Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Hamilelik Döneminde Bebeğinizin Zeka Gelişimine Yön Vermek Elinizde
ImageHamilelik döneminde doğru beslenme hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Anne adayının doğru bir beslenme programı uygulaması ve bazı özel besinleri tüketmesi bebeğin fiziksel gelişimine olumlu etki ettiği gibi kadar zeka düzeyinin yüksek olması için de gereklidir. Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Bilgi Gökcan, hamilelikte beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi’nden Kadınlara Destek
ImageBelediye Binası önünde rengarenk şemsiyeler açıldı. Ataşehir Belediyesi çalışanları, 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle Ataşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanıp hep birlikte rengarenk şemsiyelerini açarak, bu güne dikkat çekti. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Projeler Koordinatörü Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir Belediyesi Birim Müdürleri ve personeli ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe örgütünün katıldığı etkinlikte rengarenk şemsiyeler açılıp kadına yönelik şiddetin sonlanmasını isteyen sloganlar atılarak kısa bir yürüyüş yapıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Bulvarı’nda Korkutan Yangın (24.11.2014)
ImageAtaşehir Bulvarı üzerinde, 36.Ada, Ata 2-1 Blok’ta yakın zaman önce açılan gıda işletmesinin asma katında çıkan yangın korkuttu. Alevlerden çok yoğun dumanın etkili olduğu gözlendi. İlk müdahalesi site güvenliği ve işletme çalışanları tarafından yapılan yangın olay yerine gelen itfaiye tarafından söndürüldü. Asma katta hapis olan duman, itfaiye gelmeden önce müdahale etmeyi imkansın kıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kuraklık ve Risk Yönetimi Konferansı Düzenlendi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçedeki öğrencilere yönelik “Kuraklık ve Risk Yönetimi Konferansı” düzenlendi. “Susuz bir gelecek olamaz” sloganıyla hazırlanan konferansın konuşmasını Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konferansta yaptığı konuşmada, “Küresel İklim Değişiminin Türkiye’ye Etkileri, Kuraklık ve Kuraklığın Nedenleri, Kuraklığın Risk Yönetiminde Yapılması Gerekenler, Su Tüketimini Azaltmak İçin Yapılması Gerekenleri” anlattı.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklardan Başkan İlgezdi’ye Ziyaret
ImageAtaşehirli çocuklar, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Başkan İlgezdi’ye taleplerini ilettiler. Ataşehirli çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret ettiler. Ataşehir’de eğitim ve öğretim veren Hasan Leyli Ortaokulu, Cemile Besler Ortaokulu, Şehit Öğretmen Mehmet Fidan Ortaokulu, Mustafa Öncel Ortaokulu, Fetih İMKB Ortaokulu, Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu, Ali Nihat Tarlan Ortaokulu ve Ataşehir Belediyesi Ataevi Sosyal Hizmet Merkezlerinden gelen 160 öğrenci, çocuk haklarını dile getirdiler.
Devamını oku...
 
Çocuklar İçin Ataşehir ve Monheim Kardeş Şehir Olacaklar
ImageMonheim Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Almanya’nın Köln eyaletine bağlı Monheim’ın Belediye Başkanı Daniel Zimmerman, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Monhain SPD (Sosyal Demokrat Parti) Parti Başkanı Goller ve Monheim CDU (Hristiyan Demokrat Parti) Başkanı Gronauer ile birlikte Ataşehir’i ziyarete gelen Monheim Belediye Başkanı Zimmerman, Ataşehir ve Monheim’ın kardeş şehir olması için çalıştıklarını söyledi.
Devamını oku...
 
Desert Boots YAYA Erkeği’nin Son Şehir Trendi
ImageKoleksiyonun Military konseptine güç kazandıran Desert Boots, fark yaratan renklerde süet ve baskılı derilerle karşımıza çıkıyor. Haki, kırmızı, lacivert ve taba tonları trendin özgünlüğünü ortaya koyuyor. Military Touches Konsepti güncel tarzı ile yürüyor. Military etkisinin sağlamlığını fazlasıyla hissettiğimiz sezonda; kamuflaj desen, farklı tonda derilerle bütünleşiyor. Güncel Military Touches, HOTİÇ YAYA Erkeği’nin gündemini belirliyor.
 
