Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehirli Öğretmenler Işın Karaca Konserinde Eğlendiler
ImageAtaşehirli öğretmenler, Ataşehir Belediyesi’nin Öğretmenler Günü nedeniyle hazırladığı özel bir kokteyl ve Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Işın Karaca Konseri’nde buluştular. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimizi unutmayan Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen gecede Ataşehirli öğretmenler Işın Karaca’nın güzel sesiyle doyasıya eğlendiler. En güzel şarkılarını öğretmenler için söyleyen Işın Karaca, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizi bugünlere getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Kadına Yönelik Şiddete Karşı Harekete Geçti
ImageBirleşmiş Milletler Genel Sekreterliği tarafından "kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele etmek" amacıyla, her yıl 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’den başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları gününe kadar 16 gün boyunca aktivizm kampanyası yürütülmektedir. Türkiye Belediyeler Birliği’nin Türkiye’deki belediyeleri, kamuoyunda konuya ilişkin farkındalığın artırılması hususunda daveti ile Ataşehir Belediyesi kısa adı UNITE (Unite to End Violence against Women) olan kampanya kapsamında, resmi internet adresi olan www.atasehir.bel.tr adresini turuncuya boyadı.
Devamını oku...
 
Uzuv Kayıplarında El Cerrahisi Yaşama Bağlıyor
ImageEller, yaşamın doğal akışında, günlük rutin işleri yapmayı sağlayan ve üretkenlikte büyük katkısı olan en önemli organlardan biri… Ancak çeşitli kazalar sonucunda yaralanabiliyor ya da bazı hastalıkların seyri sırasında zarar görebiliyor. Son yıllarda teknolojik gelişmelerle birlikte el cerrahisinde kullanılan yeni teknikler hasta konforunu artırırken uzuv kopması sonrası alınması gereken önlemler de büyük önem taşıyor. Memorial Şişli/Hizmet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Alp, el cerrahisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Örnek Atık Pil Toplama Projesi
ImageAtaşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu “Atık Pil Toplama Yarışması” başlıyor. Doğa’nın Pili Bitmesin!” sloganına dikkat çekerek atık pillerin ayrı toplanılması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada katılımcılar, okullar ve alışveriş merkezlerine yerleştirilen atık pil toplama makinelerine atık pillerini atarak karşılığında kupon topluyorlar. 1 pilin 1 puan olduğu yarışmada hedefledikleri puana ulaşan katılımcılar bu yıl da birbirinden değişik ve güzel hediyeler kazanacaklar.
Devamını oku...
 
Diyabet Hastalarının Gebeliği Planlı Olmalı
ImageŞeker hastalığı yani diyabet, toplumun %14’unu etkileyen ve ömür boyu tedavi gerektiren önemli bir sağlık sorunudur. Türkiye’de her 100 kişiden 14’ünün şeker hastası olduğu düşünüldüğünde, bu sayı 7 milyona ulaşmaktadır. Diyabet, kandaki şeker seviyesi kontrol altında tutulduğu sürece kişinin normal yaşantısını için bir engel değildir. Bu nedenle anne olmak isteyen şeker hastaları için de bir yasak yoktur. Ancak diyabet hastalarının gebeliği planlı olmalı ve öncesinde şeker seviyesi kontrol altına alınmalıdır. 
Devamını oku...
 
Temiz Bir Ataşehir İçin Kapı Kapı Bilgilendirme
ImageAtaşehir Belediyesi geri dönüşüm çalışmaları için ev ev, kapı kapı dolaşıyor. Ataşehir Belediyesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından başlatılan “Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi” devam ediyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ÇEVKO Vakfı ekipleri tarafından ambalaj atıkları yönetim planı dahilinde ambalaj atıklarının kaynağında ayrı ayrı toplanması ile ilgili olarak kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara bilgilendirme çalışması yapılıyor. Yapılan çalışmalarda ekiplerce Ataşehir’deki ev ve işyerleri ziyaret edilerek vatandaşlara kağıt, kompozit, cam, plastik ve metal gibi ambalaj atıklarının çevreye verdiği zararlar anlatılıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Öğretmenler Günü'nü Kutlandı
ImageAtaşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimizi unutmadı. Öğretmenler Günü’nü Öğretmenlere özel bir Kokteyl ve Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Işın Karaca Konseri ile taçlandıracak Ataşehir Belediyesi, öğretmenlerin bu özel günlerini onlarla birlikte kutluyor.  Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve Birim Müdürlerinin katıldığı ekipler tarafından, Öğretmenler Günü’nde İlçedeki okullar ziyaret edilerek, öğretmenlere karanfil, çikolata ve ajanda hediye edildi. 
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Çocuklar Tiyatroya Doyacak
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ataşehir Belediyesi Çocuk Tiyatro Günleri başladı. Etkinlik kapsamında 17 Ocak 2016’ya kadar her haftasonu çocuklar için tiyatro gösterimleri yapılacak. Çocuk Tiyatro Günlerinin ilk oyununda, 21 Kasım Cumartesi günü İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu tarafından “Ağustos Böceği ile Karınca” isimli oyun sahnelendi. Etkinliğin ikinci gününde ise 22 Kasım Pazar günü, Tiyatro 3023 tarafından  “Ya Canlılar Olmazsa” isimli oyun sahnelendi.
Devamını oku...
 
Depresyon Yaşlanmayı Hızlandırıyor
ImageDepresyon insanlarda sadece ruhsal çöküntüye değil aynı zamanda fiziksel sağlığın bozulmasına da yol açıyor. Tedavi edilmeyen depresyon hastalarında kalp hastalıkları, diyabet ve bazı kanser türleri gibi hastalıklar daha sık görülüyor. Depresyon aynı zamanda hücre ömrünü kısaltarak erken yaşlanmaya da sebep oluyor. US Psikiyatri Enstitüsü’nden Psikiyatrist Dr. Hakan Karaş, tedavi edilmeyen depresyonun kişiler üzerindeki etkilerinden bahsetti. Depresyonda Olanlar Daha Çok Hastalanıyor.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Çocuklardan Dünyaya Barış Mesajı
ImageAtaşehirli çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Ataşehir Belediyesi ile birlikte dünyaya barış mesajı verdiler. Her yıl olduğu gibi bu yılda Çocuk Hakları Günü’nde onları unutmayan Ataşehir Belediyesi, 140 çocuğun katılımıyla Belediye Binası önünde barış gösterisi düzenledi. Rengârenk şemsiyelerle barış temalı gösteri düzenleyen çocuklar, barış işareti yaparak ve gökyüzüne güvercin uçurarak tüm dünyaya barış mesajı gönderdiler.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Kadınlar “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” Sertifikalarını Aldılar
ImageAtaşehir Belediyesi ile Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın birlikte yürüttüğü, kadınlara yönelik “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” (KSEP) kapsamında Ataşehir’de eğitim gören katılımcılar sertifikalarını aldılar. Ataşehir Belediyesi İnönü Ataevi’nde düzenlenen törenle Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Battal Sarıkaya tarafından sertifika almaya hak kazanan kadınlara katılım belgesi sertifikaları verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Öğretmenlere “Atık Pillerin Toplanması ve Bertarafı” Eğitimi Verildi
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından Ataşehir’deki ilkokul ve ortaokullardaki öğretmenlere yönelik, “Atık pillerin toplanması ve bertarafı” konusunda eğitim programı gerçekleştirildi. 19 Kasım Perşembe günü saat 10.00- 11.00 arası anaokul ve ilkokul, saat 14.00-15.00 arası ortaokul ve lise öğretmenlerine, Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Etkinlik Salonu’nda düzenlenen eğitimde; TAP Eğitmeni Yüksek Kimya Mühendisi Savaş Arna tarafından; piller ve çeşitleri, atık pillerin toplanması, geri dönüşümü ve bertarafı konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Akülü Sandalyeler İçin Şarj İstasyonları Kuruldu
ImageAtaşehir Belediyesi, akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar için Akü Dolum İstasyonları kurdu. Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından akülü tekerlekli sandalyelerin güç ikmalini sağlamak amacıyla, İlçedeki 3 noktada Akü Dolum İstasyonu faaliyete geçirildi. Akü Dolum İstasyonları sayesinde akülü sandalye kullanan vatandaşlar, en büyük korkularından biri olan yolda şarj bitmesi sorununu da artık yaşamayacak. Aynı anda 3 aracın şarj olabildiği ve hızlandırılmış şarj sistemiyle 10-12 saat süren tam şarj süresini 3 saate indiren Akü Dolum İstasyonlarında, engelli vatandaşlar 15-20 dakikalık kısmi dolum yaparak da yollarına devam edebiliyorlar.
Devamını oku...
 
Mükemmeliyetçilik Yaşam Kalitesini Düşürüyor
Imageİşyerinde, evde ve bulunduğunuz arkadaş ortamında kendi kurallarınızın dışına çıkmak istemiyor, herkesin sizin prensip ve ilkelerinize uymasını bekliyor, planlar, programlar ve ayrıntılar üzerinde vakit kaybedip sevdiklerinize de zaman ayıramıyorsanız mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olabilirsiniz. Her şeyin belirli bir düzen içerisinde gitmesine alışık olan mükemmeliyetçi kişiler, karşılaştıkları önemli değişiklikler sonucunda düzenleri bozulduğundan depresif bozukluk veya kaygı bozukluklarına dair davranışlar sergileyebilirler.
Devamını oku...
 
Tiroid Bebek Hayallerinizi Gölgelemesin
ImageÜşüme, yorgunluk, kilo artışı, çarpıntı, sinirlilik ve iştahsızlık gibi birçok belirtisi olan tiroid hastalıkları erkeklere oranla, kadınlarda daha fazla görülüyor. Metabolizmayı kontrol eden hormonları üretip kana sağlamaya yarayan tiroid bezinin az çalışması başta kısırlık olmak üzere vücutta pek çok olumsuz etkiye neden olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Yavuz Yalçın “Uluslararası Tiroid Farkındalık Haftası”nda tiroid hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4422

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19845

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

28.11.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


ATAŞEHİR ŞİFA ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi, 31 Küçükbakkalköy
Tel     2165774757
Fax     2165774758
Adres Tarifi     Ataşehir Şifa Hastanesi Karşısı

CANŞİFA ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Postacılar Sokak, 23/A İçerenköy
Tel     2165744241
Fax     2165744240
Adres Tarifi     Ataşehir Kanuni Sultan Süleyman Sağlık Ocağı karşısı

HÜLYAM ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Uslu Caddesi, 116/C Kayışdağı
Tel     2166601918
Fax     2166601916
Adres Tarifi     Kayışdağı Sağlık Ocağı Karşısı, Hakmar Karşısı

SAKARYA ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Sonbahar Sokak, 46/B İçerenköy
Tel     2169993132
Fax     2165751963
Adres Tarifi     İçerenköy Muhtarlıgının 30 Metre Yakınında
Advertisement
Advertisement