Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Kilo Artışı ve Halsizliğin Nedeni Tiroit Olabilir
ImageAz ya da çok çalışması durumunda vücuttaki birçok sistemi olumsuz etkileyebilen tiroit hormonlarının yaşam boyu kontrol altında tutulması gerekiyor. Kiloda dengesizlik, geçmeyen yorgunluk ve uyku problemleri gibi belirtiler tiroitin tipine göre değiştiği için bu rahatsızlıklarla mücadelede erken tanı, tedavi ve düzenli takip öne çıkıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Endokrinoloji Bölümü’nden Uz. Dr. A. Ender Yılmaz, tiroit ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Yürüme Bozukluğu Nedeni Kas Hastalığı Olabilir
ImageYürüme, merdiven çıkma ve oturduktan sonra kalkma güçlüğü gibi sorunlara neden olan kas hastalıkları günlük yaşamı en çok kısıtlayan rahatsızlıkların başında geliyor. Her yaştan insanı etkileyebilen bu hastalık grubu ile mücadelede doğru teşhis ve gerekli önlemlerin alınması büyük önem taşıyor. Memorial Şişli Hastanesi Kas Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Piraye Oflazer, kas hastalıkları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Bahar Yorgunluğundan Sağlıklı Beslenerek Kurtulun
ImageHer mevsim geçişinde yaşanan adaptasyon süreci bahar aylarında kendini daha ağır hissettiriyor. Uyku hali, ağrılar, halsizlik ve depresif ruh hali ile kendini belli eden bahar yorgunluğu yaşam kalitesini azaltıyor. Bahar yorgunluğunun etkilerini azaltmak ve baharın tadını çıkarmak için uzman kontrolünde dengeli ve düzenli beslenmek gerekiyor. Memorial Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Emine Yüzbaşıoğlu, bahar aylarında sağlıklı beslenme hakkında ipuçları verdi.
Devamını oku...
 
Maket Yarışmasında Sona Yaklaşılıyor
ImageHer yıl “Çevre Şöleni” kapsamında Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Hayallerimdeki Maket” konulu 6. Geleneksel Maket Yarışması’nda sona yaklaşılıyor. Geri dönüşümün önemini toplumun tüm kesimlerine benimsetme amacıyla hazırlanan proje, çevreyi gönüllü olarak koruma alışkanlığının ilköğretim çağında edindirilerek çevre bilincinin daha küçük yaşlarda gelişmesini hedefliyor.
Devamını oku...
 
Çevreci Öğrencilere Sinema Ödülü
ImageAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Ataşehir’de bulunan ilk ve orta dereceli okullar arasında atık pil toplayan öğrenciler sinemayla ödüllendirildi. Kayışdağı Arifpaşa ve Akşemsettin İlkokulları’ndan atık pil toplayan öğrenciler “Pinokyo” filmini izledi. Ataşehir Belediyesi’nin “Doğanın Pili Bitmesin” sloganıyla başlattığı kampanyayla, öğrenciler hem atık pillerin zararlarını öğreniyor hem de çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.
Devamını oku...
 
Eksik Dişlerimizi Neden Yaptıralım?
ImageEksik dişlerin, ağızda geri dönüşü zor pek çok olumsuz gelişmeye ve hasara sebep olabileceğini biliyor muydunuz?  Ağız ve diş sağlığı, genel vücut sağlığımızı da etkileyen önemli bir kriterdir. Ağızdaki sorunlar, vücuttaki hastalıkların tetikleyicisi ya da habercisi olabilir. Armadent Ağız ve Diş Polikliniği uzmanlarından Doktor Yüksel Tozlu, ağızdaki eksik dişlerin neden yaptırılması gerektiği konusunda önemli noktalara dikkat çekti.
Devamını oku...
 
Sağlıklı Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlara Dikkat
ImageSağlıklı beslenme ve kilo kontrolü için bir diyet programı uygulayacak kişiye, kilo verme sürecinde diyetisyen tarafından vücut analizi ve bazal metabolizma ölçümü yapıldıktan sonra özel bir beslenme planı oluşturulmaktadır. Beslenme; kişiye özgü, bireyin yaşı, vücut yapısı, boyu, cinsiyeti, mesleği, mevcut hastalıkları ve beslenme alışkanlıklarına uygun olmalıdır. Memorial Antalya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ, sağlıklı beslenmede doğru bilinen yanlışlar ve doğru beslenme kuralları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ani Isı Değişimleri Hasta Etmesin
ImageBahar aylarında havadaki gece gündüz arası sıcaklık farkları hatta saatlik ısı değişiklikleri nedeniyle insan metabolizması bir takım sorunlarla karşılaşabiliyor. Sıcaklık, nem, rüzgar gibi etkenlerin birden değişimi bağışıklık sistemini de etkiliyor. Bahar aylarındaki bu tablo depresyondan ülsere, baş ağrısından yorgunluğa kadar birçok rahatsızlığı da beraberinde getirebiliyor.  Memorial Şişli Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Uz. Dr. Serap Bos, ani ısı değişikliklerinde sağlıklı kalmanın yolları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Bu Yılki İlk Konserini Verdi
ImageŞef Hulisi Yücebıyık ve Arzu Yücebıyık yönetiminde 2013 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu’nun bu yılki konseri Ataşehirli sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Zübeyde Hanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen konsere Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayten Kartal, Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Çetinkaya ve çok sayıda Ataşehirli müzik sever katıldı.
Devamını oku...
 
Sınav Öncesi Fazla Çikolata Konsantrasyonu Bozuyor
ImageSınav günlerinin öncesinde dengeli ve sağlıklı beslenme, öğrencilerin motivasyonlarında ve başarısında önemli rol oynuyor. Zihni açan herhangi mucize bir besin bulunmuyor; ancak doğru besin seçimiyle, başarıyı artırmak mümkün olabiliyor. Buna ek olarak sınavdan önce stresi ve motivasyonu olumsuz etkileyebilecek gıdalara özellikle dikkat etmek gerekiyor.
Devamını oku...
 
Çocuğunuza Eğlenerek Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırmanın 10 Kuralı
ImageArmadent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Uzmanlarından Dt. Yüksel Tozlu çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmanın eğlenceli ve kolay yollarını anlattı. “İnsan 7’sinde ne ise 77’sinde de odur” tabirini hepimiz biliriz. Halk arasında çokça kullanılan bu tabir aslında bilimsel bir gerçeğe dayanmaktadır. Armadent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği Uzmanlarından Dt. Yüksel Tozlu, çocuklara küçük yaşta diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması gerektiğini, aksi takdirde bu alışkanlığı ileriki yıllarda kazanmanın çok zor olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi.
Devamını oku...
 
Hayvan Kurtarma ve Hayvan Hakları Çalıştayı’nda İmzalanan Uzlaşı Bildirgesi TBMM’ye Gönderildi
ImageAKUT ve HAKUT derneklerinin Türkiye’de bir ilke imza atarak gerçekleştirdikleri Hayvan Kurtarma ve Hayvan Hakları Çalıştayı, TBMM’de bekleyen hayvan hakları yasa tasarısı için ünlü sanatçılar ve hayvan severleri bir araya getirdi. Çalıştay’ da imzalanan Uzlaşı Bildirgesi, TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı başta olmak üzere, Başbakanlık, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile Türkiye Barolar Birliği’ne gönderildi.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyespor’dan Şampiyonluğa Buruk Veda
ImageTFF Kadın Futbol 1. Ligi’nde 2014-2015 sezonunun şampiyonu Konak Belediyespor oldu. Ligin normal sezonunu 50'şer puanla ilk iki sırada bitiren Ataşehir Belediyespor ve Konak Belediyespor arasındaki final mücadelesi Konak Belediyespor’un 2-0’ lık galibiyeti ile neticelendi.
Devamını oku...
 
Metabolizma Hızını Arttıracak 11 Öneri
ImageKış aylarında fiziksel aktivitelerimizin de azalması ile birlikte metabolizmamız da yavaşlıyor. Bu durumda kilo alımı ve bölgesel yağlanmalar kaçınılmaz hale gelebiliyor. Özellikle bahar aylarında metabolizmayı canlandırmak büyük önem taşıyor. Yaşam tarzında yapılacak bazı değişiklerle kışın yavaşlayan metabolizmanın canlandırılması ve ideal kiloya ulaşıp sağlıklı kalmak mümkün olabiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Aysu Aydın, metabolizma hızı ölçümü hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Kalbinizle İlgili 10 Yanlış İnanış
ImageYaşam koşullarının ağırlaşması, hava kirliliği, düzensiz beslenme, stres, sigara tüketimi, şeker hastalığı ve hareketsiz yaşam gibi faktörler kalp damar hastalıklarının günden güne artmasına neden oluyor. Halk arasında hızla yayılan hatalı ve eksik bilgiler de, yanlış yönlendirmeye sebep olarak hastalıklara davetiye çıkarıyor. 12-19 Nisan Kalp Haftası’nda Memorial Ataşehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Azmi Özler, kalp sağlığı konusunda yanlış bilinenler hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4227

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 28 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19645

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

03.05.2015 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

GÜLER ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜLER ÖZEN
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi Yenidoğan Caddesi 2/B Küçükbakkalköy
Tel :2165763705
Fax :2165763706

İKBAL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. MUHAMMED İKBAL ÖNALAN
Adres :Barbaros Mahallesi, Sütçü Yolu Caddesi, 55/A Yenisahra
Tel :2163173838
Fax :2163173838

SEDEF ECZANESİ
Eczacı :Ecz. İNCİ SAPANLI
Adres :İçerenköy Mahallesi Ali Nihat Tarlan Caddesi 8
Tel :2165723949
Fax :2165741480

UMUT ECZANESİ
Eczacı :Ecz. KAZIM AYKANAT
Adres :Yenişehir Mahallesi Baraj Yolu Caddesi 22/1A
Tel :2164558988
Fax :2164562207

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement