Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Saatte 73 Otomobil İhraç Ediliyor
ImageOtomotiv sektörünün dev markalarına ev sahipliği yapan Bursa’da yılın ilk çeyreğinde saatte 88 adet otomobil üretildi. Üretilen 88 araçtan 73’ü ihraç edilerek ekonomik olarak büyük kazançlar sağlandı. Türk otomotiv endüstrisi Ocak-Mart döneminde traktör hariç 424 bin 219 adetlik üretim gerçekleştirerek sektörde yüzlerin gülmesini sağladı. Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) verilerini derledi. Ajans Press’in incelemesine göre toplam üretimin yüzde 44,87’sinin karşılandığı Bursa’da günde 2 bin 115, saatte ise 88 araba üretildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de 23 Nisan Bir Başka Güzel
ImageAtaşehirli çocuklar bu yıl 23 Nisan’ı daha bir coşkuyla yaşayacak. İtalya, İspanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’dan gelen yabancı konukların da katılacağı Kukla Festivali’nin yanısıra park eğlenceleri, atölye çalışmaları ve resim sergileri de çocukları bekliyor. Ataşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için birbirinden farklı ve renkli bir program hazırladı. Bu kapsamda, Ataşehir’deki birçok farklı noktada Kukla Festivali, park eğlenceleri, atölye çalışmaları, resim sergileri gibi çeşitli etkinlikler olacak. Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Çocuk Korosu da, 22 Nisan Cumartesi saat 18.00’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) konser verecek. Repertuarlarında ise çocuk şarkıları, marşlar ve halk türküleri var. Orkestra uyarlamaları Ahmet Tirgil tarafından yapılan eserler, Umut Kahraman şefliğinde seyirci ile buluşacak.
Devamını oku...
 
Ben Sağlıklı Kadın Projesi Ataşehir'de Başladı
ImageAtaşehir Belediyesi, Pendik Soroptimist Kulübü ve Ataşehir Kent Konseyi işbirliği ile “Ben Sağlıklı Kadın” projesi hayata geçirildi. Ataşehirli kadınlar için hazırlanan program süresince obezite, kadının hayattaki yeri, bulaşıcı hastalıklar ve anne-çocuk ilişkileri, bütünsel beslenme ve kilo yönetimi gibi konular hakkında bilgiler aktarılıyor. Sonrasında ise kadınlar 1 saatlik “Takı Tasarımı” atölyesine katılıyor. Takı tasarımı ile ilgili temel kurallar, kullanılacak malzemeler hakkında bilgiler ve tekniklerle ilgili ön bilgiler, eğitmen tarafından veriliyor.
Devamını oku...
 
Ataşehir'de Yollar Renklendi
ImageAtaşehir’in sokakları ve caddeleri yeni vizyona kavuşuyor. Atatürk Mahallesi Meriç Caddesi’nde başlatılan uygulama tüm Ataşehir’e yayılacak. İlk olarak Meriç Caddesi’nde uygulanan çalışmalarla; caddenin yaya yolu, bisiklet yolu, araç yolu ve aydınlatmaları yenilendi, otopark eklendi ve bitkisel peyzaj düzenlemesi yapıldı. Tüm Ataşehir’e yayılacak uygulama Meriç Caddesi’nden sonra altyapı çalışmaları tamamlanan Doğu Ataşehir’in tamamında ve İçerenköy Mahallesi Cami Sokak ile Örnek Mahallesi Ercüment Vataner Caddesi’nde devam edecek. Diğer mahallelerin de altyapı çalışmaları tamamlandığında bu örnek uygulanacak.   
Devamını oku...
 
Ataşehir'de İbadethanelerde Bahar Temizliği
ImageAtaşehir Belediyesi herkese ve her yere eşit hizmet ilkesiyle ilçedeki tüm ibadethanelerin tadilatını ve periyodik temizliğini yapmaya devam ediyor. Ataşehirlilerin ibadetlerini sağlıklı ortamlarda yapabilmeleri için düzenli olarak ilçede bulunan cami, cemevi ve kiliselerde temizlik ve tadilat çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Ekipler, son model teknoloji ile donatılmış araç ve gereçlerle tüm ibadethanelerde halı yıkama, süpürme, iç ve dış temizlik işlerini titiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Ataşehir’deki 70 ibadethanenin temizlik ve dezenfekte çalışmaları periyodik aralıklarla devam ediyor.
Devamını oku...
 
Televizyon İzleme Rekoru Kırdık
ImageMedya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press televizyon izleme alışkanlıkları üzerine RTÜK’ten derlediği veriler ışığında araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya göre, dünya genelinde günlük televizyon izleme oranlarında 330 dakika ile dünya rekoru kırdık. Ajans Press’in RTÜK’ten derlediği verilere göre gününün büyük bir kısmını televizyon izleyerek geçiren Türk halkının ilk tercihi magazin programları ve diziler oldu. Basında çıkan haberler incelendiğinde magazin haberlerinin dizi haberlerinin önüne geçtiği görüldü.  Geçtiğimiz yıldan itibaren 18 bin 586 magazin haberi yapılırken, dizilerle ilgili ise medyaya 6 bin 177 haber yansıması olduğu belirtildi. İstanbul halkının televizyondaki ilk tercihi magazin programları oldu.
Devamını oku...
 
Dünyanın Turizm Raporu
ImageTürkiye dünya turizm pazarında yüzde 3,5’lik, Avrupa turizm pazarında ise yüzde 6,8’lik payla önemli turizm noktaları arasında yer aldı. Ajans Press’in Dünya Turizm Örgütü’nden derlediği verilere göre dünyadaki uluslararası ziyaretçi sayısı yüzde 4,6 oranında artarak 1 milyon 186 milyon kişiye ulaştı. Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi ise Fransa oldu. Fransa’yı sırasıyla ABD, İspanya, Çin, İtalya ve Türkiye takip etti. Ajans Press’in incelemesine göre Türkiye’nin turizm gelirleri 2016 yılında yüzde 29,7 oranında azaldı. Medyaya yansıyan haberlere göre geçtiğimiz yılın turizm açısından iyi geçmemesinin en büyük nedeni olarak terör ve dış ülkelerle yaşanan siyasi krizler gösterildi. 2017 yılı için yapılan turizm eylem planları yılın iyi geçeceğine işaret ediyor.
Devamını oku...
 
Usta Sanatçı Muharrem Akkuş Sanat Yaşamının 60. Yılını Ataşehir'de Kutladı
ImageZübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Muharrem Akkuş’un sanatçı dostlarından Aysun Gültekin, Ender Balkır, Gülcan Kaya, Hüseyin Turan, İzzet Altınmeşe, Özcan Türe, Yavuz Değirmenci ve Soner Özbilen de katıldı. Müzik dolu gecenin sonunda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi de,  Muharrem Akkuş’un 60. sanat yılını kutlayarak kendisine plaket sundu.  Ses ve bağlama sanatçılığının yanı sıra derlemeleri de bulunan Muharrem Akkuş, ilk müzik çalışmalarına 1955 yılında başladı, ardından 1960’da Erzurum Radyosu’nda kurulan Türk Halk Müziği korosuna, 1965 yılında da İstanbul Radyosu’na katıldı.
Devamını oku...
 
Ali Poyrazoğlu da İspanyol Tiyatrosu da Ataşehir'deydi
ImageTiyatronun kalbi, Ataşehir’de atmaya devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde start alan 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali birbirinden güzel oyunlarla devam ediyor. Tiyatroseverlere dolu dolu bir program ve birbirinden güzel oyunlar sunan festivalde 28 Mart Salı akşamı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından “Ben Eskiden Küçüktüm” isimli oyun sahnelendi. Ali Poyrazoğlu’nun yazıp yönettiği ve oynadığı oyunda, palyaçoların, kuklaların, canlı müziğin ve dansın iç içe geçtiği muhteşem bir güldürü Ataşehirlilerle buluştu. Adeta hayaller ülkesine bir yolculuk yapılan oyunda, tiyatro perdesinin, koltuklarının, kostümlerinin, anılarının, kulise asılı kalmış tiradların çok komik öykülerin satıldığı bir açık arttırmanın hikayesi anlatılıyor. 
Devamını oku...
 
Eğitimcilerin Eğitimi Çevre Duyarlılığını Arttıracak
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine “Atık Piller ve E-atıkların Geri Dönüşümü” konusunda eğitim verdi. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Eğiticilerin Eğitimi” semineriyle, geri dönüşümle ilgili farkındalık yaratmak ve çevre duyarlılığını artırmak amaçlanıyor. Seminerde atık pillerin geri dönüşümü konusu TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) Eğitim Sorumlusu Savaş Arna tarafından sunuldu. Elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü konusunu ise AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) Çevre Mühendisi Elif Kara anlattı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi 8 Yaşında
ImageAtaşehir’in ilçe oluşundan bu yana geçen 8 yılı değerlendiren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: 2009 yılında göreve başladığımızda binası, aracı, oturulacak odası, personeli bile olmayan, sıfırdan kurduğumuz Ataşehir Belediyesi’nin bugün geldiği nokta, çağdaş belediyecilik adına en güzel örneklerden birini oluşturuyor. ‘Her şeyi halk için, halkla beraber yapacağımı’ belirterek çalışmaya başladığım ilk günden bugüne geçen süreyi değerlendirdiğimizde, verdiğim bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum.
Devamını oku...
 
Ataşehir Muhteşem Galayla Renklendi
ImageAtaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul’un en kapsamlı tiyatro festivali  “8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali” muhteşem bir gala ile başladı. Bu yıl “kırmızı halı” geçidiyle açılan galaya yüzlerce tiyatro sanatçısı katıldı. Haldun Dormen, Metin Akpınar, Zihni Göktay, Ezel Akay, Orhan Aydın, Deniz Arcak, Yavuz Seçkin, Hakan Yılmaz, Sevinç Erbulak, Füsun Demirel, Veysel Diker, Fırat Tanış ve Ayça Varlıer galanın tanıdık yüzleriydi. Sanatçılar, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin önünde kırmızı halıda yürüdüler. Sanatçıları yüzlerce tiyatro öğrencisi karanfillerle karşıladı.  Klasik müzik eşliğinde süren galanın kokteyli, tiyatronun eşsiz karakterlerini sergileyen canlı mankenler ve pandomim sanatçılarının gösterileri ile devam etti. 
Devamını oku...
 
Tiyatronun Kalbi Ataşehir'de Atıyor
ImageBu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali’nde tam 24 oyun sahnelenecek. Türk Tiyatrosu’nun en değerli isimlerini tiyatroseverlerle buluşturmayı hedeflediklerini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Türkiye’nin en kapsamlı tiyatro şenliğini düzenleme konusunda iddialı olduklarını söyledi. Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali’nde 27 Mart- 24 Nisan tarihleri arasında tam 24 oyun sahnelenirken 12 atölye ve 4 söyleşi yapılacak. Yüzlerce oyuncunun sahne alacağı festival ile birlikte Ataşehir bir ay boyunca tiyatronun konuşulduğu, duraklarında ustaların resmedildiği ve sokaklarında oyunculara rastlanılan bir ilçeye dönüşecek.
Devamını oku...
 
Ataşehir Atatürk Mahalle Muhtarlığı’nda Mahalle Kütüphanesi Kuruldu
ImageAtaşehir’in Atatürk Mahalle Muhtarlığı sıra dışı bir çalışmaya imza atarak hem kütüphane hem de sergi görevini üstleniyor. Atatürk Mahalle Muhtarı Leyla Yeşim Şaylan tarafından 2015 yılında başlatılan kütüphane projesi büyük ilgi görüyor. Proje kapsamında, vatandaşlar tarafından Mahalle Muhtarlığına; öykü, roman, şiir, yabancı dil, öğrencilerin yararlanabileceği ders kaynak ve sınavlara hazırlık kitapları bağışlanıyor. Bu kütüphanede kitapseverler, isim ve telefon numaralarını yazdırmaları karşılığında kitapları okuyabiliyor. Proje ile ilgili bilgi veren Muhtar Şaylan şunları söyledi:
Devamını oku...
 
10 Adımda Sağlıklı Uyku İçin Yapılması Gerekenler
ImageSağlıklı ve yeterli uyku hem bedenen hem de zihinsel olarak dinç olmamamızı sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Az uyumak, çok uyumak, sık uyanmak, dinç kalkamamak vb. gibi durumlar kendiliğinden düzelebileceği gibi bazı durumlarda da uyku düzensizlikleri tek başına olmayıp farklı bir psikiyatrik ya da diğer bir tıbbi durumun parçası, habercisi olabilir. Us Psikiyatri Enstitüsü’nden Psikiyatrist Dr. Uğur Hatıloğlu, hastalık riskini artırmamak, günü daha verimli geçirmek, bedensel ve zihinsel sağlığımızı korumak adına uyku için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4890

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 12 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 20325

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Neden Ataşehir esnafından alışveriş yapmıyorsunuz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Advertisement
Advertisement
Advertisement