Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehirliler Hamsi Şöleni'nde Çoştu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin Ataşehir Artvinliler Derneği ve Karadeniz sivil toplum platformlarıyla birlikte düzenlediği “Hamsi Şöleni” Pazar günü Küçükbakkalköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Yağmurlu havaya rağmen Prestij Caddesi üzerinde gerçekleşen şenliğe Ataşehirliler yoğun ilgi gösterdi. Şölen kemençe, tulum ve akordiyon müziği eşliğinde vatandaşlara hamsi ikramıyla başladı. Karadeniz yöresi halk oyunları ekibinin sahne almasının ardından, Ataşehir Artvinliler Derneği Başkanı ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Akın Orhan ile TBMM Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi konuşma kürsüsüne çıktı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Futsal Turnuvası Sona Erdi
Image2016-2017 Eğitim – Öğretim yılında okullarda spor faaliyetleri kapsamında hazırlanan, Ataşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde düzenlenen futsal turnuvası sona erdi. Şehit Ömer Halisdemir sezonu olarak açılan turnuvanın final müsabakaları, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapıldı. Çekişmeli maçların oynandığı turnuvaya; Küçük Erkekler Kategorisinde 18, Küçük Kızlar Kategorisinde 6, Yıldız Kızlar Kategorisinde 6, Yıldız Erkekler Kategorisinde 17, Genç Kızlar Kategorisinde 11 ve Genç Erkekler Kategorisinde 19 olmak üzere toplam 77 okul takımı katıldı.    
Devamını oku...
 
Ataşehir Hamsi Şöleni - 19 Mart 2017 Pazar
ImageAtaşehir Belediyesi’nin desteğiyle Ataşehir Artvinliler Derneği ve Karadeniz Sivil Toplum Platformlarının birlikte düzenleyeceği Hamsi Şöleni, 19 Mart Pazar günü saat 14.00'da Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi'nde yapılacak. Hamsi Şöleninde kemençe, tulum, akordiyon müziği eşliğinde tüm vatandaşlara hamsi ikram edilecek ve halk oyunları ekibi sahne alacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin de katılacağı etkinlikte Resul Dindar konser verecek.
Devamını oku...
 
Çanakkale Zaferi Kahramanlık Türküleri ve Ağıtları (18 Mart 2017 - Ataşehir)
ImageTürkiye halkının birliğini, beraberliğini ve zekâsını tüm dünyaya ilan eden ve tarihin akışını Anadolu’dan şekillendiren bu büyük zaferi türkülerimizle anacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu zamanı da göz önünde bulundurursak; çok ağır bedeller ödenerek elde edilen bu zafer, bize Mustafa Kemal’i dolayısıyla da Cumhuriyeti müjdeler. Koromuz bir kez daha bu tarihsel mirasın önemini hatırlamak ve hatırlatmak için bu konsere hazırlandı.
Devamını oku...
 
Beyaz Perdede Yerli Film Rüzgarı
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, 2017’nin en çok izlenen filmlerinin medya karnesine çıkardı. Ajans Press’in Box Office’ten derlediği verilere göre 2017’nin en çok izlenen yapımı, Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 5 filmi oldu. 16 Şubat’ta vizyona giren film 5 milyon 748 bin kişi tarafından izlendi. Yılın en çok izlenen ikinci yapımı Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi İkimiz filmi oldu. Film 2 milyon 784 bin seyirci rakamına ulaştı.
Devamını oku...
 
Engelli Vatandaşlara Ataşehir'de İstihdam
ImageAtaşehir Belediyesi ve Akbank’ın ortak gerçekleştirdikleri projeyle, engelli vatandaşlara Akbank şubelerinde ve operasyon merkezlerinde çalışma imkanı sağlanacak. “Birlikte çalışmamıza engel yok” adı verilen proje uyarınca, 14 Mart Salı günü Kayışdağı Lions Ataevi’nde engelli vatandaşlardan iş başvuruları alındı ve mülakatlar yapıldı. Akbank’ın yasal yükümlülükleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hazırlanan ve Ataşehir Belediyesi’nin destek verdiği projeyle,  30 engelli vatandaş iş sahibi olacak. Yüzde 40’ın üstünde engelli raporu olan, lise mezunu ve 35 yaş altı kişilere iş imkanı sunulan projeye, 70 başvuru yapıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi İstihdam Merkezi Kariyer Günlerine Katıldı
ImageAtaşehir Belediyesi İstihdam Merkezi (ABİM), Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen 3. Kariyer Günleri’nde öğrencilerle buluştu. 14-17 Mart arasında düzenlenecek Kariyer Günleri ile, öğrencileri özel sektör temsilcileriyle tanıştırıp staj ve iş imkanı sağlamaları amaçlanıyor. Hazırlanan seminerler ile de öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişmelerine katkıda bulunulması planlanıyor. ABİM’in kurduğu stantta, öğrencilere ABİM Projesi anlatılıyor, istihdam konusunda bilgilendirme yapılıyor.   
Devamını oku...
 
Türkiye Yılda 34 Saatini Trafikte Geçiriyor
ImageTürkiye, küresel konumlama şirketi (GPS) ve karayolu izleme verilerine göre, dünyada ortalama trafik sıkışıklığının en yoğun olduğu ilk 10 ülke arasında yer aldı. 2016 yılı Küresel Trafik Puan tablosuna göre trafiğin en sıkışık olduğu ülke yılda ortalama 61 saatle Tayland oldu. Tayland’ı 47 saatle Kolombiya ve Endonezya izlerken Türkiye ise yılda 34 saate ulaşan trafikte bekleme süresiyle 10’uncu sırada yer aldı. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, trafik konulu medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in geçtiğimiz yıl için araştırdığı raporda, trafik konulu 169 bin 937 haberin medyada yansıma bulduğu tespit edildi.
Devamını oku...
 
Yeni Mercedes-Benz E-Serisi 1,6 lt Motor Seçeneği ile Türkiye’de
ImageSınıfının en akıllı sedanı olarak tanımlanan Mercedes-Benz E-Serisi 1,6 litre hacimli motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunuluyor. DRIVE PILOT’un en etkileyici inovasyonlarından biri olarak sürücüyü şerit değişimi konusunda destekleyen “Aktif Şerit Değiştirme Yardımcısı” donanımı da Türkiye’de sunulmaya başlanıyor. Mercedes-Benz’in Türkiye’de ilk kez E-Serisi ile birlikte sunduğu “Araç Dışından Park Etme Yardımcısı” ile dar park alanlarındaki zor park manevraları artık Bluetooth® üzerinden sisteme bağlanan akıllı telefonlarla gerçekleştirebiliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Müzikali - 10 Mart 2017
ImageAtaşehir’de yaşayan tiyatro sanatçısı Veysel Diker’in Ataşehir Müzikali, Ataşehir sosyal yaşamından çarpıcı kesitleri barındıran müzikli ve danslı bir gösteri olarak sahnelerde yerini alıyor. Müziklerini Cemal Yön’ün yaptığı, danslarını Esra Saçar’ın kurguladığı oyun eleştirel komedi türü olarak sahnelerdeki yerini alıyor.
Yazan – Yöneten: Veysel Diker
Müzik: Cemal Yön
Koreografi: Esra Saçar
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi Kadın Çalışanlara Gül Dağıttı
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanlara sürpriz yaptı. 8 Mart’ta izinli olan kadın çalışanlar ile ertesi gün Belediye Konferans Salonu’nda buluşan Başkan İlgezdi, her birine gül hediye etti. Belediye personelinin Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan İlgezdi, kadınların çalışma hayatında olmasına destek verilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, çalışan kadın ve kadın yönetici sayısı oranı açısından, Ataşehir Belediyesi’nin, Türkiye’deki lider belediyelerden olduğunu vurguladı.
Devamını oku...
 
Gamze Akkuş İlgezdi'den Kadın ve Siyaset Söyleşisi
ImageAtaşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı “Kadın Buuşmaları” etkinliklerinin söyleşi bölümünde; Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, “Kadın ve Siyaset” üzerine konuştu. Kadın-erkek eşitsizliğini irdeleyerek, hem siyasi hem de toplumsal yaşamdan örnekler veren Gamze Akkuş İlgezdi, tarihsel yolculukta ise ilk çağlardan itibaren Anadolu’da filizlenen kadın ve erkek arasındaki eşitlik anlayışını anlattı. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kadınların kazandıkları haklardan da bahseden İlgezdi, sonrasında kadınların nasıl olup da toplumsal yaşamdan, iş hayatından ve politika sahnesinden dışlandığını tartıştı. Konuşmasının son bölümünde de kadına yönelik şiddetin acımasız boyutlarını anlattı.
Devamını oku...
 
Mart Ayı Ataşehir'de Sıcacık Geçecek
ImageAtaşehir Belediyesi Mart ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, kadın- erkek, genç-yaşlı-çocuk; kısacası her yaştan herkes için dolu dolu bir program hazırladı. Ataşehir Belediyesi kültür-sanat etkinliklerinin Mart ayı ana temasını 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü oluşturuyor. Türkiye’nin dört köşesinden kadınlar, “Kadın Buluşmaları” projesi kapsamında Ataşehir’de bir araya gelerek, el emeklerini, göz nurlarını tanıtacaklar. Çiniler, ehram dokumalar, ahşap kakmalar, organik tarım ürünleri gibi pek çok ürünün sergileneceği etkinlikte, 2014 yılında büyük maden faciasına tanık olan Somalı kadınların “Kömürün İsi, Sabunun Misi” sloganıyla sundukları ürünler, kokularıyla olduğu kadar anılarıyla da yüreklere işleyecek. Bir diğer etkinlikte, Kadınlar Tiyatro Topluluğu, bin kilometre yol kat ederek geldikleri Ataşehir’de, 4 Mart günü saat 15.00’da, MSKM’de “Baba Ben Geldim” isimli oyunu sergileyecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Pazarcılara Çok Yönlü Eğitim
ImageAtaşehir Belediyesi ile Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası’nın birlikte düzenlediği “Kişisel Hijyen ve Besin Hijyeni” ile “Pazarlama Satış Teknikleri ve Müşteri İlişkileri” eğitimleri Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde düzenlendi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar, Başkan Vekili Zeynel Abidin Ayvataş ve yönetiminin yanı sıra Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ve Kalender Özdemir ile Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya da etkinliğe katılanlar arasındaydı.
Devamını oku...
 
Eşit, Adil ve Herkes İçin Spor Paneli Ataşehir'de Yapıldı
ImageAtaşehir Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Eşit, adil ve herkes için spor” paneli Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Türkiye Spor Yazarları Derneği İstanbul Şube Başkanı Arif Kızılyalın’ın moderatörlüğünde yapılan panele konuşmacı olarak, Okan Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı ve FİFA kokartlı ilk kadın hakemimiz Doç. Dr. Lâle Orta, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı ve Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Hukuk Kurulu Bakanı Av. Mert Yaşar katıldı.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4874

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20307

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement