Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Seni Sen Yapanlar: Duygular
ImageTransaksiyonel Analiz kuramı duyguları 4 temel duygu olarak işler. Bu temel duygular, sevinç, öfke, üzüntü ve korkudur. Diğer duyguları ise bu 4 temel duygunun birleşiminden kaynaklandığını belirtir. Duyguları temel duygular olarak ayırmasının nedenini ise 2 şekilde açıklar; Dünyanın neresinde olursun olsun bu duygular gözlemlenebilir ve insanoğlu bu  duyguları gösterme becerisi ile dünyaya gelir.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de 23 Nisan Coşkusu
Image10 ülkeden gelen çocuk misafirler, Ataşehir’deki 23 Nisan kutlamalarında mahallelerde gösteriler ve şovlar gerçekleştiriyor, kortej yürüyüşleri ve protokol ziyaretlerinde bulunuyor. “4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” birbirinden renkli etkinliklerle Ataşehir’de coşkuyla kutlanıyor. Bu yıl Almanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Malezya, Makedonya, Nepal ve Rusya’dan gelen çocuk misafirlerin katıldığı Ataşehir’deki 23 Nisan kutlamalarında mahallelerde gösteriler ve şovlar gerçekleştiriliyor, kortej yürüyüşleri ve protokol ziyaretlerinde bulunuluyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Perdeler Çocuklar İçin Açılıyor
ImageAtaşehir Belediyesi ve Novada Ataşehir AVM işbirliğiyle ücretsiz çocuk tiyatrosu etkinliği düzenleniyor. Ataşehir Belediyesi ve Novada Ataşehir AVM işbirliğiyle “Tiyatroya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” sloganıyla ücretsiz çocuk tiyatrosu etkinliği düzenleniyor. Novada Ataşehir AVM’de bulunan Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Sahnesi'nde her Cumartesi ve Pazar 13:00, 15:00 ve 17:00 saatlerinde birbirinden eğlenceli ve eğitici çocuk oyunları sergilenecek. Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Etkinlik Salonu Sahnesi’nde gerçekleştirilecek çocuk oyunlarına 3-9 yaş arasındaki tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilir.
Devamını oku...
 
Koçlar ve Koç Olmayı İsteyenler İçin Koçluk Okulu Çıktı
ImageUluslararası koçluk ve liderlik ekolü Bob Proctor Türkiye Ofisi kurucusu ve Bob Proctor Koçluk Sertifika programının temsilcisi Master Coach Timur Tiryaki’nin “Koçluk Okulu” adlı 4.kitabı Optimist Yayınları etiketiyle yayımlandı., Ülkemizde de 2013 yılından bu yana meslek olarak kabul edilmeye başlayan koçluk üzerine yazılmış bir Türkçe kaynak kitap olma özelliği taşıyan Koçluk Okulu, akademik içeriği ve pratik odaklı uygulamalarıyla koçlar ve koç olmak isteyenler için kapsamlı bir içerik sunuyor.
Devamını oku...
 
Volkicar Automechanika İstanbul'da Tam Gaz
ImageMesse Frankfurt ve Hannover Messe tarafından ortaklaşa düzenlenen Automechanica Istanbul 2014 Fuarı ziyaretçilerin yoğun ilgisi ve birbirinden farklı Showlar ile devam ederken bu sene fuarın yıldızı Türkiye'nin yarış otomobili VOLKICAR oldu. Tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getiren fuarda yer alan ürünler arasında; Türk motor sporlarının en başarılı ralli pilotlarından Volkan IŞIK'ın VOLKICAR'ı da var.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Dinleyicilerle Buluşuyor
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 19 Nisan'da Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda konser verecek. Şef Hulusi Yücebıyık ve Arzu Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında seçmeler yapılarak kurulan koro, Ataşehirli Sanat Müziği severlerle buluşuyor. Çalışmalarını Ataşehir Belediyesi Cemal Süreyya Etkinlik Salonu’nda sürdüren ve kısa sürede çok yol kat eden topluluk, 24 parçadan oluşan repertuarıyla 19 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bir konserle dinleyicilerle buluşuyor.
Devamını oku...
 
4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali Başlıyor
ImageAtaşehir, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliklerinde 10 ülkeden gelen misafir çocukları ağırlayacak. “4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali” 19-25 Nisan tarihleri arasında Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa katkılarıyla yapılacak. Bu yıl Ataşehir’deki 23 Nisan kutlamalarına; Almanya, Bosna Hersek, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Malezya, Makedonya, Nepal ve Rusya’dan gelen çocuk misafirler katılacak. Misafir çocuklar Ataşehir’de bulunan ilk ve ortaöğretim okulları tarafından ağırlanacaklar.
Devamını oku...
 
Ataşehir Perdeyi “Ben Bertolt Brecht “ile Kapattı
ImageAtaşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl Mart ve Nisan aylarında organize edilen ve bu yıl beşincisi yapılan Ataşehir Tiyatro Festivali “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun ile tamamlandı. Festival’in kapanış gecesinde Dostlar Tiyatrosu “Ben Bertolt Brech” oyununu sahneledi. Çağımızın en büyük yazarlarından biri olan Bertolt Brecht’in şiir, öykü ve şarkılarından Genco Erkal tarafından tiyatroya uyarlanan oyunu Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde izleyicisiyle buluştu. Usta oyuncu Genco Erkal’a sahnede Tülay Günal’in eşlik ettiği müzikli kabare, piyanist Yiğit Özatalay’ın canlı performansı eşliğinde gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
Türkiye’de Gastronomi Turizminin Geleceği Okan Üniversitesi’nde Masaya Yatırıldı
ImageOkan Üniversitesi’nin kuruluşunun 15.yılı kutlama etkinlikleri kapsamında üniversitenin Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen “Turizmin Yükselen Yıldızı Gastronomi’den Nasıl Yararlanmalı?” başlıklı panele katılan Gazeteci Yazar Ahmet Örs, “Kendi mutfağımızı yabancılara açmamız ve tanıtmamız gerekiyor. Hangi değerlerimizi turistlerin önüne koyacağımıza dair kapsamlı bir araştırma yapmalıyız. Michelin yıldızına ihtiyacımız yok. Michelin kuralları ve ölçütleri Batı mutfağına göre” diye konuştu. TUROB Başkan Yardımcısı Vedat Başaran ise, “Türk gastronomisi 150 yıldır maalesef uyuyor. Pilavın üstüne ketçap koymaktan başka bir şey yapmadık. Dünyada yenilen gıdaların yüzde 80’inin anavatanı bizim topraklarımız” dedi.
Devamını oku...
 
Sağlıklı ve Uzun Bir Yaşam İçin
ImageHastalıklardan uzak kalınarak sağlıklı bir yaşam sürmenin yolu, gün içinde uygulanabilen basit önlemlerden geçiyor. Doğru bir beslenme planı, fiziksel aktivitelerin artırılması, düzenli sağlık kontrolleri ile uzun ve zinde bir yaşam mümkün. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, sağlıklı yaşam için yapılması gerekenler.
Devamını oku...
 
Arda Türkmen Tecrübelerini Gastronomi Öğrencileriyle Paylaştı
ImageCNN Türk’te yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” programında izleyiciler için birbirinden farklı tarifler veren ve hazırladığı yemekleri birer sanat eserine dönüştüren Arda Türkmen, Okan Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Gastronomi Bölümü öğrencilerine, mezun olduklarında karşılaşacakları sorunları ve bunlarla başa çıkabilme yolları hakkında bilgiler veren Türkmen, restoran açmayı düşünen öğrencilerin mezuniyet öncesinde sektörde bir süre de olsa çalışmaları gerektiğini söyledi.
Devamını oku...
 
Gizli Kalp Ani Ölüm Nedeni
ImageNormalde kalp kasını besleyen koroner damarlarda kan akımının azalmasına yol açan darlık söz konusu olduğunda çoğunlukla kişilerde “efor” sırasında; göğüs ağrısı, göğüste yanma, baskı veya sıkışma hissi, mide ile sol kol ağrısı ortaya çıkıyor ya da bu şikayetler artıyor. Bu belirtilerin oluşması hastalar için bir ‘şans’ aslında. Çünkü bu durumda hasta kalp krizi geçirdiğini anlıyor ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurduğu için hayatı kurtulabiliyor. Ancak kalp hastalarının yüzde 10-20’si ‘gizli kalp hastalığı’ riski ile karşı karşıyalar.
Devamını oku...
 
Robotların Hasta Kalbine Canlı Ameliyat
ImageABD, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen yaklaşık 50 yabancı doktor, 10 ayrı robot manken üzerinde en yeni yöntemleri uygulayarak canlı kalp ameliyatı gerçekleştirdi. Acıbadem Üniversitesi’nde kalp cerrahisindeki en yeni yöntemlerin eğitimini alan doktorlar, gerçeğini aratmayan ameliyatları pür dikkat izledi. Zira artık minimal invaziv yöntemlerle yapılan kalp ameliyatlarında göğüs kafesi açılmıyor. Bütün işlemler, küçük kesiler veya iğne ucu kadar bir delikten yapılıyor.
Devamını oku...
 
Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği Günde 200 Kişiye Hizmet Veriyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği'nde, SGK’lı olup olmadığına bakılmaksızın tüm vatandaşlara hizmet sunuluyor. Kurulduğu günden bu yana Ataşehir’deki sağlık hizmetlerine katkıda bulunmayı kendine hedef edinen Ataşehir Belediyesi, Ferhatpaşa Mahallesi’nde kurduğu Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği’ni hizmete açtı. SGK’lı olup olmadığına bakılmaksızın tüm vatandaşlara hizmet sunan poliklinikte; Kadın Doğum, Çocuk, Dahiliye ve Ağız ile Diş Sağlığı alanlarında günde ortalama 200 kişiye hizmet veriliyor.
Devamını oku...
 
Lise Öğrencilerinden “Genç Yetenekler Sergisi”
ImageAdıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin, genç sanatçı adaylarını desteklemek amacı ve onların geleceği şekillendirecek birer sanatçı adayı oldukları inancıyla 2011 yılından bu yana gerçekleştirdiği  “Genç Yetenekler Sergisi”nin açılışı yapıldı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen sergide Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resim, heykel, grafik ve fotoğraf çalışmalarını görmek mümkün olabilecek. Türkiye’nin en köklü ve önde gelen sanat okullarından biri olan Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Genç Yetenekler Sergisi”ni bu yıl Maltepe Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 3780

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 24 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19157

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

23.04.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 


EFSANE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ŞÜKRAN KARAYILANOĞLU
Adres :Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Caddesi 46/D Ferhatpaşa
Tel :2164719718
Fax :2166613475

İSTANBUL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MEHMET HAYRETTİN İSLAM
Adres :Kayışdağı Mahallesi Nasır Caddesi Nihat Sokak 61/A Kayışdağı
Tel :2165082994
Fax :2165082995

TİJEN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. TİJEN ÖZER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Atatürk Caddesi, 15/F Küçükbakkalköy
Tel :2165739846
Fax :2165736648
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement