Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Mercedes-Benz Türk Yeni Kamyonlarıyla Adım Adım Türkiye”yi Dolaştı
ImageYeni kamyon ve çekici ürün gamı ile Türkiye turuna çıkan Mercedes-Benz Türk 55 günde, Türkiye’nin 7 bölgesindeki 25 şehiri ziyaret ederek toplam 7 bin 590 km yol katetti. Euro 6 motora geçişle birlikte kamyon ve çekicilerini yeniden sınıflandıran Mercedes-Benz’in uzun yol ve nakliye araçları Actros, inşaat araçları Arocs ve şehir içi dağıtım araçları Atego tasarımları, ileri teknik özellikleri, geniş iç hacim sunan konforları, yol tutuşları ve ekonomik yakıt tüketimi gibi özellikleriyle tanıtım toplantılarında katılımcıların beğenisini kazandı. Mercedes-Benz Türk, 14 yıldır aralıksız liderliğini sürdürdüğü kamyon pazarında Euro 6 motora geçişle birlikte yepyeni bir ürün gamıyla hizmet vermeye başladı. İhtiyaca uygun modelleri daha kolay seçme imkânı tanıyan bir sınıflandırmaya giden Mercedes-Benz, uzun yol ve nakliye araçlarını Actros, inşaat araçlarını Arocs, şehir içi dağıtım araçlarını ise Atego çatısı altında topladı.
Devamını oku...
 
Kenan Doğulu 27 Ağustos'ta Bodrum Antik Tiyatro'da
ImageKerki ve Solfej’in düzenlediği Ege Yaz konserleri kapsamında Kenan Doğulu, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Bodrum Antik Tiyatro’da muhteşem bir konser verecek. Bodrum’un en özel konser mekanlarından Bodrum Antik Tiyatro, Kenan Doğulu’yu ağırlamaya hazırlanıyor. Müzikseverlerin büyük heyecanla beklediği buluşma, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Antik Tiyatro'nun büyülü atmosferinde gerçekleşecek. Kenan Doğulu, muhteşem sahne enerjisi ve yıllar içinde kalplerimizde özel bir yere koyduğumuz 90’lardan günümüze en sevilen hitleriyle pop müzikseverlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.
 
Yüksek Performans ve Yüksek Standardın Yeni Adresi: Mercedes-AMG Lounge İstanbul
ImageMercedes-Benz Otomobil Grubu, 2016 yatırımları kapsamında Mercedes-AMG Lounge’ı Intercity Sürüş Akademisi’nde hizmete sundu. Mercedes-AMG Lounge’da her ay düzenlenen ‘Test Sürüşü Günleri’nde Mercedes-Benz müşterileri ve markanın meraklıları, yüksek performanslı araçlarla sürüş deneyimi yaşarken, modelleri yakından inceleme imkânı da buluyor. 2016 yılının ilk 7 ayında Türkiye’de otomobil pazarı %2 küçülürken Mercedes-Benz %7 büyüme gösterdi. Markanın sportif ve modern ruhunu yansıtan yeni modellere ve teknolojilere yatırım yapmaya devam eden Mercedes-Benz, Mercedes-AMG Lounge’ı bu yıl Intercity Sürüş Akademisi’nde hizmete sundu.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yeni Bebek Sahiplerine "Yeni Umutlara Merhaba" Projesi
ImageAtaşehir Belediyesi, yeni bebek sahibi olan ailelerin sevincini paylaşmak amacıyla “Yeni Umutlara Merhaba” projesini başlattı. “Yeni Umutlara Merhaba” projesi kapsamında Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ataşehir sınırları içerisinde ikamet eden ve yeni bebek sahibi olan aileler ziyaret edilerek, mutluluklarına ortak olmak amacıyla “Anne Bebek” çantaları hediye ediliyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin selamı ve mesajını içeren, doğum anısına kız ve erkek bebekler için ayrı ayrı hazırlanan pembe ve mavi renkli kartlar da çantalar ile birlikte ailelere teslim ediliyor.
Devamını oku...
 
Sağlıklı Bireyler Mutlu Ataşehir
Imageİnsan odaklı belediyecilik anlayışı kapsamında hizmetler üreten Ataşehir Belediyesi sağlık alanında da örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Başta "Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi" olmak üzere, "Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği", "Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Ölçümü Görüntüleme Merkezi", "Yeni Hayat Gençlik Merkezi" gibi birimlerle sağlıklı bireyler ve mutlu Ataşehir için yoğun bir mesai sarf ediliyor. Ataşehir Belediyesi, sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak ve vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilme imkanı sağlıyor.
Devamını oku...
 
BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Yasası Milyonlarca Çalışanı Etkileyecek
ImageMilyonlarca çalışanı ilgilendiren bireysel emeklilik düzenlemesi yasalaşarak Meclis’ten geçti. Kamu ve özel sektörde çalışan 45 yaş altı her çalışan için BES zorunla hale geldi. Yeni düzenlemeyle beraber 10 yıl içerisinde 100 milyar TL’lik bir fon oluşması beklenirken 45 yaş altı ücret karşılığı çalışanların, işverenleri aracılığıyla otomatik olarak emeklilik planına dahil olması sağlanacak. Medyada Çok Konuşulmuştu, Milyonlarca kişinin çalışma hayatına etki eden kanun, medyanın da gündeminde yer alıyor. Zorunlu BES’le beraber 45 yaş altı yaklaşık 15 milyon çalışanın en düşük 49,40 en yüksek 321, 16 TL kesilmesi bekleniyor.
Devamını oku...
 
Düzenli Vergi Ödeyene İndirim
ImageMaliye Bakanlığı’nın bir süredir üzerinde çalıştığı pakete göre vergisini düzenli ödeyenler için indirim yapılması planlanıyor. Bakanlığın hazırladığı paketin içerisinde, mükellef haklarını güçlendirmek, vergi denetiminde iyileştirmeler yapmak ve bununla beraber vergisini düzenli ödeyenlere bonus olarak indirim yapmak var. Medya Vergi İndirimini Nasıl Gördü? Bakanlığın hazırladığı pakette iyi niyetli ve gönüllü uyum gösterenlere daha fazla destek verilecek ve ödemeyenler için de yaptırımlar artacak. Yıllardır her yeniden yapılanma sürecinde tartışma konusu yapılan düzenli vergi ödeyenlere indirim bu yıl da tartışma yarattı.
Devamını oku...
 
Yeni Hayat Projesi'nin Park Etkinliğinde Atölyeler Kuruldu
ImageAtaşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle yürütülen Yeni Hayat Projesi kapsamında çocuklara, gençlere ve ailelerine bağımlılıkla mücadelede farkındalık sağlanması adına park etkinlikleri düzenleniyor.  Her yaştan vatandaşın sahip olduğu bilgi, beceri ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşması adına düzenlenen park etkinliği kapsamında merkezin bulunduğu park içerisinde atölyeler kuruldu. Perküsyon Atölyesi, Seramik Atölyesi, Maket Atölyesi ve Sportif Faaliyetler yapılan etkinlikle çocukların ve gençlerin; birbirlerini tanımasına, samimiyetlerini artırmasına, boş zamanlarını değerlendirmesine ve yaratıcılıklarını geliştirmesine katkı sağlaması hedefleniyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Geri Dönüşüm İçin “Yeşil Noktalara” Yenileri Ekleniyor
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından temiz bir çevre ve geri dönüşüm bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Ataşehir’deki 3 yeni bölgeye daha “Yeşil Nokta” yerleştirildi. Değerlendirilebilir nitelikli geri dönüşüm atıklarının oluştukları kaynakta çöple karışmadan ayrı toplanması için yerleştirilen “Yeşil Nokta” alanları sayesinde, geri dönüşüm atıkları daha etkin bir şekilde toplanıyor. İlk Yeşil Noktalar İçerenköy Mahallesi Carrefour AVM Otopark Alanı, Mevlana Mahallesi Zabıta Birimi yanı - Acarlar Sitesi önü ve Mevlana Mahallesi Türkiş Blokları 1. Kısım Yönetim Binası yanı olmak üzere 3 noktaya konulmuştu.
Devamını oku...
 
Her Şey Olağanüstüyken Sen Olağan Kalabilir misin?
Image15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki süreçte yaşananlar toplumda ruhsal izler bıraktı.  Panik, sebepsiz tedirginlik, her türlü ses, görüntü ve kokuya aşırı irkilme v.b belirtiler toplumsal travma belirtileri arasında yer alıyor. Peki, yaşanılan bu olaylardan sonra sağlıklı bir psikoloji için neler yapabiliriz? Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Klinik Sağlık Psikoloğu Gizem Konuş, toplumsal travma sonrasında iyileşme yolları hakkında bilgi verdi. Toplumsal Travma Belirtileri
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yetişkinler İçin Yaz Kursları Devam Ediyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ataevlerinde, yetişkinler için hazırlanan yaz kursları kapsamında ikinci dönem eğitimleri devam ediyor. Ataşehirli kadınlar bu kurslar sayesinde hem yeteneklerini geliştiriyor hem de sosyalleşiyor. Yaz döneminde açılan yetişkin kursları; “Deri Çanta ve Aksesuar Yapımı”, “Ahşap Boyama” ile “El Sanatları” olmak üzere 3 kurstan oluşuyor. Deri Çanta ve Aksesuar Yapımı kursu, çanta kalıbı hazırlama işlemi sonrası deriye uygulama, dikilecek hale getirme ve dikim aşamasından oluşuyor. Bu kursa yaz döneminde 20 kişi katılıyor. Yaz döneminde 28 kursiyerin kayıt olduğu El Sanatları kursunda ise temel nakış teknikleri, taşlanmış resim, seramik ve ev dekorasyon ürünleri yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Altyapı Çalışmaları Hız Kesmeden Sürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi yaz aylarında yol yapım-bakım ve altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilçenin muhtelif bölgelerinde yürüttüğü çalışmalarda; asfalt, yama, kaplama, ızgara, kaldırım, yağmursuyu, korkuluk ve istinat duvarı yapılıyor. Atatürk, Aşık Veysel, Barbaros, Esatpaşa, Ferhatpaşa, Fetih, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, Mevlana, Mimar Sinan, Mustafa Kemal, Yenisahra, Yeni Çamlıca, Yenişehir, Örnek, İnönü ve İçerenköy mahallerini kapsayan Ataşehir’in tüm mahallelerinde çalışmalar sürüyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Hizmet Merkezlerini Hayata Geçiriyor
ImageAtaşehir Belediyesi; İçerenköy Mahallesi’nde Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ni, Mustafa Kemal Mahallesi’nde Erdal Eren Kültür Tesisi’ni ve Küçükbakkalköy Mahallesi’nde de Emekli Dinlenme Evi’ni ilçeye kazandırıyor. Yakın zamanda hizmet vermeye başlayan Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi ve İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nden sonra Ataşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden diğer merkezler ve tesisler de hizmete girmek için gün sayıyor. Ataşehir’deki kültür-sanat etkinliklerini desteklemek ve çoğaltmak için İçerenköy Mahallesi’nde yapımına başlanan Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Ünlü Halk Ozanımızın ismini Ataşehir’de yaşatacak. 
Devamını oku...
 
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Mitingi
ImageTürkiye’nin kalbi dün Yenikapı’da attı. Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen ‘’Demokrasi ve Şehitler Mitingi’’ ne yaklaşık 5 milyon kişi katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Akar, TBMM Başkanı Kahraman, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleşen tarihi mitingde farklı cephelerden birçok siyasi ve ünlü isim bir araya geldi. Tarihi Miting İlk Günden Çok Konuşuldu. ‘’Zafer Demokrasinin Meydanlar Milletin’’ sloganıyla düzenlenen ve darbeye karşı olan herkesin davetli olduğu mitingde kardeşlik, birlik beraberlik ruhu yeniden canlandı. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press,  çoğu gazetenin manşetten verdiği mitingin medyaya yansımalarını inceledi. Ajans Press’in hazırladığı rapora göre Demokrasi ve Şehitler Mitingi 7-8 Ağustos tarihleri arasında 1636 yazılı basın haberine konu oldu.
Devamını oku...
 
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Ataşehirlilere Hitap Etti
ImageÜmraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 15 Temmuz’dan beri Ümraniye ve Kısıklı’da vatandaşlarla bir araya geliyor. Farklı ilçelerde demokrasi nöbeti tutan vatandaşları ziyaret eden Başkan Hasan Can, Ataşehir’deydi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra Başkomutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan halk demokrasi nöbetine devam ediyor. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da, gerek Ümraniye’de ve Kısıklı’da her akşam, gerekse farklı ilçelerde çeşitli zamanlarda vatandaşlarla bir araya geliyor. Demokrasi nöbetinin 23. gününde Ataşehirlilerle bir araya gelen Başkan Hasan Can, yoğun bir kalabalığa hitap etti.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4689

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 17 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20118

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

25.08.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

ARIK ECZANESİ

 Adresİnönü Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, 274 A Kayışdağı
 Tel0 216 469 73 35 
 Fax2164697336
 Adres TarifiYeditepe Üniversitesine Çıkan Yol Üzeri, Darülaceze Çaprazı
 Haritada Göster

ATAŞEHİR BULVAR ECZANESİ

 AdresAtatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, Ata 3/5 Blok Dükkan 7 
 Tel0 216 455 28 18 
 Fax2164550502
 Adres TarifiAtaşehir Bulvarı Üzerinde Metropol İstanbul Karşısı - MİGROS'a Gelmeden 250 m. Önce, Dominos Pizza Yanı
 Haritada Göster

AYSUN ECZANESİ

 Adresİçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 34 İçerenköy
 Tel0 216 572 17 87 
 Fax 
 Adres TarifiSHOWMAR HİPERMARKET KARŞISI 
 Haritada Göster

BONCUK ECZANESİ

 AdresBarbaros Mahallesi, Barbaros Caddesi, 208A Yenisahra
 Tel0 216 472 16 72
Advertisement
Advertisement