Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Rahat, Şık, Kaliteli: Lafuma
ImageSpor giyim stilini yansıtan Lafuma, koleksiyonunda bulunan modeller ile bir adım öne çıkıyor. Dünyanın en kaliteli ve yüksek performanslı kumaşlarının kullanıldığı Lafuma tekstilleri, en son teknoloji ile sağlık ve çevre standartlarına saygılı, son derece güvenilir koşullarda üretiliyor. Yüksek teknoloji ile üretilen Lafuma tekstil ve ayakkabıları, modaya uygun stilize ediliyor. Konforlu yapılarıyla önde çıkan Lafuma tekstilleri pamuk kumaşlar ve pamuk-naylon karışımları ile işlevselliğini kullanıcıya hissettiriyor.
Devamını oku...
 
Opel Ailesinin Yeni Üyesi “KARL”
ImageOpel, ailesinin en yeni üyesi “KARL” ile ürün yelpazesini genişletiyor. Yeni model “KARL” A segmentinde yer alacak. 2015 yılının yaz aylarında piyasaya çıkacak 5 kapılı “KARL”, ismini Opel kurucusu Adam Opel’in oğlundan alıyor. Yer almadığı mini segmentine ADAM modeli ile adım atan Opel, bu segmentte ürün yelpazesini yeni modeli “KARL” ile genişletiyor. ADAM 3.70 metre uzunluğa sahip iken Yeni model Karl 3.68 metrelik kompakt uzunluğuna sahip olup beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunacak.
Devamını oku...
 
Yaz Sonrası Oluşan Cilt Lekeleri Canınızı Sıkmasın
ImageYaz sonrası bronzlaşma ile oluşan ya da hamilelik, lazer tedavisi gibi güneşe hassasiyet yaratan durumlar için medikal kozmetiğin öncüsü Filorga’dan benzersiz bir çözüm önerisi var. Pigmentasyon lekeleri cilt rengi ve bronzlaşmadan sorumlu pigment olan melaninin kontrolsüz biçimde üretiminden kaynaklanır. Lekelenme güneşe en çok maruz kalan bölgelerde görülürken hamilelik, menopoz, doğum kontrolü gibi hormonal değişimler de UV ışınına karşı hassasiyeti ve leke görünümünü arttırır.
Devamını oku...
 
Düşler Akademesi Ataşehir'deki Engelli Vatandaşlarla Yeniden Buluşuyor
ImageDüşler Akademisi ile Ataşehir Belediyesi, kendi öz bakımını yapabilecek oranda engelli vatandaşların yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmak ve artırmak, sosyal etkileşim sağlayabilmek ve onların hobi kazanmalarını sağlamak için sanat atölyeleri düzenlemeye devam ediyor. Hem engelli vatandaşların hem de engelli vatandaşlara bakan yakınlarının sosyalleşebilmeleri için olanak sağlayan sanat ve hobi atölyeleri, sosyal izolasyonun önüne geçiyor.
Devamını oku...
 
Tepe Nautilus Soma’daki Öğrencileri Unutmadı
Imageİstanbul’un iki yakasını buluşturan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, okula dönüş etkinlikleri kapsamında ziyaretçileriyle birlikte Soma’ya yardım kampanyası düzenliyor. Tepe Nautilus'un içine yerleştirilen dev kumbarada kırtasiye malzemeleri toplanarak Soma’da öğrenim gören öğrencilerin okul malzemesi ihtiyaçları karşılanacak. Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki mağazalardan 8-22 Eylül tarihleri arasında 50 TL’lik alışveriş yapan ziyaretçiler, AVM yönetimi tarafından sağlanan kırtasiye malzemelerini dev yardım kumbarasına atarak Soma’daki öğrencilere yardım gönderebilecek. Dileyen ziyaretçiler kendi satın aldıkları kırtasiye malzemelerini dev kumbaraya atarak kampanyaya katkıda bulunabilecek.
Devamını oku...
 
Bilgisayar Kullanımına Bağlı Göz Problemleri
ImageUzun süreli bilgisayar kullanımına bağlı göz ve görme problemleri günümüzde computer vision sendromu olarak tanımlanmaktadır. Birçok kişi ekran karşısında uzun süreli çalışmanın sonucunda gözlerinde rahatsızlık hissi ve görme problemlerinden yakınır. Günde 2 saatten fazla ekran karşısında zaman geçirenlerde yakınmalar karşımıza çıkar ve kullanım süresi ile yakınmalar artar. Göz yorgunluğu, baş ağrısı, görme bozukluğu, göz kuruluğu, boyun ve omuz ağrısı başlıca belirtilerdir.
Devamını oku...
 
Emlak Alımında İnternet Üzerinden Pazarlık Yapma Dönemi Başladı
ImageAradığı eve önce internetten bakanlar için sekiz dilde ilan hizmeti sunan Emlaktown , tüm gayrimenkul yatırımcılarının yanı sıra yurtdışında yaşayıp Türkiye’de yatırım yapmak isteyenler ve hali hazırda ülkemizde ikamet eden yabancılar için de içerik sağlayan bir gayrimenkul portalı olmayı hedefliyor. Emlak listeleme üzerine faaliyet gösteren pek çok platformdan farklı olarak sitede Almanya, Kıbrıs, Bulgaristan gibi lokasyonlar da emlak girişlerine dâhil edilebiliyor. Başlangıçta, Türkiye dâhil dört farklı ülkedeki satılık ve kiralık gayrimenkul ilanlarına yer veren site, emlak arayan ya da emlak satışı ve kiralaması yapacak kişiler için ücretsiz çeviri hizmeti de sunuyor. Emlaktown.com’d a, Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İtalyanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Rusça ve Arapça dil seçeneklerini kullanmak mümkün.
Devamını oku...
 
Dünyaca Ünlü Niş Parfüm Markalarının Yer Aldığı "Debenhams Niche Corner" Açıldı
ImageParfümünüzün size kendinizi özel hissettirmesini istemez misiniz? Debenhams Cevahir mağazası kozmetik departmanı içerisinde yer alan “Debenhams Niche Corner”, dünyaca ünlü niş parfüm markalarını müşterilerin beğenisine sunuyor. Parfümde duymaya alışık olmadığınız notalar ve lüks hammaddelerle benzersiz keşifler sunan niş parfümler, sizi “Debenhams Niche Corner” içerisinde keşfedeceğiniz büyülü bir parfüm dünyasına bekliyor. Parfüm tutkunu ailelerin kurucusu olduğu ya da tarihi çok eskiye dayanan köklü parfüm evlerinin kurduğu özel markaları bulabileceğiniz Debenhams Niche Corner, farklı olmanın gerçek lüks olduğunu sizlere hatırlatacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Sünnet Şöleni Heyecanı
ImageGeleneksel sünnet şölenimiz, 21 Eylül Pazar günü Deniz Gezmiş Parkı’nda yapılacak. Ataşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen sünnet şöleni, bu yıl Deniz Gezmiş Parkı’nda Latif Doğan’ın sahne alacağı bir şölenle kutlanacak. 21 Eylül Pazar günü saat 15:00’da başlayacak sünnet şöleninde; oyun parkları kurulacak, dans, animasyon ve müzik gösterileri yapılacak, çocuklara çeşitli hediyeler sunulacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Kış Spor Okulları Başlıyor
Image“Kış Spor Okulu” kayıtları 15 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Ataşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Kış Spor Okulu” kayıtları 15 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Ataşehir’de ikamet eden, 6 – 13 yaş arası çocuklarımızın faydalanacağı okulumuzda Basketbol, Voleybol, Futbol, Jimnastik ve Tekvando branşları yer alırken, dersler Kayışdağı Celal Yardımcı Ortaokulu, Esatpaşa İmam Hatip Lisesi ve Yeni Çamlıca Ataevi Futbol Sahası’nda yapılacak. Çocuklarını kayıt yaptırmak isteyenler; Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi, Aşık Veysel Ataevi, Yenişehir Hizmet Birimi ve Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’ne nüfus cüzdanı ve sağlık raporu ile başvurabilirler.
Devamını oku...
 
Ataşehir Finans Merkezi Arazisi ile İlgili İddialar ve Gerçekler
ImageBaşkan İlgezdi, Finans Merkezi hakkında basın toplantısı düzenledi. Ataşehir Finans Merkezi arazisi ile ilgili iddialar ve gerçekler Ataşehir Finans Merkezi’nin Ataşehir Belediyesi sınırlarından alınarak Ümraniye Belediyesi sınırlarına bağlanması ile ilgili Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi basın toplantısı yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Celal Dinçer, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz ve Gül Çoşkun ile tartışmalara konu olan Finans Merkezi’nin bulunduğu Barbaros Mahallesi Muhtarı Ercan Ersin da basın toplantısına katıldılar.
Devamını oku...
 
Ataevlerinde Yeni Dönem Heyecanı
ImageAtaevleri - Sosyal hizmet merkezlerinde yeni dönem büyük bir ilgi ve heyecanla başladı Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Ataevleri - Sosyal hizmet merkezlerinde yeni dönem büyük bir ilgi ve heyecanla başladı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik dersler ve atölyelerin yer alacağı programlarda, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi Ataşehir sınırları içindeki bütün çocukların eğitim ve öğretim alanında gelişimlerini göz önüne alarak topluma faydalı birer birey olmaları hedefleniyor. Bütün hizmetlerin ücretsiz olacağı programa kayıtlar devam ediyor.
Devamını oku...
 
Zafere Giden Yol Ataşehir’de
ImageAtaşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu 14 Eylül tarihine kadar “Zafere Giden Yol” sergisine ev sahipliği yapacak. Cumhuriyet Kadınları Ataşehir Şubesi’nin düzenlediği ve Ataşehir Belediyesi’nin destek verdiği sergi, Atatürk’e ilgi ve hayranlık duyan tüm vatandaşların ilgisini çekecek nitelikte. S. Eriş Ülger'in arşivinden oluşan, Mustafa Kemal Atatürk'ün hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğrafları ve kişisel eşyalarının yer aldığı serginin açılışı, 07 Eylül Pazar günü S. Eriş Ülger’in “Bilinmeyen Atatürk” konferansının ardından saat 15.00’te gerçekleştirildi. Osmanlı İmparatorluğu’nda devlet geleneği ve Kurtuluş Savaşı gibi pek çok konunun konuşulduğu konferansın sonunda katılımcılar merak ettikleri konuları Eriş Ülger’e sorma fırsatını da buldular.
Devamını oku...
 
Ataşehir’in Sınırları Değişiyor
ImageTBBM’de görüşmeleri yapılan torba yasa çerçevesinde Ataşehir ve Ümraniye illerinin sınırları değişiyor. Yeni sınır olarak E-80 ve 04 numaralı karayolları kabul edilirken, bu sınır değişikliğinin maddi boyutu büyük tartışmalara neden oldu.
 
Çocukluk Döneminde Görülen Başlıca Göz Problemleri
ImageÇocukluk döneminde görülen başlıca göz hastalıkları görme kusurları, göz tembelliği, göz kayması, gözyaşı kanalı tıkanıklığı ve daha nadir olarak katarakt, göz tansiyonu, tümörler ve gözün gelişimine bağlı yapısal anormalliklerdir. Göz hekimlerine en sık sorulan soru bir bebeğin göz muayenesinin ne zaman yapılması gerektiğidir. Eğer gözünde şüphe edilen bir durum varsa hemen değilse ilk muayene 6 aylıkken sonrakiler sırası ile 2-4 yaş arası, hemen okul öncesi ve 2 yılda bir yapılmalıdır. Eğer bir problem varsa hekimin önereceği sıklıkta görülmelidir.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 3972

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 30 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19371

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

17.09.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE NOVADA ATAŞEHİR
Eczacı :Ecz. GÜRKAN BOZKIR
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Şehit Şakir Elkovan Caddesi, 20/21 Küçükbakkalköy
Tel :2165764311
Fax :2165764311

ŞULE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ŞULE DÖNDÜ ALKAN
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, 51/B Küçükbakkalköy
Tel :2165772966
Fax :2165772967

TUNÇ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. TUNÇ ÇİNPOLAT
Adres :Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, 51/B Yenisahra
Tel :2163171097
Fax :2163172711

UMUT ECZANESİ
Eczacı :Ecz. LEMAN İNCE NERGİZ
Adres :İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 64/A İçerenköy
Tel :2165748148
Fax :2165748148

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement