Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir Belediyesi çalışanları Demokrasiye Sahip Çıktı
Imagetaşehir Belediye Başkanlığı Binası önünde, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen darbe girişimi protesto edildi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, milli egemenliğe ve demokrasiye sahip çıktıklarını, darbe girişimlerine sonuna kadar karşı olduklarını ifade etti. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Ataşehir Belediye Birim Müdürleri ile Belediye Çalışanlarının Türk bayraklarıyla katıldığı protesto öncesi, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedeler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında İstiklal Marşı okundu. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhamı Yılmaz yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediye Meclisi Ortak Deklarasyon Yayınladı
ImageAtaşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili olarak ortak bir deklarasyon yayınladı. “Darbe gündemiyle” yapılan olağanüstü toplantıda Ataşehir Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi ile  Adalet ve Kalkınma Partisi üyeleri verdikleri ortak mesajla darbe girişimini kınadılar. Türk bayrakları ile donatılmış Ataşehir Belediye Meclisi’nde, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklâl Marşı okundu. Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata’nın okuduğu ortak deklarasyonda şunlar söylendi: Bizler Ataşehir Belediye Meclisi çatısı altındaki CHP ile Ak Parti grupları ve tüm meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve TBMM’ye yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girmiştir. 
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Destek
ImageAtaşehir Belediyesi, geleceğin üniversite öğrencilerine destek vermeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi'nce öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) yönelik hazırlık ders ve etüt desteği verilecek. İlçedeki eğitim standardını yükseltmek, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik eğitimler Ataşehir Gençlik Merkezi’nde yapılacak. Gençler için ücretsiz yayın desteği, deneme sınavları, kariyer planlama ve rehberlik konularında destekler verilecek. YGS- LYS’ye hazırlık için, kayıt olacak 11. Sınıf ve 12. sınıf öğrencilerin son dönem karne fotokopisi, nüfuz cüzdanı fotokopisi, ikametgah ve 2 adet fotoğraf, mezun olanlar için ise en son girdiği YGS ve LYS sınav sonuç belgesi ile Ataşehir Gençlik Merkezi'ne velisiyle gelerek kayıt formunu doldurmaları yeterli olacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Bağımlılık ile Mücadele Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’nin bağımlılıkla mücadele için hazırladığı Yeni Hayat Projesi kapsamında Yeni Çamlıca Mahallesi’nde Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Ataşehir Belediyesi tarafından yürütülen, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de proje ortakları olduğu “Yeni Hayat Projesi”nin iştirakçiliğini de Üsküdar Üniversitesi yapıyor. Yeni Hayat Projesiyle; madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında, etkinliği kanıtlanmış yöntemler uygulayan uzmanların desteği ve Ataşehir ilçesindeki yerel yönetim, yerel kamu kurumları ve üniversite işbirliği ile Ataşehir’in sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı mahallerinde madde bağımlılığının önlenmesine yönelik mücadelenin geliştirilmesi ve sosyal bütünleşmeye katkı sağlanmaya çalışılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisinin İlk Sayısı Çıktı
Imageİlçemizdeki vatandaşlarımızı hizmetlerimizden haberdar etmek, Ataşehir’de olup bitenleri duyurmak ve dahası birlikte düşünüp birlikte üreteceğimiz bir platform kurmak amacıyla yola çıktık. Bu yolda ilçemizdeki tüm cafe, restaurant, kahvehane, kuaför, hastane, okul, spor salonu gibi ortak kullanım alanlarına ve evlerinize misafir olacağız. Ataşehir Ekspres ile ilçemizde yaşayanları, komşularınızı tanıyacak, hep önünden geçtiğiniz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz mekânların öyküsünü okuyacaksınız. Bazı sayfalarda ise karşınıza Ataşehir’de yetişen genç bir sanatçının hikâyesi çıkacak ya da bu kentin emekçileri ile tanışacaksınız.
Devamını oku...
 
AKUT’tan Ataşehir Belediyesi Personeline Kurtarma Eğitimi
ImageAtaşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile Ataşehir Belediyesi AKUT  Eğitim ve Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında Ataşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekibine 27-30 Haziran tarihleri arasında “Temel Afet Bilinci”eğitimleri verildi. AKUT ekibi tarafından Ataşehir Belediyesi personeline, teorik ve pratik olarak verilen eğitimlerde afetler ile ilgili genel bilgi, acil durum planı, afetlerde risklerin tespiti, beton kırma, metal kesme, tahkimat, kırma, yaralı sabitleme ve yaralı tahliyesi, emniyet bilgilendirme, deprem türleri, enkaz arama ve enkaz kaldırma teknikleri gibi çeşitli konularda bilgiler verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Metrosu İhalesi Ağustos Ayında Yapılacak
ImageUzun süreden beri takip edilen ve gayrimenkul fiyatlarına yasıtılmak için sabırsızlıkla beklenen Ataşehir metro ihalesinin tarihi kesinleşti. Ataşehir metrosu 11 istasyondan oluşacak ve 13 kilometre uzunluğunda olacak. Ümraniye, Ataşehir, Göztepe hattında yer alacak yeni metro hattının ihalesi 2016 yılının Ağustos ayında gerçekleşecek.

 
Yataş Bedding Yeni Web Sitesi ile Doğru Yatak Seçimini Kolaylaştırıyor
ImageUyku konforu ve sağlığında lider Yataş Bedding’in yeni internet sitesi açıldı. Yeni sitede; birçok yeniliğin yanında, bilinçsiz, deneme-yanılma yöntemlerle yatak satın alınmasını engellemek amacıyla kişiye en uygun Yataş yataklarını öneren Smart Match sistemi de devreye girdi. Yatak ve uyku ürünleri konusunda uzmanlığı ve geliştirdiği yeni teknolojiler ile sağlıklı, kesintisiz ve konforlu bir uyku için çalışan Yataş Bedding, internet sayfasını yeniledi. Ana sayfa ve her ana ürün grubunun (Yataklar, Renkli Ev Tekstili, Beyaz Ev Tekstili, Baza-Başlık)  kendi içinde ayrı bir dünya kurgusu ile tasarlanan yeni sitede kullanıcıya birçok kolaylık ve yenilik sağlanıyor. 
Devamını oku...
 
Cam Kumbaralar Ataşehir Sokaklarını Renklendiriyor
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 7. Çevre Şöleni “Cam Kumbara Boyama Şenliği”nde boyanan cam kumbaralar Ataşehir’in caddelerine yerleştirildi. “Cam Yeniden Cam” Projesi kapsamında, Ataşehir Belediyesi ve Şişecam Cam Ambalaj Grubu işbirliğinde gerçekleşen etkinlikle, Ataşehir’in caddeleri hem renkleniyor hem de çevrenin korunması, temiz tutulması ve camın geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratması amaçlanıyor.
Devamını oku...
 
Oruçluyken Öfkenize Yenik Düşmeyin
ImageSıcak havalarla birlikte gelen Ramazan ve oruç döneminde, öfke kontrolü ve buna yönelik alışkanlıkların etkisi büyük önem taşıyor. Oruç tutulan sıcak yaz günlerinde aç-susuz kalmak ve bunaltıcı havaların da etkisiyle, kişide terleme yoluyla oluşan su kaybı, gerginlik ve tahammülsüzlüğü daha da artırabiliyor. Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Klinik Sağlık Psikoloğu Gizem Konuş, oruçluyken öfkenize yenik düşmemek için önerilerde bulundu. Oruç Tutmanın Anlam ve Önemini Düşünerek Kendinizi Telkin Edin.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Ramazan Eğlenceleri Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı için hazırladığı “İftar Sofrası ve Geleneksel Ramazan Eğlenceleri” programı Küçükbakkalköy Mahallesi’nde yapıldı. Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi üzerine kurulan iftar sofralarında, Ataşehirliler birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrası Ramazan eğlenceleri kapsamında; sihirbazlık gösterisi, Sema gösterisi ve ateş gösterisi yapıldı. Daha sonra Yavuz Değirmenci ve Faruk Demir konseri düzenlendi. Geleneksel Ramazan Eğlenceleri kapsamında 20 Haziran Pazartesi günü Örnek Mahallesi Pazar Alanı’nda önce topluca iftar yapılacak, ardından da Yavuz Değirmenci ve Hasan Karayol Konseri düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Üniversite Sınavlarında Kaygıya Yenilmeyin
ImageÜniversite çağındaki gençlerin kaderini belirleyecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına sayılı günler kala hem gençleri hem de ailelerini heyecan, stres ve sınav kaygısı sardı. Bu belirtiler normal heyecanlar gibi görülse de özellikle sınav kaygısı, sınav anında bildiklerini unutturacak kadar kişiyi olumsuz etkiliyor. Peki, kaygı anında ne yapılabilir? Psikiyatrist Dr. Uğur Hatıloğlu, üniversite sınavlarına kısa bir süre kala, sınav kaygısının nedenleri ve bununla baş edilme yolları hakkında gençlere bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Opel’den Haziran Kampanyası
ImageMayıs ayında satışlarını artırarak ülkemizin en fazla satan üç markası arasına giren Opel, müşterilerine Haziran boyunca cazip kampanyalar sunuyor. Insignia modellerinde 16 ay, 30 bin TL, Astra Hatchback modellerinde ise 20 ay 20 bin TL, sıfır faizli kredi imkanları bu ayın öne çıkan fırsatları. Opel, bu sene 29 ili kapsayan roadshow etkinliğinde de müşterilerinin yoğun ilgisini çeken 1.6 136 hp Dizel Otomatik motor-şanzıman seçeneğini cazip fiyatlar ile sunmaya Haziran ayında da devam ediyor. Astra Sedan 82 bin 900 TL, Insignia 112 bin 150 TL, Astra Hatchback 86 bin 300 TL, Mokka 89 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.
Devamını oku...
 
Çocuklar Pepee ile Ataşehir Karne Şenliğinde Buluşuyor (18-19 Haziran 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte karnelerini alan çocuklar için hediye olarak karne şenliği düzenliyor. Çocukların sevgilisi çizgifilm karakteri Pepee’nin maceraları bir çocuk tiyatrosu oyunu ile Ataşehirli çocuklarla buluşacak. 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günleri, saat 11:00- 13:00 ve 15:00 olmak üzere günde 3’er seans halinde düzenlenecek etkinlik Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak. Ücretsiz olarak düzenlenecek Pepee ile Karne Şenliği etkinliğinin sınırlı sayıdaki biletleri Örnek Mahallesi’nde hizmete açılan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nden temin edilebilinir.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 160 Kursiyer Sertifika ve Katılım Belgesi Aldı
ImageAtaşehir Belediyesi Kayışdağı Lions Ataevi’nde Kış Sanat Okulları kapsamında eğitim gören kursiyerlere sertifika ve katılım belgeleri verildi. Kayışdağı Lions Ataevi’nde; İğne Oyası, Tel Kırma, Ahşap Boyama, Deri Çanta ve Aksesuar Yapımı ile Biçki Dikiş derslerine katılan kursiyerlere katılım belgeleri, Anne ve Çocuk Eğitimi ile Bilgisayar Kullanımı derslerine katılan kursiyerlere de sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Toplam 160 kursiyere katılım belgesi ve sertifika verilen törende, kursiyerlere belge ve sertifikalarını Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ile kurs öğretmenleri verdi. 
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4658

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 12 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20086

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

23.07.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

EDİS ECZANESİ
Adres Ferhatpaşa Mahallesi, Yeditepe Caddesi, 83/B Ferhatpaşa
Tel 0 216 661 58 43
Fax 2166615842
Adres Tarifi Meditime Tıp Merkezi Yanı, Ferhatpaşa Muhtarlığı Karşısı

FATİH ECZANESİ
Adres İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 3/1 İçerenköy
Tel 0 216 574 03 35
Fax 2165736533
Adres Tarifi İçerenköy Muhtarlık Karşısı

LOKMAN ECZANESİ
Adres Küçükbakkalköy Mahallesi, Tevfik Fikret Caddesi, 8/B Küçükbakkalköy
Tel 0 216 574 14 73
Fax 2165742612
Adres Tarifi Kastelli Blokları Karşısı, Kaymakamlığın ve Zübeyde Hanım Öğretmenevinin bulunduğu Caddede

MAYA ECZANESİ
Adres Barbaros Mahallesi, Ahlat Sokak, D3 Yenisahra
Tel 0 216 510 10 50
Fax 2165101053
Adres Tarifi Varyap Meridian Blokları D3
Advertisement
Advertisement