Fruit Flowers’dan Öğretmenler Gününe Özel %30 İndirim
ImageYıllarca bize emek veren öğretemenlerimize özel %30 indirim yapan Fruitflowers, bu yıl da çiçek buketlerinin en lezzetlisini hem, değerli öğretmenlerimiz hem de, bu özel günlerinde onları yalnız bırakmayan sevdikleri için hazırladı. Ürün çeşitliliğini her geçen gün arttıran ve yeni tadlar ekleyen Fruitflowers, lezzetli ürünleriyle damak tadının yanı sıra göze de hitap ediyor. Bu yıl da öğretmenler gününe özel hazırladığı yeni meyve ve kurabiye buketleriyle onları hatırlamak ve teşekkür etmek isteyenlere lezzetin en güzel halini sunuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Plastik Atıklar Kedi ve Köpek Kulübesine Dönüşecek
ImageAtaşehir Belediyesi ile Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ortaklaşa bir Sosyal Sorumluluk Projesine imza atıyor. “Yuvaya Dönüşen Plastikler” isimli kampanyayla Ataşehir ilçe sınırları içerisindeki plastik atıklar toplanarak, park ve bahçelerde kedi ve köpek kulübesi olarak dönüşüm sağlanacak. Bu sosyal sorumluluk projesiyle Ataşehirliler topladıkları plastik atıkları, plastik atık kumbaralarına atacaklar, toplanan bu plastik atıklar geri dönüştürülerek kedi ve köpek kulübelerinin yapımında kullanılacak.
Devamını oku...
 
Diş Sağlığında Doğru Bilinen 10 Yanlış
ImageAğız ve diş sağlığını korumak adına doğru bilinen birçok yanlış düşünce diş hastalıklarına hatta diş kayıplarına yol açabiliyor. Sağlıklı dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak için en başta ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmek gerekiyor. Memorial Suadiye Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nden Dt. Aslı Tapan, “18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası”nda diş sağlığı hakkında yanlış bilinenleri anlattı.
Devamını oku...
 
Sanatın Rengi Ataşehir'de 23 Kasım’a Kadar Devam Edecek
ImageSergi 45 eser sahibi tarafından oluşturuldu. Ataşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında düzenlenen “Sanatın Rengi” Resim Sergisi’nin açılışı 14 Kasım Cuma günü yapıldı. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılış törenine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi ve kızları Turnam ile katıldı. Geceye ayrıca Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Belediye Birim Müdürleri ile CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve çok sayıda Ataşehirli sanatsever katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Çevre Gezisi Düzenlendi
ImageÇevre gönüllüsü kadınlar atık toplama ve ayırma tesisini gezdi. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,Taşlar Kağıt A.Ş.'nin ambalaj atıklarını toplama ve ayırma tesisine gezi düzenledi. İlk kez düzenlenen teknik geziye çok sayıda kadından oluşan Ataşehirli çevre gönüllüleri katıldı. Kadınlar çevrelerindeki atıkların nasıl geri dönüştürüldüğünü uygulamalı olarak görme fırsatı buldu.
Devamını oku...
 
Kanser Peşimizde
ImageAkciğer, karaciğer, kolon, mide, bağırsak, pankreas,  lenf, meme, prostat, lösemi ve daha fazlasını duyduğumuz kanserler hayatımızın engel olunamayan bir parçası olmaya devam ediyor. Yapılan istatistikler de gösteriyor ki; kansere her geçen yıl daha fazla kapılıyoruz. GDO’lu gıdalar, Stres ve Oksijensiz havayla dost olan Kanserin artışı; sağlıksız yaşam koşullarının artışını da işaret ediyor. Hemen hemen herkesin yakınlarında tecrübelendiği ve korku duyduğu Kanser, medyanın en sık yer verdiği konular arasında.
Devamını oku...
 
Renklenen Cam Kumbaralar Ataşehir Caddelerinde
ImageAtaşehir Belediyesi 5. Çevre Şöleni kapsamında “Cam Kumbara Boyama Atölye Çalışması”nda Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin hayal güçlerini ve el becerilerini kullanarak boyadıkları “Cam Kumbaralar” Ataşehir’in farklı caddelerine yerleştirildi. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Anadolu Cam işbirliğiyle gerçekleşen bu proje ile Ataşehir’in caddeleri hem renkleniyor hem de çevrenin korunması, temiz tutulması ve Ataşehir sokaklarında camın geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
Devamını oku...
 
Reklam Yarışında Hangi Otomobil Markaları Önde?
Image2014 yılının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, otomotiv markaları yıllık kotalarını doldurmaya çalışıyorlar. Satışı arttırmanın bir yolu ise reklam. Sektörün hareketli döneme girdiği bu dönemde, Medya Takip Merkezi’nin (MTM) yaptığı araştırma, otomobil markalarının reklam aracılığıyla medyadaki görünürlüklerini ortaya koydu. İşte sonuçlar…
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 30 Toplam: 4060

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 19 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19468

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

28.11.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ADA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜLAY KURAL
Adres :İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 50/B İçerenköy
Tel :2164690436

ATAŞEHİR PLUS ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SELEN TEKER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 34/B Küçükbakkalköy
Tel :2166888329

ECE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. METİN SEVAL
Adres :Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 42 Atatürk
Tel :2164554921
Fax :2164554921

OKTAY ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GAYE SEVİLAY HAPAY
Adres :İçerenköy Mahallesi, Üsküdar-İçerenköy Yolu Caddesi, 23/C İçerenköy
Tel :2165750765
Fax :2165750770

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement