Advertisement
Ataşehir Online Ana Sayfa
ANA SAYFA
Advertisement
ANAHABERYEME İÇMEGÜZELLİKSPORGEZİKİTAPSAĞLIKEVCİLOTO-MOTOTEKNOLOJİKÜLTÜR-SANATHARİTAREHBERİLANLARFOTO
Madenci Bilançosu
ImageYine bir maden kazası ve yine yerin metrelerce altında kendisinden haber alınamayan madenciler… Mayıs ayında Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği kaza daha sıcaklığını korurken; bu kez haber Karaman Ermenek’ten geldi. 28 Ekim’de meydana gelen Ermenek maden kazasında mahsur kalan işçiler için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor ve henüz bir haber yok. Türkiye’de madencilik bugünün mesleği olmamasına rağmen; son zamanlarda epeyce gündemde. Ajans Press’in 2009-2014 yılı arası madenci haberi verilerine bakıldığında; 2009 yılı içerisinde madenciler 678 haber ile gündemde yer almışken; 2014 yılı henüz bitmeden 13 bin haber ile hatırlandılar. Üstelik bu rakamdan 12 bini Soma faciası sonrasına ait.
Devamını oku...
 
Cildinizin Yaşlanmasına Engel Olabilirsiniz
ImageGüneşli, yağmurlu, karlı, rüzgarlı, kuru veya rutubetli hava değişimlerinin tam ortasında kalan cilt, diğer organlardan farklı olarak sadece içten değil dıştan da yaşlanıyor. Bu değişimlere hava kirliliği, fabrika dumanları, endüstriyel buharlar, sigara, egzoz gazları da eklendiğinde cildin yıpranma süreci hızlanıyor.  Çevresel faktörlerden olumsuz etkilenen cildin yaşlanmasını durdurmak, cilde genç ve sağlıklı görünüm kazandırmak bazı uygulamalar ile mümkün. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Oya Ermiş, cilt gençleştirme uygulamaları hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Go Motorsports'dan Türkiye Sürprizi
ImageGo Motorsports 1-2 Kasım tarihlerinde İstanbul Park’da düzenlenecek olan Türkiye Pist Şampiyonası yarışına katılacak. Takım bu sezon Porsche GT3 Cup Challenge Orta Avrupa’da yarışmış, ülkemiz adına önemli başarılar kazanmıştı. Go Motorsports 2014 sezonunu Türkiye’de yapılacak yarış ile kapatacak. Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan, Cenk Ceyişakar ve Yadel Oskan ülkemizi başarı ile temsil ettikleri Porsche GT3 Cup Orta Avrupa serisinin son yarışının ardından bu hafta sonu Türkiye’de yarışacaklar. Grup Maxi’de start alacak olan pilotlarımız uzun süre ara verdikleri Türkiye pistlerine İstanbul Park ile geri dönmüş olacaklar.
Devamını oku...
 
Kazanan Antalya Altın Portakal
ImageSayıları gittikçe artan Film Festivalleri, sektöre emek verenler için düzenlenen ödül törenleri de kendi aralarında da bir yarış halinde.  Film-Dizi yapımlarındaki başarılarımız, Van Gölü Film Festivalinden, Bozcaada Film Festivaline kadar Türkiye’nin dört bir yanında ödüllendirilmekte. Ajans Press’ten alınan verilere göre en popüler film festival ve ödülleri ise şu şekilde;
Devamını oku...
 
Ataşehir’de İSPARK Kulübeleri Yenileniyor
ImageAtaşehir’de yer alan İSPARK kulübeleri daha şık, yalıtımlı, prefabrik modeller ile değiştirilmeye başlandı. Vinçler ile istenen noktaya yerleştirilmesinin ardından montajı yapılıp, tesisatı döşenen yeni kulübelerin görünüşü de işlevi de geliştirilmiş.
Devamını oku...
 
Ataşehir, Cumhuriyet Bayramı’nı Sıla Konseri ile Kutlayacak
Image29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ataşehir'de Fener Alayı Yürüyüşü ve Sıla Konseri ile kutlanacak. Cumhuriyet’in ilanının 91. yıldönümü Ataşehir’de şölen havasında kutlanacak. Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar Fener Alayı ile başlayacak, yürüyüş esnasında yol kenarlarına kurulacak sahnelerde Cumhuriyet tarihinin önemli fotoğrafları canlandırılacak. Yürüyüş sonrası Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan vatandaşlar, alana kurulan sahnelerde güzel sürprizlerle karşılaşacak ve hemen ardından Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Sıla’nın vereceği konser ve havai fişek gösterileriyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacaklar.
Devamını oku...
 
Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinin 1/5000'lik İmar Planı Kabul Edildi
ImageYenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı İBB Meclisi’nde oylanarak kabul edildi. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında hazırlanarak İBB Meclisi’nde onaylanıp askıya çıkan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planına, mahalle sakinleri ile Ataşehir Belediyesi’nin itirazları değerlendirildi. 1/5000’lik plana İBB Meclisi İmar Komisyonu’nda son şekli verilerek İBB Meclisi’ne gönderilmişti.
Devamını oku...
 
Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığında Mikroendoskopik Cerrahi
ImageGöz yaşarmasının en önemli sebebi gözyaşı kanalının tıkanmasıdır. Gözyaşı bezlerinden sürekli olarak üretilen gözyaşı göz kapağının açılıp kapanması ve kırpma hareketiyle göz yüzeyinden gözyaşı boşaltım sistemine akar. Boşaltım sistemi göz kapaklarının iç kenarında üstte ve alta iki kanalcık şeklinde başlar, bir kese ve bu kesenin devamı kanal şeklinde burun alt boşluğuna açılır. Bu sistemin herhangi bir yerinde tıkanıklık olursa gözyaşı alt kapak kenarından yanağa doğru akar.
Devamını oku...
 
Basit Bir Soğuk Algınlığı Sinüzite Dönüşebilir
ImageZonklayıcı baş ağrısı, burun akıntısı ve tıkanıklık şikayetleri ile kendini gösterebilen sinüzit, yaşam kalitesini düşüren önemli rahatsızlıkların başında geliyor. Sinüs enfeksiyonu yayılım gösterdiği takdirde yüz kemiklerinde iltihaplanmalara, körlüğe hatta menenjitten beyin apsesine kadar birçok ciddi tabloya neden olabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Fikret İleri, sinüzit ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Halsizlik Problemi Yaşıyor ve Sık Tuvalate Gidiyorsanız Dikkat
ImageKronik böbrek yetmezliği yavaş seyreden fakat ülkemizde görülme sıklığı giderek artan bir hastalıktır. Böbreklerin işlevini tam olarak yerine getirememesinden kaynaklanan bu durum, hastanın yaşam kalitesini bozmakla kalmayıp hayatı tehdit edici boyuta gelebilmektedir. Ancak erken teşhis ve tedavi hastanın yaşam kalitesini artırmaktadır. Memorial Hizmet Hastanesi Nefroloji Bölümü’nden Uz. Dr. Funda Yalçın, kronik böbrek yetmezliği ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Devamını oku...
 
Doğal Doğumda Hypnobirthing ve Diğer Yöntemler
ImageDoğal doğuma son yıllarda artan yönelimle birlikte, “doğum terapistliği”, “doğum koçluğu” ve “doulalık” kavramlarıyla daha fazla karşılaşır olduk. Anne adaylarının hamilelik, doğum ve doğum sonrasında yaşadıkları süreçler ve İngiltere Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın doğum yöntemi olarak ünlenen Hypnobirthing hakkında Si&Ma Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Sibel Deniz Toledo önemli bilgiler verdi.
Devamını oku...
 
Ahmad Tea “Kırmızı Orman Meyveleri ve Nar çiçeği” ile Zihin-Beden Dengenizi Koruyun
ImageAhmad Tea “Kırmızı orman meyveleri ve Nar çiçeği”; ahududu, yaban mersini, böğürtlen, mürverden oluşan meyve ailesini narın canlandırıcı etkisiyle buluşturuyor. Zindelik, enerji ve zihin açıklığı sağlayan meyve ailesi ve nar çiçeğinin davetkar kokusunu buluşturan Ahmad Tea Kırmızı orman meyveleri ve Nar çiçeği, içerdiği doğal kafein ile güne başlamak için harika bir seçim. Günlük tempoda iyi hissetmek, doğal lezzetin tadını çıkarmak için seçiminiz Ahmad Tea “Kırmızı orman meyveleri ve Nar çiçeği.”
Devamını oku...
 
Başkan Battal İlgezdi’den Çağrı: İmar Planları İBB Meclisinde Onaylansın
ImageAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi: “Gelin el ele verelim bu sorunu çözelim” çağrısında bulundu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İBB Meclisinde bekleyen Yeni Sahra ve Barbaros mahallelerinin imar planlarının çıkarılması için Ataşehir Belediye Meclisinin AKP’li üyelerine “Gelin el ele verelim bu sorunu çözelim” çağrısında bulundu. Ataşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantıları 3. oturumunda gündem dışı söz alan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Yeni Sahra ve Barbaros mahallelerini imar planlarının yaklaşık 20 aydır İBB Meclisinde onay beklediğini hatırlattı.
Devamını oku...
 
Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Meclis’i Ziyaret Etti
ImageAtaşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi, kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ ye teşekkür etti. Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Ataşehir Belediye Meclisi'ni ziyaret etti. Aldıkları ödüller ve performanslarıyla dünyaya açılan Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi, kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür etti. Halk Oyunları çalışmalarında Başkan Battal İlgezdi’nin kendilerine tüm imkânları sunduğunu belirten halk oyunları ekibi, Ataşehir Belediyesi'nin verdiği bu destekle ulusal ve uluslararası başarılarının devam edeceğini vurguladı.
Devamını oku...
 
Göz Kuruluğu ve Tedavisi
ImageGöz yüzeyini şeffaf bir örtü gibi kaplayan gözyaşının azalmasına göz kuruluğu denir. Gözümüzün dışa açık olan ön kısmı ile kapakların iç yüzeyinin ıslak ve nemli tutan gözyaşı,  esas ve yardımcı gözyaşı bezlerinin salgısıdır. Sürekli olarak salgılanmaktadır. Üç tabakadan oluşur. En altta müsin, ortada en kalın olan aköz ve en üstte lipid (yağ) tabakası bulunur. Sadece miktarının değil, lipid veya musin tabakanın bozulmasında da göz kuruluğu belirtileri oluşturur.
Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 35 Toplam: 4022

Ataşehir Online Copyright © - Tüm hakları saklıdır - Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Advertisement
Advertisement
Şu anda 11 kişi online
Toplam Yazı Adedi: 19430

Ataşehir Rehberi

Yeni Kayıt Ekle (Ucretsiz)
Arama yapmak için tıklayınız.

Syndicate

Anket

Ataşehir'de iş kurmak isteyen kişiye ne tavsiye edersiniz?
 

Son Eklenenler

En Çok Okunan

En Çok Aranan

Ataşehir Nöbetçi Eczaneleri

31.10.2014 - Ataşehir  Nöbetçi Eczaneler

 

 

ECZANE NAR
Eczacı :Ecz. ÖZLEM YILDIZ
Adres :Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, Atayol Plaza, 45 Küçükbakkalköy
Tel :2165761542
Fax :2165761502

EREN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. BEYHAN KARAMAN
Adres :Kayışdağı Mahallesi, Akyazı Caddesi, 40/C Kayışdağı
Tel :2163651831
Fax :2163651831

GÜN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. GÜNTÜLÜ BÜYÜK MORGİL
Adres :Yeniçamlıca Mahallesi, Dursunbey Caddesi, 13/C Yeniçamlıca
Tel :2166610906
Fax :2166610731

ÜRÜN ECZANESİ
Eczacı :Ecz. M. GÜLGÜN ARAL
Adres :İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi 12/2/A İçerenköy
Tel :2165737015
Fax :2165731866

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement