Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Dünyanın En Cömert Ülkesi Türkiye
ImageTürkiye, geçtiğimiz yıl Küresel İnsani Yardım da ABD’nin ardından en çok uluslararası yardım yapan ikinci ülke oldu. Gayri safi milli hasıla gelirinin yaklaşık yüzde 0.37’sini insani yardıma ayıran Türkiye, milli gelirine göre ise dünyada en çok insani yardım yapan ülke konumuna geldi. Dünyadaki yardımın 10'da 1 Türkiye'den. 2016 yılında ekonomisinde meydana gelen onca olumsuzluğa rağmen insani yardımlarını kesmeyen Türkiye, dünyadaki yardımların yaklaşık 10’da 1’ini gerçekleştirdi. Diğer bir deyişle dünyadaki mağdur insanlara ulaşan her 10 liranın 1 lirasını Türkiye verdi. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Türkiye’nin yaptığı insani yardımların medya karnesini çıkardı. Ajans Press’in medya verilerine göre 2016 yılının başından günümüze kadar medyaya 10 bin 139 insani yardım haberinin yansıdığı tespit edildi.

Devamını oku...
 
Yeni Hayat Gençlik Merkezi, Uyuşturucuya Karşı 13 Bin Genci Eğitti
ImageAtaşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yeni Hayat Gençlik Merkezi, madde kullanımına karşı derin bir mücadele veriyor. Bazı okullarda öğrencilerin sigara kullanma alışkanlığı oranı yüzde 80’lere varırken, Yeni Hayat Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan ‘Bağımlılık ve Farkındalık’ seminerleri ile Ataşehir’de 13 bine yakın genç ve ebeveyne ulaşıldı. Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nin Ataşehir’deki okullarda yürüttüğü ‘Bağımlılık ve Farkındalık’ seminerleri devam ediyor. Yaklaşık bir buçuk yıl önce başlayan projede; 11. ve 12. sınıf öğrencileri bu seminerlere katıldıkları için yeni seminerler 9. ve 10. sınıflara veriliyor.
Devamını oku...
 
25 Köy Derneğinden Ataşehir'e Çıkarma
ImageKastamonu Araç İlçesi Dernekler Federasyonu Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaret etti. Araç Federasyonuna bağlı 25 köy derneğinin temsilcileri ve Federasyon Başkanı Mehmet Alver ziyaret ettikleri Başkan İlgezdi’ye, hem taleplerini hem de önceki desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Ataşehir’de 15 bine yakın Kastamonu kökenli vatandaş olduğunu dile getiren Federasyon Başkanı Mehmet Alver, bunların çoğunluğunun İçerenköy Mahallesi’nde yaşadığını belirtti. Görüşmede öncelikle İçerenköy Mahallesi’nin imar planları üzerine sohbet edilirken İlgezdi, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Düzenlenen Kıvırcık Ali’yi Anma Gecesine 30’a Yakın Sanatçı Katıldı
ImageMuhteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı, Kıvırcık Ali’nin çocukları babalarının eserlerini seslendirdi. 6 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali), “vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocukları, babaları için birlikte sahne aldılar. Ali ve Ecem Özütemiz, “Bizler de babamızın izinden yürüyoruz” dediler. Ataşehir Belediyesi’nin Kıvırcık Ali için gerçekleştirdiği organizasyonda, duygusal anlar yaşandı. Kıvırcık Ali’nin sanatçı dostlarından bazılarının gözyaşlarını tutmakta güçlük çektikleri gözlendi. Sanatçı dostları yaptıkları konuşmalarda, bir sahnede ilk kez bu kadar heyecanlandıklarını, hem sevindiklerini hem de büyük bir acı yaşadıklarını ve iki duygunun birbirine karıştığını söylediler.
Devamını oku...
 
Ataşehirli Kadınlar Geleceğe İlmek Atıyor
ImageAtaşehirli kadınların, Ataevleri’nde düzenlenecek olan “Örgü Atölyesi”nde üretecekleri kışlık giysiler, Anadolu’daki öğrencileri ısıtacak. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Örgü Atölyesi, gönüllü kadınların katılımıyla başlıyor. Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje kapsamında, örgü atölyelerine katılacak kadınların el emeğinden oluşacak ürünler, Anadolu’daki öğrencilere gönderilecek. Yün, şiş, tığ gibi üretim malzemelerinin Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı projede örülecek; kazak, atkı, eldiven, bere, hırka, süveter gibi kışlık giyeceklerin gönderimi, talepte bulunan Anadolu’daki okullara yine Belediye tarafından gerçekleştirilecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Araçları Soğukta Ataşehirlileri Taşıdı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin ulaşım araçları dün akşam Ataşehirlileri hem şaşırttı, hem de sevindirdi. Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatıyla zabıta ve ulaştırma müdürlüklerine bağlı 10 minibüs, kardan dolayı yollarda yürümekte güçlük çeken Ataşehirlileri günün en yoğun saatlerinde ring hizmeti vererek evlerine ulaşmalarını sağladı. Mevcut toplu taşıma araçlarını kullanan yolcular ile kar yağışına karşı aldıkları tedbirler sebebiyle özel araçlarını kullanmak yerine toplu taşıma araçlarına yönelen vatandaşlar duraklarda birleşip büyük kalabalıklar oluşturunca yaşanan mağduriyetler arttı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kış Mesaisi
ImageTüm yurtta etkili olan zorlu kış şartları Ataşehir’de de hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Ataşehir Belediyesi, ilçe genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sonucu, ulaşım başta olmak üzere yaşanan sıkıntıları en hafife indirmek için ekipleri ve araçlarıyla 24 saat görev yapıyor. Çalışmalarını araç trafiğinin ana noktalarında ve caddelerde yoğunlaştıran karla mücadele ekipleri, cami ve hastane önleri ve girişlerine ise öncelik tanıyor. Özellikle cenaze işlemlerinin aksamaması için, bu işlemlerin gerçekleştiği, ara noktalarda kalan ibadethane önlerinde acil kar temizleme işlemleri yürütülüyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Karla Mücadele Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor
ImageAtaşehir Belediyesi il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Ataşehir Belediyesi ekipleri, 6 Ocak Cuma akşamından itibaren il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ile mücadeleye aralıksız olarak devam ediyor. Ekipler, öncelikli olarak ana yollarda çalışmalarını sürdürürken, kar küreme faaliyetleri ise sokak aralarında hızla devam ediyor. Ataşehir Belediyesi tarafından oluşturulan karla mücadele ekipleri, planlı çalışmaların dışında gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse telefonla Çağrı Merkezine ulaşan vatandaşların talepleri doğrultusunda, kar veya buz kaplı sokak ve caddelere acil müdahalelerde bulunuluyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarının Yanında
ImageAtaşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri 6 Ocak Cuma günü başlayan yoğun kar yağışına karşı can dostlarını yalnız bırakmıyor. Ekipler, bakıma muhtaç ve beslenmekte zorluk çeken sokak hayvanları için nöbetçi ekiplerini seferber ederek ilçe genelinde aralıksız besleme noktaları oluşturdu. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ataşehir’de bulunan gönüllü hayvanseverler ile iş birliğinde bulunarak sokak hayvanları için mama dağıtımını da sağlıyor. Vatandaşlardan bu konuda gelen ihbarları da değerlendiren veteriner hekimler, tedavi gerektiren sokak hayvanlarına acil müdahalede bulunuyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ülker Sports Arena’da All Star Gazi ve Şehit Aileleri İçin Omuz Omuza
ImageTürkiye Basketbol Federasyonu’nun Başkanı Hidayet Türkoğlu, Spor Toto All-Star 2017 organizasyonunu, sporun birleştirici gücünü ön plana koyarak, Omuz Omuza kampanyası kapsamında gerçekleştireceklerini söyledi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 15 Ocak günü Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek Spor Toto All-Star 2017’nin Türk halkına sporun birleştirici gücünü gözler önüne seren, anlamlı ve üst düzey bir basketbol deneyimi sunacağını söyledi. Türkoğlu, ‘’Her yıl düzenlediğimiz All-Star organizasyonu bu yıl hepimiz için çok daha büyük önem ve anlam taşıyor. Daha önce basketbol camiası olarak başlattığımız, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren ‘Omuz Omuza’ mesajını, 15 Ocak günü Ülker Sports Arena’da yıldız oyuncularımızın yanı sıra basketbol camiamızın, basın mensuplarımızın, sanatçılarımızın, iş dünyamızın, sponsorlarımızın ve tüm basketbol severlerin katılımıyla bir kez daha, daha güçlü bir şekilde vermeyi amaçlıyoruz’’ dedi.
Devamını oku...
 
"İmar Bir Lütuf Değil Haktır"
ImageAtaşehir Belediyesi, İçerenköy ve Küçükbakkalköy Mahalleleri için İmar Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.  Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi, açılacak olan imar bilgilendirme ofisine vatandaşların ada ada davet edileceğini belirtirken, “Yolu, kanalı herkes yapar. Asıl sorun imardır, çözülmesi gereken budur. İmar da bir lütuf değil, olması gerekendir. Belediye Başkanının asıl görevi imardır” dedi. İlgezdi ayrıca, son planda park olarak ayrılan İçerenköy Hal arazisinin de daha önce imara açıldığını, ancak Kadir Topbaş ile yapılan görüşmeler sonucunda bu arazi için park sözü aldıklarını belirtti.
Devamını oku...
 
Geri Dönüşüm Ataşehir'de Her Yerde
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri çevre ve geri dönüşüm konusunda Ataşehir sakinlerini bilinçlendirmek için, açık alan aktivitelerinin yanı sıra ev ve işyerlerinin de teker teker kapısını çalıyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Ataşehir Belediyesi Atık Geri Dönüşüm Projesi” isimli proje tüm hızlıyla devam ediyor. Çevre ve geri dönüşüm konusunda Ataşehir sakinlerini bilinçlendirmek için; kapı kapı bilgilendirme faaliyetleri, belirli noktalarda eğitim araçları, geri dönüşüm kumbaraları kullanıcılarına sürprizler, eğlenceli sokak aktiviteleri ve okul eğitimleri gerçekleştiriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'in Başarı Hikayeleri Kitaplaştırıldı
ImageAtaşehir Belediyesi’nin 2009 yılından itibaren hizmete açtığı Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM) ve Ataevleri’ndeki eğitimlere katılan Ataşehirli kursiyerlerin başarı hikâyeleri, “Ataşehir Başımıza İş Açtı” isimli bir kitaba dönüştü. Ataşehir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan farklı yaş grubundan bireylerin sanat ve kültürün her alanından yararlanması, eğitimde fırsat eşitliği sağlanması ve yetişkin herkesi bir meslek ve uğraş sahibi edindirmek amacıyla hayata geçirdiği; Ataevleri, Meslek Edindirme Birimleri ve Kültür Merkezleri’nde sadece 2016 yılında 15 bin yetişkin, genç ve çocuk eğitim aldı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Ekspres Dergisi'nin Yeni Sayısı Yine Dopdolu
ImageDerginin kapak konusunu Ataşehir'in dört mahallesinin yıllardır beklediği imar planlarının onayı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin konu ile ilgili söyleşisi oluşturdu. Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan Fidan Kalpler Gündüz Bakım Merkezi'nin tanıtıldığı sayfalar ise miniklerin renkli görüntüleriyle cıvıl cıvıl. Mustafa Kemal Mahallesi'nde yapımı süren ve Ataşehir'deki bütün sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak olan Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi'nin detayları yine derginin bu ayki sayısında.
Devamını oku...
 
Yeni iPad Pro’lar Turkcell’de
ImageYeni iPad Pro’lar bugünden itibaren 36 aya varan taksit avantajıyla Turkcell’de satışa sunuluyor. En fazla LTE bandını destekleyen 9.7 inç ekranlı yeni iPad Pro ile Turkcell’in 4.5G şebekesi üzerinden yüksek hız ve kapasiteyle internete bağlanılabilecek. Çığır açan özellikler ve gelişmiş teknolojiler sunan 9.7 inç ve 12.9 inç iPad Pro’yu bugünden itibaren www.turkcell.com.tr adresinden satışa çıkaran Turkcell, finansman şirketi Turkcell Finansman A.Ş’nin sunduğu Financell desteğiyle 36 ay taksit imkanı sağlıyor. Turkcell’in güçlü 4.5G şebekesi üzerinden internete bağlanan kullanıcılar yeni iPad Pro’lara avantajlı tarifelerle sahip olacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4836

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 15 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20268

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement