Air France Afrika Uçuşlarını Arttırdı

Air France,  yolcu taleplerine karşılık olarak Paris- Charles de Gaulle’den Ivory Coast-Abidjan’a haftalık uçuşları 7’den 10’a yükseltti. Ayrıca  Air France, Mauritania-Nouakchott kapasitesini yükselterek haftada 3’den 4’e çıkarttı.

Air France, Airbus A340 ile uçuşlarını Nijer’in başkenti Niamey’e haftada 4’den 5’e çıkarırken, aynı zamanda Burkino Faso’nun Başkenti Ouagadougou’ya günlük servis uygulanacak. (Haftalık 2 kez direk uçuş ve Niamey’e haftalık 5 kez uçuşlar devam edecek.)

Böylece Air France müşterileri onlara en uygun olan uçuş programlarını seçebilecek.
 
Afrika uçuşları için yeni son check-in zamanı
 
Air France, zamanlama performansı açısından Paris-Charles de Gaulle’den Afrika’ya uçuşlarının check-in zamanını da yeniden düzenledi.
 
1 Mart’tan itibaren Paris-Charles de Gaulle’den Afrika (Johannesbourg ve Cape Town dışında)  check-in zamanı 60 dakikadan, 90 dakikaya çıktı.

Air France-KLM hakkında

 
Air France-KLM Şirketler Grubu, partnerleri Delta ve Alitalia ile birlikte günde 250’den fazla ucuşla dünyanın en büyük TransAtlantik ortaklığıdır.  593 uçaklı filosuna sahip olan Air France-KLM ‘in ucuş ağı 113 ülkede 230 şehri kapsıyor.
2012 yılında 75.8 milyon yolcu ve 1.4 milyon ton kargo taşıması gerçekleştiren Air France-KLM, bünyesinde 19 havayolunu barındıran dünya çapında günde 187 ülkede 1000’e yakın şehre 15.465 uçuş olanağı sağlayan Skyteam Birliği’nin de üyesidir.

Bu yazı 421 kez okunmuştur.