı dahilinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı ayrı toplanması ile ilgili olarak kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara bilgilendirme çalışması yapılıyor. Yapılan çalışmalarda ekiplerce Ataşehir’deki ev ve işyerleri ziyaret edilerek vatandaşlara kağıt, kompozit, cam, plastik ve metal gibi ambalaj atıklarının çevreye verdiği zararlar anlatılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Öğretmenler Günü'nü Kutlandı
ImageAtaşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimizi unutmadı. Öğretmenler Günü’nü Öğretmenlere özel bir Kokteyl ve Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Işın Karaca Konseri ile taçlandıracak Ataşehir Belediyesi, öğretmenlerin bu özel günlerini onlarla birlikte kutluyor.  Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve Birim Müdürlerinin katıldığı ekipler tarafından, Öğretmenler Günü’nde İlçedeki okullar ziyaret edilerek, öğretmenlere karanfil, çikolata ve ajanda hediye edildi. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Çocuklar Tiyatroya Doyacak
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ataşehir Belediyesi Çocuk Tiyatro Günleri başladı. Etkinlik kapsamında 17 Ocak 2016’ya kadar her haftasonu çocuklar için tiyatro gösterimleri yapılacak. Çocuk Tiyatro Günlerinin ilk oyununda, 21 Kasım Cumartesi günü İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu tarafından “Ağustos Böceği ile Karınca” isimli oyun sahnelendi. Etkinliğin ikinci gününde ise 22 Kasım Pazar günü, Tiyatro 3023 tarafından  “Ya Canlılar Olmazsa” isimli oyun sahnelendi.
Devamını oku...
 
Depresyon Yaşlanmayı Hızlandırıyor
ImageDepresyon insanlarda sadece ruhsal çöküntüye değil aynı zamanda fiziksel sağlığın bozulmasına da yol açıyor. Tedavi edilmeyen depresyon hastalarında kalp hastalıkları, diyabet ve bazı kanser türleri gibi hastalıklar daha sık görülüyor. Depresyon aynı zamanda hücre ömrünü kısaltarak erken yaşlanmaya da sebep oluyor. US Psikiyatri Enstitüsü’nden Psikiyatrist Dr. Hakan Karaş, tedavi edilmeyen depresyonun kişiler üzerindeki etkilerinden bahsetti. Depresyonda Olanlar Daha Çok Hastalanıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklardan Dünyaya Barış Mesajı
ImageAtaşehirli çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Ataşehir Belediyesi ile birlikte dünyaya barış mesajı verdiler. Her yıl olduğu gibi bu yılda Çocuk Hakları Günü’nde onları unutmayan Ataşehir Belediyesi, 140 çocuğun katılımıyla Belediye Binası önünde barış gösterisi düzenledi. Rengârenk şemsiyelerle barış temalı gösteri düzenleyen çocuklar, barış işareti yaparak ve gökyüzüne güvercin uçurarak tüm dünyaya barış mesajı gönderdiler.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Kadınlar “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” Sertifikalarını Aldılar
ImageAtaşehir Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın birlikte yürüttüğü, kadınlara yönelik “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” (KSEP) kapsamında Ataşehir’de eğitim gören katılımcılar sertifikalarını aldılar. Ataşehir Belediyesi İnönü Ataevi’nde düzenlenen törenle Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Battal Sarıkaya tarafından sertifika almaya hak kazanan kadınlara katılım belgesi sertifikaları verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Öğretmenlere “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” Eğitimi Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından Ataşehir’deki ilkokul ve ortaokullardaki öğretmenlere yönelik, “Atık pillerin toplanması ve bertarafı” konusunda eğitim programı gerçekleştirildi. 19 Kasım Perşembe günü saat 10.00- 11.00 arası anaokul ve ilkokul, saat 14.00-15.00 arası ortaokul ve lise öğretmenlerine, Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Etkinlik Salonu’nda düzenlenen eğitimde; TAP Eğitmeni Yüksek Kimya Mühendisi Savaş Arna tarafından; piller ve çeşitleri, atık pillerin toplanması, geri dönüşümü ve bertarafı konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Akülü Sandalyeler İçin Şarj İstasyonları Kuruldu
ImageAtaşehir Belediyesi, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar için Akü Dolum İstasyonları kurdu. Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından akülü tekerlekli sandalyelerin güç ikmalini sağlamak amacıyla, İlçedeki 3 noktada Akü Dolum İstasyonu faaliyete geçirildi. Akü Dolum İstasyonları sayesinde akülü sandalye kullanan vatandaşlar, en büyük korkularından biri olan yolda şarj bitmesi sorununu da artık yaşamayacak. Aynı anda 3 aracın şarj olabildiği ve hızlandırılmış şarj sistemiyle 10-12 saat süren tam şarj süresini 3 saate indiren Akü Dolum İstasyonlarında, engelli vatandaşlar 15-20 dakikalık kısmi dolum yaparak da yollarına devam edebiliyorlar.
Devamını oku...
 
Mükemmeliyetçilik Yaşam Kalitesini Düşürüyor
Imageİşyerinde, evde ve bulunduğunuz arkadaş ortamında kendi kurallarınızın dışına çıkmak istemiyor, herkesin sizin prensip ve ilkelerinize uymasını bekliyor, planlar, programlar ve ayrıntılar üzerinde vakit kaybedip sevdiklerinize de zaman ayıramıyorsanız mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olabilirsiniz. Her şeyin belirli bir düzen içerisinde gitmesine alışık olan mükemmeliyetçi kişiler, karşılaştıkları önemli değişiklikler sonucunda düzenleri bozulduğundan depresif bozukluk veya kaygı bozukluklarına dair davranışlar sergileyebilirler.
Devamını oku...
 
Tiroid Bebek Hayallerinizi Gölgelemesin
ImageÜşüme, yorgunluk, kilo artışı, çarpıntı, sinirlilik ve iştahsızlık gibi birçok belirtisi olan tiroid hastalıkları erkeklere oranla, kadınlarda daha fazla görülüyor. Metabolizmayı kontrol eden hormonları üretip kana sağlamaya yarayan tiroid bezinin az çalışması başta kısırlık olmak üzere vücutta pek çok olumsuz etkiye neden olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Yavuz Yalçın “Uluslararası Tiroid Farkındalık Haftası”nda tiroid hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ülkelere Göre Yıllık Asgari Ücret Bedeli
ImageÜlkelere göre, yıllık asgari ücret bedeli: (Amerikan Doları Olarak)
1-Lüksemburg - 25.628 USD
2-Hollanda - 23.412 USD
3-Belçika - 22.323 USD
4-İrlanda - 21.404 USD
5-Avustralya - 21.387 USD
Devamını oku...
 
Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi Açılıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi, 16 Kasım Pazartesi günü saat 11:00’da açılıyor. Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde hizmet vermeye başlayan kütüphanenin resmi açılış töreni, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Şair-Yazar Ahmet Telli ve kitapseverlerin katılımıyla yapılacak. Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde çocuklar için hikaye ve roman, yetişkinler için yerli ve yabancı; roman, hikaye, şiir kitapları ile ansiklopedilerden oluşan 10 bin kitap yer alıyor.
Devamını oku...
 
Yeni Astra Altın Direksiyon Ödülünü Aldı
ImageKompakt segmente lüks sınıfın teknolojilerini getiren Yeni Astra, kategorisinde Avrupa'nın en prestijli otomobil ödüllerinden olan "Altın Direksiyon 2015" ödülünün sahibi oldu. Yeni Astra "Altın Direksiyon Ödülü 2015" ile 1978'de Senator A ile başlayan ve elli (50) yılda 16'nın üzerinde ödül ile devam eden geleneksel başarısını sürdürmüş oldu. Zengin donanımları ve çeşitli motor seçenekleriyle Kasım ayında ülkemizde satışa çıkan Yeni Astra kompakt sınıf kategorisinde birincilik elde etti. Ödüllü Led-Matrix far teknolojisi, 200 kilograma kadar hafifleyen gövdesi, atletik tasarımı, üst segment otomobillerde bulunan özellikleri, yeni nesil motorları ile Yeni Astra, "Altın Direksiyon 2015" ödülüne layık görüldü.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4419

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 21 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19842

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

26.11.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


BULVAR 216 ECZANESİ
Adres     Barbaros Mahallesi, Mor Zambak Sokak, 9/A13
Tel     2164554747
Adres Tarifi     Bulvar 216 AVM (Mimar Sinan Cami Yanı)

ÇINAR ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, 38 Küçükbakkalköy
Tel     2165722829

HANDAN ECZANESİ
Adres     Fetih Mahallesi, Libadiye (Örnek Mah) Caddesi, 10/1A Örnek
Tel     2163244696
Adres Tarifi     Göztepe Soyak Sitesi Karşısı (Bağkur Sitesi)

LALE ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 20 İçerenköy
Tel     2165767992
Fax     2165762850
Adres Tarifi     İçerenköy Muhtarlık ve Karakolunun Bulunduğu Cadde Üstü
Advertisement
Advertisement