Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Olumsuz Düşünceler Depresyon Habercisi Olabilir
Image“Off çok güldük kesin başımıza bir şey gelecek” “Komşunun oğlunu çok kınadım başıma geldi” “Zaten bu aksilikler hep beni bulur”  Gündelik hayatta öylesine söylediğimiz ya da düşündüğümüz bu olumsuz düşünceler bizi birçok şeyden alıkoyarken psikolojik anlamda da yıkıma neden olabiliyor. Bilişsel çarpıtma olarak bilinen hatalı olumsuz düşünce kalıpları; depresyon, evham ve öfke kontrolsüzlüğü gibi durumlara da yol açabiliyor. US Psikiyatri Enstitüsü’nden Psikiyatrist Dr. Uğur Hatıloğlu, en çok kullanılan kalıplaşmış sözlerin hayatımızdaki olumsuz etkileri ve bununla baş edebilme yolları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
7.Ataşehir Belediyesi Çevre Şöleni Başladı (26.05.2016)
ImageAtaşehir Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini gerçekleştirdiği Çevre Şöleni etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü başladı. Ataşehir Belediye Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliklerde “Maket Yarışması” ve “Ataşehir’in En Yeşil Okulu Yarışması”nın ödül töreni düzenlendi. Ödül Törenine Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları İlhamı Yılmaz, Hüseyin Hışman, Metin Kaya, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kuzu, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, DEHA Biodizel Genel Müdürü Nihal Karakuş, Şişecam Cam Ambalaj Kalite, Çevre ve Teknik Standartlar Müdürü Ercan Kahraman ve Taşlar Kağıt Genel Müdürü Habib Taş katılarak kazananlara ödüllerini verdiler.
Devamını oku...
 
Engelli Çocuklar Tatilde
ImageAtaşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk bilinciyle çoğunluğu çocuklardan oluşan engelliler ve aileleri için düzenlediği ücretsiz “Engelsiz Kampı" projesinin bu yıl ki ilk etabı başladı. 22 Mayıs – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Çanakkale Küçükkuyu’da denize sıfır bir tatil köyünde konaklayacak olan engelli çocuklar; akvaryum yapımı, boyama atölyesi, elişi atölyesi, müzik ve dans gibi pek çok aktiviteye katılacak.  Bir yandan aktivitelere katılıp bir yandan da doğanın tadını çıkaracak engelli çocukların bu sevinçlerine aileleri de ortak olacak. Proje kapsamında 90 kişiden oluşan bu yılki ilk kafileye eğitmenler, sağlık personeli ve psikolog da eşlik ediyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir’de Engelsiz Taksi Sayısı 3’e Çıktı
Image3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Ataşehir’deki etkinlikler, Düşler Akademisi Ataşehir binasında gerçekleşti. Düşler Akademisi, TİV (Türkiye İşitme Engellileri Vakfı), ATA İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı ve Ataşehir Engelliler Derneği'nin katıldığı etkinliklerde; engelli çocuk ve gençler için resim, ritim, drama ve mutfak atölyeleri olmak üzere dört atölye çalışması yapıldı. Engelli çocuk ve gençlerin şimdiye kadar öğrendikleri çalışmaları sergiledikleri atölyeler hem kendileri hem de aileleri için eğlenceli anlar yaşattı. Atölye çalışmaları sonrası Ataşehir Rotary Kulübü’nün Ataşehir Belediyesi’ne bağışladığı Engelsiz Taksinin devir teslim töreni yapıldı.
Devamını oku...
 
Müzik ile Astronomi Ataşehir'de Buluştu
ImageAtaşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası, Acıbadem Üniversitesi’nin Astronomi Şenliği’nde “İki Sonsuz Keşif ve Astronomi” isimli bir konser verdi. Acıbadem Üniversitesi işbirliği ile üniversitenin Kerem Aydınlar Konferans Salonu’nda gerçekleşen konserde, Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestra Koçu Baran Aytaç tarafından iki eski kardeş bilim olan müzik ve astronomi çerçevesinde açıklamalı olarak görsel ve işitsel sunumlar yapıldı. Klasik Müziğin en önemli sanatçıları olan Johann Sebastian Bach’ın “Orkestra Süiti Air-Gavotte”,Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Küçük Bir Gece Müziği”, Johann Pachelbel’ın “ Kanon” gibi değerli eserlerinin icra edildiği konserin orkestra şefliğini Umut Kahraman yaptı.
Devamını oku...
 
Cilt Gözeneklerini Anında Sıkılaştıran Oksijen Maskesi
ImageMedikal estetiğin dünya lideri markası Filorga, gözenekleri anında sıkılaştırmaya yardımcı olup, cilt dokusu pürüzsüzleştiren oksijen maskesi yarattı. Filorga Peeling Etkili Oksijenlendirici Maske,  yeni bir cilt yüzeyi ortaya çıkararak, cilde yeniden oksijen sağlamaya yardımcı oluyor. Filorga Scrub Mask, peeling etkisi ile cildi yenilemeye, hücre yenilenmesini düzenlemeye, cildi dolgunlaştırmaya, canlandırmaya ve tazelemeye yardımcı oluyor. Kullanım Şekli:
Devamını oku...
 
Kansere Karşı Bilinçlendirme Semineri Ataşehir'de Düzenlendi
ImageAtaşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığını artırıcı etkinlikler kapsamında kansere karşı bilinçlendirme semineri düzenlendi.   Kanser Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü Vakfı Kurucusu (CERİ-Cancer Education and Research İnstitute) ve Genel Müdürü Dr. Aygün Şahin’in sunduğu kansere karşı bilinçlendirme semineri Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı. Bonn, Bochum ve Harvard üniversitelerinde kanser ve genetik üzerine araştırmalar yapan Dr. Aygün Şahin, 16 yıldır yurt dışında kanser üzerine eğitim alıp çalışmalar yaptığını belirterek, “Bu esnada dünyanın her yerinden her gün; aileleri, arkadaşları, yakınları kansere yakalanmış onlarca çaresiz kişiden soru ve mesaj geliyordu.
Devamını oku...
 
Sihirli Dokunuşlar Ataşehir'de Sergileniyor
ImageAtaşehir Belediyesi Ataevlerinde Kış Sanat Okulları kapsamında eğitim gören kursiyerlerin “Sihirli Dokunuşlar” isimli yılsonu sergisi açılıyor. Ataşehir Belediyesi Ataevleri Sergisi’nin açılış kokteyli 26 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’da İçerenköy Carrefoursa Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek. Kursiyerlerin yapmış olduğu ahşap boyama, el sanatları, biçki dikiş, makine nakışı, deri işlemeciliği ve iğne oyası çalışmaları sergilenecek. “Sihirli Dokunuşlar” Sergisi 29 Mayıs’a kadar 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Devamını oku...
 
7. Ataşehir Çevre Şöleni Başlıyor
ImageDünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl 7.’sini gerçekleştireceği Çevre Şöleni etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü başlıyor. Etkinlikler kapsamında; çevre konulu tiyatro gösterisi, çeşitli atölye çalışmaları, geri dönüşüm temalı workshop ve oyunlar düzenlenecek. Ataşehir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin çevreye karşı duyarlılıklarının arttırılması, düzenlenen yarışmalar ve etkinliklerle geri dönüşümün önemiyle çevre kirliliğinin önüne geçilmesini anlatmak için her yıl Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen çevre şöleninin bu yılki etkinliklerinde Zuhal Olcay da mini bir konser verecek.
Devamını oku...
 
Bebeklerde Görülen Depresyon ve Sonuçları
ImageDepresyon daha çok yetişkin kişilerde görülüyor gibi olsa da aslında çocukluk ve hatta bebeklik dönemde de görülebiliyor. Bebekler depresyon girer mi? demeyin. Özellikle annede görülen depresyon bebeğe de yansıyor. Hırçınlık, ağlamalar, uyku ve yeme sorunları depresyonda olan bebekte görülen belirtiler arasında yer alıyor. Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç, bebeklerde ve kreşe giden çocuklarda görülen depresyon ve nedenleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ana Renkler’den Sanatla Yaşamak Sergisi (20-29 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Ana Renkler projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerin “Sanatla Yaşamak” isimli yılsonu sergisi açıldı. Resim Sergisi'nin açılışı Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan ve kursiyerler tarafından 20 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Hüseyin Hışman, ”Ana Renkler Resim Kursu, kadınları sadece yaşama dahil etmiyor, onlara yaşama sevincini de sunuyor. Bu gün burada gerçekten nasıl bir emek harcandığı açıkça görülmektedir.  Tüm kursiyerlerimizin emeğine, ellerine sağlık. Her birinizi canı gönülden tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Kansere Karşı Bilinçlendirme Semineri (24 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından halk sağlığını artırıcı etkinlikler kapsamında kansere karşı bilinçlendirme semineri düzenlenecek. Kanser Eğitimi ve Araştırma Enstitüsü Vakfı Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aygün Şahin’in sunacağı seminer 24 Mayıs Salı günü saat 10.00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda başlayacak. Seminerde vatandaşların kansere karşı bilinçlendirilmesi için; bilinmesi gerekenler, tedavi yöntemleri ve sağlıklı yaşam için öneriler paylaşılacak.  
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’ndan Konser (26 Mayıs 2016)
ImageAtaşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 26 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek bir konserle dinleyicileriyle biraraya gelecek. Ücretsiz konserin davetiyeleri, Ataşehir belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden temin edilebilinir. Düzenlenecek Konsere tüm Ataşehir halkı davetlidir.
Devamını oku...
 
Mehmetçik Vakfı İçin Anlamlı Sergi
ImageTürkiye’nin çeşitli bölgelerinden resim, heykel, özgün baskı, gravür, fotoğraf, seramik gibi çalışmaları ile katılacağı 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek karma sergi Beylerbeyi Sarayı Tünel Sanat Galerisi’nde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Nişart ve Pinelo Gallery desteği ile Ressam Sibel Tetik tarafından organize edilen “TheArtCore 2016” sergisinden elde edilecek gelir, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği ve Mavi Haliç Lions Kulübü tarafından, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.
Devamını oku...
 
Üç Büyüklerin Medya Karnesi
ImageSüper Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala mutlu sona ulaşan takım Beşiktaş oldu. Fenerbahçe ikinci sıradaki yerini garantilerken, Galatasaray ise son hafta alacağı galibiyetle Avrupa hesaplarına başladı. Medyanın Şampiyonu Beşiktaş. Derlediği raporlarla medyayı mercek altına alan Ajans Press üç büyüklerin medyaya yansıyan haberlerini inceledi. Ajans Press’in incelemesine göre hafta başından bu yana Şampiyon Beşiktaş’la alakalı 1794 haber yapıldı. Fenerbahçe 1334 habere konu olurken, oynadığı Euroleague finali bu haberlerin çoğunun içeriğini oluşturdu. Geçen senenin üç kupalı şampiyonu ve bu sene istediği gibi bir yıl geçiremeyen Galatasaray’ın haber sayısı ise 973’te kaldı.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4625

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 10 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20051

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

27.05.2016 TARİHİNDEKİ ATAŞEHİR İLEÇESİNDEKİ NÖBETÇİ ECZANELER

BRANDİUM ECZANESİ
Adres     Küçükbakkalköy Mahallesi Dudullu Yolu Caddesi Brandium AVM Z03 Küçükbakkalköy
Tel     0 216 565 06 74
Fax     2165652672

FURKAN ECZANESİ
Adres     Kayışdağı Mahallesi, Halk Sokak, 1/B Kayışdağı
Tel     0 216 661 69 49
Fax     2166616948
Adres Tarifi     Kayışdağı Son Durak Aile Sağlığı Merkezi Karşısı

ÖYKÜ ECZANESİ
Adres     İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet Caddesi, 42/D İçerenköy
Tel     0 216 577 02 04
Fax     2165770205
Adres Tarifi     Yeniyol Durağı Showmar Market Karşısı

PAŞAYİĞİT ECZANESİ
Adres     Örnek Mahallesi, Neyzen Salimbey Sokak, 27/A Örnek
Tel     0 216 470 84 44
Fax     2164705625
Adres Tarifi     Göztepe Kavşağı, Aydın Doğan İÖO Arkası, Örnek Mah. Sağlık Ocağı Karşısı
Advertisement
Advertisement
Advertisement