Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Göz Kuruluğu ve Tedavisi
ImageGöz yüzeyini şeffaf bir örtü gibi kaplayan gözyaşının azalmasına göz kuruluğu denir. Gözümüzün dışa açık olan ön kısmı ile kapakların iç yüzeyinin ıslak ve nemli tutan gözyaşı,  esas ve yardımcı gözyaşı bezlerinin salgısıdır. Sürekli olarak salgılanmaktadır. Üç tabakadan oluşur. En altta müsin, ortada en kalın olan aköz ve en üstte lipid (yağ) tabakası bulunur. Sadece miktarının değil, lipid veya musin tabakanın bozulmasında da göz kuruluğu belirtileri oluşturur.
Devamını oku...
 
Yüksek Tansiyon Çocukları da Tehdit Ediyor
ImageTansiyon yüksekliği yetişkinler kadar çocukları da ilgilendiriyor. Yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere her yaştan çocuğu etkileyen yüksek tansiyon, körlük, böbrek yetmezliği ve kalp yetmezliğine yol açabiliyor. Genellikle belirti vermeyen yüksek tansiyon; baş ağrısı, baş dönmesi, burun kanaması ve görmede bulanıklık ile kendini gösterebiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümü’nden Uz. Dr. Ümit Bilge Samanlı, çocuklarda yüksek tansiyon ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Öfke Karaciğeri, Kırgınlık Kalbi Hasta Edebilir
ImageHastalıkların temelinde yatan nedenler çoğunlukla beslenme, düzensiz yaşam gibi faktörler olarak bilinse de kişinin aşırı olumsuz duygu ve düşünceleri de organları yorarak hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Duygular sadece saklandıkları zihinde değil iç organlarda da önemli hasarlara neden olabiliyor. Hatta en güzel duygulardan biri olan neşenin aşırısı bile kalbi yorabiliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, duyguların organlar üzerindeki etkileri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Soğuk Havada Bile Terliyorum Diyorsanız
ImageAşırı ve sürekli terleme, kişiyi toplumdan soyutluyor, yaşam kalitesini düşürüyor ve ruhsal dengesini bozarak psikolojik sorunlar yaşamasına neden oluyor. “Hiperhidrozis” olarak tanımlanan aşırı terleme rahatsızlığı, soğuk havalarda da kat kat giyilen kıyafetler nedeni ile hastalara zor anlar yaşatabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Ahu Birol, aşırı terlemeye karşı botoks tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Trekking Yürüyüşlerinde, Kamp’ta Veya Dağcılıkta Gereken Her Şey Lafuma’da
ImageTrekking yürüyüşlerinde, kamp’ta veya dağcılıkta gereken her şey Lafuma’ da bulunuyor. Doğa tutkunlarının ilk tercihi olan Lafuma kendisinden beklenen tüm performansı maksimum düzeyde sergiliyor. Uyku tulumu, çadır, sırt çantası, yağmurluk veya mat gereken her şey Lafuma’da maceraperestlerin beğenisine sunuluyor. Doğa ile iç içe yaşamayı sevenler için tasarlanan Lafuma  uyku tulumları maceraperestlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Tamamen açılabilen fermuarı sayesinde yorgan olarak  da kullanılabilen uyku tulumu fermuarlarındaki birleşme özelliği sayesinde iki kişilik tulum haline de dönüştürülebiliyor.
Devamını oku...
 
Yemeğinizi Çocuğunuzla Birlikte Yiyin
ImageDoğru beslenme çocuğu hastalıklardan korur. Beslenme her yaşta önemli olmakla birlikte büyüme çağında daha da önem kazanır. Beslenme alışkanlıklarının temeli çocuklukta atılır. Bu temeli koruyup yaşamını doğru beslenme alışkanlıkları üzerine kuran çocukların sağlıklı yaşam sürme şansı daha yüksek olur. Doğru beslenme alışkanlıkları kazanan çocuk hem hastalıklardan daha iyi korunacak hem de büyüyüp gelişmesi daha hızlı olacaktır.
Devamını oku...
 
Çocuğunuzu Hastalıklardan Korumak İçin 6 İpucu
ImageHavaların soğuması ile birlikte sıcaklık ve nem oranı değişiklikleri, kapalı mekanlarda geçirilen zamanın uzaması gibi nedenler çocukların enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riskini artırıyor. Ancak bu dönemde alınacak basit önlemlerle çocukların hastalıklara yakalanmayıp sağlıklı kalmaları mümkün olabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Ahmet Demir, çocukları sonbaharda hastalıklardan korumanın yolları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Alerjik Konjonktivit
ImageAlerjik konjonktivit yaygın görülen bir göz hastalığıdır.  Mevsimsel, pereniyal, vernal ve atopik keratokonjonktivit olmak üzere başlıca 4 tipi vardır. Mevsimsel olanlarda belirtiler sadece bahar aylarında olurken pereniyal olanlarda ise yıl boyu devam eder. Mevsimsel olanlarda etken polendir. Polenle gözün teması sonrasında gözde ortaya çıkan bir takım maddeler belirtileri oluşturur. En önemi belirti kaşıntıdır. Yanma, yaşarma, kızarıklık ve şişlik diğer belirtileri oluşturur. Özellikle üst göz kapağının altında kızarıklık, ödem ve küçük kabarıklıklar oluşur.

Devamını oku...
 
Kalp Damar Hastalıklarının Tedavisi Kişiye Özel Belirlenmeli
ImageDünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada, kalp hastalıkları yer almaktadır. Toplumun artan yaş ortalamasının yanı sıra; sigara kullanımı, yanlış beslenme alışkanlıkları, obezite, yüksek tansiyon, diyabet (şeker hastalığı) gibi çoğu kontrol edilebilir faktörler, kalp ve damar hastalıklarının temel nedenleri olabilmektedir. Koroner arter hastalığının tedavisi ise ilaç kullanımının yanı sıra yaşam tarzı değişikliği ve cerrahi müdahale gerektirmektedir. Memorial Ankara Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Yorgancıoğlu, koroner arter hastaları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Kendini Özgür Hisseden Çocuk Süt İçiyor
ImageAnne babalar, çocuklarının sağlıklı bir yaşam sürmesi için düzenli olarak süt içmesine büyük özen gösteriyor. Ancak kimi aileler, reklam ya da filmlerde keyifle sütünü yudumlayan çocuklardaki isteği kendi çocuğunda göremediği için endişeleniyor. Memorial Antalya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Ömer Berk süt sevmeyen çocuklara doğru yaklaşım hakkında anne ve babalara önerilerde bulundu.
Devamını oku...
 
Kendi Kendine Meme Muayenesi 20 Yaşından Sonra Başlamalı
ImageKadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri her yıl dünyada milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Ülkemizde her 10 kadından 1’i hayatının bir döneminde meme kanseri ile karşı karşıya kalması tablonun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Memorial Şişli Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah İğci, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”nda meme kanseri ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.
Devamını oku...
 
Bebeklerde Göz Yaşarması
ImageGözyaşı kanalının gelişiminin doğumdan sonra hala tamamlanmamış olması bebeklerde göz sulanması ve çapaklanmaya neden olur. Gözyaşı drenaj kanalının kısmi veya tam olarak kapalı olması gözyaşının buruna akmasını engeller. Bebeklerin gözlerinde sürekli bir ıslaklık, yaşarma ve çapaklanma görülür. Ayrıca uykudan uyandıklarında kirpiklerinde birikip kuruyan çapaklar nedeni ile gözlerini açmakta zorlanırlar.
Devamını oku...
 
Jack Nicholson’ın Rölü Oktay Kaynarca’nın
ImageKen Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan ve beyaz perdenin kült filmleri arasında yer alan 1975 yapımı “Guguk Kuşu”, Şakir Gürzumar yönetiminde Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahnelenmeye hazırlanıyor. Dev kadrosunun provalara başladığı oyun da Oktay Kaynarca, Jack Nicholson’ın başrolünü oynadığı filmdeki McMurphy karakterini canlandıracak olmanın heyecanı içinde. 13 Aralık’ta Zorlu Center PSM’de prömiyerinin yapılması planlanan oyun ve rolü ile ilgili ünlü oyuncu Oktay Kaynarca şunları söyledi;
Devamını oku...
 
Meme Kanserine Karşı Pembe İzler Sokağı’nda Buluştuk
ImageMeme kanserine karşı “Pembe İzler Sokağı”nda bir araya geldik! Türkiye’den ve dünyadan efsane kadın basketbolcuların gerçekleştirdiği şut maçı, HakanKa moderatörlüğünde Işın Karaca ve sürpriz isimlerin katılımıyla halk söyleşileri, ünlü simaların katılımıyla “Hayattan Pembe Kareler” Fotoğraf Sergisi’nin açılışı... Breastanbul Konferası’nın halk gününde Hilton İstanbul Bosphorus’ta Acıbadem Sağlık Grubu sponsorluğu ile gerçekleştirilen “Pembe İzler Sokağı”; hayata pembe bir iz bırakmak isteyenleri ve kendi pembe izleri sayesinde kanseri yenenleri bir araya getirdi.
Devamını oku...
 
40 Yaşından Sonra Kırmızı Et Tüketimine Dikkat Edin
ImageYıl içinde kırmızı et tüketiminin en çok artış gösterdiği dönem olan Kurban Bayramı yaklaşıyor. Sindirimi zor besinler içerisinde yer alan et, yanında fazla miktarda karbonhidratla yenildiğinde, kolesterol ve kan şekeri düzeyinde ani yükselişlere sebep olabiliyor. Bu nedenle özellikle yüksek risk grubu içerisinde yer alan belirli bir yaştaki bireylerin dikkatli olması gerekiyor. Memorial Hizmet Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Bedia Sander, Kurban Bayramı’nda sağlıklı kalmak için önerilerde bulundu.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4008

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 23 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19415

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

20.10.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

DİCLEM ECZANESİ
Eczacı :Ecz. HAKAN GENÇOSMANOĞLU
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi 24 Küçükbakkalköy
Tel :2165748363
Fax :2165747269

ECZANE BUTİK
Eczacı :Ecz. İPEK EROL
Adres :Atatürk Mahallesi, Girne Caddesi, 53/B
Tel :2164562634
Fax :2164562635

SEVGİPEREST ECZANESİ
Eczacı :Ecz. NÜKHET BONCUK
Adres :İçerenköy Mahallesi Oyacı Sokak 23/B İçerenköy
Tel :2164698788
Fax :2164698854

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement