Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Ataşehir'de Atakart Projesi İhtiyaç Sahibi Kişilere Dağıtıldı
Image“Atakart Gıda Harcama Elektronik Kart” sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar ekmek, su, süt gibi günlük temel gıda ihtiyaçlarını karşılayacak. Eylül ayı itibariyle dağıtımlarına başlanan Atakart sayesinde 9 bin Ataşehirli bu sosyal destek imkânlarından yararlanacak. Ataşehir’deki anlaşmalı 25 markette geçerli olan Atakart ile belirlenen gıdalar ücretsiz alınacak. Atakart uygulaması, ilerleyen aylarda daha da ilerleyerek gıda bankacılığına dönüşecek. Atakart projesi hakkında açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Sosyal belediyecilik alanında yaptığımız çok önemli çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Amacımız hiçbir vatandaşımızı istismar etmeden, sağ elin verdiğini sol el görmemeli geleneğimizle bu yardımları yapmaktır” dedi.
Devamını oku...
 
Emekevler’de Hak Sahipleri Evlerine Kavuşuyor
ImageAtaşehir Emekevler’de yerinde kentsel dönüşüm projesine katılan 197 hak sahibinin yeni evleri kura ile belirlendi. 115 metrekare 3 oda ve bir salondan oluşan daireler Ocak ayında hak sahiplerine teslim edilecek. Emekevler Atapark Konutları’nda hak sahibi vatandaşların evlerinin belirlendiği kura çekilişi, noter huzurunda 22 eylül günü Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Emekevler Kentsel Dönüşüm Projesi, Kadıköy Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenmişti. 2009 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi’nin projeyi devralmasıyla 2012’de Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde vatandaşlar mağdur olmadan mutlu sona ulaştılar.
Devamını oku...
 
Başkan İlgezdi: Çözüm İçin Komisyon Kurulmalı
ImageYenisahra ve Barbaros mahallelerinin imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısında, iki mahallenin 1/5000’lik imar planlarının karara bağlanması için İBB Meclisi nezdinde girişimlerde bulunacak bir komisyon kurulmasına karar verildi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin katılımıyla Barbaros ve Yenisahra mahallelerinin imar planlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ataşehir Belediye Binası Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda Başkan Battal İlgezdi süreç hakkında bilgi vererek şunları söyledi: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce 1/5000'lik planlar çıkarılmıştı, fakat mahkeme kararı ile iptal edildi, o bölgede yaşayan ve arsaları yeşil alanda kalan vatandaşlarımız tarafından açılan mahkeme ile bir buçuk yıl evvelki o planlar iptal edildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Kış Sanat Okulları
Image2016-2017 yılı Kış Sanat Eğitim programında bu yıl Keman, Piyano, Gitar, Bağlama, Dans, Zumba, Halk Oyunları, Perküsyon, Tiyatro, Drama, Temel Müzik Eğitimi, Bale, Şan, çocuklar için Resim, ev hanımları için Resim dersleri verilecek. Eğitimler ve kayıtlar; Mustafa Saffet Kültür Merkezi, ATAMEM, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, İnönü Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi ve Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde yapılacaktır. Kayıtlar 19 Eylül Pazartesi - 7 Ekim Cuma tarihleri arasında eğitimlerin de verileceği bu yedi merkezde gerçekleştirilecektir.
Devamını oku...
 
Neşet Ertaş Kültür Evi Yeni Dönemle Birlikte Hizmete Geçiyor
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından İçerenköy Mahallesi’ne kazandırılan Neşet Ertaş Kültür Evi, 2016-2017 dönemi ile birlikte hizmet vermeye başlıyor. 2 bin 900 m2’lik kullanım alanı olan Neşet Ertaş Kültür Evi’nde; 4 adet derslik, 250 m2’lik dans salonu, 120 kişilik çok amaçlı konferans salonu bulunuyor. Neşet Ertaş Kültür Evi; “Üniversite Ders Destek Programı” ve “Kültür Sanat Kurs Programı” ile ilk faaliyetlerine Ekim ayı başında başlıyor. Üniversite Ders Destek Programı kapsamında lise öğrencilerine ve mezunlarına ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları verilirken, Kültür Sanat Kurs Programı kapsamında da 15 yaş üstü Ataşehirlilere ve ev kadınlarına sanat kursları düzenlenecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri (2016)
Imageİlçemizde belirlenen kurban satış ve kesim yerlerindeki hayvanların sağlık kontrolleri Veteriner Hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyecek koşulların ve görüntülerin oluşmaması ve gerekli hijyenik şartların sağlanması amacıyla yetkili tüm birimlerimiz görev başında olacaktır. Kurbanlık hayvandan veya etinden şüphelenirseniz Ataşehir Belediyesi’ni arayabilirsiniz. Kurbanlık hayvanın kaçması durumunda yine Ataşehir Belediyesi ekiplerimiz ilgilenecektir. Kurban bilgi kitapçığı için lütfen bu linki tıklayınız.
Devamını oku...
 
Yeni Giyecekler Bayram Sevincini Çoğaltıyor
ImageAtaşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere yeni giyecekler hediye ediyor. Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 680 aileye bayram öncesi kıyafet yardımında bulunuluyor. 5 bin parça çocuk, 3 bin parça yetişkin kıyafeti Ataşehirli ailelere hediye edilerek Kurban Bayramları kutlanıyor. Kişilere göre hediye paketleri haline getirilen giyecekler, çocuklar ve yetişkinlerin bayram sevinçlerini çoğaltıyor
Devamını oku...
 
Şehitlerin adı Ataşehir'de Yaşayacak
Image15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen darbeye karşı direnerek şehit düşenlerin isimleri Ataşehir’de yaşatılacak. Ayrıca Artvin-Şavşat karayolunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik PKK saldırısında şehit düşen Er Fatih Çaybaşı’nın ismi de Ataşehir’de bir parka verilecek. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne ve demokrasiye yönelik darbe girişimine karşı ülke genelinde “dur” demek için direnirken şehit düşenlere toplum olarak borçlu olduğumuzu vurguladı.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali Goran Bregoviç Konseri ile Son Buldu
ImageAtaşehir Belediyesi’nin düzenlediği “5. Uluslararası Kardeş Kültürlerin Festivali” Goran Bregoviç konseri ile son buldu. Balkan Müziği’nin dünyaca ünlü müzisyeni Goran Bregoviç’e konserde Wedding and Funeral Band eşlik etti. Ataşehir Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda binlerce Ataşehirli ve İstanbullunun yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde şarkılar barış için seslendirildi. Goran Bregoviç ve Wedding and Funeral Band birlikte, çingene müziğinin hareketli ritimleri ile Ataşehirlileri coştururken, yaklaşık iki saat süren konser boyunca Bregoviç’in Ederlezi’den Kalaşnikof’a kadar bilinen tüm şarkılarını söylediler.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali'nden Muhteşem Gala
Image“5. Kardeş Kültürlerin Festivali" kapsamında Ataşehir’e gelen halk oyunları ekipleri  muhteşem bir gösteri sundu. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konseriyle başlayan Festival, mahallelerde gerçekleştirilen halk oyunları gösterileriyle devam etti. 5. Kardeş Kültürlerin Festivali’nde; Trabzonlular Derneği Trabzon Yöresi, Kars ve Yöresi Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kafkas Yöresi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kadıköy Şubesi Semah Grubu, Sinop SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Sinop Yöresi, Ataşehir Tüm Çankırılılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çankırı Yöresi Yaren Ekibi, Ataşehir Gönüllüleri Derneği Artvin Yöresi ve Sirtaki Grubu, Ataşehir Bayburtlular Derneği Bayburt Yöresi, Sinop İli Göller Köyü Yardımlaşma Derneği Sinop Yöresi, Ordulular Derneği Ordu Yöresi, Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Hakkâri Yöresi halk oyunları gösterilerini sundu.
Devamını oku...
 
Ataşehir’den Dünyaya Barış Mesajı
Image1 Eylül Dünya Barış Günü’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de düzenlenen Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konserine katıldı. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başlayan “5. Kardeş Kültürlerin Festivali”nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in birlikte sahne aldığı ilk gün konserine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Dünya Barış Günü’nde Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen konser ile farklı sosyal doku ve kültürlerin bir arada uyum içinde yaşadığı Ataşehir’den, “Biriz, Kardeşiz, Türkiyeyiz” mesajı verildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir’in Minik Sanatçılarından Yılsonu Sergisi
ImageAtaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri Yaz Sanat Okullarında eğitim alan çocuklar çalışmalarını Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda sergiledi. “Yaz Sanat Okulları” serginin açılışına kurs eğitmenleri, öğrencileri ve aileleriyle birlikte; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ve Sadık Kayhan, Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Battal Sarıkaya da katıldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Büyük Zafere Özel Konser
Image30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünde Ataşehir’de özel bir konser düzenlendi. Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erdem Özgen, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan bir repertuar seslendirdi. Konsere Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Belediye Birim Müdürleri, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin yapımına katkı sağlayan İnal Aydınoğlu ve çok sayıda Ataşehirli katıldı. “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “Havada Bulut Yok”, “Yanık Ömer” gibi eserlerin seslendirildiği konserde Milli Marşlara da yer verildi.
Devamını oku...
 
Kardeş Kültürlerin Festivali Kemaş Kılıçdaroğlu ile Ataşehir'de Başlıyor
Image1 Eylül Dünya Barış Günü’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir’de düzenlenecek Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konserine katılacak. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başlayacak “5. Kardeş Kültürlerin Festivali”nde Candan Erçetin ve Kardeş Türküler’in sahne alacağı ilk gün konseri Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşecek. 01 Eylül Perşembe günü Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nda saat 21.00’da başlayacak konserden önce Türkiye'nin farklı yörelilerinden ve altı ülkeden gelen ekiplerin katıldığı halk dansları gösterileri yapılacak.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Evlere Sağlık Hizmeti Veriyor
Imageİlçede yaşayan vatandaşların daha kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşması için çok sayıda projeyi hayata geçiren Ataşehir Belediyesi, 3 yıldır sürdürdüğü “Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti” projesiyle her zaman Ataşehirlilerin yanında olmaya devam ediyor. Ataşehir Belediyesi, 65 yaş üstü veya engelli, kronik rahatsızlığından dolayı bakıma muhtaç kişilere yönelik ücretsiz “Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti” ile kişilerin yaşam kalitesini arttırarak ve ailerine destek vererek sağlıklı bir toplum oluşmasını katkı sağlıyor. Ataşehir’de Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti üçer kişilik üç farklı ekip tarafından gerçekleştiriliyor.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4708

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 14 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20137

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement