Ataşehir Belediyesi Ekipleri Kar Nöbetinde

Kış çalışmaları için 1.000 ton tuz ve 500 ton buzlanmayı önleyici solüsyon depolayan Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 15 araç ve 135 personelden oluşan ekipleri, vatandaşların kar yağışı nedeniyle günlük yaşamlarının aksamaması için 24 saat hazır bekletiliyor.  

(Yol-Bakım ve Onarım Şefliği'nde paketlenen tuz dolu çuvallar; buzlanma sebebiyle kayganlaşan bina ve bahçe girişlerinde vatandaşların kaza, araçların zorluk yaşamamaları için dağıtılıyor.)

Alınan önlemler dahilinde ilçedeki okul, hastane, ibadethane ve kamu kurumları başta olmak üzere çeşitli kurumlara ücretsiz tuz dağıtımı yapıldı.

Ev, apartman, site ve işyerleri sahipleri talep ettikleri takdirde Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol-Bakım ve Onarım Şefliği’nin  Küçükbakkalköy Mahallesi Koca Sinan Caddesi No:4 adresindeki ofisine başvurarak ücretsiz olarak tuz temin edebilirler. 

Veteriner İşleri Müdürlüğü de kar yağışının etkili olduğu alanlarda yiyecek bulamayan sokak hayvanları ve kuşlar için uygun alanlara mama, yem ve su bırakıyor. Soğuk hava ve kar yağışının önümüzdeki günlerde artması durumunda yiyecek bulamayan sokak hayvanları ve kuşlar için; Ataşehir Belediyesi ekipleri sokak sokak gezerek uygun yerlere yiyecek ve su bırakacak. Veteriner hekimler tarafından da sokakta ki köpek ve kedilere gerekli müdahaleler yapılacak.

 
 
Kaynak: Ataşehir Belediyesi

Bu yazı 331 kez okunmuştur.