Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Dermaslim’de Bulvar 216’da
ImageAnadolu Yakası’nın en gözde Zayıflama, Estetik, Sağlık ve Güzellik merkezlerinden Dermaslim, Batı Ataşehir’den sonra  2.şubesini yine Ataşehir’de bulunan Bulvar 216’da açtı.  Dermaslim’in kurucusu Bihter Fidangül’ün ev sahipliği yaptığı açılışa sanat ve televizyon dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Gelişmiş cihaz teknolojisi ve uzman kadrosu ile Batı Ataşehir’de hizmet veren Dermaslim, 2.şubesini yine Ataşehir’de Bulvar 216’da açtı.
Devamını oku...
 
Elif Şafak Ataşehirli Öğrencilerle Buluştu
ImageElif Şafak, Doğu Ataşehir Doğa Koleji Ortaokulu öğrencileri ile söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi. Türk Edebiyatı’nın önemli yazarlarından Elif Şafak, Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Doğu Ataşehir Doğa Koleji Ortaokulu öğrencileri ile söyleşi ve imza günü gerçekleştirdi. Öğretim görevlileri, öğrenciler ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi ve imza gününe gelirken öğrenciler tarafından okul girişinde karşılanan Elif Şafak, öğrencilerle kısa süreli sohbet etti ve konferans salonunu dolduran küçük okuyucularıyla buluştu. Salonu dolduran öğrenciler karşısında çok mutlu olduğunu belirten Elif Şafak yazarlığa nasıl başladığını ve kitaplarındaki olay ve kişilere ilişkin açıklamalar yaptı.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Muhtarlardan Atık Yağ Toplama kampanyasına Büyük Destek
ImageAtaşehirli Muhtarlar " Atık Yağ Toplama" bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Ataşehir Belediyesi ile Deha Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel firması atık yağlarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyerek Ataşehirli muhtarlarla bir araya geldi. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin bulunduğu toplantıda muhtarları atık yağ konusunda bilgilendiren Ataşehir Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, “bitkisel atık yağların kanalizasyon ve kollektörlerde daralma ve tıkanmaların yanı sıra denizlerde denizanası oluşumunu artırarak deniz kirliliğine neden olduğuna dikkat çekti.
Devamını oku...
 
Motosikletinizin İhtiyacı Olan Her Şey Burada
Imageİtalya’nın ünlü motosiklet ve yedek parça üreticisi Polini’ye ulaşmak artık çok kolay. Volkan Işık Grubun Türkiye distribütörü olduğu ve tüm motosiklet markaları için hem standart hem de performans ekipmanlarının satışa sunulduğu www.polini.com.tr açıldı. Tüm scooter marka ve modellerine uyumlu ekipmanlar üreten firmanın online satış mağazası olarak tasarlanan www.polini.com.tr   adresinden Hava Filtresi, Fren Pedi, Silindir Seti, Yaylar, Varyatör Topu, Varyatör, Debriyaj, Spor Debriyaj, Debriyaj Yayı, Kayış, Çanak, Spor Çanak gibi  çok geniş bir ürün yelpazesine uygun, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşılabilecek.
 
Opel Corsa’ya AutoBest 2015 Yılın En İyi Otomobili Ödülü
ImageSatışa çıktığı 1982 yılından bu yana Avrupa genelinde yaklaşık 12 milyon satılan “AutoBest 2007” ödüllü Corsa ikinci kez bu ödülle layık görüldü. Beşinci Nesil Corsa, piyasaya sunulduğu Avrupa’da sadece 3 aylık sürede 55 binin üzerinde sipariş âdeti ile dikkatleri üzerine çekti. Gelişmekte olan Avrupa pazarları için 'Yılın en iyi Otomobili'ni belirleyen AutoBest oylaması, Sırbistan'nın başkenti Belgrad’da yapıldı. Opel Corsa, Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinden aldığı 994 puanla “AutoBest 2015” ödülüne hak kazandı.
Devamını oku...
 
Vali Vasip Şahin’den Başkan İlgezdi’yi Ziyaret
ImageVali Vasip Şahin, Başkan Battal İlgezdi’yi makamında ziyaret etti. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi makamında ziyaret etti. Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, Vali Şahin’i Ataşehir Belediyesi Hizmet binası önünde karşıladı. İlgezdi, Vali Şahin’e nazik ziyareti için teşekkür etti. Görüşmeye Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.
Devamını oku...
 
Karın ve Sırt Bölgesinde Şiddetli Ağrıya Dikkat
ImageKarın ağrısı, mide bulantısı, kusma ve şiddetli kanama ile ortaya çıkabilen pankreastaki ani bir iltihaplanma olan akut pankreatit hayati tehlikeye yol açabilir. Bu rahatsızlığın en önemli nedenleri arasında alkol kullanımı ve safra yolu taşları gelmektedir. Memorial Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. İrfan Koruk, akut pankreatit ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Cilt Çatlakları ve Sivilce İzlerine Altın Dokunuş
ImageGüzel görünmek ve genç kalmak isteyen pek çok insanın cildi ile ilgili en çok şikayetçi olduğu konuların başında cilt kırışıklıkları, sivilce izleri, çatlaklar ve sarkmalar geliyor. Ciltte yaşlanmanın, kilo alıp vermenin ya da hamileliğin bir sonucu olabilen ve estetik görünüm açısından kişiyi rahatsız eden tüm bu sorunlar kısa sürede etkili bir biçimde tedavi edilebiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Hande Ulusal, altın iğne radyofrekans yöntemi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Başkan Battal İlgezdi, Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi Öğrencilerini Ziyaret Etti
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Cam Kumbara Boyama Atölye Çalışması”nda Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve Yeditepe Üniversitesi öğrencileri hayal güçlerini ve el becerilerini kullanarak “Atık Cam Toplama Kumbaralarını” boyamışlardı. Daha sonra Ataşehir’in farklı caddelerine yerleştirilen bu cam kumbaralar, hem caddelerin renklenmesini hem de çevrenin korunmasını sağlıyor.
Devamını oku...
 
Çalışanların Hileleri Yılın Son Dönemlerinde Artıyor
ImageAmerika’da faaliyet gösteren ACFE’nin (Association of Certified Fraud Examiners- Sertifikalı Hile Uzmanları Derneği) tüm dünya ülkeleri üzerinde yaptığı araştırmanın 2014’te yayınlanan raporuna göre, her yıl dünya brüt gelirlerinin   %5 ‘i, çalışanların yapmış olduğu hile yoluyla kaybedilmektedir. Bu rakam 3,7 trilyon dolar civarındadır. Peki, işletmelerde meydana gelen bu tür hileleri tespit etmek ve önlemek mümkün müdür? İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen “Çalışan Hileleri Eğitim Programı” bu sorunun çözümü için atılmış önemli bir adım. Çalışan Hileleri Eğitim Programı’nda eğitim veren Öğretim Görevlisi Fikriye Aslan, eğitim programlarının içeriği ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını oku...
 
Bilinçsiz Vitamin Kullanımı Hasta Ediyor
ImageSağlıklı yaşam, hastalıklardan korunma ya da enerji kazanmak için alınan vitaminlerin kullanımı giderek artıyor. Vitamin ihtiyacını doğal besinlerden almak yerine bilinçsizce ek vitaminler kullanmak ise hastalıklara davetiye çıkarıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, bilinçsiz vitamin kullanımının zararları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Michell Obama’nın Koku Uzmanı Kitap Çıkardı
ImageSaray kokularını araştıran, kişiye özel koku tasarımını yapan Bihter Türkan Ergül bugüne kadar olan yaptığı kokuyla ilgili araştırmalarını bir kitapta topladı. Koku uzmanı Ergül'ün ilk kitabı "Mis Kokulu" Postiga yayınları tarafından çıkarıldı. Dünyadaki 700 koku tasarımcısından biri olan Bihter Türkan Ergül ilk kitabında Osmanlı'dan günümüze saray kokularını, özel günlerde ne tarz parfüm sürmemiz gerektiğini, kokularla karakter analizinin nasıl yapıldığını anlatıyor.
Devamını oku...
 
Gebelikte Uygun Takiple Erken Doğum Riskinizi Öğrenin
ImageDoğum, gerçekleşmesi sabırla beklenen bir süreçtir. Ancak doğumun vaktinden önce olması, özellikle bebeğin sağlığını riske atmaktadır. Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Sibel Kaya, Kasım ayı prematüre farkındalık ayında, erken doğum riski yaratan durumları ve tedavi yöntemlerini anlattı. Erken doğum bebekte önemli sağlık sorunları nedeni.
Devamını oku...
 
Her 5 Kişiden Biri KOAH Hastası
ImageSinsi bir tehlike olarak tanımlanan KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı), en sık rastlanan ölüm nedenleri arasında 4. sırada yer almaktadır. Genellikle 40 yaşın üzerindeki her 5 kişiden birinde görülen KOAH, oldukça yaygın ve tehlikeli bir rahatsızlıktır. Memorial Ataşehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. İlkay Keskinel “19 Kasım Dünya KOAH Günü” öncesinde KOAH hastalığında erken tanının önemi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Kadınlarda Akciğer Kanseri Görülme Sıklığı Giderek Artıyor
ImageAkciğer kanseri erkekler arasında en sık görülen kanser türü olarak biliniyor. Ancak bu ölümcül hastalığın görülme sıklığı kadınlar arasında da son yıllarda artış gösteriyor. Uzmanlar bu dikkat çekici durumun sigara kullanımındaki artışa bağlı olarak geliştiğini belirtiyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Kandemir, “17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü” öncesinde akciğer kanseri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4087

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 17 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19497

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

21.12.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ADA ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜLAY KURAL
Adres :İçerenköy Mahallesi, Kayışdağı Yolu Caddesi, 50/B İçerenköy
Tel :2164690436

ATAŞEHİR PLUS ECZANESİ
Eczacı :Ecz. SELEN TEKER
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi 34/B Küçükbakkalköy
Tel :2166888329

ECE ECZANESİ
Eczacı :Ecz. METİN SEVAL
Adres :Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 42 Atatürk
Tel :2164554921
Fax :2164554921

OKTAY ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GAYE SEVİLAY HAPAY
Adres :İçerenköy Mahallesi, Üsküdar-İçerenköy Yolu Caddesi, 23/C İçerenköy
Tel :2165750765
Fax :2165750770

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement