Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Bebeklerde Göz Muayenesi Ne Zaman Yapılmalı
ImageBebekler görsel yetenekleri tamamlanmış olarak doğmazlar. Yürüme ve konuşma gibi görmeyi de belli bir süre sonra öğrenirler. Bu nedenle doğumsal göz problemlerinin erken tespit ve tedavisi görmenin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Görme bozukluğunun ayrıca bebeğin fiziksel, mental ve duyusal gelişiminde de gecikmeye neden olabileceğini unutmamak gerekir.
Devamını oku...
 
Doğru Beslenerek Gripten Korunun
ImageAni ısı değişiklikleri halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluğa neden oluyor. Bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açan bu sorunlar; grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Sağlıklı kalmak için ise dengeli ve yeterli beslenmek altın kural olarak gösteriliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın Selçuk, “Doğru beslenerek gripten korunmanın yolları” hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir İş Ödülleri Finale Kalan Projeleri Belli Oldu
ImageTürkiye’nin ilk sürdürülebilir iş ödülleri için tüm sektörlerden farklı iş modelleri ile ilgili yoğun başvurular gerçekleşti. Jürinin çalışmaları sonucu 5 kategoride toplam 27 proje finale kaldı.  Finale kalan projeler önümüzdeki günlerde jüri tarafından tekrar değerlendirilerek her kategoride ödüle hak kazanan projeler belirlenecektir. “Sürdürülebilir İş Ödülleri” ve “Yılın Sürdürülebilir İş Ödül”ü 23- 24 Eylül’de gerçekleşecek, ‘’Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması ‘’ nın ilk günü yapılacak tören ile sahiplerini bulacaktır.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Sanat’ı Mahallenize Getiriyor
Image“Sanat Eğitimini Mahallenize getiriyoruz” projesi kapsamında gerçekleştirilen sanat eğitimlerinin kayıtları 22 Eylül Pazartesi itibariyle başlıyor. Ataşehir Belediyesi sanat eğitimlerini her yıl olduğu gibi Ataşehir’in mahallerine taşımaya devam ediyor. “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi; bu yıl da ücretsiz olarak Halk Oyunları, Bağlama, Gitar, Keman, Perküsyon, Dans, Tiyatro, Temel Müzik Eğitimi ve Ev Kadınlarına Resim Eğitimleri düzenliyor.
Devamını oku...
 
Ahmad Tea Detoks ile Canlanın
Image%100 doğal malzemelerle ve canlandırıcı etkisiyle Ahmad Tea Detoks karşınızda. Dengede kalmak için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu minerallerle dolu olan bu çay, lezzetli olduğu kadar sağlıklı. Rezene, biberiye, nane, zencefil kökü, ısırgan yaprakları, tatlı böğürtlen yaprağı, huş ağacı yaprakları ve kara hindibanın eşsiz karışımıyla özel bir tada ulaşan Ahmad Tea Detoks, kokusundan içimine keyifle süsleniyor. Dinamik bir deneyim için Ahmad Tea Detoks'u deneyin.
Devamını oku...
 
Hande Yener'den Örnek Davranış
ImageHande Yener, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) bünyesinde oluşturulan 'Aile Evi' ne destek amacıyla Starcity ile ortak olarak yürüttüğü ’’Çocuklar Geleceğe Umutla Gülsün’’ projesi için 20 Eylül Cumartesi günü Starcity Yenibosna’da imza günü etkinliği düzenleyecek. Çocuklar geleceğe umutla gülsünler diye kampanya boyunca; Starcity’de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bağış kutularına 5TL bağışta bulunup, KAÇUV için en iyi slogan yarışmasına katılan ziyaretçiler yardımlarıyla Kanserli çocuklara umut olacak.
Devamını oku...
 
Aşırı Kilo Eklem Kireçlenmesine Yol Açıyor
ImageAğrı, eklemde şişlik ve çabuk yorulma gibi belirtilerle kendini gösteren, hareket kabiliyetini azaltarak, yaşam kalitesini ciddi ölçüde düşüren eklem kireçlenmesi özellikle fazla kilolu ve ileri yaştaki bireyleri tehdit ediyor. Memorial Hizmet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Op. Dr. Tuluhan Yunus Emre, eklem kireçlenmeleri ve tedavi şekilleri hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Rahat, Şık, Kaliteli: Lafuma
ImageSpor giyim stilini yansıtan Lafuma, koleksiyonunda bulunan modeller ile bir adım öne çıkıyor. Dünyanın en kaliteli ve yüksek performanslı kumaşlarının kullanıldığı Lafuma tekstilleri, en son teknoloji ile sağlık ve çevre standartlarına saygılı, son derece güvenilir koşullarda üretiliyor. Yüksek teknoloji ile üretilen Lafuma tekstil ve ayakkabıları, modaya uygun stilize ediliyor. Konforlu yapılarıyla önde çıkan Lafuma tekstilleri pamuk kumaşlar ve pamuk-naylon karışımları ile işlevselliğini kullanıcıya hissettiriyor.
Devamını oku...
 
Opel Ailesinin Yeni Üyesi “KARL”
ImageOpel, ailesinin en yeni üyesi “KARL” ile ürün yelpazesini genişletiyor. Yeni model “KARL” A segmentinde yer alacak. 2015 yılının yaz aylarında piyasaya çıkacak 5 kapılı “KARL”, ismini Opel kurucusu Adam Opel’in oğlundan alıyor. Yer almadığı mini segmentine ADAM modeli ile adım atan Opel, bu segmentte ürün yelpazesini yeni modeli “KARL” ile genişletiyor. ADAM 3.70 metre uzunluğa sahip iken Yeni model Karl 3.68 metrelik kompakt uzunluğuna sahip olup beş yolcu kapasitesi ile geniş bir alan sunacak.
Devamını oku...
 
Yaz Sonrası Oluşan Cilt Lekeleri Canınızı Sıkmasın
ImageYaz sonrası bronzlaşma ile oluşan ya da hamilelik, lazer tedavisi gibi güneşe hassasiyet yaratan durumlar için medikal kozmetiğin öncüsü Filorga’dan benzersiz bir çözüm önerisi var. Pigmentasyon lekeleri cilt rengi ve bronzlaşmadan sorumlu pigment olan melaninin kontrolsüz biçimde üretiminden kaynaklanır. Lekelenme güneşe en çok maruz kalan bölgelerde görülürken hamilelik, menopoz, doğum kontrolü gibi hormonal değişimler de UV ışınına karşı hassasiyeti ve leke görünümünü arttırır.
Devamını oku...
 
Düşler Akademesi Ataşehir'deki Engelli Vatandaşlarla Yeniden Buluşuyor
ImageDüşler Akademisi ile Ataşehir Belediyesi, kendi öz bakımını yapabilecek oranda engelli vatandaşların yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmak ve artırmak, sosyal etkileşim sağlayabilmek ve onların hobi kazanmalarını sağlamak için sanat atölyeleri düzenlemeye devam ediyor. Hem engelli vatandaşların hem de engelli vatandaşlara bakan yakınlarının sosyalleşebilmeleri için olanak sağlayan sanat ve hobi atölyeleri, sosyal izolasyonun önüne geçiyor.
Devamını oku...
 
Tepe Nautilus Soma’daki Öğrencileri Unutmadı
Imageİstanbul’un iki yakasını buluşturan Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, okula dönüş etkinlikleri kapsamında ziyaretçileriyle birlikte Soma’ya yardım kampanyası düzenliyor. Tepe Nautilus'un içine yerleştirilen dev kumbarada kırtasiye malzemeleri toplanarak Soma’da öğrenim gören öğrencilerin okul malzemesi ihtiyaçları karşılanacak. Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’ndeki mağazalardan 8-22 Eylül tarihleri arasında 50 TL’lik alışveriş yapan ziyaretçiler, AVM yönetimi tarafından sağlanan kırtasiye malzemelerini dev yardım kumbarasına atarak Soma’daki öğrencilere yardım gönderebilecek. Dileyen ziyaretçiler kendi satın aldıkları kırtasiye malzemelerini dev kumbaraya atarak kampanyaya katkıda bulunabilecek.
Devamını oku...
 
Bilgisayar Kullanımına Bağlı Göz Problemleri
ImageUzun süreli bilgisayar kullanımına bağlı göz ve görme problemleri günümüzde computer vision sendromu olarak tanımlanmaktadır. Birçok kişi ekran karşısında uzun süreli çalışmanın sonucunda gözlerinde rahatsızlık hissi ve görme problemlerinden yakınır. Günde 2 saatten fazla ekran karşısında zaman geçirenlerde yakınmalar karşımıza çıkar ve kullanım süresi ile yakınmalar artar. Göz yorgunluğu, baş ağrısı, görme bozukluğu, göz kuruluğu, boyun ve omuz ağrısı başlıca belirtilerdir.
Devamını oku...
 
Emlak Alımında İnternet Üzerinden Pazarlık Yapma Dönemi Başladı
ImageAradığı eve önce internetten bakanlar için sekiz dilde ilan hizmeti sunan Emlaktown , tüm gayrimenkul yatırımcılarının yanı sıra yurtdışında yaşayıp Türkiye’de yatırım yapmak isteyenler ve hali hazırda ülkemizde ikamet eden yabancılar için de içerik sağlayan bir gayrimenkul portalı olmayı hedefliyor. Emlak listeleme üzerine faaliyet gösteren pek çok platformdan farklı olarak sitede Almanya, Kıbrıs, Bulgaristan gibi lokasyonlar da emlak girişlerine dâhil edilebiliyor. Başlangıçta, Türkiye dâhil dört farklı ülkedeki satılık ve kiralık gayrimenkul ilanlarına yer veren site, emlak arayan ya da emlak satışı ve kiralaması yapacak kişiler için ücretsiz çeviri hizmeti de sunuyor. Emlaktown.com’d a, Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İtalyanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Rusça ve Arapça dil seçeneklerini kullanmak mümkün.
Devamını oku...
 
Dünyaca Ünlü Niş Parfüm Markalarının Yer Aldığı "Debenhams Niche Corner" Açıldı
ImageParfümünüzün size kendinizi özel hissettirmesini istemez misiniz? Debenhams Cevahir mağazası kozmetik departmanı içerisinde yer alan “Debenhams Niche Corner”, dünyaca ünlü niş parfüm markalarını müşterilerin beğenisine sunuyor. Parfümde duymaya alışık olmadığınız notalar ve lüks hammaddelerle benzersiz keşifler sunan niş parfümler, sizi “Debenhams Niche Corner” içerisinde keşfedeceğiniz büyülü bir parfüm dünyasına bekliyor. Parfüm tutkunu ailelerin kurucusu olduğu ya da tarihi çok eskiye dayanan köklü parfüm evlerinin kurduğu özel markaları bulabileceğiniz Debenhams Niche Corner, farklı olmanın gerçek lüks olduğunu sizlere hatırlatacak.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 3979

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 19 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19378

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

21.09.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

EYLÜL ECZANESİ
Eczacı :Ecz. LEYLA SALİHOĞLU
Adres :Yenisahra Mahallesi, Fatih Caddesi, 89/A Yenisahra
Tel :2163157794

FAVORİ ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜLAY MURTEZAOĞLU
Adres :İçerenköy Mahallesi, Ertaş Sokak, 15 İçerenköy
Tel :2165732460

ÖMÜR ECZANESİ
Eczacı :Ecz. ARİF AYDOĞMUŞ
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Fevzipaşa Sokak, 14/A Küçükbakkalköy
Tel :2165739648
Fax :2165744194

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement